Siedemdziesiąta rocznica pogromu kieleckiego

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11715
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze: Dlatego należy o tym mówić, choćby dlatego, by się to już nigdy więcej nie zdarzyło.
Chrześcijanie w czasie pogromów Żydów po II Wojnie Światowej zachowali się obojętnie i poza nielicznymi, chlubnymi wyjątkami, milczeli. Taką postawę nasi wówczas sąsiedzi – Żydzi - mogli odebrać jako ciche przyzwolenie na popełnianą wobec nich nieprawość. Ta postawa chrześcijan była konsekwencją szerzonej przez wieki teologii zastępczej, która głosiła, że Bóg w miejsce odrzuconych Żydów wybrał kościół chrześcijański.
http://www.the614thcs.com/37.1040.0.0.1.0.phtml

Można mnożyć przykłady- choćby Jedwabne.
- Tego nie zrobili Niemcy, czy komuniści- to zrobili sąsiedzi Polacy, katolicy.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Henryk pisze:Można mnożyć przykłady- choćby Jedwabne.
- Tego nie zrobili Niemcy, czy komuniści- to zrobili sąsiedzi Polacy, katolicy.
Chociażby i to:

http://www.wedrowka.nastrazy.pl/index.p ... Itemid=127
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze: Tego nie zrobili Niemcy, czy komuniści- to zrobili sąsiedzi Polacy, katolicy.
Widzę, że sekta odebrała ci resztki rozumu. Nie wiem co chcesz tymi kłamliwymi paszkwilami osiągnąć. Jak myślisz, że Polacy będą na was przychylniej patrzeć to jesteś w dużym błędzie.

Henryk
Posty: 11715
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze: Nie wiem co chcesz tymi kłamliwymi paszkwilami osiągnąć.
Nudniejszy niż flaki z olejem... :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
ZAMOS pisze:
Henryk pisze:
ZAMOS pisze:Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze w tej "antysemickiej" Polsce jeszcze mieszkacie?
Aby choć w minimalnym stopniu stanowić przeciwwagę takich jak Ty. :-P
Trochę mi cię nawet żal. Jednak nic nie robisz by ze swej małości i kompleksów się wydostać. Plucie na Polskę i Polaków nie podniesie twego statusu społecznego, ale może ci zaszkodzić.
To, że Henryk przypomina rocznicę mordu nie jest pluciem na Polskę, tylko przypomnieniem tego naprawdę strasznego faktu.

Jestem z Kielc, więc w jakiś sposób to naprawdę straszne zdarzenie na mnie oddziałuje mentalnie. Parę razy przechodziłem koło tego miejsca, które jest wyjątkowo ładne, ale ten powab tego miejsca nie potrafi do człowieka dotrzeć, gdy uświadomi sobie, co się tam stało. Czy mamy w ogóle o tym nie mówić? Chyba nie. Każdy naród musi się zmierzyć ze swoją historią i pewnie każdy naród ma karty w swojej historii, których nie chciałby, by były. To, co się jednak stało, nie odstanie się. Dlatego należy o tym mówić, choćby dlatego, by się to już nigdy więcej nie zdarzyło.
Bardzo mądre słowa Cyprianie.
O wydarzeniach opowiadał mi mój Dziadek.
Żyła nimi cała Polska.
To była nagonka władz na ludność żydowską, a Kielczanie dali się "wkręcić".
W końcu władza dopięła swego w 1968 - nakazano Żydom ( niektórzy nawet nie wiedzieli, że są pochodzenia żydowskiego) wyjazd do Izraela, ludzie przeżywali tragedie.

