pochwały i nie tylko

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Efraim pisze:kostek, Oj nie zapędzaj się tak.Trzeba mieć ich o wieeeeeele więcej
Oczywiście. Lista się po prostu uzupełnia powoli.

Hardi pisze:oj wiem wiem. niewygodnych trzeba karać i usuwać :!: :mrgreen: ale to jest publiczne forum biblijne którego właścicielem na szczęście nie jest ŚJ, wiec proszę cie nie przenoś tutaj zwyczajów z organizacji ŚJ, tam możecie sobie robić co chcecie, karać i usuwać kogo chcecie
Jesteś mi tak niewygodny jak zeszłoroczny śnieg na Madagaskarze.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

kostek, Niewygodny ?? Raczej Obojętny.
Bo jak zeszłoroczny śnieg na madaskarze może być dla ciebie niewygodny
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Tak samo jak obojętny.
Jeśli powiedziałem, że jest dla mnie niewygodny jak jakaś bzdura to oznacza, że totalnie się nie przejmuję jego czczą i pustą gadaniną.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

ARCHE, A do jakiej(prawdziwej) religii Ty należysz. :?: Że tak łatwo,przychodzi Ci ocenianie Świadków Jehowy
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
ARCHE
Posty: 64
Rejestracja: 20 lip 2007, 6:44

Post autor: ARCHE »

Ocena przychodzi mi łatwo, bo jest oparta na moich rozmowach z nimi w realu. Wielu rozmowach, podczas których ciągle kłamali i oczerniali [ich ostatnie popularne oszczerstwo "religie głoszą o królestwie w serce, a przecież to coś innego"-po pierwsze, ŻADNE wyznanie chrześcijańskie nie głosi, że to tylko sfera serca, po drugie, Królestwo ma wiele faz i to także fazę serca Rzym 14:17]. Gdy im to pokazałem, jakoś zmienili temat.

Efraim, to nie ma nic wspólnego z moim wyznaniem i nie życzę sobie takiego zwracania się do mnie ani rozbijania tematu i pytań o moje prywatne rzeczy w dziale ogólnym. Co z Ciebie za moderator :/
Krytycznie podchodzę do teologicznej koncepcji zastępczego zadośćuczynienia. Dokonuję rewizji mojego chrześcijaństwa. Czas, aby usunąć z niego wszystko co niemoralne i niehumanitarne. [Genesis 18:25]. "Sapere aude"!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

ARCHE, A no dobry moderator, bo chce wiedzieć z kim rozmawia, a ty nie chcesz wiedzieć?

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

To już moja sprawa,jaki ze mnie Moderator :-) Przypomnę Ci coś w ramach ścisłości
Poza tym sprawa np. Bet Sarim...czy tak robi prawdziwa religia?
To Twoje słowa,twoje zapytanie w dziale ogólnym.Skoro tak łatwo przychodzi Ci ocenianie
Ocena przychodzi mi łatwo
Może,oceń Siebie,zadałem Ci pytanie,odnośnie twojej wiary,właściwie podstawowe,odpowiedzi nie uzyskałem,więc sam mogę sobie to wyjaśnić,na kilak sposobów-wstydzisz się,nie należysz do żadnego ugrupowania religijnego..... :-) Chyba nie miło by Ci było,gdybym snuł jakieś przypuszczenia.
Lepiej wiedzieć z kim się rozmawia
Nike podzielam twoje założenie.(lepiej wiedzieć)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
ARCHE
Posty: 64
Rejestracja: 20 lip 2007, 6:44

Post autor: ARCHE »

To już moja sprawa,jaki ze mnie Moderator :-) Przypomnę Ci coś w ramach ścisłości
Nie, nie Twoja, Bo forum nie jest Twoje. Jutro porozmawiam z wyznawcą, żeby Ci odebrał moda.

To Twoje słowa,twoje zapytanie w dziale ogólnym.Skoro tak łatwo przychodzi Ci ocenianie
Moje słowa są zgodne z działem, w którym je wpisałem, w przeciwieństwie do Twoich. Nie rób z ludzi idioty.
Może,oceń Siebie,zadałem Ci pytanie,odnośnie twojej wiary,właściwie podstawowe,odpowiedzi nie uzyskałem,więc sam mogę sobie to wyjaśnić,na kilak sposobów-wstydzisz się,nie należysz do żadnego ugrupowania religijnego..... :-) Chyba nie miło by Ci było,gdybym snuł jakieś przypuszczenia.
Ten dział jest od ocen śJ a nie mnie-więc daruj sobie te żałosne gierki kiepski adwokacie Towarzystwa Strażnica. Nie obchodzi mnie co sobie myślisz o mnie. Byłem na tym forum wcześniej niż Ty i nie będziesz mnie zastraszał. Znów nie trzymasz się tematu-pożegnaj się z moderatorem.
Krytycznie podchodzę do teologicznej koncepcji zastępczego zadośćuczynienia. Dokonuję rewizji mojego chrześcijaństwa. Czas, aby usunąć z niego wszystko co niemoralne i niehumanitarne. [Genesis 18:25]. "Sapere aude"!

