Moje nawrócenie

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Tak trzymaj kabaczku
oczywiście epatowanie zbyt wieloma szczegułami tylko zaciemnia obraz,ale samo zaświadczenie że Bog żyje w naszym życiu i nas do Siebie pociąga niezależnie od naszych denominacyjnych pociałów jest budujące dla każdego kto szuka Jego oblicza
Bog żyje w chwałach swego ludu a nie ma dla Niego większej chwały jak to ,ze może być i Jest Zbawicielem.
pozdrawiam

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

nike pisze:Tylko czy nasz Zbawiciel tak dosłownie nauczał, i do kogo On te słowa kierował?
Bo jeżeli do nas wszystkich, to kto zmartwychwstanie do życia na ziemi, skoro wszyscy pójdziemy do nieba? Bo o życiu na ziemi to też Jezus nauczał.
W tej sprawie Chrystus nauczał dosłownie.
Zwycięzający mają odziedziczyć nie tylko niebo, ale również ziemię.
2 Piotra 3:13
"Ale my oczekujemy, według objetnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość"
Obj. 21:1,7
"I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
Zwyciezca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem"
Obj. 2:7
"Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym".
Z przytoczonych fragmentów wynika że zwycięzcy mają odziedziczyć nowe niebo i nowa ziemię ( a nie tylko niebo). Mają tez przebywać w raju Bożym (na nowej ziemi) i spozywać z drzewa żywota.
Biblia nigdzie nie dzieli chrześcijan, jakoby jedni mieli odziedziczyć tylko samo niebo, a inni chrześcijanie samą ziemię.
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Płaskowicki Rys pisze:Bog żyje w naszym życiu i nas do Siebie pociąga niezależnie od naszych denominacyjnych pociałów jest budujące dla każdego kto szuka Jego oblicza
Witaj Ryś :-)
Masz rację, Bóg nas pociaga do siebie poprzez Chrystusa Jezusa niezależnie od naszych denominacyjnych podziałów.
Moim zdaniem jest ważne to, że kiedy zauwazymy w naszej społeczności jakąś niezgodność między nią a Słowem, to powinniśmy zawsze dawać pierwszeństwo Biblii, a nie na siłe bronić poglądów tylko dlatego ze nasza społeczność je wyznaje...(ale w tej sprawie Ryś akurat Ciebie nie muszę przekonywać ;-) )
Pozdrawiam
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

kabaczek

Post autor: kabaczek »

jaros71 pisze:
Płaskowicki Rys pisze:Bog żyje w naszym życiu i nas do Siebie pociąga niezależnie od naszych denominacyjnych pociałów jest budujące dla każdego kto szuka Jego oblicza
Witaj Ryś :-)
Masz rację, Bóg nas pociaga do siebie poprzez Chrystusa Jezusa niezależnie od naszych denominacyjnych podziałów.
Moim zdaniem jest ważne to, że kiedy zauwazymy w naszej społeczności jakąś niezgodność między nią a Słowem, to powinniśmy zawsze dawać pierwszeństwo Biblii, a nie na siłe bronić poglądów tylko dlatego ze nasza społeczność je wyznaje...(ale w tej sprawie Ryś akurat Ciebie nie muszę przekonywać ;-) )
Pozdrawiam
przedewszystkim musimy czcić Boga w taki sposób jaki on sobie tego życzy. A nie według własnych widzimisię .

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Kabaczku masz słuszność
Boga czcić trzeba w Duchu i w Prawdzie
a ponieważ Jezus powiedział -jam jest i droga i prawda i zycie
ja czczę Boga w usłudze Jezusa Chrystusa
a ten jest wczoraj dziś i na wieki ten sam -więc i dziś ma moc zmieniać zycia ludzi -na lepsze
pozdrawiam

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

kabaczek pisze:przedewszystkim musimy czcić Boga w taki sposób jaki on sobie tego życzy. A nie według własnych widzimisię
Dobrze napisałaś.
W liście do Rzymian jest napisane
"Ty zaś czemu osądzasz swego brata?
Albo i ty, czemu pogardzasz swoim bratem?
Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym.
Bo napisano:
Jakom żyw mówi Pan,
Ugnie się przede mną wszelkie kolano
I wszelki język wyznawać będzie Boga.
Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu"
Z pewnością masz prawo wierzyć we wszystko co do Ciebie przemawia jako solidnie oparte na Piśmie Świętym.
Co do mnie, to odczuwam obowiązek do strzeżenia się przed odczytywaniem z Pisma tego, co w moim odczuciu i sumieniu tam się nie znajduje.
Masz prawo utrzymywać interpretacje takie do jakich odczuwasz skłonności. Jest to sprawa między Tobą a Bogiem.
Szczęśliwy jestem, ze tak jak ja masz wiarę w Boskiego Syna i w Jego ofiarę i że pragniesz czcić Go swoim życiem, tak jak i ja.
Życzę, aby Bóg JHWH błogosławił Ci w dalszych kolejach Twojego życia.
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

jaros71 pisze:W tej sprawie Chrystus nauczał dosłownie.
Zwycięzający mają odziedziczyć nie tylko niebo, ale również ziemię.
To znaczy,że będziemy mieszkali trochę w niebie i trochę na ziemi?
Gdyby tak, to by było fajnie. Tylko czy na prawdę tak będzie?

