Bóg to czarodziej?

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

czytelnik_forum

Bóg to czarodziej?

Post autor: czytelnik_forum »

Czy rozstąpienie morza czerwonego przed uciekającymi Izraelitami to magia?
Czy prąd rażący ludzi a wychodzący z Arki Przymierza to magia?
Czy woda wypływająca ze skały i pojąca ludzi to magia?
Czy podzielenie chleba i ryb dla tysięcy ludzi to magia?
Czy zmartwychwstanie ludzi za czasów Jezusa to magia?
Czy leczenie uchodzących nieuleczalny choroby to magia?
Czy chodzenie Jezusa po wodzie tak jak po Ziemii to magia?
Czy spadająca manna i stado przepiórek z nieba to magia?

Istota mająca władzę nad pojedynczym atomem to nie czarodziej tylko naukowiec mądrością przekraczająca ludzkie poznanie taką jaką nie posiadają nawet miliardy razem wzięci naukowcy z całej kuli ziemskiej.

Ten ktoś czyli Bóg, istota która stworzyła wszechświat, ziemię i Nas jeśli posiada władzę nad pojedynczym atomem dlaczego więc nie może w każdej chwili zrobić cokolwiek co wyda nam się czarami, na przykład przenieść górę i ustawić ją obok? Dlaczego owa istota nie potrafiłaby utworzyć cały wszechświat a potem go zniszczyć? Dlaczego owej istocie nie miałbyś podziękować za to jakim jest mądrym stworzycielem, który na dodatek skontaktował się już ze swoim pierwszym stworzeniem Adamem? A potem innym przekazał swoją mądrość?

Nie bądź przesądny jak mniej rozwinięte ludy którzy widzą pierwszy raz w życiu radio lub telewizor i mówią że to magia nie wiedząc że to fale radiowe, których nie widać równie dobrze jak wiatru w polu

Nie bądź przesądny widząc bombę atomową i mówiąc że to "czarna magia ciemnych sił" nie mając wiedzy co się dzieje gdy rozczepisz atom.

Nie bądź przesądny jak ludzie w starożytności mówiący że ziemia jest płaska i stoi na słoniach a trzęsienia Ziemii wywołują podskakujące słonie, dopiero naukowcy udowodnili że ziemia składa się z płyt tektonicznych, które przemieszczają się cały czas po lawie.

To dopiero dziś wynaleźliśmy takie przyrządy jak pompa wodna, aparat fotograficzny, kompasy, sieć internetową, komputery, ale jakże mądrym jest Bóg, który wymyślił to wszystko wiele tysięcy jak nie setek tysięcy lat temu tworząc nasze serca, oczy, czy procesory czyli mózgi przekraczające możliwości najszybszego dziś komputera na świecie, a i tak mózgu działającego tylko w kilkudziesięciu procentach swoich możliwości lub system łączności i rozpoznawania przez ptaki kierunków magnetycznych ziemi.

Możesz sobie dalej żyć w przekonaniu że to wszystko powstało z przypadku, wierz sobie w prawa jakiejś matki natury, wierz sobie wierz, tylko jak nadejdą chwile próby i sąd ostateczny, gdy wszelkie przepowiednie spisane w Biblii zaczną się spełniać (już się spełniają począwszy od przepowiedni o pojawieniu się mesjasza 2000 lat temu) zadasz sobie pytanie, skąd ci ludzie żyjący tysiące lat temu o tym wiedzieli, dlaczego to Biblia jako pierwsza napisała że ziemia jest okrągła, dlaczego to w biblii są najlepsze porady zdrowotne i życiowe, dzięki którym na świecie panowałby ład i porządek, no i dlaczego w biblii jest idealny kodeks karny, lepszy niż najlepszy ziemski kodeks, który okazuje się być dziurawy jak sito a chuligani są dzięki niemu bezkarni i z wyrokami w zawieszeniu, w przeciwieństwie do kary jaka spotkałaby ich za złamanie kodeksu Biblii.

Naukowiec nie jest czarodziejem ale wydaje mu się że jest panem nauki
Bóg zaś mający realną władzę nad atomem i naukowcem go badającym nie jest czarodziejem ale Panem atomu, czasu i przestrzeni.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Bóg jednej rzeczy nie może zrobić? Skłamać.

Lb 23:19 Br „Bóg nie jest jak człowiek, który kłamie, ani jak syn ludzki, który zmienia zdanie. Czyż On mówi coś, a potem tego nie czyni? Czy On zapowiada coś, a później tego nie wypełnia?”
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”