Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:
10 sty 2022, 22:49
Ten symbol,który umieściłes sobie nad nikiem,jest w moim zrozumieniu powiazany z całkowicie negatywną wymową i nie wiem czy jesteś tego świadomy,albo też jesteś i akceptujesz ten wybór,ja trzymam się daleko od tego co jest magią,lub ma z nią związek,czy też też okultyzmem,lub jego odmianami.
To samo proponuje Tobie.
Pozdrawiam.
Jing i Jang negatywny? Hahaha... a co jest w takim razie pozytywne? Krzyż? Magia w życiu Jezusa odgrywała ważną rolę, chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, rozmnażał chleb i ryby, widział przyszłość, był jak wróż. Negowanie magii to negowanie Boga.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: radek »

chryzolit pisze:
10 sty 2022, 22:49
radek.
Ten symbol,który umieściłes sobie nad nikiem,jest w moim zrozumieniu powiazany z całkowicie negatywną wymową i nie wiem czy jesteś tego świadomy,albo też jesteś i akceptujesz ten wybór,ja trzymam się daleko od tego co jest magią,lub ma z nią związek,czy też też okultyzmem,lub jego odmianami.
To samo proponuje Tobie.
Pozdrawiam.
Oczywiście, że stronię od negatywnego ingerowania w otaczający mnie Świat, ale gdy widzę, że mogę zaingerować pozytywnie i uwypuklić harmonię tam gdzie inni widzą chaos lub tak zwaną negatywną energię, to staram się oczywiście uczynić coś Dobrego

Rz 12:21 BT5 "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

J 1:5 BT5 "a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."

Iz 40:3 BT5 "Głos się rozlega: Drogę Panu przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga!"
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Queza »

Jest czarna magia i biała magia i znak ten to pokazuje, ja nie odbieram jego negatywnie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: chryzolit »

Witam.
Queza
Jing i Jang negatywny? Hahaha... a co jest w takim razie pozytywne? Krzyż? Magia w życiu Jezusa odgrywała ważną rolę, chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, rozmnażał chleb i ryby, widział przyszłość, był jak wróż. Negowanie magii to negowanie Boga.

Jezus i magia.Jezus i okultyzm,to zawsze mocne przeciwności i nigdy zgodnie z nauką biblii nie do pogodzenia,które w koncowym momencie walki ze złem zostaną starte przez Boga -Stwórcę,o czym pisze Obj.Jan.
Queza,
est czarna magia i biała magia i znak ten to pokazuje, ja nie odbieram jego negatywnie.
To nie jest istotne jak ty to odbierasz,istotne jest czym ona jest.Czy czytujesz Harry Pottera?
Pozdrawiam

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: chryzolit »

radek-napisał.
Oczywiście, że stronię od negatywnego ingerowania w otaczający mnie Świat, ale gdy widzę, że mogę zaingerować pozytywnie i uwypuklić harmonię tam gdzie inni widzą chaos lub tak zwaną negatywną energię, to staram się oczywiście uczynić coś Dobrego
Albo opowiadamy się po stronie Boga-Stwórcy,albo po stronie innego boga którym jest Szatan,przeciwnik Stwórcy,który zostanie zniszczony przy koncu 1000-lecia.
Jest istotne po której stronie sie określamy.
Nie ma tak,że trochę tu,trochę tam,radek oszukujesz się,te koncepcje,pochodzą z jednego zródła,które jest przeciwne Bogu-Stwórcy.
Ale też są to twoje wybory,i odpowiedzialność za nie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: radek »

chryzolit pisze:
11 sty 2022, 1:53
radek-napisał.
Oczywiście, że stronię od negatywnego ingerowania w otaczający mnie Świat, ale gdy widzę, że mogę zaingerować pozytywnie i uwypuklić harmonię tam gdzie inni widzą chaos lub tak zwaną negatywną energię, to staram się oczywiście uczynić coś Dobrego
Albo opowiadamy się po stronie Boga-Stwórcy,albo po stronie innego boga którym jest Szatan,przeciwnik Stwórcy,który zostanie zniszczony przy koncu 1000-lecia.
Jest istotne po której stronie sie określamy.
Nie ma tak,że trochę tu,trochę tam,radek oszukujesz się,te koncepcje,pochodzą z jednego zródła,które jest przeciwne Bogu-Stwórcy.
Ale też są to twoje wybory,i odpowiedzialność za nie.
Pozdrawiam.
Przedstawiłem sposób w jaki można interpretować symbol Jin Jang, żeby budził dobre emocje, więc mówiąc językiem Jezusowym Pan zbierze tam, gdzie nie posiał - w taki sposób wydawać owoc warto