Hitler, również podjudzał Niemców przeciwko Żydom.
Wystarczyło, że codziennie (od początków lat 30-tych) obarczał Żydów, tragiczną sytuacją jaka była wówczas w Niemczech (głód, bieda, bezrobocie).
Wiadomo, że nie Żydzi byli "sprawcami" głodu i biedy, tylko konsekwencje rozpętania I wojny Światowej, za którą Niemcom przyszło słono zapłacić (Traktat Wersalski).
Obywatele niemieccy dali się podpuścić .....znaleziono winnych, Żydów.
Polacy też wielokrotnie dawali się podpuszczać.
Uważam się za patriotkę, kocham moją Ojczyznę, ale nie będę bronić za wszelką cenę ludzi, tylko dlatego, że są Polakami, że np. ktoś należał do AK, a okazał się draniem.

ZAMOSIE, a co sądzisz o Leopoldzie Okulickim, komendancie głównym AK ?
Dla Ciebie to bohater ?
Dla mnie nie ! To on nalegał na Powstanie Warszawskie, wbrew wszystkim !
To Okulicki wymusił Powstanie na Borze-Komorowskim, Pełczyńskim wbrew rozkazom gen. Sosnkowskiego ! Alianci ostrzegali, że Powstanie skazane jest z góry na niepowodzenie ( przede wszystkim brak broni).
Okulicki nie jest dla mnie żadnym bohaterem, ma krew na rękach !
Czy mam go czcić, bo był Polakiem ? Akowcem ?
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

