Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: nike »

Ja uważam,ze, teksty z Mat.28:19 nie jest dopiskiem, bo zgadza się z liczbowaniem biblijnym, a ponadto jest bardzo logiczny:--
Nie jest podana formuła używana przez Apostołów i wczesny Kościół, co dowodzi, że forma wypowiedzi jest o wiele mniej istotna od aktu i znaczenia, które on sobą wyraża.-----teksty niżej o tym świadczą.
Żeby otrzymać DUCHA ŚWIĘTEGO ówcześni bracia musieli być zanurzeni, czyli oddani Bogu przez wiarę.
Dz.Ap. 2:38------BW
A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
Dz.ap.8:16----
Na nikogo bowiem z nich nie był jeszcze zstąpił, bo byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
Rzym.6:3---
Czyż nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni?

Mt 28:19 BW "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,"
nie jest to regułka, ale jest coś ważnego dla ludu Bożego---


Treścią tych słów jest, że wierzący, przez chrzest w Boską wolę aż do śmierci, są przyjmowani jako Jego lud i że ich prawo lub przywilej tego zawiera się w imieniu, lub z upoważnienia Ojca, przez zasługę Syna i udzielenie im świętego Ducha prawdy
Ja uważam że słowa naszego Pana „chrzcząc je w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego” – nie były lekceważone, lecz w jakiś sposób wyrażane przy takich okazjach.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Krystian »

Kombinuj dalej nike
Nigdy apostołowie nie chrzcili trynitarnie
Zapodaj chociaż jeden werset, przestań pisać bzdury
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: radek »

Bobo pisze:
10 sty 2022, 21:37
efroni pisze:Bibliści utrzymują, że tekst (Mt28;16-20) to późniejszy dopisek do tekstu ewangelii.
Możesz podać którzy bibliści? No i ilu tych biblistów i jak to udowadniają?
Jezus zalecił aby chrzczono w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, w zależności od tego, w którą z tych trzech osób wierzył chrzczony, a że uczniowie nauczali tego, czego dowiedzieli się od Jezusa, to i tylko w Jego imię chrzcili

J 10:27-29 BT5 "Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, (28) a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca."

J 14:20 BT5 "W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was."

J 14:16-17 BT5 "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - (17) Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie."

Koran 4:171
171. O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o
Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest
tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem,
pochodzącym od Niego. Wierzcie wiec w Boga i Jego posłańców i nie
mówcie: "Trzy
!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg-Allah - to
tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy
to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako
opiekun!
Obrazek

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: nike »

Krystian udowodnij mi,że się mylę biblijnie oki.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:54 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Bobo »

Najpierw Krystian musiałby udowodnić, że podczas chrztu należało tą formułę: 'w imię Ojca, Syna i ducha św.' wymawiać. Czy mamy jakiś zapis, że Jezus tak polecił?
Może Krystian powinien przeanalizować, co oznacza, że ktoś został ochrzczony w Imię... kogoś/czegoś.
Jak już sobie to wyjaśni, to wtedy niech przeanalizuje, czy np. żydzi po wylaniu ducha św. zostali ochrzczeni w Imię Ojca, ducha również?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:54 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Nieziem »

Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Poszedłszy więc i uczyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Tutaj jest napisane w imię, czyli chodzi o jedno imię. O zanurzenie w jedno imię.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:55 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: nike »

Nieziem pisze:
15 sty 2022, 17:09
Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Poszedłszy więc i uczyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Tutaj jest napisane w imię, czyli chodzi o jedno imię. O zanurzenie w jedno imię.
Nie zupełnie jest tak jak mówisz.
Jeżeli co robisz w imieniu swojego Ojca to masz na to upoważnienie swojego Ojca.
Jeżeli jakiś np: Apostoł chrzcił nowego brata to chrzcił go z kogo upoważnienia? Boga w imię Jezusa i kiedy zostanie ochrzczony to gdy w Pięćdziesiątnicę został wylany duch Święty, to na kogo był wylany, na tych ochrzczonych bo oni uwierzyli w BOGA i BOGU. i otrzymali DARY DUCHA ŚWIĘTEGO.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
15 sty 2022, 17:09
Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Tutaj jest napisane w imię, czyli chodzi o jedno imię. O zanurzenie w jedno imię.

