Umywanie nóg

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

P@weł pisze:Henryku, chyba nie powiesz, że jeśli papież umył i pocałował komuś nogę, to zrobił źle. To nie jest sakrament, ale też nie symbol. Jeśli chcemy kogoś obdarować swą miłością, to nie koniecznie musimy robić to w taki sposób, pisałem. Papież to zrobił na pamiątkę, w Wielki Czwartek. Jest się czym smucić? nic się nie stało ;-)
A kuria rzymska zorganizowała casting na godnych dostąpienia zaszczytu wzięcia udziału w tej manifestacyjnej, obłudnej ceremonii z arcyplebanem w roli głownej. Zdaje się, że arcypleban nie złapał opryszczki więc generalnie nic się nie stało.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

P@weł pisze:Henryku, chyba nie powiesz, że jeśli papież umył i pocałował komuś nogę, to zrobił źle.
Oczywiście, że mam podstawy tak powiedzieć :xhehe: !

Po cóż myć nogi umyte, odkażone, pachnące? :aaa:
Jeśli już mył, to dlaczego tylko po jednej nodze? :mrgreen:
Nie wykonał roboty do końca!
Ja, za połowiczną robotę nie płaciłbym.
Nic, a nic!

Ciekawe, jak zapłaci za tę pracę Bóg? :-?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Kiedyś Papieża całowano w duży palec u nogi i to nie myty, to teraz Papież całuje czystą nogę heheh

jfs300

Post autor: jfs300 »

Henryk pisze:
jfs300 pisze: a w żadnym wypadku nie zeby praktykę oddawania miłości zastąpić obrzędem!
A jednak tak uczyniono... :-(
http://katecheza.dabrowaszlachecka.pl/i ... en006a.jpg
Henryku jak zwykle nic nie rouzmiesz, ja mowiłem o ZASTĘPSTWIE prawdziwego umywania nóg
a nie o wystrzeganiu się obrzędów
ze wszystkiego mozna zrobić kolejny nieuzasadniony hejt na katolików.
Czernin piąteczka jesteś zdrowy.

jfs300

Post autor: jfs300 »

ps. nie o tym był temat, widze ze niektorzy zaiast probować przyjąć nauki Chrystusa wolą poraz kolejny okazywać wyższość
Nic dziwnego ze dla niektorych Pismo Święte to zła księga skoro tacy ludzie sie dorywaja do jej szafowania.
Tu mamy dowody , co z dobrego drzewa moze wyrosnąć jak zaatakują go robaki.

Awatar użytkownika
Czernin
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Czernin »

Henryk pisze:Po cóż myć nogi umyte, odkażone, pachnące? :aaa:
Jeśli już mył, to dlaczego tylko po jednej nodze? :mrgreen:
Nie wykonał roboty do końca!
Ja, za połowiczną robotę nie płaciłbym.
Nic, a nic!

Ciekawe, jak zapłaci za tę pracę Bóg? :-?
Heniu, po cóż drążyć temat. To nie o to chodzi, że te nogi były pachnące czy śmierdzące, czy nie wiem jakie jeszcze. Nie chodziło też o to, aby myć je obydwie. Chodziło o to, aby zrobić to na pamiątkę, tak jak na pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego chodzisz do kościoła, czy zboru. A jeśli zostało to zrobione na pamiątkę, to sama Biblia mówi, że kto ma nogi umyte, ten już cały jest czysty, jednak nie wszyscy...
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Czernin pisze:
Henryk pisze:Po cóż myć nogi umyte, odkażone, pachnące? :aaa:
Jeśli już mył, to dlaczego tylko po jednej nodze? :mrgreen:
Nie wykonał roboty do końca!
Ja, za połowiczną robotę nie płaciłbym.
Nic, a nic!