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

nike pisze:To znaczy,że będziemy mieszkali trochę w niebie i trochę na ziemi?
Gdyby tak, to by było fajnie. Tylko czy na prawdę tak będzie?
Z ludzkiego punktu widzenia jest to niemożliwe.
Ale czy jakaś rzecz jest za trudna dla Boga?
Czy aniołów Bóg nie posyłał z nieba na ziemię aby przekazywali orędzia? (np. patrz historię z Lotem, i inne zapisane w Biblii)
Czasami ludzie nawet nie wiedzieli że gościli aniołów.
Dla Boga wszystko jest mozliwe.
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

jaros71 pisze:
nike pisze:To znaczy,że będziemy mieszkali trochę w niebie i trochę na ziemi?
Gdyby tak, to by było fajnie. Tylko czy na prawdę tak będzie?
Z ludzkiego punktu widzenia jest to niemożliwe.
Ale czy jakaś rzecz jest za trudna dla Boga?
Czy aniołów Bóg nie posyłał z nieba na ziemię aby przekazywali orędzia? (np. patrz historię z Lotem, i inne zapisane w Biblii)
Czasami ludzie nawet nie wiedzieli że gościli aniołów.
Dla Boga wszystko jest mozliwe.
Znowu argumentowanie, czy coś może być dla BOGA za trudne :-)
A gdzie zrozumienie nauk BOGA JHWH, oraz celu dla którego stworzył ziemię?

Nie zapominaj, że dla wierzącego, również WSZYSTKO jest możliwe, czyżby wierzący mógł tak samo WSZYSTKO, jak może BÓG JHWH?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Mnie to kiedyś się śniło,że skakałam sobie po chmurkach, hehe może to widzenie było nie sen. Super sprawa.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Arius pisze:A gdzie zrozumienie nauk BOGA JHWH, oraz celu dla którego stworzył ziemię?
Sory, ale Bóg nigdzie nie omawiał z Adamem i Ewą, jak bedzie wyglądało ich zycie wieczne w razie gdy okażą posłuszeństwo. Powiedział im wyrażnie co sie z nimi stanie jeśli zgrzeszą.
Zrozumienie Świadków J. celu dla którego Bóg stworzył ziemię i ludzi na niej jest ich zrozumieniem (subiektywnym), i wcale to zrozumienie nie musi być zgodne z planami Boga.
Człowiek ma wyrażnie zapewnioną nadzieję życia wiecznego. Natomiast jak ta nadzieja się urzeczywistni i co dokładnie ona oznacza, a także kto konkretnie ją otrzyma o tym się dowiemy jak przyjdzie zmartwychwstanie i zapanuje doskonałość.
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

jaros71 pisze:
Arius pisze:A gdzie zrozumienie nauk BOGA JHWH, oraz celu dla którego stworzył ziemię?
Sory, ale Bóg nigdzie nie omawiał z Adamem i Ewą, jak bedzie wyglądało ich zycie wieczne w razie gdy okażą posłuszeństwo. Powiedział im wyrażnie co sie z nimi stanie jeśli zgrzeszą.

Człowiek ma wyrażnie zapewnioną nadzieję życia wiecznego. Natomiast jak ta nadzieja się urzeczywistni i co dokładnie ona oznacza, a także kto konkretnie ją otrzyma o tym się dowiemy jak przyjdzie zmartwychwstanie i zapanuje doskonałość.
Jakoś mnie nie przekonałeś, BÓG stworzył ludzi na ziemi, by później jak będą grzeczni to zabierze ich do nieba, jak bym słuchał nauk KRK. :-)

Samo słowo ŻYĆ WIECZNIE, jest przeciwieństwem ŚMIERCI, a czy osoby duchowe umierają?

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Arius pisze:Jakoś mnie nie przekonałeś, BÓG stworzył ludzi na ziemi, by później jak będą grzeczni to zabierze ich do nieba, jak bym słuchał nauk KRK. :-)
No może nie do końca tak.
Gdyby okazali posłuszeństwo, Bóg mógłby im umożliwić spozywanie z drzewa zycia, i w nagrodę dać w dziedzictwo ziemię i niebo...
Ale nie chcę spekulować, jakby wyglądało ich życie gdyby nie zgrzeszyli. Jest to sprawa Boża :-D
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

jaros71 pisze:
Arius pisze:Jakoś mnie nie przekonałeś, BÓG stworzył ludzi na ziemi, by później jak będą grzeczni to zabierze ich do nieba, jak bym słuchał nauk KRK. :-)
No może nie do końca tak.
Gdyby okazali posłuszeństwo, Bóg mógłby im umożliwić spozywanie z drzewa zycia, i w nagrodę dać w dziedzictwo ziemię i niebo...
Ale nie chcę spekulować, jakby wyglądało ich życie gdyby nie zgrzeszyli. Jest to sprawa Boża :-D
No to ci powiem teraz, że JHWH powiedział Adamowi i Ewie, w jakim celu są na ziemi. Bo zauważyłem, że tego nie znalazłeś.
BTP Genesis 1:28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi».
Przez cała Biblie, nigdzie nie napisano o tym, by JHWH cel swój zmienił.
Jedynie dla tych, którzy będą mieli udział w pierwszym zmartwychwstaniu, jest nadzieja na rządy wraz z Jezusem w niebie, ale o tym wiemy już z księgi Daniela, więc to żadna nowość.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Arius pisze:No to ci powiem teraz, że JHWH powiedział Adamowi i Ewie, w jakim celu są na ziemi. Bo zauważyłem, że tego nie znalazłeś.
Cytat:
BTP Genesis 1:28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi».
Ależ skąd czytałem o tym, możesz być pewien :mrgreen:
Jednak ten werset nie dowodzi jak miało wyglądać ich zycie wieczne...
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”