Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
11 sty 2022, 18:57
"Rangę Syna Bożego?" :shock:
A jak to się ma do tego, że dla Niego i przez Niego całe stworzenie nastąpiło?
Sobór efeski mam przeanalizowany gruntownie, przez różne dostępne opracowania.
Nie pamiętam, żeby coś było w tych materiałach o dopisywaniu Ew.Łukasza.
Co rozumiesz, przez "namaszczenie nastąpiło przez wcielenie"? Piszesz jakieś dziwne rzeczy.
Skoro Bóg zamieszkał w człowieku, to czemu jesteś zdziwiona?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:57 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:
11 sty 2022, 17:21
Witam.
To Ty nigdzie Boga nie zobaczysz, bo wszędzie widzisz Szatana. Ja jestem opisana w Biblii, jako Oblubienica Jezusa, która została gwiazdą poranną, nie mam kontaktu z duchem szamana, tylko z Duchem Jezusa i dzięki Niemu stałam się szamanką, mam dar uzdrawiania i w niedalekiej przyszłości będę leczyć dzieci.
Jesteś oblubienica Jezusa,Jesteś opisana w Biblii,zostałaś gwiazda poranną,ale On Jezus oddał cię szamanizmowi i dzieki Niemu zostałaś szamanką.
Czy nie widzisz w tym rozdwojenia jazni,mix.Jezus z nikogo nie czyni dzieci Szatana,tylko czyni dzieci swego Ojca-Stwórcy.
Jeżeli jednak ty stałaś się szamanką,to głeboko pomyśl,dzięki jakiemu duchowi i z kim masz kontakt?,z jakim duchem?
Ja staram się tylko tobie uzmysłowić twój problem.
Wybór jednak należy do ciebie.
Pozdrawiam.
Nie oddał mnie szamanizmowi tylko zostałam szamanką dzięki Niemu, bo wstąpił we mnie Jego Duch. Jezus żyje we mnie, a ja dzięki Niemu. Szamani są bardzo szanowani w Ameryce, bo na szamana wybierają człowieka duchy a nie odwrotnie. Nie mam żadnego problemu, Ty masz. Wiem kim jestem i nie dam się wciągnąć w szatańskie sztuczki, choć diabeł wie o mnie dużo to o Tobie wie więcej.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: chryzolit »

Witam.
Queza
Nie oddał mnie szamanizmowi tylko zostałam szamanką dzięki Niemu, bo wstąpił we mnie Jego Duch. Jezus żyje we mnie, a ja dzięki Niemu. Szamani są bardzo szanowani w Ameryce, bo na szamana wybierają człowieka duchy a nie odwrotnie. Nie mam żadnego problemu, Ty masz. Wiem kim jestem i nie dam się wciągnąć w szatańskie sztuczki, choć diabeł wie o mnie dużo to o Tobie wie więcej.
I wszystko jest oczywiste,Twoje wybory,Twoje decyzje,dla mnie jest jasne,co grasz i z kim grasz.
Koncze ta rozmowę.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:
11 sty 2022, 22:57
Witam.
Queza
Nie oddał mnie szamanizmowi tylko zostałam szamanką dzięki Niemu, bo wstąpił we mnie Jego Duch. Jezus żyje we mnie, a ja dzięki Niemu. Szamani są bardzo szanowani w Ameryce, bo na szamana wybierają człowieka duchy a nie odwrotnie. Nie mam żadnego problemu, Ty masz. Wiem kim jestem i nie dam się wciągnąć w szatańskie sztuczki, choć diabeł wie o mnie dużo to o Tobie wie więcej.
I wszystko jest oczywiste,Twoje wybory,Twoje decyzje,dla mnie jest jasne,co grasz i z kim grasz.
Koncze ta rozmowę.
Pozdrawiam.
Pfffiiii, co Ty tam możesz wiedzieć.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: efroni »

wybrana pisze:Bóg nie jest manipulatorem zła.
A kto twierdzi, że Bóg jest manipulatorem zła ?
To, że dopuszcza istnienie zła , nie oznacza, że jest manipulatorem zła .
Gdyby miał nie dopuścić do istnienia zła, to musiałby nie dopuścić do istnienia stworzeń.
To w stworzeniu jest ukryte zło i to zarówno w stworzeniu stworzonym ze światła jak i w stworzeniu uczynionym z prochu ziemi.
To Ogień Odlewacza ujawni zło w stworzeniu i zbierze Odlewacz zło i odrzuci tak jak odrzuca się odpady i nie będzie już zła i będzie tak jakby go(zła) nigdy nie było i nocy już nie będzie, gdyż noc będzie dniem i słońca już nie będzie, gdyż Bóg będzie światłem i nikt nikogo już pouczać nie będzie mówiąc "Poznaj Boga" , gdyż wszyscy , od najmniejszego do największego , znać Go będą.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: efroni »

wybrana pisze:Dla Żydów musiała to być dziewica, bo jakże inaczej?
Dla Żydów była to panna. Panna pocznie i porodzi syna i będą o nim mówić Immanuel co znaczy "Bóg z nami" . Żydzi czynią różnicę między panną a dziewicą , użyte tam słowo oznacza pannę a nie dziewicę.
Jest wiele mitów mówiących o tym, że dziewice poczęły synów bożych, w sposób nadnaturalny (za sprawą boga), są to mity zarówno przedpotopowe jak i kulty po potopowe.
Jeżeli chrześcijaństwo zapożyczyło opis cudownego poczęcia Jezusa ,to zapożyczyło z tych kultów a nie od Żydów.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:57 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: radek »