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

ARCHE, pisze:
Nie, nie Twoja, Bo forum nie jest Twoje. Jutro porozmawiam z wyznawcą, żeby Ci odebrał moda.
Zgoda.
Ten dział jest od ocen śJ a nie mnie-więc daruj sobie te żałosne gierki kiepski adwokacie Towarzystwa Strażnica.
Nie oceniaj mnie,bo ten dział,jest do oceniania Świadków Jehowy,jak sam wspomniałeś

Dobrej Nocy ARCHE
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
ARCHE
Posty: 64
Rejestracja: 20 lip 2007, 6:44

Post autor: ARCHE »

Nie życz mi dobrej nocy, tylko zacznij myślec, zanim coś napiszesz. I pousuwaj swoje głupie posty, które rozbijają wątek.
Krytycznie podchodzę do teologicznej koncepcji zastępczego zadośćuczynienia. Dokonuję rewizji mojego chrześcijaństwa. Czas, aby usunąć z niego wszystko co niemoralne i niehumanitarne. [Genesis 18:25]. "Sapere aude"!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

ARCHE, Szkoda mi,że tak szybko idziesz do przodu:
ARCHE pisze:Ten dział jest od ocen śJ a nie mnie-więc daruj sobie te żałosne gierki kiepski adwokacie Towarzystwa Strażnica. Nie obchodzi mnie co sobie myślisz o mnie. Byłem na tym forum wcześniej niż Ty i nie będziesz mnie zastraszał. Znów nie trzymasz się tematu-pożegnaj się z moderatorem.
A ty jakie masz prawo oceniać ŚJ? Ty co najwyżej możesz z nimi dyskutować, zgadzać się lub nie a nie oceniać.
Dostajesz na razie ustne ostrzeżenie, opamiętaj się.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

ARCHE, Myślę :-) ale nad tym czy czytasz to co piszesz.
Słowo głupie-odnosi się tylko i wyłącznie do osoby nie wierzącej w Boga
Nie ma Boga....a kto rzekł to z pewnością wiesz.Post nie może być głupi,to jego Autor może taki być.
Nikespokojnie,chłopak musi ochłonąć.Zdenerwował się. ;-)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Arche widzę, że Ci żyłka lata na Świadków Jehowy. Może chcesz o tym porozmawiać?

Awatar użytkownika
ARCHE
Posty: 64
Rejestracja: 20 lip 2007, 6:44

Post autor: ARCHE »

nike, a jakim prawem Ty możesz oceniać mnie?

Ocena to podstawa poruszania się w społeczeństwie i mam do niej prawo. Nie będziesz Ty mi go nadawała-więc sobie daruj pouczenia itp.

kostek, tak, chcę porozmawiać-odnieś się merytorycznie do moich uwag krytycznych merytorycznych pod adresem śJ.
Krytycznie podchodzę do teologicznej koncepcji zastępczego zadośćuczynienia. Dokonuję rewizji mojego chrześcijaństwa. Czas, aby usunąć z niego wszystko co niemoralne i niehumanitarne. [Genesis 18:25]. "Sapere aude"!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

ARCHE pisze:Ocena przychodzi mi łatwo, bo jest oparta na moich rozmowach z nimi w realu. Wielu rozmowach, podczas których ciągle kłamali i oczerniali [ich ostatnie popularne oszczerstwo "religie głoszą o królestwie w sercu, a przecież to coś innego"-po pierwsze, ŻADNE wyznanie chrześcijańskie nie głosi, że to tylko sfera serca, po drugie, Królestwo ma wiele faz i to także fazę serca Rzym 14:17]. Gdy im to pokazałem, jakoś zmienili temat.
Temat Królestwa Bożego jest dla mnie bardzo ważny,bo Chrystus kazał go najpierw szukać,a jest ono obecne w naszym duchu.Jest to jednak bardzo niewygodna prawda nie tylko dla ŚJ.W jednych tłumaczeniach Łuk.17,21 pisze,że jest ono "w was" ,a w innych,że "pośród was".

Z tego co mi wiadomo,ŚJ nie uznają wersji Królestwa Bożego,które jest" w was",podobnie jak i ewangelii Chrystusowej o obecności Chrystusa,który jest "w was"(Kol.1,27).
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”