Ciekawe sentencje-wielce pouczjące

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

" Powiedzcie Prałacie,czemu tak nie żyjecie,jako nauczacie"

- Józef Ignacy Krasicki- Arcybiskup
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Refleksje starszego człowieka??? Jak bym sam mówił. :shock:
MODLITWA LUDZI STARSZYCH

Panie! Dziękuję Ci, że pozwalasz mi się zestarzeć!
Gdybym umarł młodo, nigdy nie nauczyłbym się czegoś bardzo ważnego:
mieć cierpliwość, umieć czekać, znosić samotność,
młodych uważać za mądrzejszych,
bez zazdrości uznać lepsze...

Panie! Mam kilka próśb:
Pomóż mi jeszcze więcej milczeć!
Chroń mnie od ciągłego pouczania innych!
Pozwól mi moje doświadczenie życiowe
zachować dla siebie!
Zabierz mi tę głupią ambicję bycia młodym
i zachowywania się jakbym
wszędzie mógł zabierać głos!

Zapominam wiele rzeczy;
Daj mi tę pokorę do rzetelnego przyznania się do tego.
Pozwól mi moje ułomności zachować dla siebie!
Daj mi ten piękny dar nie zanudzać otoczenia moimi chorobami.
Nie pozwól mi, abym stale wspominał
stare dobre czasy.
Nigdy ich przecież nie było!

Panie! uczyń mnie dobrym
Daj mi wspaniałomyślne serce, dziecięco jasne,
przejrzyste jak piękne źródło!
Panie! Podaruj mi ufność i pokorę
oraz tę bezinteresowną dobroć,
która niczego dobrego nie przeoczy,
a niedobrego nie ma za złe.

Panie! Otwórz mi oczy na piękno świata
i ofiaruj mądrość pogodnej rezygnacji.
Pozwól cieszyć się przyjaźnią ludzi
i widokiem kolorowych liści,
gdy jesienią spadają z drzew.
Panie! Daruj mi tę łaskę
tak przeżyć moją starość,
aby młodym łatwiej było ją szanować!
Źródło: http://www.nastrazy.pl/archiwum/2006_2_14.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:Panie! uczyń mnie dobrym
Daj mi wspaniałomyślne serce, dziecięco jasne,
przejrzyste jak piękne źródło!
Panie! Podaruj mi ufność i pokorę
oraz tę bezinteresowną dobroć,
która niczego dobrego nie przeoczy,
a niedobrego nie ma za złe.
Ładne.

Prz 16:20
"Dobro znajdzie, kto zważa na słowo; kto Panu zaufał, jest szczęśliwy."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Waga słowa

Post autor: radek »

Konflikty międzynarodowe można niwelować poprzez integrację językową stosując w edukacji wstawki obcowyrazowe do konstrukcji zdań. Gdy człowiek rozumie świat wtedy żyje z nim w harmonii.

J 1:1-5 pau "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga - i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko zaistniało dzięki Niemu. Bez Niego zaś nic nie zaistniało. To, co zaistniało, (4) w Nim było życie. A życie to było światłością dla ludzi. (5) Światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie ogarnęła."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Re: Waga słowa

Post autor: karol210 »

radek pisze:Konflikty międzynarodowe można niwelować poprzez integrację językową stosując w edukacji wstawki obcowyrazowe do konstrukcji zdań. Gdy człowiek rozumie świat wtedy żyje z nim w harmonii.

J 1:1-5 pau "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga - i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko zaistniało dzięki Niemu. Bez Niego zaś nic nie zaistniało. To, co zaistniało, (4) w Nim było życie. A życie to było światłością dla ludzi. (5) Światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie ogarnęła."

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Re: Waga słowa

Post autor: karol210 »

radek pisze:Konflikty międzynarodowe można niwelować poprzez integrację językową stosując w edukacji wstawki obcowyrazowe do konstrukcji zdań. Gdy człowiek rozumie świat wtedy żyje z nim w harmonii.

J 1:1-5 pau "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga - i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko zaistniało dzięki Niemu. Bez Niego zaś nic nie zaistniało. To, co zaistniało, (4) w Nim było życie. A życie to było światłością dla ludzi. (5) Światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie ogarnęła."

Masz rację ale z ludźmi. IQ 120 poniżej to bardzo trudne bez wojny przeciwko PROPAGANDZIE jak u Hitlera całe państwo poszło za dobrą mową

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Życie dla Świata jest życiem pięknym i solidnym

Mat 12:20 pau "(20) Trzciny nadłamanej nie złamie i tlącego się knota nie dogasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości."

Jest wielu mocnych, którzy strzegą poszukujących

Gen 3:24 pau "(24) Wypędził go i postawił na wschód od Edenu cherubów z wirującym ognistym mieczem, by strzegli drogi do drzewa życia."

Wierni przynoszą obfity owoc i nie ukryją się przed ubogimi

Dan 12:3 pau "(3) Mądrzy będą jaśnieć jak blask nieba, a ci, którzy wielu prowadzili ku sprawiedliwości -jak gwiazdy po wieczne czasy."

