MIŁOŚĆ DOSKONAŁA

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
spinka
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:20

MIŁOŚĆ DOSKONAŁA

Post autor: spinka »

mamy miłować bliżniego swego jak siebie samego ale przede wszystkim miłować Boga ,
będąc w związku z drugim człowekiem pamiętajmy ,że mimo iż "druga połówka nas kocha "
to i tak mamy najbardziej mamy miłować Pana ,bo On nas umiłował życie a nas oddając (w męczrniach wielkich cierpiąc)
Ale chociaż teraz tak wzgardzony jestem, jednak tak miłosierny, że którzykolwiek miłosierdzia by mego prosili z pokorą, odpuszczę im, czego się dopuścili i od niezbożnego łotra ich wybawię.ks1-1
miłuj mnie całym sercem, nie jak rodzice córkę albo syna, ale więcej niż co najmilszego na świecie. Bo ja, który cię stworzyłem, członkowi żadnemu nie przepuściłem na mękę dla ciebie. I jeszcze tak miłuję duszę twoją, że drugi raz, gdyby można, dałbym się ukrzyżować. Naśladujże pokorę moją, albowiem ja Król chwały i Aniołów, podło odziany byłem, do słupa nago przywiązany, wszystkie zelżywości i pośmiewiska ponosiłem w uszach moich.ks1-1
A ciebie, jeśli mnie chcesz miłować całym i zupełnym sercem i nic innego nie pragnąć tylko mnie, pociągnę miłością tak, jak magnes ciągnie żelazo, i dam ci miejsce w ramieniu moim, które tak jest potężne, że nikt go wyciągnąć nie może, jest tak srogie, że wyciągniętego nikt by nie mógł zgiąć, tak też słodkie jest, że wszystkie wonności i zioła przewyższa i zwycięża, i żadnego porównania z rozkoszami i uciechami świata tego nie ma.” ks1-3
przypowieść o obroncach Królestwa Niebieskiego-frag-poniżej
Żeście mężnie walczyli i nadstawali na nich, dlatego dla miłości waszej dam się jeszcze ubłagać: oto ja dla próśb waszych powtórnie postawię mury i wybawię utrapionych, którzy siłą są uciśnieni i stokrotnie im ich udręczenie nagrodzę. Prześladowcom zaś, jeżeliby miłosierdzia prosili, pokój i miłosierdzie dam.
(...)
Lecz teraz dla uniżonej prośby Matki mojej i wszystkich Świętych jeszcze jestem tak miłosierny i cierpliwy, że słowa moje chcę im posłać, które z ust moich wyszły i dać im miłosierdzie moje, jeśli będą chcieli przyjąć, skłonię się ku nim i dam się ubłagać ks1-5
Miłuj mnie z całego serca, bom Ja ciebie umiłował.

Ja dobrowolnie i chętnie podałem się nieprzyjaciołom moim, a Przyjaciele moi opuścili mnie. A Matka moja pełna była gorzkiej boleści i płaczu. I chociaż widziałem włócznię gwoździe, bicze i inne narzędzia gotowe do Męki mojej, to przecież szedłem nie mniej radośnie na cierpienie. I choć Głowa moja koroną zewsząd była skrwawiona i zewsząd Krew płynęła, i choćby znowu Serce moje nieprzyjaciele przebili, wolałbym to jeszcze wszystko cierpieć, aniżeli ciebie stracić. Stąd byłabyś bardzo niewdzięczna, gdybyś mnie nie miłowała za taką miłość moją ks1-11
są to fragmenty objawień Św.Brygidy więcej na www.prophecyfilm.com
w podobny spoób pojawiają się opisy Chrystusa w dzienniczku siostry Faustyny ,
Chrystus z Pisma jest głownie przedstawiony jako nauczyciel ,który zginął za nas śmiercią męczenską tutaj[objawienia Św.Brygidy] jak i w dzienniczku siostry F , Chrystus jest przedstawiony w sposób nam bliższy ,tak jakby się zwracał bezpośrednio do każdego z nas (w Piśmie teksty głównie były opowiadaniami,hymnami choć i inne gatynki się przewijały)
fragmenty poniżej to jedynie namiastka tego jak wielka jest miłość Pana zawarta w niektórych objawieniach

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Witaj Spinko :-)

Piękne słowa i napewno wiele dla Ciebie znaczą, ale my zajmujemy się przede wszystkim słowami płynącymi z Biblii.
Ja np. nie wiem co to ks1-11. :cry:
Spinka napisała:
Chrystus z Pisma jest głownie przedstawiony jako nauczyciel ,który zginął za nas śmiercią męczenską tutaj[objawienia Św.Brygidy] jak i w dzienniczku siostry F , Chrystus jest przedstawiony w sposób nam bliższy ,tak jakby się zwracał bezpośrednio do każdego z nas (w Piśmie teksty głównie były opowiadaniami,hymnami choć i inne gatynki się przewijały)

Chrystus ma taki być jak go przedstawia Pismo Święte i w 100% sam się obroni. :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”