Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
19 sty 2022, 0:35
To podzielę się efektem burzy własnego mózgu odnośnie tego, czym jest "zanurzenie w imię Jezusa".
Jedni uznają, że zanurzać w imię Jezusa znaczy zanurzać z upoważnienia Jezusa.

Zanurzam się w wodzie, i gdy z wody wychodzę, jestem cały mokry, i ociekam wodą. O takie zanurzenie w Jezusie chodzi. Tak aby ociekać Nim. Jak zanurzyłem się w Jezusie to Nim ociekam. "To widać, słychać, i czuć."

Co zatem znaczy "ociekanie" w imię Ojca i ducha świętego? Co wtedy "widać, słychać, i czuć."
Nieziem pisze:
19 sty 2022, 0:35
Ja widzę zanurzanie w Jezusie jako proces, zgodnie ze słowami:
A takim jest życie wieczne, by poznawali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga oraz tego, którego wysłałeś, Jezusa Chrystusa.
Ciągłe poznawanie Pana, zanurzanie się w Nim, to życie wieczne.

Czy nie uważasz, że "zanurzanie w Jezusie" jest poznaniem nie samego Jezusa, ale Boga, Jego i naszego Ojca? (Jan 20:17). Wszak wynika to ze słów z Jana 17:3, które zacytowałeś:

„A takim jest życie wieczne, by poznawali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga (...)”

Zatem tu nie chodzi o poznanie Jezusa, ale jedynego, prawdziwego Boga ... i Jezusa, przez Jezusa i Jego nauki!

Jednak rzeczą podstawową jest to, czy stan serca danego człowieka skłoni Ojca, żeby "pociągnął" go poprzez działanie Jego świętego ducha. W przeciwnym razie, nici z poznania Boga i tak naprawdę człowiek nigdy nie będzie należało do grona „owczarni” Jezusa ... nigdy! To zależy tylko od Ojca. Powiedział o tym sam Jezus Chrystus:

"Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim" (Jan 6:44)

Użyte greckie słowo ἑλκύωhelkō „pociągnie” (Strong G1670) znaczy tyle, co „przeciągnąć”, „wyciągnąć”.

W takim samym znaczeniu użyto słowa ἑλκύωhelkō w Jana 12:32, kiedy Jezus mówi o tym, że „pociągnie” najróżniejszych ludzi:

"Ja jednak, kiedy zostanę uniesiony z ziemi w górę, pociągnę [ἑλκύω] do siebie najróżniejszych ludzi”

Jezus, przy pewnej okazji, powiedział do apostoła Piotra, że zostanie rybakiem ludzi (Łuk 5:10), i co znamienne, w Jana 21:11 również użyto greckiego zwrotu helkō, w związku z wyciąganiem sieci:

Jan 21:11 „Szymon Piotr wszedł więc do łodzi i wyciągnął [ἑλκύω – helkō ] na brzeg sieć pełną dużych ryb (...)”

Zatem chrzest w imię Ojca, Syna i ducha świętego oznacza oddanie się na spełnianie woli Ojca (Jan 6:38), poprzez naśladowanie Syna (Jan 21:22 / 1 Pio 2:21). Natomiast duch święty poświadcza, że Ojciec taką osobę pociągnął, zaakceptował (Dzie 5:32).

Bez aprobaty Ojca, potwierdzonej błogosławieństwem Jego świętego ducha, nikt nie może należeć do jednej owczarni Jezusa (Jan 10:16). Syn potwierdził to po raz drugi w Jana 6:65

I dodał: „Właśnie dlatego wam powiedziałem, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli nie pozwoli mu na to Ojciec
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
01 lut 2022, 9:48
Nieziem pisze:
19 sty 2022, 0:35
Zanurzam się w wodzie, i gdy z wody wychodzę, jestem cały mokry, i ociekam wodą. O takie zanurzenie w Jezusie chodzi. Tak aby ociekać Nim. Jak zanurzyłem się w Jezusie to Nim ociekam. "To widać, słychać, i czuć."
Co zatem znaczy "ociekanie" w imię Ojca i ducha świętego? Co wtedy "widać, słychać, i czuć."
To znaczy, że nie ma potrzeby komuś tłumaczyć i udowadniać, że jesteś uczniem Jezusa, bo zdradzają ciebie Twoje czyny, i słowa. Nie żebyś już dojrzałość osiągnął, ale ufasz, że dobrze zmierzasz...
Jezus z kolei ociekał Ojcem.
Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni.
Albo jeszcze inaczej to opiszę: Bóg patrzy na świat moimi oczami - czy Bóg chciałby widzieć to, na co patrzą moje oczy? Bóg mówi moimi ustami - czy Bóg chciałby powiedzieć to, co mówią moje usta? Bóg pisze na tym forum będąc użytkownikiem Nieziem - czy Bóg chciałby takie słowa pisać?
DonCicio pisze:
01 lut 2022, 9:48
Czy nie uważasz, że "zanurzanie w Jezusie" jest poznaniem nie samego Jezusa, ale Boga, Jego i naszego Ojca? (Jan 20:17). Wszak wynika to ze słów z Jana 17:3, które zacytowałeś:
Zanurzając się w Jezusa, zanurzam się w Ojca.
Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.
1J2.23

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
03 lut 2022, 0:15
Zanurzając się w Jezusa, zanurzam się w Ojca.
Idąc tym tropem ... a co z zanurzeniem w duchu świętym?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
04 lut 2022, 6:15
Nieziem pisze:
03 lut 2022, 0:15
Zanurzając się w Jezusa, zanurzam się w Ojca.
Idąc tym tropem ... a co z zanurzeniem w duchu świętym?
Duch Święty to Duch Boży.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
04 lut 2022, 8:17
DonCicio pisze:
04 lut 2022, 6:15
Nieziem pisze:
03 lut 2022, 0:15
Zanurzając się w Jezusa, zanurzam się w Ojca.
Idąc tym tropem ... a co z zanurzeniem w duchu świętym?
Duch Święty to Duch Boży.

