A

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adullam
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2010, 15:12
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

A

Post autor: adullam »

Nie przyniesie to pocieszenie w wierze , ponieważ z wiarą nie ma to nic wspólnego a ona sama nikomu nie powinna być priorytetem , bo nigdy do niczego dobrego się nie przyczynia, a do wstecznictwa, ciemnoty, zabobonu oraz mnóstwa niepotrzebnych przesądów,wrogości, antagonizmów, walk, podziałów, zgubnych i bezużytecznych praktyk religijnych- owszem.

"Ciało z ciałem może się złączyć , ale istnienia nigdy . Każdy jest odrębnym istnieniem."

Ot takie jedno z praw natury wszechświata, której jesteśmy jak mniemam częścią.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

istnienia się nie schodzą a jak schodzi się góra z górą?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Re: A

Post autor: Jasior »

adullam pisze:Nie przyniesie to pocieszenie w wierze , ponieważ z wiarą nie ma to nic wspólnego a ona sama nikomu nie powinna być priorytetem , bo nigdy do niczego dobrego się nie przyczynia, a do wstecznictwa, ciemnoty, zabobonu oraz mnóstwa niepotrzebnych przesądów,wrogości, antagonizmów, walk, podziałów, zgubnych i bezużytecznych praktyk religijnych- owszem.
Odniosłem wrażenie, że wiara i religia zlały ci się w jedno i nie bardzo wiesz o co chodzi.

W/g mnie wiara jest albo jej nie ma, a religia to sposób oddawania czci Bogu. Zgadzam się natomiast z tobą, że w fałszywych religiach nic pozytywnego nie znajdziesz.
A
adullam pisze:wstecznictwa, ciemnoty, zabobonu oraz mnóstwa niepotrzebnych przesądów,wrogości, antagonizmów, walk, podziałów, zgubnych i bezużytecznych praktyk religijnych- owszem.
Więc może czas zacząć szukać religi która podoba się Bogu?

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

jakiej miary używa Bóg?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
adullam
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2010, 15:12
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: A

Post autor: adullam »

Odniosłem wrażenie, że wiara i religia zlały ci się w jedno i nie bardzo wiesz o co chodzi.

W/g mnie wiara jest albo jej nie ma, a religia to sposób oddawania czci Bogu. Zgadzam się natomiast z tobą, że w fałszywych religiach nic pozytywnego nie znajdziesz.



Więc może czas zacząć szukać religi która podoba się Bogu?
Wiara i religia to jest jedno i to samo. To wiara religijna. Każda wiara tego typu jest zła!
Nie, boga nie ma. A człowiek jest. Stąd wiadomo że człowiek więcej znaczy, "gdyż jest".
Poza tym kogo interesuje jakaś teologiczna metafizyka co podoba się bogom.
Zdejmij kamuflaż boga a sam zrozumiesz jakim byłeś ignorantem.

Awatar użytkownika
adullam
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2010, 15:12
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: adullam »

Inne wiary religijne też są złe, a szczeglnie w guru lame rinpocze
( trochę ich znam więc ostrzegam).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”