przesłanie o zbawieniu

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

wiesia pisze:
Ciekawe zjawisko... dlaczego Towarzystwo Strażnica nie jest atakowane z taką zaciekłością za to, co zarzucacie Kościołowi katolickiemu?
To wcale nie jest "ciekawe". Ty zakładasz,że KAŻDY powinien studiować Strażnicę,żeby dyskutować z tobą o KrK :aaa: ?! Cóż to za pokrętna logika. Poza tym nigdy, a żyję długo, nie słyszałam o żadnej aferze z świadkami w tle. A twój kościół aż ocieka krwią,bezprawiem,cwaniactwem,politykierstwem i wszelkimi innymi paskudnymi grzechami jakie można sobie wyobrazić. Ale nie pisz,że wszyscy jesteśmy grzeszni, bo to nie ulega wątpliwości.Chodzi mi o to,że kler,któy uważa się za wybrańców Boga, uważa,że stoi ponad ciemnym laikatem :-D .To jest bulwersujące i obraża tzw.zwykłych wiernych.Jeśli ktoś twierdzi,że jest lepszy to powinno to od niego bić,jak światło latarni w ciemną noc. A tam tylko brud, kłamstwo,bałwany czczone, ludzkie wymysły, faryzejstwo itd.
Przy tym zawsze uśmiech dobrotliwy na gębie, pokorne zacieranie rączek i puste gesty.
Bardzo się dziwię, że Bóg w swej mądrości powierzył takiemu tworowi "pełnię środków zbawczych". Powinniście się cieszyć, póki jest czas, i odwrócić się od czynionego zła i zgorszenia, które wiele osób wiedzie na zagładę.
Nie dziw się Wiesiu, bo już między innymi
Jeremiasz w 51 rozdz. pisze:Babilon jest złotym kubkiem w ręku Pana, upijającym całą ziemię. Z jego wina piły narody, dlatego też narody oszalały.
8 Babilon padł znienacka i został rozbity. Biadajcie nad nim, weźcie balsamu na jego ból, może da się go uleczyć.
Leczyliśmy Babilon, ale nie dało się go uleczyć; zostawcie go! Chodźmy każdy do swojego kraju, gdyż jego sąd niebios sięga i wznosi się aż do obłoków!
10 Pan ujawnił słuszność naszej sprawy; pójdźmy i opowiadajmy na Syjonie o dziele Pana, naszego Boga!
Warto z uwagą przeczytać cały rozdział. Doprawdy wiele mówiący i wyjaśniający tekst, na zasadzie "wypisz wymaluj"... 8-)
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia pisze:Powinniście się cieszyć, póki jest czas, i odwrócić się od czynionego zła i zgorszenia, które wiele osób wiedzie na zagładę.
Nigdy tego nie zrobi nawet jesli uznałby to za zasadne wiesz Wiesiu czemu ? Bo On się wstydzi i boi ludzi,że wezmą Go na języki.

Kiedyś gdy odchodziłem od KK to sobie nad sobą rozmyślałem,czemu ja się boje odejść z Kościoła Katolickiego skoro według siebie robię to dla Boga ?
Doszedłem do wniosku,że skoro wiem,że tam nie ma nic dobrego i tam nie ma Boga to skoro nie chcę odejść z niego to znaczy,że ja nie wierzę tak naprawdę w Boga :-( wierze w ludzi,których miałbym się obawiać a Bóg dla mnie jest nieważny bo zachowuje się jakby Go nie było.Po tych rozmyśleniach :-) zrobiłem najważniejszy jak do tej pory krok heheh.
meritus pisze:A trzeba dodać, że Kościół w przeciwieństwie do TS nie rości sobie tytułu jedynej prawdziwej religii.
Świadkowie o sobie też tak mówią a jak jest wszyscy dobrze wiemy :-) "My jesteśmy Arką" tak samo Wy "Jedyny Święty Kościół Apostolski" :-) z kogo Ty głupiego robisz? Po co więc jestes w tym Kościele skoro nie tylko w nim jest zbawienie ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

