Czy Bóg nadal działa?

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
14 sty 2024, 18:34
Jak wyglądało Twoje spotkanie z Szatanem?
Chrześcijanie nie spotykają się z Szatanem, ale z nim walczą (Fil 1:29,30, Ps 35:1) głosząc ‘Prawdę’ wśród narodów
(2 Tym 4:2, Mat 24:14), które są w potrzasku Diabła i razem z nim zginą, o czym dobitnie powiedział Jezus pewnemu mężczyźnie: "Chowanie umarłych zostaw umarłym, a sam idź i głoś o Królestwie Bożym" (Łuk 9:60)

Odkąd Jezus powołał swoich naśladowców, toczą oni nieustanną walkę z Szatanem i jego światem (Jan 16:33, Jan 18:19,20), głosząc prawdę, za co są poniżani, wyśmiewani i prześladowani (2 Tym 3:12). Pomimo tego walkę z Szatanem i jego światem poczytują sobie za zaszczyt:

"Bo dostąpiliście zaszczytu, żeby nie tylko uwierzyć w Chrystusa, ale też dla niego cierpieć. Toczycie tę samą walkę co ja - którą sami widzieliście, a teraz słyszycie, że dalej ją toczę" (Fil 1:29,30)

… a gdzie walka, tam są ofiary, przed czym przestrzegał Jezus (Jan 16:33). Choć Szatan nie odpuszcza … i nie odpuści do samego końca (Obj 12:17) zadając nieraz poważne „rany”, to nie jest w stanie pokonać tych, którzy są świadomi ochrony Bożej:

"Jesteśmy prześladowani, ale nie opuszczeni. Jesteśmy powaleni, ale nie pokonani" (2 Kor 4:9)

Tak więc Queza, naśladowcy Jezusa nigdy nie spotykają się z Szatanem, tak jak żołnierze walczących stron nie spotykają się ze sobą (2 Tym 2:3,4, Filip 2:25, File 2). My, Queza walczymy z kimś, o kim "świat" nie ma pojęcia i jego istnienie wkłada miedzy bajki: "Nałóżcie całą zbroję od Boga, żeby pozostać niezachwiani wobec przebiegłych działań Diabła. Bo walczymy nie z krwią i ciałem, ale z rządami, władzami, władcami tego świata ciemności, armią niegodziwych duchów w niebiosach" (Ef 6:11,12)

Szatan natomiast, może stanąć na naszej drodze i próbować pokrzyżować nam plany: „Chcieliśmy do was przyjść - ja, Paweł, próbowałem nie tylko raz, ale dwa razy, jednak Szatan przeciął nam drogę (2 Tes 2:18)

… i tak niejednokrotnie robi!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
15 sty 2024, 8:10
Queza pisze:
14 sty 2024, 18:34
Jak wyglądało Twoje spotkanie z Szatanem?
Chrześcijanie nie spotykają się z Szatanem, ale z nim walczą
Czasami nie mamy pojęcia kogo spotykamy na naszej drodze, i kto do nas mówi...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
15 sty 2024, 8:33
Czasami nie mamy pojęcia kogo spotykamy na naszej drodze, i kto do nas mówi...
Po tym, co ktoś do nas mówi i jak się zachowuje możemy wywnioskować jakie ma intencje czy preferencje. Wiemy, że Szatan przybiera postać "anioła światłości" (2 Kor 11:14), czyli chce uchodzić za cacy, cacy i tu trzeba być ostrożnym. Niemniej, wcześniej czy później wyjdzie na jaw z kim lub z czym mamy do czynienia (Mat 10:16).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
15 sty 2024, 13:33
Queza pisze:
15 sty 2024, 8:33
Czasami nie mamy pojęcia kogo spotykamy na naszej drodze, i kto do nas mówi...
Po tym, co ktoś do nas mówi i jak się zachowuje możemy wywnioskować jakie ma intencje czy preferencje. Wiemy, że Szatan przybiera postać "anioła światłości" (2 Kor 11:14), czyli chce uchodzić za cacy, cacy i tu trzeba być ostrożnym. Niemniej, wcześniej czy później wyjdzie na jaw z kim lub z czym mamy do czynienia (Mat 10:16).
Ja nie wiedziałam z kim mam do czynienia, myślałam, że z prorokiem, a to był Szatan. Ta osoba miała zmienione oczy jak do mnie mówiła.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: George »