.Cyprian. pisze:To, że Henryk przypomina rocznicę mordu nie jest pluciem na Polskę, tylko przypomnieniem tego naprawdę strasznego faktu.
Też sie zgadzam z tymi słowami.
Też się zgadzam z tymi słowami.ZAMOSIE, a co sądzisz o Leopoldzie Okulickim, komendancie głównym AK ?
Dla Ciebie to bohater ?
Dla mnie nie ! To on nalegał na Powstanie Warszawskie, wbrew wszystkim !
Tutaj jednak byłbym ostrożniejszy w ocenie Okulickiego
Zgadza się,nalegał na Powstanie które nie miało szans powodzenia i było totalną porażką.
(Prawdopodobnie powstanie i tak by wybuchło)
Ale jego postawa w trakcie przesłuchań NKWD jest naprawdę godna podziwu.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2016, 9:36 przez kansyheniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Anna01 pisze:ZAMOSIE, a co sądzisz o Leopoldzie Okulickim, komendancie głównym AK ?
Dla Ciebie to bohater ?
Dla mnie nie ! To on nalegał na Powstanie Warszawskie, wbrew wszystkim !
To Okulicki wymusił Powstanie na Borze-Komorowskim, Pełczyńskim wbrew rozkazom gen. Sosnkowskiego ! Alianci ostrzegali, że Powstanie skazane jest z góry na niepowodzenie ( przede wszystkim brak broni).
Okulicki nie jest dla mnie żadnym bohaterem, ma krew na rękach !
Czy mam go czcić, bo był Polakiem ? Akowcem ?
Dla mnie generał Okulicki jest BOHATEREM I WIELKIM POLAKIEM. Z dzisiejszego mniemano logicznego punktu gdybania o tym „co by było gdyby” można przyjąć wariant, że powstanie warszawskie było błędem, ale czy ci ludzie by przeżyli gdyby powstania nie było? Może Warszawa by i nie była tak zniszczona, może przeżyłoby więcej cywilów, ale wojna po 45 się dla Polaków nie skończyła. Tych których nie zdążyli wybić Niemcy metodycznie mordowali Rosjanie i kolaborujący z nimi „inne” narodowości w tym i polski lumpenproletariat. Rozmawiałem wiele razy ze stryjem, który przeżył ranny powstanie, ale został uwięziony przez NKWD i wywieziony w głąb Rosji. Przeżył i to zesłanie. Wrócił w 1957 roku razem z moim dziadkiem i do śmierci opiekował się nimi mój ojciec. Pamiętam, że nie było nam lekko w tamtych czasach. Kłopoty miałem nawet jeszcze ja jako wnuk obszarników i reakcji antysocjalistycznej, bo tak o komunie się u nas mówiło. Pamiętam jak stryj mówił, iż powstanie było konieczną potrzebą. Może Polska dłużej z komuną by walczyła w czasie okupacji sowieckiej, ale to i tak skończyłoby się dla Polski tak jak się skończyło. Komuniści sowieccy wcześniej czy później wymordowaliby całą opozycję. Czy byłoby lepiej dla cywilów? Mi się tak nie wydaje. Sowieci nienawidzili Polaków. Do dzisiaj mają kompleksy związane z Polakami i jak by mogli to wymordowaliby nas wszystkich jeszcze dzisiaj. Podobnie nienawidzą nas Niemcy. Tuż po wprowadzeniu „schengen zone” zatrzymała mnie straż graniczna Niemiec i czułem się jak Żyd złapany podczas łapanki w trakcie II wojny światowej. Podczas przeszukiwania samochodu zepsuli mi schowek i kamerę wideo. Nic nielegalnego nie miałem więc mnie puścili, a szkód musiałem dochodzić przed francuskim arbitrażem. Sprawę wygrałem, ale nie zmienia to faktu, że antypolonizm w Niemczech ma się całkiem dobrze do dzisiaj. Jak jeszcze postawę Niemców, czy Rosjan w jakimś tam stopniu potrafię zrozumieć to ataku Żydów na Polskę i Polaków nie potrafię pojąć, a staram się naprawdę.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze: Z dzisiejszego mniemano logicznego punktu gdybania o tym „co by było gdyby” można przyjąć wariant, że powstanie warszawskie było błędem,
Zamos,nie:" można przyjąć wariant, że powstanie warszawskie było błędem"
tylko:
Uważam to za największe nieszczęście w naszej obecnej sytuacji. Nie miało ono najmniejszych szans powodzenia, a naraziło nie tylko naszą stolicę, ale i tę część Kraju, będącą pod okupacją niemiecką, na nowe straszliwe represje. (…) Chyba nikt uczciwy i nieślepy nie miał jednak złudzeń, że stanie się to, co się stało, to jest, że Sowiety nie tylko nie pomogą naszej ukochanej, bohaterskiej Warszawie, ale z największym zadowoleniem i radością będą czekać, aż się wyleje do dna najlepsza krew Narodu Polskiego.
Byłem zawsze, a także wszyscy moi koledzy w Korpusie zdania, że w chwili, kiedy Niemcy wyraźnie się walą, kiedy bolszewicy tak samo wrogo weszli do Polski i niszczą tak jak w roku 1939 naszych najlepszych ludzi – powstanie w ogóle nie tylko nie miało żadnego sensu, ale było nawet zbrodnią.
słowa gen. Andersa,którego jak sądze wysoko sobie cenisz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
.Cyprian. pisze: Dlatego należy o tym mówić, choćby dlatego, by się to już nigdy więcej nie zdarzyło.
Chrześcijanie w czasie pogromów Żydów po II Wojnie Światowej zachowali się obojętnie i poza nielicznymi, chlubnymi wyjątkami, milczeli. Taką postawę nasi wówczas sąsiedzi – Żydzi - mogli odebrać jako ciche przyzwolenie na popełnianą wobec nich nieprawość. Ta postawa chrześcijan była konsekwencją szerzonej przez wieki teologii zastępczej, która głosiła, że Bóg w miejsce odrzuconych Żydów wybrał kościół chrześcijański.
http://www.the614thcs.com/37.1040.0.0.1.0.phtml

Można mnożyć przykłady- choćby Jedwabne.
- Tego nie zrobili Niemcy, czy komuniści- to zrobili sąsiedzi Polacy, katolicy.
Tych co się pod tym podpisali i ci /w osobie Henryka/co to tutaj podali
łączy jedno ; chorobliwa nienawiść do katolicyzmu a ponieważ stereotyp
w tej sprawie / katolicyzmu/jest taki że Polska to Polska katolicka
wiec plucie na Polskę jest pluciem na katolika .

