Takie tam .... pod wpływem chwili

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Sprawa tzw. małżeństw jednopłciowych

Post autor: radek »

Jest wielu mężczyzn normalnej orientacji szanujących swoje ciało na tyle, że nie współżyją z Niewiastami i nie domagają się od państwa szczególnej ochrony ze względu na płciowość. Państwową ochronę małżeństw obu płci ja widzę raczej w formie uznania dla szlachetnego porozumienia męża i żony, będącego wzorem dla reszty społeczeństwa i nie gorszącego żadnej rozsądnej grupy społecznej. Małżeństwa jednopłciowe nie są małżeństwami zawieranymi przez osoby świadome swego przeznaczenia, chociażby z tego powodu, że domagają się uznania od Państwa podczas gdy godny mąż zabiega o Niewiastę pomagając Państwu i rozwiązując problemy społeczeństwa, mając wsparcie Boże. Małżeństwo jednopłciowe jest przeznaczone na rozwód, bo cierpliwość Boża nie podlega wątpliwości

Ef 5:30-31 eib "(30) Jesteśmy bowiem członkami Jego Ciała. (31) Właśnie dlatego opuści człowiek ojca i matkę, połączy się ze swą żoną i będzie z nią jednym ciałem."

Mat 18:18 eib "Zapewniam was, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, i cokolwiek rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Quran 9:71
A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jerozolima ma fundamentalne znaczenie dla Izraela. Może należałoby np. spróbować zaoferować Palestynie wybudowanie miasta o znaczniejszych rozmiarach by spór ograniczyć
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ubolewam nad tym, że nie mam możliwości normalnej modlitwy, ale na tyle na ile to możliwe modlę się za ludzi cierpiących niesprawiedliwie, aby wytrwali i aby zawsze umieli się odnaleźć
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Być może słusznie psychiatra zabrania mi Miłości, bo mam słabą psychikę, ale czemu nie mogę prowadzić równego dialogu na temat leczenia i przeznaczenia leków? I to z żadnym napotkanym psychiatrą. Dobrze, że chociaż na forum mogę popisać. Może Ktoś miał podobną sytuację do mojej. Czuję się dobrze wszystko niby rozplanowane, a tematów psychiatrycznych nie umiem poruszyć nawet o minimetr. Ale może nie ma się co rozczulać, bo może medycyna po prostu jest na takim etapie. Pozdrawiam i życzę wszystkim lepszego jutra
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:Być może słusznie psychiatra zabrania mi Miłości, bo mam słabą psychikę, ale czemu nie mogę prowadzić równego dialogu na temat leczenia i przeznaczenia leków? I to z żadnym napotkanym psychiatrą. Dobrze, że chociaż na forum mogę popisać. Może Ktoś miał podobną sytuację do mojej. Czuję się dobrze wszystko niby rozplanowane, a tematów psychiatrycznych nie umiem poruszyć nawet o minimetr. Ale może nie ma się co rozczulać, bo może medycyna po prostu jest na takim etapie. Pozdrawiam i życzę wszystkim lepszego jutra
Radek, lekarze to bufony. Jeśli chcesz wiedzieć coś o swoich lekach to lepiej poszukaj informacji w sieci, na forum osób chorych na schizofrenię, na portalach lekarskich, czy nawet z lekarzem online spróbuj. Są różne dyżury. A i ty będziesz miał może większą śmiałość pytać. Trudno doradzić.
Psychiatria to trudna dziedzina i oni guzik wiedzą poza zapisywaniem tabletek.
Ze swej strony polecam ci też książki (jeśli lubisz czytać) prof. Kępińskiego. To chyba najbardziej ludzki i bardzo mądry lekarz psychiatra. Niestety, nie żyje już, ale jego dorobek jest wspaniały.
Dobrze, że piszesz tu. Serdecznie cię pozdrawiam. :fiolki:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Dobrze, że piszesz tu. Serdecznie cię pozdrawiam. :fiolki:
Ty mnie leczysz :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wiedza zdobyta podczas całego dotychczasowego życia może okazać się bezużyteczna w spotkaniu z bliźnim. Możemy umieć wykonać samodzielnie wiele rutynowych czynności, mieć w pamięci wiele mądrych wypowiedzi, ale czowiek nie może wychodzić z założenia, że jest w pełni gotowy na spotkanie z każdym bliźnim. Dlatego tak ważna jest umiejętność słuchania, lecz i czytania znaków dopełniających czas, ponieważ są to znaki Ducha Szlachetnego. Mądrym jest po zauważeniu znaku nie od razu zachwycanie się nim, lecz wypatrywanie następnego, a po napotkaniu bliźniego w potrzebie, usłużenie mu zgodnie z możliwościami

Koran 8:72
Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy razem wywędrowali, ci, którzy walczyli na drodze Boga swoimi dobrami i swoimi duszami, co, którzy użyczyli schronienia i śpieszyli z pomocą - oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A względem tych, którzy uwierzyli, a nie wywędrowali razem, nie jesteście zobowiązani w niczym do sprawowania opieki nad nimi, dopóki oni nie wywędrują razem. A jeśli oni poproszą was o pomoc w religii, to na was ciąży obowiązek pomocy, jeśli tylko nie jest ona wymierzona przeciw ludowi, z którym zawarliście przymierze. Bóg widzi jasno to, co czynicie!

Mat 16:3 eib "Rano mówicie: Zanosi się na deszcz — niebo zaczerwienione i robi się pochmurno. Z jednej więc strony potraficie wyciągać wnioski z wyglądu nieba, a z drugiej nie umiecie pojąć znaków czasu?"
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Takie tam .... pod wpływem chwili

Post autor: radek »

Ograniczenie termicznego wpływu promieni słonecznych na naszą planetę teoretycznie można by osiągnąć poprzez ich interferencję ze światłem silnego lasera przepuszczonego przez pryzmat. Problemami są odpowiedni pryzmat, silny laser i duża precyzja :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Takie tam .... pod wpływem chwili

Post autor: radek »

Jeśli w DNA są zapisane informacje na temat biologicznych zdobyczy rodu człowieka od początku czasu tego rodu, to możliwe, że jeśli udało by się stworzyć łańcuch składający się z co najmniej dwóch kompletnych sekwencji całego kodu to być może wtedy ciało nie podlegało by chaotycznym konsekwencjom niedoharmonizowania biologicznego. Inną możliwością mogło by być połączenie początku łańcucha z jego końcem, aby powstało coś w rodzaju Wstęgi Möbiusa, ale to opcja bardziej skomplikowana. W każdym bądź razie idea jest taka, że pierwsza sekwencja musi osiągnąć przeznaczony kształt czyli być kompletna :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Takie tam .... pod wpływem chwili

Post autor: radek »

Zasada integralności terytorialnej prowokuje do trwania w finansistowskiej stagnacji i nie dbania o "swój ogródek". Jeśli ktoś ma pewność, że coś do niego należy, wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie o to dbał tak, jak powinien. A argument, że coś przed laty należało do kogoś i należy mu to oddać, nie jest wystarczającym argumentem. Argumentem wystarczającym do zmiany właściciela terytorium może być niegospodarność poprzedniego właściciela. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na takich warunkach ludzie dbaliby o powierzoną im przez Boga własność wydając właściwe owoce

Mat 21:42-43 BT5 "Jezus im rzekł: Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. (43) Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”