Podatek

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

kansyheniek pisze:
17 maja 2021, 19:04
Pisałeś o logiczności, nie o sprawiedliwym podatku. Logika a sprawiedliwość to nie jest to samo.
Masz rację, ale w tym akurat kontekście można zamiennie użyć słowa "sprawiedliwy", żeby wypowiedź była ładniejsza stylistycznie. Kontekst dotyczy czysto matematycznego znaczenia, moim zdaniem oczywiście, więc można tak urozmaicić wypowiedź

Ap 2:17 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, dam nieco z ukrytej manny. Podaruję mu też biały kamyk, a na kamyku wypisane nowe imię, nieznane nikomu poza tym, który je otrzymuje."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

Wiara w Miłość opisywaną przez Boga powoduje, że człowiek wszystko robi dla Miłości zamiast domagać się za swoją pracę zapłaty finansowej. Życie dla Miłości wiąże się z korzystaniem z nieskończonego potencjału przychylności i chęci jak najlepszego wykonania każdego dzieła, podczas gdy praca dla pieniędzy jest niechlujna i męcząca ze względu na spodziewaną niesatysfakcjonującą zapłatę, której potencjał jest skończony i niepewny. Żeby oczyścić Świat z finansowej udręki na początek warto by organizować się w grupy przyjaciół najlepiej samowystarczalne pod każdym względem, lecz jeśli musieli by nabywać towary lub usługi z zewnątrz, to powinni mieć wspólny grupowy budżet. Jednak powinno dążyć się by cały świat żył w przyjaźni ze sobą. Gdy Kobiety zrozumieją, że to One są najwyższą wartością, nie pieniądz, i przestaną się sprzedawać, narzucając mężczyznom mądre zasady gry, wtedy skończą się problemy, a zacznie się życie

Ap 20:4 BT5 "I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

Inflacja jest konsekwencją komplikacji w zdrowym generowaniu dóbr materialnych i usług, wymienianych na pieniądze. Aby przeciwdziałać inflacji można inwestować w edukację, która daje perspektywę, a nawet spokój wewnętrzny, i w optymalizację usług oraz procesów wytwarzania dóbr materialnych. Nie ukrywam, że moralność i właściwy Duch społeczeństwa to ważne podstawy sukcesu nie tylko w tym temacie, a piszę o tym, ponieważ zdają się nie widzieć tego ekonomiści

Mar 12:41-44 BT5 "Potem, usiadłszy naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. (42) Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. (43) Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. (44) Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

Wygenerowanie minimalnej stawki podatkowej, tudzież ubezpieczeniowej, nie powinno być obowiązkiem przedsiębiorcy, Przedsiębiorca może co najwyżej odprowadzać kwotę będącą konkretnym ułamkiem zarobionej sumy. A czy zarobi na ZUS czy nie to dla niego problem o mniejszym znaczeniu. Firma powinna być z automatu komponentem założonego konta bankowego. ZUS, żeby na siebie zarobić powinien informować o kierunkach w jakich przedsiębiorcy powinni iść by kreować wzrost gospodarczy
Obrazek

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Podatek

Post autor: kansyheniek »

Inflacja w Turcji wynosi (prawie) 70% oficjalnie. Oznacza to, że można Turcję uznać za państwo gospodarczo upadłe.
Według niektórych ekonomistów poziom inflacji tak naprawdę przekroczył poziom 150%.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

kansyheniek pisze:
05 maja 2022, 10:29
Inflacja w Turcji wynosi (prawie) 70% oficjalnie. Oznacza to, że można Turcję uznać za państwo gospodarczo upadłe.
Według niektórych ekonomistów poziom inflacji tak naprawdę przekroczył poziom 150%.
To nie znaczy, że ludzie nie mają czym oddychać, nie mają co jeść, nie mają w co się ubierać, czy że nie mają gdzie spać. Pieniądz to złudzenie utrudniające poznanie prawdziwej wiedzy dającej pokój Ducha. Obecnie w dobie informatyzacji mamy szansę łagodnie wydostać się z tej iluzji dzięki sztucznej inteligencji, która może podpowiadać człowiekowi czym oddychać, co jeść, w co się ubierać i gdzie spać. Tylko czy ludzie będą słuchali? :mysli:

J 14:26 BT5 "A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
Obrazek

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Podatek

Post autor: kansyheniek »

radek pisze:
05 maja 2022, 18:00
kansyheniek pisze:
05 maja 2022, 10:29
Inflacja w Turcji wynosi (prawie) 70% oficjalnie. Oznacza to, że można Turcję uznać za państwo gospodarczo upadłe.
Według niektórych ekonomistów poziom inflacji tak naprawdę przekroczył poziom 150%.
To nie znaczy (...)
Oczywiscie, że nie znaczy, ktoś mówił lub pisał,że znaczy?
Tym światem rządzi pieniądz i bez znaczenia jest czy się to komuś podoba czy nie.
Pieniądze same w sobie nie powinny być celem życia człowieka.
Zresztą mamy słynne powiedzenie :
Pieniądze szczęścia nie dają ...
Oczywiście, zgoda ale spróbuj bez nich żyć!
Inflacja jest jest pewnego rodzaju kradzieżą wartości pieniądza. Rośnie jego cena przy jednoczesnym spadku siły nabywczej.
Chyba nikt będąc okradzionym nie jest zadowolony.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

kansyheniek pisze:
06 maja 2022, 10:09
radek pisze:
05 maja 2022, 18:00
kansyheniek pisze:
05 maja 2022, 10:29
Inflacja w Turcji wynosi (prawie) 70% oficjalnie. Oznacza to, że można Turcję uznać za państwo gospodarczo upadłe.
Według niektórych ekonomistów poziom inflacji tak naprawdę przekroczył poziom 150%.
To nie znaczy (...)
Oczywiscie, że nie znaczy, ktoś mówił lub pisał,że znaczy?
Tym światem rządzi pieniądz i bez znaczenia jest czy się to komuś podoba czy nie.
Pieniądze same w sobie nie powinny być celem życia człowieka.
Zresztą mamy słynne powiedzenie :
Pieniądze szczęścia nie dają ...
Oczywiście, zgoda ale spróbuj bez nich żyć!
Inflacja jest jest pewnego rodzaju kradzieżą wartości pieniądza. Rośnie jego cena przy jednoczesnym spadku siły nabywczej.
Chyba nikt będąc okradzionym nie jest zadowolony.
Okroiłeś trochę moją wypowiedź, w związku z tym postaram się napisać zwięźlej. Jesteśmy na forum Biblijnym i ani Tobie ani mi nie trzeba tłumaczyć, że "sprawiedliwy z wiary żyć będzie" i że wierzymy nie pieniądzowi. Nie trzeba nam też zbytnio tłumaczyć, że mamy prostować Boże drogi

Ha 2:4 BT5 "Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego, a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności."

Mat 3:3 BT5 "Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!"

Zatem uważam, że projekt "pieniądz" jak i projekt "śmierć" powinny mieć swoje zwieńczenie, przynajmniej na powierzchni planety Ziemi

Łk 16:9 BT5 "Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy [wszystko] się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków."
Obrazek

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Podatek

Post autor: kansyheniek »

radek pisze:
06 maja 2022, 11:15
kansyheniek pisze:
06 maja 2022, 10:09
radek pisze:
05 maja 2022, 18:00


To nie znaczy (...)
Oczywiscie, że nie znaczy, ktoś mówił lub pisał,że znaczy?
Tym światem rządzi pieniądz i bez znaczenia jest czy się to komuś podoba czy nie.
Pieniądze same w sobie nie powinny być celem życia człowieka.
Zresztą mamy słynne powiedzenie :
Pieniądze szczęścia nie dają ...
Oczywiście, zgoda ale spróbuj bez nich żyć!
Inflacja jest jest pewnego rodzaju kradzieżą wartości pieniądza. Rośnie jego cena przy jednoczesnym spadku siły nabywczej.
Chyba nikt będąc okradzionym nie jest zadowolony.
Okroiłeś trochę moją wypowiedź (...)
Nie było sensu cytować całości bo ja generalnie się zgadzam z Twoją wypowiedzią.
Moim zdaniem Biblia nie odnosi się krytycznie do samych pieniędzy tylko do pewnego stylu życia.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