Co do Jedwabnego to takie pytania pod rozwagę .
Dlaczego wstrzymano ekshumacje skoro na początku nikt nie miał nic przeciwko temu ?
Co ekshumacja by potwierdziła lub czemu by zaprzeczyła ?
Faktem jest , że po zaczęciu prac ekshumacyjnych , pod naciskiem środowiska żydowskiego i lewackiego
Lech Kaczyński nakazał wstrzymać ekshumację .
Czego się obawiano? Prawdy?
Jeżeli Polacy tego dokonali to byłby koronny i niezbity dowód
a jeżeli nie Polacy ? To nici z propagandy / miałem napisać dosadniej ale się wstrzymałem/

,,,,,,,,,,,

Gdyby powstania /te pod zaborami / i to warszawskie , rozpatrywać jedynie od strony
powodzenia czy niepowodzenie to żadne powstania nie miały by sensu ,
ani te Polskie anie te dokonywane przez inne , ciemiężone przez okupanta , narody .
Te powstania dawały narodowi / narodom / takie wartości , takiego ducha , czego nic inne nie było w stanie dać .
Powstanie Spartakusa też nie miało szans na powodzenie a jednak
cześć , chwała , szacunek i podziw dla nich , bez słowa pogardy .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Efroni pisze:Tych co się pod tym podpisali i ci /w osobie Henryka/co to tutaj podali
łączy jedno ; chorobliwa nienawiść do katolicyzmu a ponieważ stereotyp
w tej sprawie / katolicyzmu/jest taki że Polska to Polska katolicka
wiec plucie na Polskę jest pluciem na katolika .


Efroni,
masz bardzo celne spostrzeżenia. Ogromna cześć manipulacyjnych i szkodliwych nacisków wywieranych na Polskę i Polaków dokonywana jest poprzez grupy religijne o charakterze unitariańskim. W działaniach tych bezwzględnie są wykorzystywane kłamstwa i zwykłe, prymitywne chamstwo. Poprzez tego typu grupy religijne, do ogólnej świadomości społecznej, jest sączony jad, który zatruwa całe pokolenia i powoduje zamieszanie oraz zagubienie. Jeśli się powie publicznie coś o żydowskim terroryzmie, to podnosi się aj waj na cały świat i wszyscy mówią o polskim antysemityzmie. Jeśli jednak Unitarianin pluje jadem pomówień na Polskę i Polaków, to przyjęło się uważać, że jest to cnotliwe.

Fakt historyczny o "polskim antysemityzmie" jest taki, że ok. 25% wyróżnień o nazwie "sprawiedliwy wśród narodów świata" otrzymali Polacy od.... Żydów. Więc w tej statystyce na pierwszym miejscu są Polacy, potem długo, długo nikt i dalej ludzie z innych nacji. Zatem nikt tak nie ratował Żydów w czasie wojny, jak Polacy, i co najistotniejsze, Polacy ratowali Żydów z narażeniem własnego życia i swoich rodzin! To jest fakt historyczny wyeksponowany przez Żydów. Myślę, że userów, którzy z premedytacją pomijają fakty i propagują fałsz, powinno się marginalizować i traktować z lekceważeniem.