Mat 25:26 BT5 "Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że żnę tam, gdzie nie posiałem, i zbieram tam, gdzie nie rozsypałem."

Iz 40:3 BT5 "Głos się rozlega: Drogę Panu przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga!"

Łk 6:31-37 BT5 "Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie. (32) Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują. (33) I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to [należy się] wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. (34) Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać. (35) Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. (36) Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. (37) Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:
11 sty 2022, 1:40
Witam.
Queza
Jing i Jang negatywny? Hahaha... a co jest w takim razie pozytywne? Krzyż? Magia w życiu Jezusa odgrywała ważną rolę, chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, rozmnażał chleb i ryby, widział przyszłość, był jak wróż. Negowanie magii to negowanie Boga.

Jezus i magia.Jezus i okultyzm,to zawsze mocne przeciwności i nigdy zgodnie z nauką biblii nie do pogodzenia,które w koncowym momencie walki ze złem zostaną starte przez Boga -Stwórcę,o czym pisze Obj.Jan.
Queza,
est czarna magia i biała magia i znak ten to pokazuje, ja nie odbieram jego negatywnie.
To nie jest istotne jak ty to odbierasz,istotne jest czym ona jest.Czy czytujesz Harry Pottera?
Pozdrawiam
Witam Cię. :-)

A co myślisz o szamaniźmie? Ja dzięki Jezusowi zostałam szamanką, mam kontakt z Jego Duchem.

Nie, nie czytuję Harry Pottera.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: chryzolit »

Queza.
A co myślisz o szamaniźmie? Ja dzięki Jezusowi zostałam szamanką, mam kontakt z Jego Duchem
Pod imieniem Jezusa ludzie dokonuja róznych wyborów,mordują,historia pokazuje,jak czyniono to z krzyzem na piersi,a w sercu i umyśle pod wpływem złego ducha.
Szatan przemienia sie w anioła światłości,przybiera rózne formy,czasem zdawać by się mogło że piekne,ale tak naprawdę pod tymi pozorami jest to służba jemu.
Dlatego Ap.Paweł wzywa do tego aby doświadczać duchów,czy z Boga są.
Jeżeli masz kontakt z duchem szamana,to jesteś pod jego wpływem.
Szatan ma wielu sług,pod róznymi postaciami,ale one wszystkie mu służą,również szamanizm.
za słownikiem wyrazów.-cytat.
szamanizm,
ekstatyczny kompleks wierzeń i praktyk w obrębie systemów rel., oparty na zinstytucjonalizowanych stanach transowych osiąganych przez przedstawicieli społeczności (szaman), których celem jest uzyskanie i podtrzymywanie kontaktów z niewidzialnym światem duchów.
Gł. elementami szamanizmu są: 1) w kulcie — centralna rola szamana (stąd nazwa wierzeń); 2) podział kosmosu na 3 światy: górny (siedziba bóstw niebiańskich i duchów), średni (ziemia z ludźmi, przyrodą i zamieszkującymi ją duchami), dolny (siedziba duchów podziemnych i dusz zmarłych); 3) wiara w istnienie dusz i życie pozagrobowe; 4) wiara w różne bóstwa i duchy wpływające na wszystkie dziedziny życia człowieka; szamanizm nie stanowi jednolitego systemu rel., jako zjawisko rel. występuje w wielu lokalnych odmianach; w szerszym znaczeniu (zwłaszcza stosowanym w religioznawstwie) szamanizm oznacza bądź odrębną formę religii (zwłaszcza u ewolucjonistów), bądź też wierzenia wielu społeczeństw plemiennych obu Ameryk, Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii i Afryki, które łączy kompleks szamanistyczny, czyli specyficzna rola szamana w kulcie.
zgłoś uwagę
Ilustracje
Jukagirzy, ceremonia powitania słońca przez jukagirskiego szamana w okolicy wsi Nielemnoje (Rosja) fot. K. i A. Mazurkiewicz/Archiwum Ilustracji WN PWN SA © Wydawnictwo Naukowe PWN
Szaman,który uprawia kult słonca-wita go.to starożytny kult,który również przewijał się w odstępczej drodze starożytnego Izraela,który zawsze był piętnowany przez proroków i karany przez Boga,jako bałwochwalstwo.
Jest to jeden z największych odstępst-grzechów czynionych przed Bogiem-Stwórcą.
Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: efroni »