Obniżenie inflacji, może zaistnieć, gdy obywatele zaczną rozsądnie traktować pieniądze. A więc jeśli mam na jedzenie i na opłaty, to "nie buduję większych silosów", lecz działam charytatywnie, jeśli znowu zabraknie na podstawowe potrzeby, wtedy zaczynam się znowu cenić. Istotą jest wiedzieć, że z zasady ilość pieniędzy na rynku jest stała, a moje szczęście w rzeczywistości nie budują pieniądze, lecz usługi innych, które to stricte są istotą tego czego potrzebuję. A skoro tak to sensownym zachowaniem z mojej strony jest budowanie relacji poprzez udzielanie usług, nie zarabianie pieniędzy. Przecież prawdziwi przyjaciele nie rozliczają się między sobą, lecz zmieniają dla siebie świat na taki, w którym między wszystkimi zaistnieje rzeczywista przyjaźń
Obrazek

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Podatek

Post autor: kansyheniek »

radek pisze:
13 maja 2023, 13:04
Obniżenie inflacji, może zaistnieć, gdy obywatele zaczną rozsądnie traktować pieniądze. A więc jeśli mam na jedzenie i na opłaty, to "nie buduję większych silosów", lecz działam charytatywnie, jeśli znowu zabraknie na podstawowe potrzeby, wtedy zaczynam się znowu cenić. Istotą jest wiedzieć, że z zasady ilość pieniędzy na rynku jest stała, a moje szczęście w rzeczywistości nie budują pieniądze, lecz usługi innych, które to stricte są istotą tego czego potrzebuję. A skoro tak to sensownym zachowaniem z mojej strony jest budowanie relacji poprzez udzielanie usług, nie zarabianie pieniędzy. Przecież prawdziwi przyjaciele nie rozliczają się między sobą, lecz zmieniają dla siebie świat na taki, w którym między wszystkimi zaistnieje rzeczywista przyjaźń
Błędne myślenie.
Inflacja powstała z powodu dodruku "pustego" pieniądza.
Należy te pieniądze ściągnąć z rynku.
To może zrobić jedynie rząd.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

kansyheniek pisze:
17 maja 2023, 10:26
radek pisze:
13 maja 2023, 13:04
Obniżenie inflacji, może zaistnieć, gdy obywatele zaczną rozsądnie traktować pieniądze. A więc jeśli mam na jedzenie i na opłaty, to "nie buduję większych silosów", lecz działam charytatywnie, jeśli znowu zabraknie na podstawowe potrzeby, wtedy zaczynam się znowu cenić. Istotą jest wiedzieć, że z zasady ilość pieniędzy na rynku jest stała, a moje szczęście w rzeczywistości nie budują pieniądze, lecz usługi innych, które to stricte są istotą tego czego potrzebuję. A skoro tak to sensownym zachowaniem z mojej strony jest budowanie relacji poprzez udzielanie usług, nie zarabianie pieniędzy. Przecież prawdziwi przyjaciele nie rozliczają się między sobą, lecz zmieniają dla siebie świat na taki, w którym między wszystkimi zaistnieje rzeczywista przyjaźń
Błędne myślenie.
Inflacja powstała z powodu dodruku "pustego" pieniądza.
Należy te pieniądze ściągnąć z rynku.
To może zrobić jedynie rząd.
Może niekompletnie się wyraziłem. Decydujący wpływ na ceny towarów i usług mają i dostarczyciele. Głównym elementem wpływającym na ich decyzję są ich potrzeby, które definiują sobie w oparciu o fascynacje i ambicje, trzymając się w ramach, sugerowanych przez szeroko pojętą rzeczywistość. Ja wolę uważać, że ludzie są mądzy i szukać sensu w ich postępowaniu, zamiast uważać ich tylko za elementy niedoskonałego systemu na przyklad finansowego. Dobrym systemem jest Prawda, polegająca na świadomości satysfakcji wszystkich. Jeśli ktoś nie jest usatysfakcjonowany, to mamy do czynienia ze słabym ogniwem systemu