Od siebie dodam jeszcze drobną refleksję. Ogromną część kreciej roboty wykonują w tym kraju wszelkiej maści ugrupowania protestanckie. Są to przeważnie niewielkie grupy, pozbawione zaplecza intelektualnego, cechujące się naiwnością i brakiem własnego kręgosłupa teologicznego. Są jak latawce, które wiatr niesie tam gdzie wieje. To w tych formacjach pojawiają się wszelkie nowinki, takie jak np. mesjanizm żydowski i tam właśnie następuje bezmyślne zachłyśnięcie się różnymi kretyńskimi ideami. Ostatnio zdarzyło mi się rozmawiać z pewną dojrzała już niewiastą z takiej właśnie grupy. Kobieta ta ma wyższe wykształcenie. Rozmawialiśmy na tematy żydowskie i w pewnym momencie zadałem jej pytanie; czy ty wiesz, ze judaizm jest formacją młodszą od chrześcijaństwa? Nie uwierzyła. Powiedziałem jej gdzie i jak może to sprawdzić, na co ona mi odpowiedziała, że Bóg jej osobiście objawił, jaki powinna mieć stosunek do Żydów (bezrefleksyjnie pozytywny). No cóż, jest wielce prawdopodobne, że pozostała w przekonaniu, iż judaizm jest starszym bratem chrześcijaństwa. Myślę, a nawet jestem przekonany, że ta niewiasta jest osobą bardzo reprezentatywną dla ugrupowań protestanckich i dzięki takim ludziom, zgromadzonych w takich grupach, lobby manipulacyjne (wiadomo jakie) ma dostęp do świadomości społecznej i zachowuje możliwość destruktywnego oddziaływania.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

RM pisze:
Efroni pisze:Tych co się pod tym podpisali i ci /w osobie Henryka/co to tutaj podali
łączy jedno ; chorobliwa nienawiść do katolicyzmu a ponieważ stereotyp
w tej sprawie / katolicyzmu/jest taki że Polska to Polska katolicka
wiec plucie na Polskę jest pluciem na katolika .


Efroni,
masz bardzo celne spostrzeżenia. Ogromna cześć manipulacyjnych i szkodliwych nacisków wywieranych na Polskę i Polaków dokonywana jest poprzez grupy religijne o charakterze unitariańskim. W działaniach tych bezwzględnie są wykorzystywane kłamstwa i zwykłe, prymitywne chamstwo. Poprzez tego typu grupy religijne, do ogólnej świadomości społecznej, jest sączony jad, który zatruwa całe pokolenia i powoduje zamieszanie oraz zagubienie. Jeśli się powie publicznie coś o żydowskim terroryzmie, to podnosi się aj waj na cały świat i wszyscy mówią o polskim antysemityzmie. Jeśli jednak Unitarianin pluje jadem pomówień na Polskę i Polaków, to przyjęło się uważać, że jest to cnotliwe.

Fakt historyczny o "polskim antysemityzmie" jest taki, że ok. 25% wyróżnień o nazwie "sprawiedliwy wśród narodów świata" otrzymali Polacy od.... Żydów. Więc w tej statystyce na pierwszym miejscu są Polacy, potem długo, długo nikt i dalej ludzie z innych nacji. Zatem nikt tak nie ratował Żydów w czasie wojny, jak Polacy, i co najistotniejsze, Polacy ratowali Żydów z narażeniem własnego życia i swoich rodzin! To jest fakt historyczny wyeksponowany przez Żydów. Myślę, że userów, którzy z premedytacją pomijają fakty i propagują fałsz, powinno się marginalizować i traktować z lekceważeniem.

Od siebie dodam jeszcze drobną refleksję. Ogromną część kreciej roboty wykonują w tym kraju wszelkiej maści ugrupowania protestanckie. Są to przeważnie niewielkie grupy, pozbawione zaplecza intelektualnego, cechujące się naiwnością i brakiem własnego kręgosłupa teologicznego. Są jak latawce, które wiatr niesie tam gdzie wieje. To w tych formacjach pojawiają się wszelkie nowinki, takie jak np. mesjanizm żydowski i tam właśnie następuje bezmyślne zachłyśnięcie się różnymi kretyńskimi ideami. Ostatnio zdarzyło mi się rozmawiać z pewną dojrzała już niewiastą z takiej właśnie grupy. Kobieta ta ma wyższe wykształcenie. Rozmawialiśmy na tematy żydowskie i w pewnym momencie zadałem jej pytanie; czy ty wiesz, ze judaizm jest formacją młodszą od chrześcijaństwa? Nie uwierzyła. Powiedziałem jej gdzie i jak może to sprawdzić, na co ona mi odpowiedziała, że Bóg jej osobiście objawił, jaki powinna mieć stosunek do Żydów (bezrefleksyjnie pozytywny). No cóż, jest wielce prawdopodobne, że pozostała w przekonaniu, iż judaizm jest starszym bratem chrześcijaństwa. Myślę, a nawet jestem przekonany, że ta niewiasta jest osobą bardzo reprezentatywną dla ugrupowań protestanckich i dzięki takim ludziom, zgromadzonych w takich grupach, lobby manipulacyjne (wiadomo jakie) ma dostęp do świadomości społecznej i zachowuje możliwość destruktywnego oddziaływania.

