Zdrowy chlopski rozum

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

W co wierzysz?

Reinkarnacje
0
Brak głosów
Dusze niesmiertelna
1
13%
Zmartwychwstanie
7
88%
 
Liczba głosów: 8

Incognito

Zdrowy chlopski rozum

Post autor: Incognito »

Reinkarnacja - Dusza Niesmiertelna - Zmartwychwstanie


Na co jest najwiecej dowodow? Tak na chlopski rozum.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito, W zmartwychwstanie,bo sam Jezus zmartwychwstał na oczach wielu.
dusza niesmiertelna to kłamstwo:1 Tym. 6:16- Jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzię cześć i moc wieczna. Amen.
(BW)
a o reinkarnacji nawet pisać nie trzeba ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Incognito pisze:Na co jest najwiecej dowodow? Tak na chlopski rozum.
No... na mój chłopski rozum... to.... będzie ta, no... ta re...inowacja...!

A to dlatego, bo jak w restauracji jadłem kurczaka gołymi ręcoma, to kelnerka patrzała na mnie takiemi ocyma, jakbym jej matkę zjadał... hej!

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

W ankiecie nie biorę udziału ponieważ zmusza mnie to do wybierania między dwiema opcjami godnymi poparcia. Dlaczego mam wybierać między zmartwychwstaniem a duszą nieśmiertelną? Co do negatywnego potraktowania reinkarnacji to wątpliwości nie ma. Wybranie jednej opcji spośród dwóch dobrych oznacza dyskryminowanie drugiej.

Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 99
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:36
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Terebint »

Ja nie wierzę w żadną z tych opcji - tak na 100%, ale dopuszczam możliwość istnienia każdej z nich... ;-)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus,
Wybranie jednej opcji spośród dwóch dobrych oznacza dyskryminowanie drugiej.
Każdy ma prawo do stworzenia ankiety jak uważa i każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii Ty właśnie to zrobiłeś :-) i bardzo dobrze
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Incognito

Post autor: Incognito »

meritus pisze:Dlaczego mam wybierać między zmartwychwstaniem a duszą nieśmiertelną?
Wybierz pomiędzy prawdą Biblijną a kłamstwem

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Niestety, mój udział w ankiecie jest niemożliwy, ponieważ uważam za prawdziwe dwie opcje: Nieśmiertelną duszę i zmartwychwstanie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Rzeczywiście ankieta jest źle sformułowana nie daje możliwości wyboru,to tak jak Mi dać ankietę z jedną możliwością odpowiedzi na pytanie W co wierzysz? i podać odpowiedzi;Życie,Boga,szatana,w to,że będziesz Bogiem zaznaczyłbym 3 na 4 więc ankieta troszkę nie ma sensu,taka prawda.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Zapewne autor uważa że jeśli dusza nieśmiertelna to niema zmartwychwstania.
Dla mnie to jest też oczywiste. :->
1 Moj. 2:7
7. Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
(BG)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Incognito

Post autor: Incognito »

Berian pisze:Zapewne autor uważa że jeśli dusza nieśmiertelna to niema zmartwychwstania.
Prawie tak zostało to napisane w Pismach , które posiadam.

Skoro jest zmartwychwstanie to dusza nie może być nieśmiertelna. Na zmartwychstania są liczne dowody.

Konia z rzędem temu kto udowodni, że ma nieśmiertelną dusze.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Zmartwychwstanie dotyczy ciała a nie duszy.

Incognito

Post autor: Incognito »

meritus pisze:Zmartwychwstanie dotyczy ciała a nie duszy.
Poproszę o weresty biblijne które to potwierdzają.


Ciało zmartwychwstanie a dusza będzie się pętać sama nie wiadomo gdzie? Jeśli jest nieśmiertelna. A jeśli nie jest to co? Jeszcze mi tej nieśmiertelności nikt nie udowodnił.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

meritus pisze:Zmartwychwstanie dotyczy ciała a nie duszy.
To czemu tu tak pisze?
1 Moj. 2:7
7. Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
(BG)
Skoro jest nieśmiertelna to poco się ma żywić :->
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Incognito

Post autor: Incognito »

Jeśli ktoś się uprze, że będzie wierzył w to co chce. Czytaj: (w to co mu przekazali rodzice i dziadkowie.)

To jeśli prawda o Bogu okaże się inna to tym gorzej dla prawdy.

Nie porzuca się wiary swoich Ojców?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”