Miałem opory aby pomóc

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Jutro daje dla dzieci i dla starców, to się załapię hehe :-D

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bobo pisze:
Henryk pisze:A Bobo komu i ile daje?
Bobo? Był tym, który te pięć złotych wziął i teraz czyta, jak 'darczyńca' się tym chwali...
Bobo pisze:Coś w tym jest. Właśnie popijam dobre wino z żoną i... nie pozbawiamy się wsparcia. ;-)
Jak to mówią? Wino, kobiety(a) i... śpiew. Ale tego już usłyszeć nie możecie :-D
No i widzicie komu dajecie i na co idą te pieniądze?. Na wino. kobiety i śpiew.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Re: Miałem opory aby pomóc

Post autor: Pietnas »

Henryk pisze: Natomiast postąpiłeś bardzo źle mówiąc, że to od Jezusa.
Henryku! Ja tego człowieka prawdopodobnie już nigdy nie zobaczę. Dlaczego nie miałem mu powiedzieć, kto mnie pobudził do tego. Byłem na ewangelizacji. Czy nie na tym polega ewangelizacja, że mówimy, co dał nam Pan i od kogo ludzie otrzymują dobre rzeczy?
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

Parmenides pisze:[Lepiej dać nawet na wino, niż pozbawić wsparcia kogoś na prawdę potrzebującego.
Parmenides, jestem przekonany, że nie jest wsparciem Bożym, gdyby świadomie dało się jakiemuś pierwszemu z brzegu pijaczkowi na wino. Co Ty na to?
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Pietnas pisze:
Parmenides pisze:[Lepiej dać nawet na wino, niż pozbawić wsparcia kogoś na prawdę potrzebującego.
Parmenides, jestem przekonany, że nie jest wsparciem Bożym, gdyby świadomie dało się jakiemuś pierwszemu z brzegu pijaczkowi na wino. Co Ty na to?
Jeśli świadomie dajesz na wino, to nie.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

bartek212701 pisze:Ja nie mówię,że robi źle,ale ciągle pomaga tym samym.W Polsce jest wiele miejsc,które potrzebują pomocy,nie tylko te "wybrane" przez pana Owsiaka.
Samoloty prywatne nie rodzą się z powietrza.....
Widzę, że jesteś mało zorientowany czym zajmuje się Orkiestra, więc wklejam informacje.

Cel Fundacji: Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Cel ten realizujemy poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie sześciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.
Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniędzy na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel. Do tej pory zbieraliśmy między innymi dla:
Kardiochirurgii dziecięcej
Ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach
Ratowania życie niemowląt i dzieci młodszych
Ratowanie życia dzieci z chorobami nerek
Ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi
Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii


Prowadzimy sześć ogólnopolskich programów medycznych.
Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci,
Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków,
Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków,
Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow,
Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą
Program Leczenia Dzieci Osobistymi Pompami Insulinowymi,

Uczymy Pierwszej Pomocy w szkołach podstawowych
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Zwykła33
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:58

Post autor: Zwykła33 »

Dawac jest wspaniale i tym kolega Pietnas sie podzielił,wspaniale sie poczuł.nie o ilosc mu chodzilo i na co to dał.tylko jak to dał.Kto wie czy te slowa nie zmienia zycia owego pana ktorego pochopnie szufladkujemy jako pijaka taniego wina.Mna osobiscie wstrzasnely słowa ze (Bog tak chce )ktos je skierowała besposrednio do mnie tak jak Pietnas do bezdomnego swoje.
Ziarno zostalo posiane
Zwykła33

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

Tak Zwykła33, muszę Ci powiedzieć dziękuję. Dziękuję, bo mnie poprawnie zrozumiałaś. A tak wogóle, witaj na forum i miłych tutaj przeżyć i doznań ci życzę w imieniu naszego Pana; Sela
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

A propos Owsiaka. Poległ w pojedynku z MatkaKurka. 4.02 Sąd w Złotoryi wydał wyrok, który obnażył p. Owsiaka. Nie interesowałem się szczegółami ale sądzę, że to jest koniec Orkiestry.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

RM pisze:A propos Owsiaka. Poległ w pojedynku z MatkaKurka. 4.02 Sąd w Złotoryi wydał wyrok, który obnażył p. Owsiaka. Nie interesowałem się szczegółami ale sądzę, że to jest koniec Orkiestry.
Jaki wyrok jak ostatnia rozprawa odbyła się 25 marca, a kolejny termin jest wyznaczony na 7 maja?

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

Prośba/propozycja - do admina
W moim tutaj poście wiele pojawiło się mowy o Orkiestrze p. Owsiaka.
Czy nie można by tego stąd sprzątnąć w inne miejsce?
Dziękuję
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Bobo pisze:Żenujący... temat bo...

Jeden chwali się, że dał biedakowi, drugi go gani, ale... przy tym chwali się, że też daje, tyle, że komu innemu. Trzeci gani ich wszystkich, i... przy okazji chwali się, jak to On daje komu trzeba.

Każdy gani każdego, ale nie omieszka się zarazem pochwalić, że sam jest taki wspaniałomyślny.
Jakie to żenujące...

Kiedy więc dajesz dary miłosierdzia, nie dmij przed sobą w trąbę, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, żeby ludzie ich wychwalali. (...) Ale gdy ty dajesz dary miłosierdzia, niech nie wie twa lewica, co czyni twa prawica, żeby twe dary miłosierdzia pozostały w ukryciu; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w ukryciu. (Mat 6:2-4)

A tu każdy 'odkrył' swoje dary miłosierdzia w kontekście, ze były lepsze od poprzednika...

Panowie... żenada :oops:
początek był dobry ale przyszli zazdrośni i popsuli. Wszak nie chodzi o to nawet zeby sie chwalić , tylko zeby promować taką postawę.
Chyba ze autor miał intencje samochwalskie, ale tego nie wiesz,więc nie mniemaj z góry najgorszego
To o co tak gorliwie zabiegasz dzieje sie miedzy nim a Panem Bogiem , nie Tobie to sądzić
Natomiast co do pozostałych wypowiedzi to zgodzę sie (w tym niestety Twojej Bobo)bo widać ze to są święto*ebliwe intencje. Czy pomyslales przez sekunde jakie to skutki moze nieść Twoje takie chlapnięcie językiem , Gdy ktos jest słabszy nie slyszał o Chrystusie itp moze juz nie chcieć pomagać skoro go kopią. Zastanów sie co mowisz Wogóle wszyscy chcą być mądrzejsi od Boga a tym samym promocje takiej postawy wyrzucić na śmietnik. No tak bo ewangelie głosi się tylko od domu do domu z własną interpetacją. Eh żałosne
Pomijając, że została przeznaczona na tanie wino...
Parmenides pisze: Owszem, istnieje taka szansa. Ale tego zazwyczaj wiedzieć na pewno nie można. Lepiej dać nawet na wino, niż pozbawić wsparcia kogoś na prawdę potrzebującego.
_________________

podpisuje sie pod wypowiedzią Parmenidesa obiema nogami i rękami

Agrest1
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2014, 21:14

Post autor: Agrest1 »

Warto pomagać bliźnim i się tym nie chlubić :)
Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo. Prz.S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”