Wyznanie

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nietak
Posty: 207
Rejestracja: 30 maja 2010, 13:16
Lokalizacja: marność

Post autor: nietak »

ratao, poleca naukowe dowody upadłego świata na kłamstwo upadłych duchowych istot...
w tych naukowych dowodach i kłamstwach nie ma mocy ani życia... czuć tylko obecność ducha śmierci, który pudruje swe zmarszczki nadzieją odradzania...

Bez wiary nie można podobać się Bogu... gdy brak wiary w żywe Słowo Boga wówczas świat szuka sobie dowodów naukowych na oszustwa podsuwane przez kłamcę - szatana.

Bóg mówi o życiu lub śmierci, o zmartwychwstaniu, o sądzie, potępieniu lub nagrodzie.
Szatan mówi o reinkarnacyjnej karuzeli, a wszyscy skołowani mu wierzą...
marność nad marnościami, wszystko marność...

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

karuzela dla niektórych może skończyć się źle - nie lepiej zasnąć?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

nietak
Posty: 207
Rejestracja: 30 maja 2010, 13:16
Lokalizacja: marność

Post autor: nietak »

Zasnąć w Panu Jezusie Chrystusie i obudzić się w Nim...

"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was."
- dziś po raz kolejny spełniły mi się te słowa w zaciszu mojej izdebki... za co dziękuję z całego serca zmartwychwstałemu Panu i wyznaję, że On przychodzi i odnawia siły wlewając Swoje życie... On żyje, On zwyciężył świat (zwyciężył w tych, którzy uwierzyli)...
On obnażył kłamstwa diabła i staje jako jedyna Prawda wobec naporu kłamstw ludzkich i nieludzkich. Chwała Najwyższemu Panu, który już wkrótce zmiecie wszelkiego wroga i wszelką nieprawość Swoim Królewskim przyjściem... wyczekuję tej chwili, a Duch we mnie mówi "przyjdź", a wiara oznajmia mi, że mój Pan jest również Oblubieńcem i zaprasza mnie na ucztę, a nie na sąd. Przyjdź !

Łaska wciąż wypływa z żywego Słowa... a nie z fałszywych ewangelii reklamowanych przez ratao.
marność nad marnościami, wszystko marność...

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

nietak pisze: szkoda bo blask i duchowa siła Atlantydzkiego "ra-tao" nie miała sobie równych.
Jest dla mnie niezrozumiałym i ciągle zdumiewającym dlaczego chrześcijanie z tego forum tracą czas na dyskusję z kosmicznym/atlantydzkim/ezoterycznym/okultystycznym/new age ra-tao
i co on robi (poza trolowaniem) na chrześcijańskim forum biblijnym?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

co robi - zmusza do myślenia
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Napisz co uważasz za głupoty,bo może są to mądrości,do których zrozumienia nie dorosłeś. Widzę,że uważasz za głupców wszystkich,którzy mają inne rozumienie prawdy od ciebie.Ja stwierdzam fakty,a nikt nie musi w nie wierzyć.
wiele głupot piszesz, ale nie wiem od której głupoty mam zacząć z Tobą dyskutować, więc zapodaje ci werset

Już nie będziemy dziećmi, które się zdają na igraszkę fal i poddają prądom nauki prowadzącej przez oszustwa i przebiegłość ludzką na manowce. Ale żyjąc według zasad miłości, będziemy dorastali pod każdym względem do Niego, czyli Chrystusa, który jest Głową.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Reinkarnacja...zmiana masek będąc ciągle tą samą osobą. Wiele postaci, ról - jedna osoba.
Niczym aktor człowiek ma do odegrania w życiu wiele ról.
Jedyna w tym wypadku śmierć to wizerunku.
Tak to rozumiejąc reinkarnacja faktycznie istnieje.
Niemniej ponieważ niektórzy wierzą w życie pośmiertne dopatrują się większych możliwości zmiany wizerunku - między-gatunkowo. Innymi słowy - po śmierci więcej można.
Możesz być myszą, kotem, orłem...(chociaż dla zakochanej osoby również - może nazywać Ciebie jak zechcesz).
Do tego dochodzi chyba kult natury, w końcu nikt nie zamienia się w kufel piwa a zwierzętom przypisuje się ludzkie cechy, personifikuje.
Tao...nie przeszkadzanie temu co ma być...można tu zastosować powiedzenie, że mądry ustępuje głupiemu.
Nic nie ma sensu - co będzie to będzie, jak to ujęto w filmie "Hero" - wszystko w rękach niebios.
Pewnie jako ateista ująłbym to jako - wszystko niezależne od nas, niech zdecyduje los.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:Reinkarnacja...zmiana masek będąc ciągle tą samą osobą. Wiele postaci, ról - jedna osoba.
Niczym aktor człowiek ma do odegrania w życiu wiele ról.
oczywiście według ateistycznego poglądu

Jestem Jezusem, którego ty prześladujesz. Ale podnieś się i stań na nogi. Ukazałem ci się po to, aby cię ustanowić sługą i świadkiem tego, że Mnie widziałeś i że jeszcze Mnie zobaczysz.

