Prezent

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prezent

Post autor: wuka »

Jeszcze jeden wstrząsający fragment z historii tamtych ziem. "Poniżej fragment jednego z odnalezionych upowskich rozkazów autorstwa prowidnyka UPA Mychajło Szkambury – „Należy doprowadzić do tego, żeby mąż Ukrainiec zarąbał żonę Polkę, a żona Ukrainka zabiła swego męża Polaka albo swoje dzieci (…). Na ukraińskiej ziemi nie może pozostać żaden lach – spalić wszystko, co lackie. Do walki z Lachami muszą pójść wszyscy. Kto co ma pod ręką: broń, kosy, siekiery – powinien iść bić i rąbać. Zainspirować ludową zemstę, sformować dywizje siekierników… ” Jest to część rozkazu z marca 1944 r. jaki został wydany przez lwowski OUN-B dla kierownictwa UPA na „Chełmszczyźnie” (tak Ukraińcy określają nie tylko obecne tereny Ziemi Chełmskiej, ale także powiatów hrubieszowskiego i tomaszowskiego). Ewidentnym celem było przeniesienie krwawej ludobójczej rzezi z Wołynia na tereny wschodniej Lubelszczyzny…"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Prezent

Post autor: kansyheniek »

Właściwie jaki jest cel pisania tego typu postów jak ostatnie dwa w tym temacie?
Generalnie wszyscy wiedzą co tam się wtedy działo a takich historii na Świecie można liczyć w tysiącach...
Czyżby chodziło Ci o to byśmy znienawidzili naród ukraiński i w każdym Ukraińcu widzieli Banderowca i mordercę?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Prezent

Post autor: booris »

wuka pisze:Jeszcze jeden wstrząsający fragment z historii tamtych ziem.
"Po zajęciu Lwowa, 22 listopada 1918 polskie władze wojskowe zatrzymały jako zakładników ukraińskich polityków: Juliana Romanczuka, Kyryła Studynśkiego, Wołodymyra Ochrymowycza, Wołodymyra Starosolskiego, Iwana Kiweluka, Wołodymyra Baczynśkiego, Iwana Kurowcia. Następnie rozpoczęto akcję internowania w obozach Ukraińców „podejrzanych o działalność na szkodę państwa polskiego”, w tym urzędników ZURL oraz żołnierzy Armii Halickiej. Utworzono obozy internowania m.in. w Brześciu, Dąbiu, Dęblinie, Kaliszu, Lwowie, Modlinie, Pikulicach, Przemyślu, Strzałkowie, Szczypiornie, Tarnopolu, Tomaszowie, Wadowicach, Wiśniczu. W końcu 1919 w obozach przebywało ogółem ok. 23-24 tysiące internowanych Ukraińców, a w sumie przewinęło się przez nie około 100 tysięcy Ukraińców. Około 20-25 tysięcy zmarło w obozach, głównie wskutek epidemii tyfusu i czerwonki."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-ukraińska
To tez jest wstrzasajacy fragment z historii tamtych ziem.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prezent

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
10 sty 2023, 19:27
Właściwie jaki jest cel pisania tego typu postów jak ostatnie dwa w tym temacie?
Generalnie wszyscy wiedzą co tam się wtedy działo a takich historii na Świecie można liczyć w tysiącach...
Czyżby chodziło Ci o to byśmy znienawidzili naród ukraiński i w każdym Ukraińcu widzieli Banderowca i mordercę?
Upewniłeś mnie, że nie warto tu pisać. Nie sądziłam, że jestem w takim towarzystwie, które w ogóle mnie nie rozumie, chociaż twierdzą, że znają. W punkt...tak, macie znienawidzić wszystkie narody, nie tylko ukrainski. Na razie to wiem, że nienawidzicie prawdy i mnie, bo staram się obiektywnie podawać wiadomości. Strasznie mnie uraziłeś i udowodniłeś, że ...a tam wystarczy :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Prezent

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
10 sty 2023, 20:31
kansyheniek pisze:
10 sty 2023, 19:27
Właściwie jaki jest cel pisania tego typu postów jak ostatnie dwa w tym temacie?
Generalnie wszyscy wiedzą co tam się wtedy działo a takich historii na Świecie można liczyć w tysiącach...
Czyżby chodziło Ci o to byśmy znienawidzili naród ukraiński i w każdym Ukraińcu widzieli Banderowca i mordercę?
Upewniłeś mnie, że nie warto tu pisać. Nie sądziłam, że jestem w takim towarzystwie, które w ogóle mnie nie rozumie, chociaż twierdzą, że znają. W punkt...tak, macie znienawidzić wszystkie narody, nie tylko ukrainski. Na razie to wiem, że nienawidzicie prawdy i mnie, bo staram się obiektywnie podawać wiadomości. Strasznie mnie uraziłeś i udowodniłeś, że ...a tam wystarczy :bardzo_smutny:
Boże... Jak zadając 2 pytania można obrazić ?
Miałbym nienawidzić prawdy? O czym o Wołyniu?
Bzdury piszesz. Ja patrzę na to wydarzenie jak na każde inne wydarzenie historyczne. Poza tym nie jestem Polakiem a to daje mi pewien komfort w tej akurat sprawie.
Nie czuję nienawiści ani do Ciebie ani do nikogo. Dlaczego w ogóle myślisz, że miałbym Cię nienawidzić?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Prezent

Post autor: kansyheniek »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fabryk ... 78680.html
Uzbrojenie dla Ukrainy to darowizna (prezent).
W związku z tym pytanie:
Gdzie Ukraina powinna zapłacić podatek od darowizny?
Wszak u wszelkiej maści lewicy w tym polskiej,obecnie rządzącej,podatek powinien być najważniejszy i nie ma że boli...
:mrgreen: ;-)
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prezent

Post autor: wybrana »

kansyheniek pisze:
26 sty 2023, 12:34
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fabryk ... 78680.html
Uzbrojenie dla Ukrainy to darowizna (prezent).
W związku z tym pytanie:
Gdzie Ukraina powinna zapłacić podatek od darowizny?
Wszak u wszelkiej maści lewicy w tym polskiej,obecnie rządzącej,podatek powinien być najważniejszy i nie ma że boli...
:mrgreen: ;-)
Ale chyba wiesz, że najbliżsi są zwolnieni z płacenia podatku od darowizny 😜
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Prezent

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:Gdzie Ukraina powinna zapłacić podatek od darowizny?
Wg polskiego prawa podatek placi obdarowany,a poniewaz obdarowany nie podlega polskiej jurysdykcji,Polsce nic do tego. Nie znam ukrainskiego prawa,ale troche wiem odnosnie polskiego dotyczacego darowizn,a uscislajac,darowizn pienieznych.Nie wiem np.ile trzeba odprowadzic za podarowany czolg.W Polsce wszystko zalezy od statusu podatkowego darczyncy,a kwota darowizny wolnej od podatku to od ok.5 do ok 10 tys zl.Obdarowany nie placi podatku od calej kwoty ktora zebral.Jest tez ograniczenie czasowe,tzn jesli komus podaruje 5 tys dzis,to przez okreslony czas,bodaj piec lat kazda moja darowizna ponad ten limit zostanie opodatkowana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”