Istotę prawdziwego chrztu w imię Jezusa dostrzegamy po Jego zachowaniu zaraz po chrzcie. Jezus rozpoczął wtedy służbę na rzecz swojego Boga. Świadczą o tym słowa: "Oto przyszedłem, żeby spełniać Twoją wolę". Apostoł Paweł podkreślił ten fakt dwukrotnie:

Heb 10:5-9 "Przychodząc na ten świat, Chrystus mówi: 'Nie chciałeś żadnej ofiary, ale przygotowałeś mi ciało. Nie przyjąłeś z uznaniem całopaleń ani ofiar za grzech'. Wtedy powiedziałem: 'Oto przyszedłem (o mnie napisano w zwoju), żeby spełniać Twoją wolę, Boże'. Tak więc najpierw mówi: 'Nie chciałeś ani nie przyjąłeś z uznaniem żadnej ofiary, całopaleń ani ofiar za grzech', czyli ofiar składanych zgodnie z Prawem. A potem dodaje: 'Oto przyszedłem, żeby spełniać Twoją wolę'. Usuwa więc to, co pierwsze, aby ustanowić drugie.

Chrzest Janowy był tylko przygotowaniem drogi i w konsekwencji przestał być ważny na rzecz chrztu w imię Jezusa. Przekonał się o tym Apollos, który nauczając innych, sam był ochrzczony tylko chrztem Janowym. Kiedy Pryscylla i Akwilas zorientowali się, "wzięli go do siebie i dokładniej objaśnili mu drogę Bożą":

"A do Efezu przybył pewien Żyd o imieniu Apollos, pochodzący z Aleksandrii. Był to człowiek elokwentny, który dobrze znał Pisma. Został już pouczony o drodze Jehowy i pałając duchem, mówił i nauczał o Jezusie zgodnie z prawdą. Ale wiedział tylko o chrzcie janowym. Gdy zaczął śmiało przemawiać w synagodze i usłyszeli go Pryscylla i Akwilas, wzięli go do siebie i dokładniej objaśnili mu drogę Bożą" (Dzie 18:24-26).

O tym, że chrzest Janowy nie upoważniał do otrzymania świętego ducha Bożego, świadczy zdarzenie z Efezu, które miało miejsce jakieś 20 lat po wylaniu ducha świętego w dniu pięćdziesiątnicy. Paweł spotyka tam "jakichś uczniów", którzy nie wiedzieli o chrzcie Jezusowym, a tym bardziej o chrzcie w duchu świętym:

"Kiedy Apollos był w Koryncie, Paweł po przemierzeniu terenów położonych w głębi lądu przybył do Efezu. Spotkał tam jakichś uczniów i ich zapytał: „Czy otrzymaliście ducha świętego, gdy uwierzyliście?”. Odpowiedzieli: „Nawet nie słyszeliśmy o duchu świętym”. Wtedy on spytał: „Jakim więc chrztem zostaliście ochrzczeni?”. Odrzekli: „Janowym”. Paweł powiedział: „Jan chrzcił chrztem na znak skruchy i wzywał ludzi, żeby uwierzyli w tego, który przyjdzie po nim, czyli w Jezusa”. Kiedy to usłyszeli, dali się ochrzcić w imię Pana Jezusa. A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich duch święty i zaczęli mówić obcymi językami oraz prorokować. Było ich w sumie 12"

Tak więc istotą chrztu jest, jak to uczynił Jezus, oddanie się na spełnianie woli Boga, wiara w okup (Mat 20:28), dokonany przelaną krewią Jezusa, co w konsekwencji może sprawić, że Bóg udzieli takiej osobie swojego świętego ducha, jako dowód, że zaakceptował jego skruchę i oddanie:

"Jednak tym wszystkim, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, ponieważ wierzyli w jego imię. W rezultacie narodzili się nie z ludzi ani z ich woli, nie z woli jakiegoś mężczyzny, ale z Boga" (Jan 1:12,13)