zastanów się czy ty przypadkiem nie walczysz z samym Bogiem?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Część wypowiedzi i myśli oparłem na tym co powiedział Shakespeare.
Tylko nawet w Jego czasach ponoć nie wiedziano czy wyznaje jakąś religię i w co wierzy.
Nie mogę walczyć z kimś kto nie istnieje.
Chociaż jakiś Jakub ponoć walczył i dał mu łomot.
Jak tak to chyba nie mam co się obawiać.
;-)

btw.
W czym tu widzisz walkę?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:W czym tu widzisz walkę?
Ty toczysz walkę chcąc udowodnić , że Biblia to jak mitologia grecka
więc napisz, kiedy Kopernik udowodnił, że ziemia jest okrągła
a ja Ci udowodnię, że wcześniej bylo to napisane w Biblii
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A kiedy w Biblii było o internecie i sex portalach?
To nie Bóg twierdzi, że Biblia jest Jego słowem a ludzie.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:A kiedy w Biblii było o internecie i sex portalach?
odnieś się do Kopernika
Dżej pisze:To nie Bóg twierdzi, że Biblia jest Jego słowem a ludzie.
Ojciec jak kocha swoje dzieci to musi jakoś przekazać miłość do nich
najlepszym sposobem przekazu jak jeszcze nie było telewizji i internetu
w procesie dziejowym jest Jego list Biblia
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

W XVI wieku.
Wiem co chcesz zrobić, lecz za czasów Biblii była to tylko jedna z teorii(a nie rzetelna informacja wykluczająca jednoznacznie teorię płaskiej Ziemi).
Aztecy czy tam Majowie nie mając kontaktu z Jahwe znali ponoć bardzo dobrze układ słoneczny.
Więc co tu w Biblii takiego wyjątkowego?
Pragnę dodać, że wielu uczonych Oświecenia zraziło się do Pisma Świętego, gdyż katoliccy teologowie uparcie twierdzili, iż według Biblii Słońce obraca się wokół Ziemi.
;-)
Biblia pełna przemocy, dyskryminacji - aż kipi miłością.
A topienie niemal wszystkich jak leci jest niesamowitym dowodem miłości o której tak pięknie się wypowiada w Liście do Koryntian.
;-)
Jak na ojca jest niekonsekwentny.
W dekalogu masz by nie zabijać by potem w Biblii przeczytać, że kogoś należy ukamienować.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:Więc co tu w Biblii takiego wyjątkowego?
że, jest zgodna ze współczesną nauką
Dżej pisze:Pragnę dodać, że wielu uczonych Oświecenia zraziło się do Pisma Świętego, gdyż katoliccy teologowie uparcie twierdzili, iż według Biblii Słońce obraca się wokół Ziemi.
katolicyzm nie ma nic wspólnego z naukami biblijnymi ani prawdziwym chrześcijaństwem, ale o tym już dyskutowaliśmy
Dżej pisze:Biblia pełna przemocy, dyskryminacji - aż kipi miłością.
gdybyś widział, jak pewne ludy żywcem palą dzieci na ołtarzu boga Molocha, a miałbyś moc to byś się tylko przyglądał w imię jakiegoś źle pojętego humanitaryzmu
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

nietak
"nietak napisał: jeśli próbujesz odnaleźć w sobie jakiegoś Chrystusa bez obmycia się we krwi Baranka, bez wyznania grzechów, bez przyjęcia sprawiedliwości w Jezusie, bez zanurzenia się w Nim, to jesteś całkowicie zwiedziony i nie ostoisz się w obliczu nadchodzącego Króla.
No i jeszcze jedno: Chrystus nie jest we wszystkich lecz tylko w tych którzy Go przyjęli...-
nie głoś fałszywej ewangelii, która połechtała Cię i uczyniła z Ciebie Chrystusa (albo chce uczynić)"
[center] EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE[/center]
Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich , nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW przetłumaczyłem zgodnie z prawdą jako "Chrystus w nich,aby było wiadomo,że Chrystus jest obecny w nas wszystkich.W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- w was,(BiZTB, BW)
- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego,otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.Przez fakt zamieszkania we mnie Chrystusa,nigdy nie uważałem się za Chrystusa.O obecnym w nas wszystkich Chrystusie jest napisane w wielu miejscach NT:

"...Chrystus jest wszystkim i we wszystkich" (Kol.3,11),"który sam wszystko we wszystkich wypełnia" (Efez.1.23),itd.On jest prawdziwą Światłością,"która oświeca każdego człowieka" (Jan.1.9),"A z Jego pełni myśmy wszyscy wzięli..."(Jan.1.16)
1 Kor.11.3 Chcę abyście wiedzieli że Głową każdego męża jest Chrystus, głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
Efez.4.7 A każdemu z nas dana została Łaska według miary daru Chrystusowego.


Ewangelia,którą głosi protestant nietak,że Chrystus jest jedynie obecny w tych,"którzy Go przyjęli" z koniecznością "obmycia się we krwi Baranka,"itd,zgadza się dogmatem wiary protestantyzmu,ale z nie zgadza się z tym co pisze w NT.Zapewne wynika to z faktu,że nietak nie zna NT.W ewangeliach Chrystus mówił o żywej wodzie,którą obiecał nam dać,ale nic nie mówił o konieczności "obmywania się we krwi Baranka" .
Łaska wciąż wypływa z żywego Słowa... a nie z fałszywych ewangelii reklamowanych przez ratao.
Ewangelia,o której często piszę na forum,są to najczęściej wersety Kol.1.24-27 i te pozostałe,które podałem.Dla nietaka są to fałszywe ewangelie,bo występujące w nich słowo "wszyscy",oznacza dla nietaka "nie wszyscy".Za żywe Słowo uważa On Biblię,a nie obecnego w nas Chrystusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”