Powinieneś to wiedzieć

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Hava

Post autor: Hava »

Queza, wybacz, ale nie mogę Ciebie traktować poważnie :hehe:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Hava pisze:Queza, wybacz, ale nie mogę Ciebie traktować poważnie :hehe:
Nie musisz :idea:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Religie aby nie być pustymi ideologiami nie mogą pozostawać w miejscu i nie mogą uważać się na wzajem za wrogie. Wyznawcy powinni wiedzieć do czego zmierzają religie i powinni znać optymalny sposób zachowywania się, zmierzający do realizacji zapowiedzi zawartej w religii i biorący pod uwagę Prawo do własnego zdania innych ludzi, bo ludzie są ważniejsi niż religie. Religie są dla ludzi nie ludzie dla religii. Religie wywodzą się od Boga, a nie Bóg z religii, dlatego ludzie powinni płynnie orientować się w przesłaniach Bożych, aby być dziedzicami Bożych obietnic

Quran 2:121-122
Ci, którym daliśmy Księgę, recytują ją należną jej recytacją; oto ci, którzy w nią wierzą. A ci, którzy w nią nie wierzą, poniosą stratę. ` O synowie Izraela! Wspomnijcie Moje dobrodziejstwa, którymi was obdarzyłem, i to, że wyniosłem was ponad światy!

Bóg ma nad nami zwierzchność, a religie mają nam pomóc odnaleźć się w stworzonym przez Niego Świecie. Najpierw trzeba dojrzeć do zaufania Bogu. Znając Jego Miłość, argumenty do uzasadnienia siebie w Bogu przed ludźmi, same będą się dobierać

Quran 2:256
Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący,. wszechwiedzący!
Obrazek

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Najpierw trzeba dojrzeć do zaufania Bogu.
Na chwilę obecną, pozorne chrześcijaństwo nie zna prawdziwego Boga, który jest Duchem - Energią.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dla szczęścia człowiekowi wystarczy znajdowanie takich interpretacji interakcji Boga poprzez Świat, z umysłem, które są w pełni dobre i poprzez to satysfakcjonujące pod każdym względem. Na tak zdobytych informacjach Duch człowieka buduje najpiękniejsze i najbardziej wartościowe owoce oraz staje się niewzruszony względem przeciwności ponieważ właściwie ich nie dostrzega

Koran 55:1-9
Miłosierny! On nauczył Koranu. On stworzył człowieka. On nauczył go jasnego wyrażania się. Słońce i księżyc podlegają pewnemu rachunkowi. Trawy i drzewa wybijają pokłony. I niebo - On wzniósł je i ustawił wagę, abyście ważąc nie oszukiwali. Ustawiajcie wagi sprawiedliwie i nie powodujcie straty na wadze!

Łk 6:37-38 eib "(37) Przestańcie osądzać, a nie zostaniecie osądzeni. Przestańcie potępiać, a wówczas nie zostaniecie potępieni. Przebaczajcie, a dostąpicie przebaczenia. (38) Dawajcie, a będzie wam dane; wtedy porcję dobrą, ugniecioną, ubitą i z naddatkiem wsypią w wasze zanadrze, bo jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”