Dlatego najwięcej rożnych sekt protestanckich powstało w USA. ŚJ, Branhamiści, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy.......itd....Dlaczego w USA a nie na przykład w Afryce tyle sekt? BO w Afryce człowiek nie był więcej wart niż dzban na wodę. A USA zapełniało się pieniędzmi i złotem. Żeby utrzymać to w ryzach, trzeba było maksymalnie skłócić ludzi ze sobą. Wymyślono im sekty, żeby mieli się czym zająć i opluwać jeden drugiego. Rozdrobnienie ujmuje moc i siłę. Podpuszczono jednych na drugich. Dobitnie widać to na każdym forum religijnym. Zresztą nie było to trudne, bo katolicyzm Pawłowy idzie w podobnym kierunku. Tak samo jedzą z tego samego pieca.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Korn pisze:Dlaczego w USA a nie na przykład w Afryce tyle sekt? BO w Afryce człowiek nie był więcej wart niż dzban na wodę.
Przepraszam, że się tak wcinam między wódkę a zakąskę.
Ale.
W Afryce powstało i istnieje dużo więcej sekt niż w USA. My po prostu znamy sekty z USA, bo istnieją w internecie/radio/tv/mediach, a afrykańskich sekt nie znamy, bo musielibyśmy tam pojechać. Afrykańscy animiści mają bogatą wyobraźnię i potrafią dowolną dużą religię (obecnie głównie Chrześcijaństwo i Islam) dostosować do lokalnych wierzeń każdej wioski. To, że czegoś nie znamy, nie oznacza, że to nie istnieje.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »


Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze: Szkoda, że jesteś z Kielc, a nie znasz prawdy o tej komunistycznej prowokacji i zbrodni. Wklejam ci zatem link, który trochę o prawdę się ociera. Całej prawdy o tych mordach komuniści nigdy nam nie zostawili, a tylko to co im mogło posłużyć za usprawiedliwienie.
http://wmeritum.pl/pogrom-kielecki-bylo-naprawde/56077
...
Zamos, ja tu mieszkam i rozmawiałem z ludźmi, którzy rozmawiali z ludźmi, którzy tam wtedy byli. Naprawdę nasłuchałem się przeróżnych wersji tego strasznego zdarzenia.

Artykuł, który podałeś - bardzo ciekawy, ale zobacz sam, co zawiera:
...
Zastanawiający jest fakt, dlaczego znajdujący się na miejscu milicjanci nie podjęli działań w celu rozpędzenia tłumu, a sami prowokowali do linczu, poprzez ostrzeliwanie osób przebywających w budynku.
...
Tymczasem milicja wtargnęła do budynku zabijając Żydów, a pozostałych wyrzucano na podwórze kamienicy, gdzie dobijali ich zgromadzeni tam ludzie.
efroni pisze:
Henryk pisze:
.Cyprian. pisze: Dlatego należy o tym mówić, choćby dlatego, by się to już nigdy więcej nie zdarzyło.
Chrześcijanie w czasie pogromów Żydów po II Wojnie Światowej zachowali się obojętnie i poza nielicznymi, chlubnymi wyjątkami, milczeli. Taką postawę nasi wówczas sąsiedzi – Żydzi - mogli odebrać jako ciche przyzwolenie na popełnianą wobec nich nieprawość. Ta postawa chrześcijan była konsekwencją szerzonej przez wieki teologii zastępczej, która głosiła, że Bóg w miejsce odrzuconych Żydów wybrał kościół chrześcijański.
http://www.the614thcs.com/37.1040.0.0.1.0.phtml