Ciekawe, jak zapłaci za tę pracę Bóg? :-?
Heniu, po cóż drążyć temat. To nie o to chodzi, że te nogi były pachnące czy śmierdzące, czy nie wiem jakie jeszcze. Nie chodziło też o to, aby myć je obydwie. Chodziło o to, aby zrobić to na pamiątkę, tak jak na pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego chodzisz do kościoła, czy zboru. A jeśli zostało to zrobione na pamiątkę, to sama Biblia mówi, że kto ma nogi umyte, ten już cały jest czysty, jednak nie wszyscy...
...i tak 15 latek po chrześcijańsko pouczył stare wygi i prześmiewców forumowych Henryka i Bob, którzy nie umieją docenić dobrej i pozytywnej zmiany w papiestwie , która o dziwo dostrzega Nike :xhehe:
papież tak jak kiedyś Jezus uczy pokory i szacunku dla innych:
i nie tak jak pisze Bob a właściwie powinienem napisać kłamie, że kuria przeprowadziała jakiś casting
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15454622,ka ... leria.html
Papież Franciszek znowu zadziwił - zdjęcia

Bezprecedensowy gest papieża Franciszka. Podczas wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w zakładzie karnym na obrzeżach Rzymu papież umył nogi 12 osobom. Po raz pierwszy w historii w tym gronie znalazły się dwie dziewczyny - Włoszka i Serbka, obie przebywające w zakładzie karnym. Do tej pory żaden papież nie umył nóg kobietom.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Dezerter pisze:...i tak 15 latek po chrześcijańsko pouczył stare wygi i prześmiewców forumowych Henryka i ...
Oj Dezerterze...
Taki stary, a rajcuje się tym, że Papież chodzi po więzieniach i myje nogi przestępcom.
Oczywiste, że czysta i nieobłudna miłość chrześcijańska popchnęła go do takiego czynu. :xhehe:

jfs300

Post autor: jfs300 »

Henryk pisze:
Dezerter pisze:...i tak 15 latek po chrześcijańsko pouczył stare wygi i prześmiewców forumowych Henryka i ...
Oj Dezerterze...
Taki stary, a rajcuje się tym, że Papież chodzi po więzieniach i myje nogi przestępcom.
Oczywiste, że czysta i nieobłudna miłość chrześcijańska popchnęła go do takiego czynu. :xhehe:
Ty widzisz tylko czarna srtone medalu , a nawet nie wiesz jaką poprawe moze przynieść
jak ktoś tak słynny omywa nogi:)
Ilu więźniów być może sie nawróci na Chrześcijaństwo, zastanawiałeś sie nad tym?

jfs300

Post autor: jfs300 »

a po za tym takie podejrzewnictwo u ludzi złych intencji łamiemy troche przykazanie

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.


Czy zauwazamy to :-P ?
Co jeśli sie mylisz i papież miał szczere intencje , kto grzeszek popełnił hę

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:Ilu więźniów być może sie nawróci na Chrześcijaństwo, zastanawiałeś sie nad tym?
A to On mył nogi niewierzącym i wyznawcom Allaha? :aaa:
Może jednak byli to chrześcijanie?
Jak myślisz?

jfs300

Post autor: jfs300 »

mogli być to nawet Chrześcijanie, choć wątpie ze wszyscy , ale inni więźniowie widząć gest papieża , mogli się nieco bardziej przekonać:)
Głowie tacy co poznają Boga, albo neutralni, niewierzący i t d
Gdy człowiek otrzymuje miłosc , symbol pojednania to stawa sie lepszy (choć oczywiście nie każdy)
Dla mnie jest to ogromny walor edukacyjny :)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:Dla mnie jest to ogromny walor edukacyjny :)
Dla Ciebie edukacja.
Dla mnie spektakl fałszu i obłudy.

Nie mamy o czym mówić. :-(

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Henryk pisze:
jfs300 pisze:Dla mnie jest to ogromny walor edukacyjny :)
Dla Ciebie edukacja.
Dla mnie spektakl fałszu i obłudy.

Nie mamy o czym mówić. :-(
Podzielam zdanie Henryka.

Lepiej jakby papież wodę w wino zamienił zamiast się do czyichś nóg dobierać :crazy:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

jfs300

Post autor: jfs300 »

HEniu jak ktoś widzi przez zamglone okulary to mu wszystko będzie źle ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”