wiesia pisze:To wcale nie jest "ciekawe". Ty zakładasz,że KAŻDY powinien studiować Strażnicę,żeby dyskutować z tobą o KrK :aaa: ?!
Czego to ludzie nie wymyślą. Widzę, że wraca stare forumowe hobby - wymyślanie sobie poglądów meritusa.
Wiesia pisze:Poza tym nigdy, a żyję długo, nie słyszałam o żadnej aferze z świadkami w tle.
Albo krótko żyjesz, albo problem ze słuchem. Ja słyszałem i to sporo... Fałszywe proroctwa, list gratulacyjny do Adolfa Hitlera, zmiany doktryny (najpierw krzyż postawiony na dachu ich siedziby głównej, a później porównywanie go z fallusem w oficjalnych publikacjach), śmierć z powodu wymyślonego przez nich zakazu transfuzji krwi...
Wiesia pisze:A twój kościół aż ocieka krwią,bezprawiem,cwaniactwem,politykierstwem i wszelkimi innymi paskudnymi grzechami jakie można sobie wyobrazić
Mój kościół jest regularnie sprzątany i niczym nie ocieka. Dach też jest szczelny.
wiesia pisze:kler,któy uważa się za wybrańców Boga, uważa,że stoi ponad ciemnym laikatem :-D
W jakim sensie ponad? Towarzystwo Strażnica jest organizacją o wiele bardziej zhierarchizowaną - począwszy od Ciała Kierowniczego z Prezydentem poprzez różnych dozorców... Jakoś u nas nie trzeba składać regularnych sprawozdań.
wiesia pisze:To jest bulwersujące i obraża tzw.zwykłych wiernych.
Co?
bartek212701 pisze:"Jedyny Święty Kościół Apostolski"
Cóż to za nowa nauka z mocą? Gdybyś czasem się wybrał do kościoła w młodości, albo choć trochę uważał na katechezie, wiedziałbyś, że wierzymy w "jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół".
Po co więc jestes w tym Kościele skoro nie tylko w nim jest zbawienie ?
A gdzie mógłbym uczestniczyć w Eucharystii?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:Cóż to za nowa nauka z mocą? Gdybyś czasem się wybrał do kościoła w młodości, albo choć trochę uważał na katechezie, wiedziałbyś, że wierzymy w "jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół".
Przepraszam,że zapomniałem o powszechnym,rzeczywiscie zapomniałem,że ma tak przeogromne ramiona
A gdzie mógłbym uczestniczyć w Eucharystii?
Czy kazdego dnia spożywasz chleb ? To dziękuj Panu,że masz chleb kazdego dnia podczas posiłku.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Bardziej mi chodziło o twoją pomyłkę - "jedyny" zamiast "jeden". To nie to samo.
Czy kazdego dnia spożywasz chleb ? To dziękuj Panu,że masz chleb kazdego dnia podczas posiłku.
Chleb to ja sobie mogę zjeść w barze mlecznym do bigosu. Chleb z nieba - Ciało Pańskie tylko na Eucharystii w Kościele.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:Chleb to ja sobie mogę zjeść w barze mlecznym do bigosu. Chleb z nieba - Ciało Pańskie tylko na Eucharystii w Kościele.
To popatrz na Niego inaczej i Go uszanuj bo niektórzy Go nie mają
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

bartek212701 pisze:To popatrz na Niego inaczej i Go uszanuj bo niektórzy Go nie mają
Żałuję, że ty Go nie masz, bo zdecydowałeś zamknąć się w "Kościele własnego ja".

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:zdecydowałeś zamknąć się w "Kościele własnego ja".
Zdecydowałem się pójść w sidła ludzkie,które mówią "heretyk" "jehowiec" [choć ŚJ nie jestem jak każdy tu wie] "odszczepieniec" tylko dlatego,że zaufałem Bogu.
meritus pisze:Żałuję, że ty Go nie masz
Nie żałuj mnie,są ludzie w gorszej sytuacji,pomóż im
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Spójrz na pierwotny Kościół Bartku...

Dz 2:42
Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie.