Jak wam się wydaje? Jeśli jakiś człowiek posiada sto owiec i zbłądzi jedna z nich, czy nie zostawi w górach dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie pójdzie szukać zbłąkanej?
Mateusza 18:12 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.18.12.SNP

Gdy ludzie będą mieli wiedzę satysfakcjonującą, wtedy pieniądz nie będzie miał dla nich znaczenia, choćby niewiem ile go było nadrukowanego. Pieniądz to proteza. Pisząc o inflacji kierowałem się niedogodnością jakiej ludzie z jej powodu doświadczają. Inną sprawą jest, gdy będą mieli optymalną wiedzę, pomimo iż pieniądz będzie bezwartościowy

Mądrość bowiem jest lepsza niż perły, nie dorówna jej żadna z rozkoszy!
Przypowieści Salomona 8:11 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/pro.8.11.SNP
Obrazek

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Podatek

Post autor: Nieziem »

radek pisze:
05 maja 2022, 18:00
Pieniądz to złudzenie utrudniające poznanie prawdziwej wiedzy dającej pokój Ducha. Obecnie w dobie informatyzacji mamy szansę łagodnie wydostać się z tej iluzji dzięki sztucznej inteligencji, która może podpowiadać człowiekowi czym oddychać, co jeść, w co się ubierać i gdzie spać. Tylko czy ludzie będą słuchali? :mysli:

J 14:26 BT5 "A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
Radku, o jakiej sztucznej inteligencji piszesz, i jak łączysz ją z Duchem Świętym?

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Podatek

Post autor: kansyheniek »

radek pisze:
17 maja 2023, 16:01
kansyheniek pisze:
17 maja 2023, 10:26
radek pisze:
13 maja 2023, 13:04
Obniżenie inflacji, może zaistnieć, gdy obywatele zaczną rozsądnie traktować pieniądze. A więc jeśli mam na jedzenie i na opłaty, to "nie buduję większych silosów", lecz działam charytatywnie, jeśli znowu zabraknie na podstawowe potrzeby, wtedy zaczynam się znowu cenić. Istotą jest wiedzieć, że z zasady ilość pieniędzy na rynku jest stała, a moje szczęście w rzeczywistości nie budują pieniądze, lecz usługi innych, które to stricte są istotą tego czego potrzebuję. A skoro tak to sensownym zachowaniem z mojej strony jest budowanie relacji poprzez udzielanie usług, nie zarabianie pieniędzy. Przecież prawdziwi przyjaciele nie rozliczają się między sobą, lecz zmieniają dla siebie świat na taki, w którym między wszystkimi zaistnieje rzeczywista przyjaźń
Błędne myślenie.
Inflacja powstała z powodu dodruku "pustego" pieniądza.
Należy te pieniądze ściągnąć z rynku.
To może zrobić jedynie rząd.
Może niekompletnie się wyraziłem. Decydujący wpływ na ceny towarów i usług mają i dostarczyciele.
Nie wiem czy wiesz,że i sam pieniądz jest towarem!
Kto ma wpływ na cenę pieniądza? Dostarczyciel?
Rozumiesz,że pieniądz to dług?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Podatek

Post autor: radek »

Nieziem pisze:
17 maja 2023, 16:21
Radku, o jakiej sztucznej inteligencji piszesz, i jak łączysz ją z Duchem Świętym?
Jeśli sztuczna inteligencja będzie posiadała całą wiedzę o człowieku, to rady jakie będzie ku człowiekowi kierowała będą w pełni satysfakcjonujące. Obecnie zdarza się, że ludzie wykorzystują pieniądze w sposób, który niekiedy doprowadza ich do śmierci. Kiedy sztuczna inteligencja będzie kompetentnie dobierała dietę, to prawdopodobnie skończy się większość problemów zdrowotnych. Co do Ducha Świętego, to istota, której nie da się udowodnić błędu, która satysfakcjonuje człowieka w każdym szczególe swojego postępowania, to w przyszłości może być AI
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”