DonCicio pisze:
15 sty 2024, 8:10
Queza pisze:
14 sty 2024, 18:34
Jak wyglądało Twoje spotkanie z Szatanem?
Chrześcijanie nie spotykają się z Szatanem, ale z nim walczą (Fil 1:29,30, Ps 35:1) głosząc ‘Prawdę’ wśród narodów
(2 Tym 4:2, Mat 24:14), które są w potrzasku Diabła i razem z nim zginą, o czym dobitnie powiedział Jezus pewnemu mężczyźnie: "Chowanie umarłych zostaw umarłym, a sam idź i głoś o Królestwie Bożym" (Łuk 9:60)

Odkąd Jezus powołał swoich naśladowców, toczą oni nieustanną walkę z Szatanem i jego światem (Jan 16:33, Jan 18:19,20), głosząc prawdę, za co są poniżani, wyśmiewani i prześladowani (2 Tym 3:12). Pomimo tego walkę z Szatanem i jego światem poczytują sobie za zaszczyt:

"Bo dostąpiliście zaszczytu, żeby nie tylko uwierzyć w Chrystusa, ale też dla niego cierpieć. Toczycie tę samą walkę co ja - którą sami widzieliście, a teraz słyszycie, że dalej ją toczę" (Fil 1:29,30)

… a gdzie walka, tam są ofiary, przed czym przestrzegał Jezus (Jan 16:33). Choć Szatan nie odpuszcza … i nie odpuści do samego końca (Obj 12:17) zadając nieraz poważne „rany”, to nie jest w stanie pokonać tych, którzy są świadomi ochrony Bożej:

"Jesteśmy prześladowani, ale nie opuszczeni. Jesteśmy powaleni, ale nie pokonani" (2 Kor 4:9)

Tak więc Queza, naśladowcy Jezusa nigdy nie spotykają się z Szatanem, tak jak żołnierze walczących stron nie spotykają się ze sobą (2 Tym 2:3,4, Filip 2:25, File 2). My, Queza walczymy z kimś, o kim "świat" nie ma pojęcia i jego istnienie wkłada miedzy bajki: "Nałóżcie całą zbroję od Boga, żeby pozostać niezachwiani wobec przebiegłych działań Diabła. Bo walczymy nie z krwią i ciałem, ale z rządami, władzami, władcami tego świata ciemności, armią niegodziwych duchów w niebiosach" (Ef 6:11,12)

Szatan natomiast, może stanąć na naszej drodze i próbować pokrzyżować nam plany: „Chcieliśmy do was przyjść - ja, Paweł, próbowałem nie tylko raz, ale dwa razy, jednak Szatan przeciął nam drogę (2 Tes 2:18)

… i tak niejednokrotnie robi!
Szatan nie jest wrogiem Boga Don Cicio.
Szatan współpracuje z Bogiem, testując i eliminując to co się nie sprawdza.

„Job 1

6 Otóż zdarzyło się pewnego razu, że przybyli synowie Boscy aby stawić się przed Ojcem, a przybył tam i Pan Szatan razem z nimi.

7 I zapytał Bóg Ojciec Szatana: Zkąd przybywasz? I odpowiedział Szatan Bogu mówiąc: Z wycieczki po ziemi i z pielgrzymki po niej.

8 Rzekł wtedy Bóg do Szatana: Czyś zwrócił uwagę na sługę mojego Hioba? Albowiem równego mu nie ma na ziemi, tak nieskazitelnego i prawego, bogobojnego i stroniącego od wszelkiego zła.

9 Na to odparł Szatan Bogu i rzekł: Czy za darmo jest Hiob bogobojnym?

10 Czy nie ochraniasz go wraz z domem jego i wszystkim co do niego należy? Dziełom rąk jego błogosławisz więc dobytek jego rozmnożył się w kraju.