Jest tam napisane, że trwali we wspólnocie, a nie w odszczepieństwie. Z kim jesteś we wspólnocie Bartku? Sam jak palec, albo tylko w towarzystwie userów tego forum? A łamanie chleba to tylko jak w mlecznym do bigosu? Bartku, czy to nie pycha?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:trwali we wspólnocie, a nie w odszczepieństwie.
Ja ze "wspólnoty" wyszedłem,wziąłem do serca sobie słowa Boże,mówiące"wyjdź z Niego ludu mój byś nie miał udziału w jej grzechach"bo tak je odczytałem i się tego nie wstydzę.Przyoblekłem się do obrony w Słowo Boże i nie boje się nim bronić"Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich"
meritus pisze:A łamanie chleba to tylko jak w mlecznym do bigosu? Bartku, czy to nie pycha?
Dz.Ap. 2:46
46.
Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca,
(BW)
Sam jak palec, albo tylko w towarzystwie userów tego forum?
Żebyś wiedział z jak wieloma ludźmi rozmawiam kiedy tylko mogę to byś się zdziwił,gdybyś wiedział ilu ludzi w mojej szkole zaczęło zadawać pytania na lekcjach religii i jak wielu podbuntowywał ksiądz,do dziś nie wiem co mu to dało.
meritus pisze:Bartku, czy to nie pycha?
Już mnie osądziłeś ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Ja ze "wspólnoty" wyszedłem
Twój wybór, twój problem. Pismo nie nakazuje nigdzie, by wychodzić z Kościoła i bluźnierczo go zrównywać z nierządnicą, czy babilonem czyli uosobieniem grzechu świata.
Przyoblekłem się do obrony w Słowo Boże i nie boje się nim bronić
Przed czym? Przed wspólnotą?
Już mnie osądziłeś ?
Że zacytuję klasyka, czyli ś.p. Andrzeja Leppera - "panie marszałku, ja tylko pytam".

Poza tym, każdy, kto nie jest dotknięty autyzmem rozmawia z wielu ludźmi, ale nie sprawia to, że są Kościołem.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:Przed czym? Przed wspólnotą?
Przed takimi pytaniami
meritus pisze:Że zacytuję klasyka, czyli ś.p. Andrzeja Leppera - "panie marszałku, ja tylko pytam".
klasyka :-D
meritus pisze:Poza tym, każdy, kto nie jest dotknięty autyzmem rozmawia z wielu ludźmi, ale nie sprawia to, że są Kościołem.
Idź spać bo autyzm późnogodzinny Cię dotyka przyjacielu :-) "wieloma"
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Albo krótko żyjesz, albo problem ze słuchem. Ja słyszałem i to sporo... Fałszywe proroctwa, list gratulacyjny do Adolfa Hitlera, zmiany doktryny (najpierw krzyż postawiony na dachu ich siedziby głównej, a później porównywanie go z fallusem w oficjalnych publikacjach), śmierć z powodu wymyślonego przez nich zakazu transfuzji krwi...
.
W grudniu skończę 58 lat, mam córkę 37-tetnią i 25-letniego syna.Ale nie o to chodzi.Nie chcę się z tobą kłócić.Nie rozumiem tylko,dlaczego ciągle piszesz w postach ze mną o Strażnicy i ŚJ? Dlaczego zakładasz,że powinien ten akurat temat być mi wyjątkowo bliski?
Nie potrafię z tobą o tym dyskutować,bo nie znam tematu, tak jak nie znam fizyki kwantowej, chemi, astrologii i miliona innych dziedzin. O innych religiach sporo czytałam, ale nigdy nie wgłębiałam się w nauki i historię akurat tego ruchu.Podobnie nie znam szczegółów wiary prawosławnej, grekokatolicyzmu i innych.A na pewno każde z wyznań ma swoje dobre i złe strony. Nie załapałeś o co mi chodziło w poprzednim poście, trudno.Widać jeszcze za krótko żyjesz.Wszystko przed tobą ;-)
Mój kościół jest regularnie sprzątany i niczym nie ocieka. Dach też jest szczelny.
W to akurat wierzę, bo przecież budynek utrzymują wierni :-D
Na pozostałe zaczepki nie odpowiadam. Jeśli niczego nie zrozumiałeś to już nie mój problem.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia pisze:W grudniu skończę 58 lat, mam córkę 37-tetnią i 25-letniego syna.
sto lat :-D i gratulacje
Taki to już meritus :-D ale się z nim da wyżyć hehe
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Dzięki,Bartku :-D .
Mnie jest żal meritusa, a z drugiej strony chciałabym zrozumieć taką wiarę. Ja nie wiem dlaczego sama mam taką krytyczną naturę.Może to doświadczeni a życiowe takie a nie inne. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”