"Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie&qu

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Incognito pisze: Przesłałbym ci błogosławieństwo ale wszystkie nasze błogosławieństwa Jehowa przeklął przed wiekami.
Jak to rozumieć?

Incognito

Post autor: Incognito »

Czytasz Pisma a tego nie wiesz? Zapytaj Yarpena, Heronima.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Incognito pisze:Czytasz Pisma a tego nie wiesz?
Jak bym cyk cyk! Nie wiem!
Incognito pisze:Zapytaj Yarpena, Heronima.
... jeśli ktoś poprosi o chleb, dasz mu skorpiona...? ;-)

Incognito

Post autor: Incognito »

(2) Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca.

(Ks. Malachiasza 2:2, Biblia Tysiąclecia)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito,
Coś mi się wydaje Bartku, że lubisz być w centrum zainteresowania
no popatrz nie znałem siebie od tej strony,ale dobrze wiedzieć jak inni nas odbierają
Boję się , że przestałeś czuwać i możesz coś przegapić
aha
A ja ci jedank dobrze życze.
to mi miło,dziękuje
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito pisze:(2) Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca.

(Ks. Malachiasza 2:2, Biblia Tysiąclecia)
widzisz to pogrubione słowo ? Zastanów się nad nim może :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Ah! To o to chodzi!

To już niczego nie pojmuję... :-(

Incognito

Post autor: Incognito »

bartek212701 pisze:widzisz to pogrubione słowo ? Zastanów się nad nim może
Tak. Pogrubione widzę znacznie lepiej niż nie pogrubiane. Wymień Kościoły które biorą to sobie do serca? Myslisz , ze jak sie jeden wylamie to to cos zmieni?

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

nie wiecie? - a kiedy Bóg wrócił do Adama i Ewy? Nie po dniu, w którym odpoczął od swoich dzieł?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Incognito

Post autor: Incognito »

Anowi pisze:nie wiecie? - a kiedy Bóg wrócił do Adama i Ewy? Nie po dniu, w którym odpoczął od swoich dzieł?
Na pewno dzień odpoczynku już się skończył? Mam wątpliwości.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Incognito pisze:
Anowi pisze:nie wiecie? - a kiedy Bóg wrócił do Adama i Ewy? Nie po dniu, w którym odpoczął od swoich dzieł?
Na pewno dzień odpoczynku już się skończył? Mam wątpliwości.
(Rdz 2:21) Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał, wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. (22) Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, ...

ową operację Bóg przeprowadził w dzień czy w nocy?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

:lol: :lol: :lol: Pewnie morfiny jeszcze nie było i trzeba było czekać do nocy,aż Adam twardo zaśnie. :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

masz rację "i nastał wieczór i nastał ranek" a między nimi noc

Bóg gdzieś odpoczął od swego dzieła, a jeśli nie była to Ziemia (czy szatan miałby odwagę zwieść Ewę w Jego obecności?) tzn, wrócił do siebie, a jeśli znowu przyszedł o "wietrznej porze dnia" tzn. jakiś czas tego odpoczynku upłynął i nastał nowy dzień.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A znasz Anowi pojęcie "Boski Szabat'?
Wszak tydzień stwarzania miał 7 epokowych dni- okresów,nieprawdaz?
6 owych dni-epok jako twórcza praca,a 7-my jako odpoczynek.

Żyd. 4:4
4. Albowiem tak powiedział na jednem miejscu o siódmym dniu: I odpoczął Bóg dnia siódmego od wszystkich spraw swoich.
(BG)

Zdrówka :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Incognito

Post autor: Incognito »

(Jana 5:17) 17 On zaś im odpowiedział: „Ojciec mój działa aż dotąd i ja działam(...)

Odpoczął a działa? Coś z tym waszym zrozumieniem nie za tęgo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”