"Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie&qu

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

czytelnik_forum

"Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie&qu

Post autor: czytelnik_forum »

Bądźcie cierpliwi i współzawodniczcie w cierpliwości! Bądźcie wytrwali i bójcie się Boga.

Dzień sądu mógłby nadejść nawet jutro co byłoby zaskoczeniem dla miliardów ludzi, bo chyba prawie wszyscy oczekują jakichś wydarzeń dopiero w roku 2012, no ale z drugiej strony gdy nadejdzie owy 2012 rok a nic konkretnego się nie wydarzy wielu krzyknie z radością:

No i gdzie ten wasz pan, gdzie wasz zbawiciel?!
"HULAJ DUSZA PIEKŁA NIE MA" Bóg i jego sąd to legenda stworzona przez nawiedzonych by kontrolować i zniewolić ludzi"


Ale Wy wierzący Bądźcie cierpliwi i nie ustępujcie w wierze bo Pan nasz przyjdzie w takim momencie że każdy kto nie uwierzył w Niego nawet ten najodważniejszy przeciwnik Boga będzie się chował w jaskini i krzyczał "przykryjcie mnie góry przed Jego obliczem"

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

a nie wystarczy świadomość, że w każdej chwili może przyjść? Każdy dzień może być tym ostatnim....
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

czytelnik_forum pisze:Dzień sądu mógłby nadejść nawet jutro co byłoby zaskoczeniem dla miliardów ludzi, bo chyba prawie wszyscy oczekują jakichś wydarzeń dopiero w roku 2012
1. Powrót Chrystusa może nastąpić nawet za sekundę.
2. Nie "prawie wszyscy", ale ludzie którzy wierzą w bzdurne teksty o kalendarzu Majów.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

logoss
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:57
Kontakt:

Post autor: logoss »

czytelnik_forum pisze:Dzień sądu mógłby nadejść nawet jutro co byłoby zaskoczeniem dla miliardów ludzi, bo chyba prawie wszyscy oczekują jakichś wydarzeń dopiero w roku 2012, no ale z drugiej strony gdy nadejdzie owy 2012 rok a nic konkretnego się nie wydarzy wielu krzyknie z radością:
Fałszwe przesłanie straszy ludzi sądem i nie ma w nim miłosci, to nie odbija charakteru Boga, wprowadza strach w ludziach, takie przesłania były i będą, ale od nas zależy czy się im poddamy.
"W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonał miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą, kto się więc boi nie jest doskonały w miłości" 1Jana 4,18 smutne jest to że wielu chrześcijan robi podobnie, straszy ludzi sądem, nie pokazując prawdziwego charakteru Jezusa. A co do filmu, to czysta komercja, na tym się zarabia

www.studiumpismasw.pl.tl
logoss

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Wierze w nadejscie Chrystusa, ale prawde mowiac apostolowie byli pewni, ze przyjdzie lada moment. Takich chwil "pewnosci" bylo w historii setki. A zaskoczenie bedzie czy to za dzien czy za 1000 lat.

czytelnik_1
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2011, 19:20

Post autor: czytelnik_1 »

logoss pisze: Fałszwe przesłanie straszy ludzi sądem i nie ma w nim miłosci, to nie odbija charakteru Boga,
Zaś ostrzeganie że już "wkrótce nastąpi" jest najwłaściwsze bo to tak jakby ojciec słał listy ostrzegawcze (ewentualnie dzwonił przez telefon) do swojego syna/córki która mieszka na wyspie gdzie właśnie rozpoczęła się erupcja wulkanu by stamtąd uciekali.
wiesia pisze:Wierze w nadejscie Chrystusa, ale prawde mowiac apostolowie byli pewni, ze przyjdzie lada moment. Takich chwil "pewnosci" bylo w historii setki. A zaskoczenie bedzie czy to za dzien czy za 1000 lat.
1000 od dziś to na pewno nie bo "po spadających liściach z drzew poznacie kiedy to nastąpi" a właśnie na naszych oczach mamy "jesień średniowiecza" w pełni , wszystkie światowe sytuacje skumulowane i gotowe do ostatecznej akcji, jeszcze najwyżej parę lat i w końcu wyczekiwany armagedon a potem ta ziemia będzie nie poznania.

Bądźcie cierpliwi czytajcie ewentualnie słuchajcie biblii KLIK i sprawdzajcie "czy tak się rzeczy mają" oraz obserwujcie świat skonfrontujcie to z przepowiedniami w Piśmie Świętym i nie ustępujcie w wierze pomimo "proroków za zachodu" "21 majowych 2011 końców świata" czy "2012-tych końców" i wszelkich innych prześladowców i drwiących.

Bo Pan Nasz przyjdzie w takim momencie że wierzący nie powinien być i z pewnością nie będzie zaskoczony.

:prosze:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

czytelnik_1,
Bo Pan Nasz przyjdzie w takim momencie że wierzący nie powinien być i z pewnością nie będzie zaskoczony.
czy jak złodziej do Ciebie przychodzi nie jesteś zaskoczony ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Incognito

Post autor: Incognito »

czy jak złodziej do Ciebie przychodzi nie jesteś zaskoczony
Jeśli nie czuwam to z pewnościa. Ale jeśli wiem że przyjdzie i na niego czekam to on będzie zaskoczony.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito,
Ale jeśli wiem że przyjdzie i na niego czekam
a po co czekać,On Cię może zniszczyć,nie lepiej się zabezpieczyć i kupić drzwi antywłamaniowe ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Incognito

Post autor: Incognito »

bartek212701 pisze:nie lepiej się zabezpieczyć i kupić drzwi antywłamaniowe

Nie :-P

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito, no to czekaj :-P ja tam mam drzwi i z dnia na dzień je ulepszam ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Incognito

Post autor: Incognito »

I co nawel lufcika w tych drzwiach nie masz? Tego dnia nie wpuścisz jak przyjdzie?

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Incognito pisze:I co nawel lufcika w tych drzwiach nie masz? Tego dnia nie wpuścisz jak przyjdzie?
Pewnie ma te drzwi zabite deskami to jak przyjdzie to dopiero będzie rozbierać, pewnie nie zdąży :xhehe:
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito, nie mam lufcika zazwyczaj są w oknach ;-) ale w drzwiach też widziałem,jak będę gotowy to otworzę jak nie to będę trząść portkami
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Incognito

Post autor: Incognito »

Coś mi się wydaje Bartku, że lubisz być w centrum zainteresowania i przelewać z pustego w próżne. Boję się , że przestałeś czuwać i możesz coś przegapić. Przesłałbym ci błogosławieństwo ale wszystkie nasze błogosławieństwa Jehowa przeklął przed wiekami. :roll: A ja ci jedank dobrze życze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”