Naprawdę, jestem pod ogromnym, ogromnym wrażeniem. Analiza Wybranej - jeżeli Bóg jest duchem, to duch jest Bogiem. Aniołowie też są duchami, wiec powinni być Bogami ... a nie są, tak samo jak duch święty.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Bobo »

Ciekawie się robi i to coraz bardziej. Rozwaliło mnie to 'ociekanie Jezusem'...
Zamiast ociekać, wolę uciekać od takich tematów... :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
04 lut 2022, 9:38
wybrana pisze:
04 lut 2022, 8:17
DonCicio pisze:
04 lut 2022, 6:15


Idąc tym tropem ... a co z zanurzeniem w duchu świętym?
Duch Święty to Duch Boży.

Naprawdę, jestem pod ogromnym, ogromnym wrażeniem. Analiza Wybranej - jeżeli Bóg jest duchem, to duch jest Bogiem. Aniołowie też są duchami, wiec powinni być Bogami ... a nie są, tak samo jak duch święty.
No widzisz jakie głupawe wnioski wyciągasz.
Bobo by napisał- od czapy.

W Niebie też jest hierarchia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:08 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

o
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:08 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Bobo »

z natchnienia Bożego? No sorry... natchniona to może być Queza, wybrana ale... Nieziem też? :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:08 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Bobo »

Trąci to przeznaczeniem. Wierzysz w to?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:09 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
04 lut 2022, 12:09
Blisko, blisko. Gdybyś zechciał pojąć, że Ojciec=Syn=Duch święty to nie miałbyś żadnego problemu zrozumieć sprawy. Duch święty od Ojca i Syna pochodzi. Wszyscy są jednością, to takie proste.

Idą Twoim tokiem rozumowania, naśladowcy Jezusa też są składową tej = "jedności". Trynitarianie, na potwierdzenie boskości, jedności i równości Ojca i Syna przytaczają urywek z Ewangelii wg Jana 17:22,23

"my stanowimy jedno. Ja pozostaję w jedności z nimi, a Ty w jedności ze mną"

Trynitarianie nie mówią jednak w jakim kontekście Ojciec i Syn są jednym ... no to posłuchaj:

„Modlę się nie tylko za nich, ale też za tych, którzy dzięki ich słowom uwierzą we mnie — żeby oni wszyscy stanowili jedno, tak jak Ty, Ojcze, pozostajesz w jedności ze mną, a ja w jedności z Tobą. Niech pozostają w jedności z nami, żeby świat uwierzył, że to Ty mnie posłałeś. Obdarzyłem ich chwałą, jaką Ty obdarzyłeś mnie, żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno. Ja pozostaję w jedności z nimi, a Ty w jedności ze mną, żeby i oni osiągnęli doskonałą jedność i w rezultacie, żeby świat poznał, że to Ty mnie posłałeś i że kochasz ich tak samo jak mnie" (Jan 17:20-23)

Jedność myśli jest tym, co łączy w jedności Ojca=Syna=naśladowców Jezusa:

"Usilnie zachęcam was, bracia, w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy byli zgodni w tym, co mówicie, żeby nie było wśród was podziałów, ale żeby panowała wśród was całkowita jedność myśli i poglądów" (1 Kor 1:10)

Jeżeli dalej uważasz, że "Ojciec=Syn=Duch święty to nie miałbyś żadnego problemu zrozumieć", że ta 'trójca' powinna zostać 'czwórcą' ze względu na naśladowcach Jezusa, którzy też mają być równi w jedności z Ojcem i Synem.

Dalej Jezus, modląc się do Ojca, mówi: "Dałem im poznać Twoje imiędalej będę to robił, żeby przejawiali taką miłość, jaką Ty darzysz mnie, i żebym dzięki temu pozostawał z nimi w jedności" (Jan 17:26)

Wynika z tego niezbicie, że tylko ci, którzy "poznają imię" Jehowy Boga, tzn., poznają, Kim naprawdę jest, będą w jedności z Synem, tak jak On jest w jedności z Ojcem. Koreluje to z se słowami Jezusa, który mówi, od czego zależy życie wieczne (Jan 17:3).

Poznać prawdziwego Boga, którego imię wyjawił swym naśladowcą Syn, znaczy uznać, że Jehowa jest Bogiem bogów (PWT 10:17 / Ps 97:9 / Mat 22:37,38), oraz, że nikt nie jest Mu =

"Jehowo, mój Boże, jak wiele wspaniałych rzeczy uczyniłeś i jak liczne są Twoje zamysły wobec nas! Nikt nie może się z Tobą równać. Choćbym próbował o nich mówić, są tak liczne, że nie da się o nich opowiedzieć!" (Ps 40:5)

"Co więcej, kto przestrzega jego przykazań, ten pozostaje w jedności z nim, a on w jedności z takim człowiekiem. A to, że pozostaje z nami w jedności, wiemy dzięki duchowi, którego nam dał" (1 Jan 3:24)

wuka pisze:
04 lut 2022, 12:09
"Wszyscy są jednością, to takie proste"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

o
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:03 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”