11 Pozwól mi wyciągnąć rękę, i dotknąć wszystkiego co Hiob posiada, a pewnie otwarcie będzie Bogu złorzeczył.

12 Rzekł wtedy Bóg do Szatana: Otóż wszystko co do Hioba należy jest w mocy twojej, ale jego samego nie dotykaj!
I tak odszedł Szatan z przed oblicza Boga Ojca.”
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

George pisze:
15 sty 2024, 17:10
Szatan nie jest wrogiem Boga Don Cicio.
Szatan współpracuje z Bogiem (...)
Tak, tak ... i za tę "współpracę" pojedzie z całą kompaniją na wczasy nad gorące "jezioro":

"Ale tchórze, ludzie bez wiary, zachowujący się obrzydliwie, mordercy, dopuszczający się niemoralności, uprawiający spirytyzm, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy zostaną wrzuceni do jeziora, w którym płonie ogień i siarka. To oznacza drugą śmierć" (Obj 21:8)

"A Diabeł, który ich zwodził, zostanie wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już będzie zarówno bestia, jak i fałszywy prorok. Będą oni męczeni dzień i noc po wieczne czasy" (Obj 20:10)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Queza »

Diabeł nie lubi ognia, nie lubi jak się świece pali, jak się pali pod kuchnią, nie lubi...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
15 sty 2024, 18:08
Diabeł nie lubi ognia, nie lubi jak się świece pali, jak się pali pod kuchnią, nie lubi...
Skąd wiesz? Skąd taki wniosek? Przecież jest duchem, więc ogień nie może mu nic "złego" zrobić.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
16 sty 2024, 7:26
Queza pisze:
15 sty 2024, 18:08
Diabeł nie lubi ognia, nie lubi jak się świece pali, jak się pali pod kuchnią, nie lubi...
Skąd wiesz? Skąd taki wniosek? Przecież jest duchem, więc ogień nie może mu nic "złego" zrobić.
Jest moim rodzonym bratem, ja przyszłam na świat i On też.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
16 sty 2024, 7:49
Jest moim rodzonym bratem, ja przyszłam na świat i On też.
A kto jest Waszym ojcem i matką?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
16 sty 2024, 7:55
Queza pisze:
16 sty 2024, 7:49
Jest moim rodzonym bratem, ja przyszłam na świat i On też.
A kto jest Waszym ojcem i matką?
Andrzej i Grażyna.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
16 sty 2024, 8:01
DonCicio pisze:
16 sty 2024, 7:55
A kto jest Waszym ojcem i matką?
Andrzej i Grażyna.
Podsumujmy: "Diabeł nie lubi ognia ... Jest Twoim rodzonym bratem" a "Andrzej i Grażyna" Waszymi rodzicami.

Pytania do siostry:
1. Gdzie mieszkają "Andrzej i Grażyna", Wasi rodzice, Diabła i Quezy? (ziemia czy niebo?)
2. Gdzie mama Grażyna Was urodziła?
3. Jaki był Diabluś jak był mały?
4. Kto jest starszy, Ty czy Twój "brat"?

... wiesz Queza, miałbym jeszcze z setkę pytań, ale poprzestanę na tych czterech.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Bobo »

Dziwię się DonCicio, że w ogóle brniesz w ten temat... :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
16 sty 2024, 9:08
Pytania do siostry:
1. Gdzie mieszkają "Andrzej i Grażyna", Wasi rodzice, Diabła i Quezy? (ziemia czy niebo?)
2. Gdzie mama Grażyna Was urodziła?
3. Jaki był Diabluś jak był mały?
4. Kto jest starszy, Ty czy Twój "brat"?

... wiesz Queza, miałbym jeszcze z setkę pytań, ale poprzestanę na tych czterech.
1. Rodzice, to ziemscy rodzice, moja mama już nie żyje.
2. Mama urodziła nas w Ustrzykach Dolnych, ja się urodziłam po południu, a brat przed północą, oboje urodziliśmy się w niedzielę.
3. Tomek był bardzo ruchliwy, grał w piłkę nożną i chodził po drzewach.
4. Ja jestem starsza o 5 lat.

Dobrze, że pytasz.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Bóg nadal działa?

Post autor: DonCicio »

Bobo pisze:
16 sty 2024, 9:15
Dziwię się DonCicio, że w ogóle brniesz w ten temat... :aaa:
Nie, nie mam zamiaru dalej "brnąć w tym temacie". Chciałem tylko wykazać irracjonalność przekonań pewnych uczestników tego forum Biblijnego. Myślę, że obserwatorzy wyciągnęli odpowiednie wnioski ... i tu kończę moje "brnięcie", bo zaiste, szkoda marnotrawić czasu. Pozdrawiam ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”