Bobo pisze:
10 sty 2022, 21:37
efroni pisze:Bibliści utrzymują, że tekst (Mt28;16-20) to późniejszy dopisek do tekstu ewangelii.
Możesz podać którzy bibliści? No i ilu tych biblistów i jak to udowadniają?
Taki sposób dyskusji ŚJ (tak zmienić niewygodny temat, by go dezawuować, dyskredytować) jest mi dobrze znany z różnych for jak i z czasów gdy przychodzili do mnie do domu.

Z imienia i nazwiska nie mogę podać którzy to bibliści , w każdym bądź razie jest ich wielu .
Tu trzeba wyjaśnić też i to, że mowa jest o naukowcach (a nie teologach) którzy metodami naukowymi badają teksty biblijne ( manuskrypty NT jaki manuskrypty ST)
I np. dzięki ich badaniom wiemy, że kompilacja Tory (Pięcioksięgu) którą złożył Ezdrasz , składa się z kilku źródeł umownie nazwanych Jahwistyczne (J) , Elohistyczne (E) , Deuteronomiczne (D) i Kapłańskie (P) .

Jeżeli chodzi o pisma NT, to tu przy przepisywaniu tych pism nie tylko glosy(dopiski na marginesie) włączano do tekstu, ale i cale fragmenty doń dopisywano i jest to potwierdzone nie tylko naukowo.
Można by dużo o tym pisać, ale nie tu i teraz.
Z drugiej strony ciekawe, dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na (tego typu) zło.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:
11 sty 2022, 11:35
Queza.
A co myślisz o szamaniźmie? Ja dzięki Jezusowi zostałam szamanką, mam kontakt z Jego Duchem
Pod imieniem Jezusa ludzie dokonuja róznych wyborów,mordują,historia pokazuje,jak czyniono to z krzyzem na piersi,a w sercu i umyśle pod wpływem złego ducha.
Szatan przemienia sie w anioła światłości,przybiera rózne formy,czasem zdawać by się mogło że piekne,ale tak naprawdę pod tymi pozorami jest to służba jemu.
Dlatego Ap.Paweł wzywa do tego aby doświadczać duchów,czy z Boga są.
Jeżeli masz kontakt z duchem szamana,to jesteś pod jego wpływem.
Szatan ma wielu sług,pod róznymi postaciami,ale one wszystkie mu służą,również szamanizm.
za słownikiem wyrazów.-cytat.
szamanizm,
ekstatyczny kompleks wierzeń i praktyk w obrębie systemów rel., oparty na zinstytucjonalizowanych stanach transowych osiąganych przez przedstawicieli społeczności (szaman), których celem jest uzyskanie i podtrzymywanie kontaktów z niewidzialnym światem duchów.
Gł. elementami szamanizmu są: 1) w kulcie — centralna rola szamana (stąd nazwa wierzeń); 2) podział kosmosu na 3 światy: górny (siedziba bóstw niebiańskich i duchów), średni (ziemia z ludźmi, przyrodą i zamieszkującymi ją duchami), dolny (siedziba duchów podziemnych i dusz zmarłych); 3) wiara w istnienie dusz i życie pozagrobowe; 4) wiara w różne bóstwa i duchy wpływające na wszystkie dziedziny życia człowieka; szamanizm nie stanowi jednolitego systemu rel., jako zjawisko rel. występuje w wielu lokalnych odmianach; w szerszym znaczeniu (zwłaszcza stosowanym w religioznawstwie) szamanizm oznacza bądź odrębną formę religii (zwłaszcza u ewolucjonistów), bądź też wierzenia wielu społeczeństw plemiennych obu Ameryk, Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii i Afryki, które łączy kompleks szamanistyczny, czyli specyficzna rola szamana w kulcie.
zgłoś uwagę
Ilustracje
Jukagirzy, ceremonia powitania słońca przez jukagirskiego szamana w okolicy wsi Nielemnoje (Rosja) fot. K. i A. Mazurkiewicz/Archiwum Ilustracji WN PWN SA © Wydawnictwo Naukowe PWN
Szaman,który uprawia kult słonca-wita go.to starożytny kult,który również przewijał się w odstępczej drodze starożytnego Izraela,który zawsze był piętnowany przez proroków i karany przez Boga,jako bałwochwalstwo.
Jest to jeden z największych odstępst-grzechów czynionych przed Bogiem-Stwórcą.
Pozdrawiam.

