Zdrowy chlopski rozum

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

W co wierzysz?

Reinkarnacje
0
Brak głosów
Dusze niesmiertelna
1
13%
Zmartwychwstanie
7
88%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Incognito pisze:To jeśli prawda o Bogu okaże się inna to tym gorzej dla prawdy.

Nie porzuca się wiary swoich Ojców?
a jak ktoś Ci udowodni,że dusza jest nieśmiertelna i będziesz musiał zmienić swoje poglądy to myślisz,ze zrobisz to tak hop siup?Ja miałem problem z taką drobną rzeczą,bo myślałem kiedyś,że człowiek to po prostu dusza,a kiedy zobaczyłem,że my mamy ciało i ducha i że ten duch po śmierci wraca do Boga nie było mi tak prosto tego zmienić.Ludziom należy się czas na zrozumienie,na polepszenie swego zrozumienia. :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Berian pisze:Zapewne autor uważa że jeśli dusza nieśmiertelna to niema zmartwychwstania.
Dla mnie to jest też oczywiste. :->
1 Moj. 2:7
7. Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
(BG)
Dla mnie tez jest oczywiste. po co zmartwychwstanie, skoro dusza żyje?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:po co zmartwychwstanie, skoro dusza żyje?
Ponieważ, nike, człowiek składa się z ciała i duszy, a nie z samej duszy, więc zmartwychwstanie ciała przywróci człowieka do stanu kompletnego.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, a może z ciała i ducha a nie duszy,bo przecież jest napisane,że kiedy otrzymał ducha stał sie duszą
1 Moj. 2:7-Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
(BG)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Yarpen Zirgin, a może z ciała i ducha a nie duszy,bo przecież jest napisane,że kiedy otrzymał ducha stał sie duszą
1 Moj. 2:7-Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
(BG)
Ile razy jeszcze trzeba będzie wam powtarzać, że znaczenia słowa "nephesz" nie ograniczają się do "dusza"?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, nie wybieraj sobie tego co pasuje do twojej wiary :-) w hebrajskich pismach odnosi się do duszy :-) Poza tym jest mowa,że duch dany przez Boga po śmierci ciała do niego wraca.Nie ma nic o tym,że ta dusza dalej zyje swoim życiem,bo po co wtedy zmartwychwstanie,właśnie z takiego rozumowania powstał spirytyzm obecny.Że wywołam ducha swojego dziadka :-)
Obrazek
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

bartek212701 pisze:Yarpen Zirgin, nie wybieraj sobie tego co pasuje do twojej wiary :-) w hebrajskich pismach odnosi się do duszy :-)
Odnosi się również do zwierząt.
bartek212701 pisze:Poza tym jest mowa,że duch dany przez Boga po śmierci ciała do niego wraca.Nie ma nic o tym,że ta dusza dalej zyje swoim życiem,bo po co wtedy zmartwychwstanie
Po to, aby człowiek był kompletny!!!

Aha, zanim zaczniesz twierdzić, że nie ma duszy, która żyje po śmierci ciała, to zapraszam do zapoznania się z 1 księgą Samuela. Sprawdź sobie dokładnie, kto rozmawiał z Saulem w 28 rozdziale.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, demon,bo zmarli nie są żywymi,zmarli śpią.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

A to ciekawe, bartku, bo autor Pisma Świętego napisał, że to był Samuel... No, chyba że bardziej wierzysz tej kobiecie, która wywołała ducha Samuela, niż autorowi Biblii. To jednak jest już Twój problem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, :-) Przecież Zlekceważył Boży zakaz.Myślisz,że ukazała mu się zmarła osoba? Ja myśle,że nie całe studium Pisma pozwala nam a wręcz daje pewnośc,że to nie była zmarła osoba
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 0:56 przez bartek212701, łącznie zmieniany 1 raz.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Yarpen Zirgin pisze:
nike pisze:po co zmartwychwstanie, skoro dusza żyje?
Ponieważ, nike, człowiek składa się z ciała i duszy, a nie z samej duszy, więc zmartwychwstanie ciała przywróci człowieka do stanu kompletnego.
gdzie jest dusza Adama?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

bartek212701 pisze:Yarpen Zirgin, :-) Przecież Zlekceważył Boży zakaz.Myślisz,że ukazała mu się zmarła osoba? Ja myśle,że nie całe studium Pisma pozwala nam a wręcz daje pewnośc,że to nie była zmarła osoba
Zacytuję Ci ten fragment Biblii i podkreślę trzy ważne fragmenty zapisane przez autora tej księgi, a ty mi odpowiesz z kim według niego rozmawiał Saul:

1 Sm 28,11-20
11 Spytała się więc kobieta: «Kogo mam wywołać?» Odrzekł: «Wywołaj mi Samuela». 12 Gdy zobaczyła kobieta Samuela, zawołała głośno do Saula: «Czemu mnie oszukałeś? Tyś jest Saul!» 13 Odezwał się do niej król: «Nie obawiaj się! Co widzisz?» Kobieta odpowiedziała Saulowi: «Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi». 14 Zapytał się: «Jak wygląda?» Odpowiedziała: «Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem». Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon.
15 Samuel rzekł do Saula: «Dlaczego nie dajesz mi spokoju i wywołujesz mnie?» Saul odrzekł: «Znajduję się w wielkim ucisku, bo Filistyni walczą ze mną, a Bóg mię opuścił i nie daje mi odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sen; dlatego ciebie wezwałem, abyś mi wskazał, jak mam postąpić». 16 Samuel odrzekł: «Dlaczego więc pytasz mnie, skoro Pan odstąpił cię i stał się twoim wrogiem? 17 Pan czyni to, co przeze mnie zapowiedział: odebrał Pan królestwo z twej ręki, a oddał je innemu - Dawidowi. 18 Dlatego Pan postępuje z tobą w ten sposób, ponieważ nie usłuchałeś Jego głosu, nie dopełniłeś płomiennego gniewu Jego nad Amalekiem. 19 Dlatego Pan oddał Izraelitów razem z tobą w ręce Filistynów, jutro ty i twoi synowie będziecie razem ze mną, całe też wojsko izraelskie odda w ręce Filistynów».
20 W tej chwili upadł Saul na ziemię jak długi, przeraził się bowiem słowami Samuela, brakowało mu też sił, gdyż nie jadł przez cały dzień i całą noc.


Przypominam: Nie pytam o to, co ty myślisz na ten temat. Odpowiedz kto rozmawiał z Saulem według autora 1 księgi Samuela?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anowi pisze:
Yarpen Zirgin pisze:
nike pisze:po co zmartwychwstanie, skoro dusza żyje?
Ponieważ, nike, człowiek składa się z ciała i duszy, a nie z samej duszy, więc zmartwychwstanie ciała przywróci człowieka do stanu kompletnego.
gdzie jest dusza Adama?
Pytanie do Boga, a nie do mnie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin,
Yarpen Zirgin pisze: Przypominam: Nie pytam o to, co ty myślisz na ten temat. Odpowiedz kto rozmawiał z Saulem według autora 1 księgi Samuela?
dlaczego nie podważyć tego fragmentu skoro Ty potrafisz podważyć inne?[pamiętasz owady 4 nożne?] Ale żeby nie było,ja nie podważam,ja stosując się do wersetu o pełnej zbroi odczytuje co tu jest napisane.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

bartek212701 pisze:ja stosując się do wersetu o pełnej zbroi odczytuje co tu jest napisane.
To bez problemu udzielisz odpowiedzi na pytanie:

Kto według autora 1 księgi Samuela rozmawiał z Saulem?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”