Nawet patrząc materialistycznie świat nie jest skomplikowany, bo wystarczy dbać, by każdy miał co jeść i gdzie mieszkać. Konflikty wynikają z prób podporządkowania sobie drugiego człowieka bez realizacji jego zamierzeń. Tak więc najpierw dążenia innych później własne

J 15:13 pau "Nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś poświęca swoje życie za przyjaciół."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

radek pisze:Życie dla Świata jest życiem pięknym i solidnym

Mat 12:20 pau "(20) Trzciny nadłamanej nie złamie i tlącego się knota nie dogasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości."

Jest wielu mocnych, którzy strzegą poszukujących

Gen 3:24 pau "(24) Wypędził go i postawił na wschód od Edenu cherubów z wirującym ognistym mieczem, by strzegli drogi do drzewa życia."

Wierni przynoszą obfity owoc i nie ukryją się przed ubogimi

Dan 12:3 pau "(3) Mądrzy będą jaśnieć jak blask nieba, a ci, którzy wielu prowadzili ku sprawiedliwości -jak gwiazdy po wieczne czasy."

Nawet patrząc materialistycznie świat nie jest skomplikowany, bo wystarczy dbać, by każdy miał co jeść i gdzie mieszkać. Konflikty wynikają z prób podporządkowania sobie drugiego człowieka bez realizacji jego zamierzeń. Tak więc najpierw dążenia innych później własne

J 15:13 pau "Nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś poświęca swoje życie za przyjaciół."
Bądź zawsze tym by inni czuli się przy Tobie ważnymi tj sekret miłości gdzie największy jest najmniejszym A jednocześnie jest Pasterzem jak Jezus na ziemi kto nie będzie brał przykładu miłości nie ma miejsca ani na ziemi bo demon to niszyciel wszystkiego ani w niebie gdzie duch jest a nie tylko jak na ziemi gdzie duch prowadzi Ciała.

Życia świat nie docenia.. Rozumiem Twoja interpretacje ale Życie jest pięknym dla świata powiedz to tym którzy nie mają pogody Ducha Świętego nikt nie zrozumie bo tak samo jakbyś komuś tłumaczył choremu na depresję że świat jest piękny.
Chrystus mówił tak by inni tzn nadawaj na takich falach by inni to odbierał prosto na jednych falach.


Tak jak Chrystus dbał o innych najsłabszych dawał zrozumienie a nie szukał pochwal.
Madrosci Ci nie zdejme ale uważaj na siły nieczyste bo nieraz wykraczasz w demoniczny system
Pzdr Fajnie poczytać Twoje posty ale uważaj na ataki mocne a bądź słaby w zbroi najmocniejszy tj szukaj Prawdy tak jak szukasz ale bez odpoczynku umysłu i zbroi Chrystusa..... cios i kaput od demona
Koran zastanów się czy to prawda czy?
Po drugiej stronie zrozumiesz

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

karol210 pisze:Pzdr Fajnie poczytać Twoje posty ale uważaj na ataki mocne a bądź słaby w zbroi najmocniejszy tj szukaj Prawdy tak jak szukasz ale bez odpoczynku umysłu i zbroi Chrystusa..... cios i kaput od demona
Koran zastanów się czy to prawda czy?
Po drugiej stronie zrozumiesz
Dzięki Karol210 bardzo pogodnie piszesz. Koran to piękna książka, a żadna lektura nie przynosi szkody jeśli nie jest powodem izolacji od świata. Np. ŚJ uznają tylko Biblię jako źródło wiedzy o Bogu i jest to głównym powodem, że wielu wygania Ich sprzed swoich drzwi, bo wychodzą z założenia, że Ich rozmówca ma mniejszą wartość od Nich.
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Pożytecznie jest czytać i słuchać słowa Posłańca, pożytecznie jest też wydawać owoc tam, gdzie nie zostało wcześniej zasiane potwierdzając tym samym znajomość Ducha Posłańca, zgodnie z którym pozorna kara jest jednym ze stopni

Koran 70:1-5 (Bielawski)
Zapytał żądający wyjaśnienia o karę spadającą
na niewiernych - której nikt oddalić nie potrafi -
pochodzącą od Boga, władcy stopni.
Aniołowie i Duch wznoszą się ku Niemu w Dniu, którego wielkość - pięćdziesiąt tysięcy lat.
Bądź więc cierpliwy cierpliwością piękną!


2P 3:8 eib "To jedno, kochani, miejcie na uwadze: U Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat i tysiąc lat jak jeden dzień."

Mat 10:16 eib "Posyłam was jak owce między wilki, bądźcie zatem przebiegli jak węże i niewinni jak gołębie."

Mat 24:14 eib "(14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Ciekawe sentencje-wielce pouczjące

Post autor: Ketjow-oko »

Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia i wiedz jedno w życiu piękne są tylko chwile.
Pamiętaj, że w życiu każdego człowieka są dwa wielkie dni – pierwszy, w którym się rodzimy i drugi, w którym odkrywamy po co.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”