Można mnożyć przykłady- choćby Jedwabne.
- Tego nie zrobili Niemcy, czy komuniści- to zrobili sąsiedzi Polacy, katolicy.
Tych co się pod tym podpisali i ci /w osobie Henryka/co to tutaj podali
łączy jedno ; chorobliwa nienawiść do katolicyzmu a ponieważ stereotyp
w tej sprawie / katolicyzmu/jest taki że Polska to Polska katolicka
wiec plucie na Polskę jest pluciem na katolika .
Chciałbym podkreślić, że nie przejawiam żadnej nienawiści do wiernych KRzK, ani do katolicyzmu - choć z wieloma naukami się nie zgadzam, tym bardziej nie przejawiam chorobliwej. O wszelkich organizacjach religijnych mam, owszem, krytyczne zdanie, ale nie wyrażam go w postaci nienawiści.

Podkreślałem to wielokrotnie, między innymi tutaj:
.Cyprian. dnia [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=369723#369723]2015-07-19, 13:19[/url] pisze: ...
Miłuję ludzi z tych organizacji religijnych, tak jak nakazał Chrystus. Ludzi miłuję, nie organizacje, w których są.
...
.Cyprian. dnia [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=373739#373739]2015-10-10, 16:54[/url] pisze: ...
Miłuję katolików - wśród których jest wiele miłych, współczujących ludzi, ale nie zgadzam się z wieloma z ich dogmatów.
...
Spotkałem wielu prawdziwych katolików, czyli takich, którzy są świadomi swojej przynależności i traktują ją poważnie i nie doświadczyłem od nich niczego złego, wprost przeciwnie - okazywali dobroć, wiedząc, że katolikiem nie jestem.

Czy samo rozmawianie o przywołanej rocznicy mordu w Kielcach może być jakimkolwiek przejawem nienawiści? Zabrałem głos w tej sprawie, bo jestem z Kielc i często mijam miejsce, gdzie do mordu doszło. Sam mówisz, że jest taka sytuacja, że na temat ludobójstwa na Wołyniu: "... A teraz ze względu na poprawność polityczną ... lepiej tego tematu nie poruszać, ...a więc nadal milczeć, bo to niedobry czas na takie tematy". Jesteś przeciwny takiemu milczeniu w sprawie ludobójstwa na Wołyniu - i słusznie, bo o tym nie powinno się milczeć, inni są przeciwni milczeniu w sprawie pogromu kieleckiego. Każdy odpowiada za swoje posty. Ja nie użyłem w tym temacie żadnego zwrotu związanego z KRzK.

Dlatego bolą Twoje słowa.

Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[center]Miejsca w Kielcach[/center]

Są miasteczka na Kielecczyźnie, w których w danym czasie społeczność pochodzenia Izraelskiego stanowiła nawet 70% mieszkańców. Zabytków z nimi związanych w całym województwie jest wiele. W samych Kielcach też jest trochę, nie wiem jednak o wszystkich, bo nigdy się tym tematem nie interesowałem. Napiszę tylko o tych, o których wiem (o niewielu) i kilku znakach upamiętnienia.

Miejsce, gdzie dokonano mordu:

[center]
https://www.google.pl/maps/@50.8731559, ... 312!8i6656
[/center]

Widzimy dwie tablice upamiętniające. Po lewej większa, o jasnym odcieniu, po prawej, tuż za stojącym panem, mniejsza ciemna.

Jest jeszcze jedna tablica, gdy pójdziemy w nasze lewo:
[center]
https://www.google.pl/maps/@50.8733346, ... 312!8i6656
[/center]

Widzimy, że ktoś nawet czyta tekst upamiętniający na tablicy.