Pozdrawiam.
To Ty nigdzie Boga nie zobaczysz, bo wszędzie widzisz Szatana. Ja jestem opisana w Biblii, jako Oblubienica Jezusa, która została gwiazdą poranną, nie mam kontaktu z duchem szamana, tylko z Duchem Jezusa i dzięki Niemu stałam się szamanką, mam dar uzdrawiania i w niedalekiej przyszłości będę leczyć dzieci.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
11 sty 2022, 11:56
Bobo pisze:
10 sty 2022, 21:37
efroni pisze:Bibliści utrzymują, że tekst (Mt28;16-20) to późniejszy dopisek do tekstu ewangelii.
Możesz podać którzy bibliści? No i ilu tych biblistów i jak to udowadniają?
Taki sposób dyskusji ŚJ (tak zmienić niewygodny temat, by go dezawuować, dyskredytować) jest mi dobrze znany z różnych for jak i z czasów gdy przychodzili do mnie do domu.

Z imienia i nazwiska nie mogę podać którzy to bibliści , w każdym bądź razie jest ich wielu .
Tu trzeba wyjaśnić też i to, że mowa jest o naukowcach (a nie teologach) którzy metodami naukowymi badają teksty biblijne ( manuskrypty NT jaki manuskrypty ST)
I np. dzięki ich badaniom wiemy, że kompilacja Tory (Pięcioksięgu) którą złożył Ezdrasz , składa się z kilku źródeł umownie nazwanych Jahwistyczne (J) , Elohistyczne (E) , Deuteronomiczne (D) i Kapłańskie (P) .

Jeżeli chodzi o pisma NT, to tu przy przepisywaniu tych pism nie tylko glosy(dopiski na marginesie) włączano do tekstu, ale i cale fragmenty doń dopisywano i jest to potwierdzone nie tylko naukowo.
Można by dużo o tym pisać, ale nie tu i teraz.
Z drugiej strony ciekawe, dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na (tego typu) zło.
Zadałeś na końcu pytanie - dlaczego Bóg dozwolił na (tego typu) zło?
Bóg nie jest manipulatorem zła. Jak dał wolność, to całkowitą, czyli wolną wolę.
Człowiek czyni zło z własnej woli jednocześnie słuchając podszeptów złego.
Jezus nie utrwalił nic na piśmie. Wiedział, że wierzący otrzymają Ducha Prawdy, który utrwali ich w prawdzie. Kto pragnie i szuka prawdy, to zostanie nią obdarzony.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

Jezus był w pełni człowiekiem, którego ziemskimi rodzicami z ciała, był Józef i Maria.
Moment...czyli nie było Zwiastowania i niepokalanego poczęcia i Gabriela itd.?
Przecież to sa podstawy chrześcijaństwa :shock:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

'
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:56 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: Bobo »

Tylko, że Bóg potępił tych co zajmują się magią. Widocznie tonie to samo.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dlaczego Bóg Stwórca dozwolił na zło?.

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:56 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”