Człowiek od początku miał opiekować się drzewem Poznania Dobra i Zła, ze względu na Czuwających nad otchłaniami Piekieł, gdzie przeważyło Zło. Jednak na Ziemi Grzech i Zło mają szansę być doharmonizowane, co może pozwolić na uwypuklenie Dobra wszędzie, gdzie swą moc dopełni czas podległy Woli Boga, nasycony Dobrymi interwencjami

Rdz 3:22 BT5 "Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się jak jeden z Nas: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki."

Dn 4:14 BT5 "Według postanowienia Czuwających [taki jest] dekret, sprawa rozstrzygnięta przez Świętych, aby wszyscy żyjący wiedzieli, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim. Może je dać, komu zechce, może ustanowić nad nimi najniższego z ludzi."

Dn 7:25-27 BT5 "Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu i gnębił świętych Najwyższego, postanowi zmienić czasy i Prawo, a [święci] będą wydani w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu. (26) Wtedy odbędzie się sąd i odbiorą mu władzę, by go zniszczyć i zniweczyć doszczętnie. (27) A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego. Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem; będą Mu służyły wszystkie moce i będą Mu uległe."

Koran 2:125
125. I oto uczyniliśmy ten Dom miejscem nawiedzania i miejscem
bezpiecznym. I weźcie sobie jako miejsce modlitwy stacje Abrahama.
Zawarliśmy przymierze z Abrahamem i Isma`ilem: "Oczyśćcie Mój Dom dla
odprawiających okrążenia
, dla tych, którzy pozostają w medytacji, i dla
tych, którzy się pochylają i wybijają pokłony."
Obrazek

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
10 sty 2022, 21:37
efroni pisze:Bibliści utrzymują, że tekst (Mt28;16-20) to późniejszy dopisek do tekstu ewangelii.
Możesz podać którzy bibliści? No i ilu tych biblistów i jak to udowadniają?
efroni ma zupełną rację, że jest- to dopisek.
Wystarczy się powołać na Apostołów.
Nigdy nie chrzcili w imię Ojca I Syna I Ducha Świętego
Zawsze chrzcili, tylko w imię Pana Jezusa.Gdyby tamte słowa Pana Jezusa, byłyby prawdziwe, to tak by chrzcili. Przecież nie mogli olać słów swojego Mistrza.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Bobo »

Argumentacja godna wybranej ;-)
Jak coś nie pasuje, to znaczy, że dopisane.
Na podobnej zasadzie możesz uznać, że treść modlitwy Ojcze Nasz jest dopiskiem. Pokaż mi kiedy ktoś z uczniów Jezusa tak się modlił?
Może Ty podasz, jacy to bibliści podają, że Mat 28:19,20 to dopisek? Efroni jakoś nie podaje.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Krystian »

To dlaczego apostołowie nie chrzcili według mat, 28?

Znasz odpowiedź? dlaczego inni ewangeliści tego nie powtórzyli, skoro to było bardzo ważne?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
14 sty 2022, 21:32
To dlaczego apostołowie nie chrzcili według mat, 28?

Znasz odpowiedź? dlaczego inni ewangeliści tego nie powtórzyli, skoro to było bardzo ważne?

... ponieważ było to tak oczywiste, jak modlitwa do Ojca, a nie do Syna, jak głoszenie, a nie tylko słuchanie, jak spożywanie wieczerzy 14 Nisan, a nie jak popadnie, itd, itp ... czy miało sens powtarzać oczywiste dla nich oczywistości?

Oponentów mierzi nie to, że naśladowcy Jezusa mieli chrzcić według tego wzorca ... ich drażni co innego, z czego się nijak nie wywiązują:

"Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów (...) ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy" (Mat 28:19,20)

Tacy zadają sobie więc pytanie: "czy Jezus jest ze mną, skoro nie wykonuję Jego polecenia?" ... no dobra, trzeba temu urwać łeb: "dopisali to i basta, hańba, hańba, hańba !!!" ... trala, lala - byle było głośniej i poszli za mną inni, którzy, jak ja, mam gdzieś polecenie Jezusa. A tych, którzy Go posłuchali ... na pal z nimi, na pal!

Jakież to infantylne!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Krystian »

Nic nie wyjaśniłeś DonCicio
Jak ma być z wami świadkami Pan Jezus do skończenia świata, skoro twierdzicie, że on przyszedł dopiero w 1914 roku w sposób niewidzialny?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
15 sty 2022, 12:48
Nic nie wyjaśniłeś DonCicio
Jak ma być z wami świadkami Pan Jezus do skończenia świata, skoro twierdzicie, że on przyszedł dopiero w 1914 roku w sposób niewidzialny?
Otóż to.
Nie wierzą w wylanie Ducha Świętego czyli Ducha Chrystusowego na ludzi, czyli nie wierzą, że Duch Chrystusowy w dzień Pięćdziesiątnicy został wylany.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”