Jak pójdziemy uliczką dalej to napotkamy pomnik:

[center]
https://www.google.pl/maps/@50.874453,2 ... 312!8i6656
[/center]

W dali, po drugiej stronie ulicy widzimy budynek Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jeśli tam przejdziemy, na drugą stronę ulicy, to ujrzymy bardzo ładny - moim zdaniem - pomnik w kształcie menory:
[center]
https://www.google.pl/maps/@50.8747535, ... 312!8i6656
[/center]

Na tej samej ulicy znajduje się zachowany w bardzo dobrym stanie, choć trochę zaniedbany, niezwykle piękny budynek Synagogi:

[center]
https://www.google.pl/maps/@50.8745687, ... 312!8i6656
[/center]

Kiedyś oczywiście wyglądał inaczej:

Obrazek
źródło, gdzie możemy poczytać o historii budynku: http://www.sztetl.org.pl/pl/article/kie ... -kielcach/

Było tam kiedyś chyba Archiwum Państwowe. Nie wiem, co dziś się tam mieści.

Wreszcie, w całkiem innym miejscu, cmentarz:

[center]
https://www.google.pl/maps/@50.8559713, ... 312!8i6656
[/center]
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:Zamos, ja tu mieszkam i rozmawiałem z ludźmi, którzy rozmawiali z ludźmi, którzy tam wtedy byli. Naprawdę nasłuchałem się przeróżnych wersji tego strasznego zdarzenia.
W każdym narodzie trafiają się ludzie do szpiku kości zepsuci i źli. Są też tacy Polacy, ale jak spojrzymy na przestępczość na świecie to nie prezentujemy się tam jakoś gorzej niż inne nacje w tym i żydowskie. Epatowanie martyrologią tylko Żydów mnie irytuje. Już na świecie mówi się, że Polacy zamordowali więcej Żydów niż Niemcy, a właściwie to Niemcy nikogo nie zabili, a „naziści”. Nikt natomiast nie mówi o tym ilu Żydów w szeregach CzeKa, NKWD i UB zamordowało Polaków, a były tego setki tysięcy. Co zatem znaczy na tym tle pogrom kielecki, który spowodowany był działaniami komuchów wśród których było wtedy więcej Żydów niż Polaków. Nie lubię takich tematów, bo wzbudzają we mnie agresję skierowaną do wszystkich uczestników tego zajścia i śmierci niewinnych ponoć ludzi. Nie jest dla mnie ważne jakiej byli narodowości. Śmierć niewinnego zawsze mnie smuci. Co by tu kto napisał ja i tak w nienawistnych Polaków zwyczajnie nie wierzę. Polacy tacy nigdy nie byli jako NARÓD I DUMNY JESTEM Z TEGO, ŻE JESTEM POLAKIEM.
.Cyprian. pisze:Cytat:

...
Zastanawiający jest fakt, dlaczego znajdujący się na miejscu milicjanci nie podjęli działań w celu rozpędzenia tłumu, a sami prowokowali do linczu, poprzez ostrzeliwanie osób przebywających w budynku.
...
Tymczasem milicja wtargnęła do budynku zabijając Żydów, a pozostałych wyrzucano na podwórze kamienicy, gdzie dobijali ich zgromadzeni tam ludzie.
Ja bym podkreślił te słowa, zatem jak widzisz można w tym samym tekście widzieć różne zdarzenia i ich koloryt już taki zły dla Kieledczan nie jest.
Nie wiem czy znasz termin "psychologia tłumu" i jak dodasz do tego wzburzenie (nie takie znów bezpodstawne) tych ludzi i podsyconą przez służby agresją to wszystko wygląda inaczej, a czytałem też, że w śród tłumu najbardziej agresywni była komusza swołocz i ubrani w cywilne ciuchy ubeki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”