Nie chodzi zatem o wypowiadanie jakiejś formuły: "Chrzczę Cię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", tylko o zrozumienie czym jest chrzest w imię Ojca, Syna i świętego ducha Bożego.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Krystian »

Jak można chrzcić w imię DŚ, skoro on nie ma imienia?
Jak można chrzcić w kogoś, kto nie jest osobą?
Dlatego apostołowie nigdy tak nie chrzcili.
Skoro, to jest tylko formuła - dlaczego ŚJ ją używają podczas chrztu?
Nie lepiej jest użyć słów chrzczę cię w Imię Pana Jezusa jak to czynili Jego uczniowie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

m
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:48 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
17 sty 2022, 17:01
Jak można chrzcić w imię DŚ, skoro on nie ma imienia?
Jak można chrzcić w kogoś, kto nie jest osobą?

Jak można kogoś sądzić w imię Prawa, skoro Prawo nie jest osobą? Bo ktoś, nie postępował w imię zasad ... te też nie są osobą!

Co niektórych na tym forum gubi duch filozofii, który również nie jest osobą ... jak duch święty! Tacy stanęli twarzą w twarz ze swoją głupotą, ale czy głupota może mieć twarz, skoro nie jest osobą?

Filozofowie z pewnością poszukają na to odpowiedź, bo filozofia odpowiada na wszystkie pytania ... wystarczy tylko użyć przyprawy o nazwie "gmatwanina"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
17 sty 2022, 17:01
Jak można chrzcić w imię DŚ, skoro on nie ma imienia?
Jak można chrzcić w kogoś, kto nie jest osobą?
Krystianie- wiesz (a przynajmniej mam taką nadzieję) że słowo „chrzest” to βαπτισμα- baptisma, czyta się jako „zanurzenie” i znaczy dokładnie to samo.
Nie wiem, dlaczego i z upartością osła, prawie wszyscy tłumacze podają zwodnicze i zaciemniające sprawę słowo "chrzest", zamiast proste i prawdziwe "zanurzenie".
Nawet ten "najlepszy i zweryfikowany kilka razy przekład na świecie". :xoczko:
Wiesz o czym piszę...

Zanurzyć można się w myślach, w muzykę. Można zanurzyć się w wodzie, można we mgle, można także zanurzyć się w mądrość pochodzącą od Ojca. Wystarczy tylko o to poprosić.
Umie ktoś chrzcić w myśli, wodę, mgłę...? :shock:
Mt 7:7 POP "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a zostanie wam otworzone."
Mądrość Boża nie ma imienia, nie jest osobą, a można się w nią „zanurzyć”.
Ga 3:5 EKU "Czy więc Ten, który udziela wam Ducha i dokonuje cudów pośród was, czyni to ze względu na uczynki Prawa, czy ze względu na posłuszeństwo w wierze?"

Jk 3:17 WSP "Ale mądrość od Boga jest przede wszystkim czysta oraz rozmiłowana w pokoju, łagodna, ustępliwa, pełna współczucia i dobrych owoców, wolna od stronniczości i obłudy."

Dz 8:12 UBG "A gdy uwierzyli Filipowi, który głosił o królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, chrzcili się zarówno mężczyźni, jak i kobiety."
Prawdziwy naśladowca Chrystusa musi stanowić z Nim jedność, musi być w Niego zanurzony, zespolony z nim.
Stanowią przecież jedno ciało!
1Kor 12:12 BW "Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;"
Czy byłoby to możliwe, dla tych, co nie otrzymali ducha świętego, czy byłoby to możliwe bez zgody Ojca?
Nawet sam Jezus nie wybierał ich, a otrzymał ich od Ojca!
J 17:9 BR "Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, proszę za tymi, których Ty sam Mi dałeś, ponieważ do Ciebie należą."

Krystianie- zwróć uwagę na słowa samego Jezusa, o których przypomniał sobie Piotr:
Dz 11:16 EKU "Przypomniałem sobie wtedy Słowa Pana, który powiedział: Jan chrzcił wodą, wy natomiast zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym."
Dz 11:16 PSZ "Przypomniałem sobie wtedy słowa Pana: „Jan Chrzciciel zanurzał w wodzie, lecz wy zostaniecie zanurzeni w Duchu Świętym”."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”