PÓŁTORA BILIONA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

kansyheniek pisze:Myślę.
Naprawdę?
kansyheniek pisze:Co Ty Zamos piszesz za głupoty.
Z tego co wiem to na PiS głosowało ok 18% uprawnionych, a mimo to rządzą jakby to było ponad 50 %.
Rządy większości...chyba upadłeś na głowę.
Co byś nie napisał to i tak sytuacji w Polsce nie zmieni. PiS wygrał i rządzi jak potrafi. Też mi się to nie podoba. Wolałbym by w Polsce władzę mieli narodowcy, ale taka jest demokracja nie tylko w Polsce. Popatrz co zrobiło się w Niemczech. Pani Merkel przyrosła do fotela kanclerza i chyba będą ją musieli po niemiecku toporem odrąbać by władzę oddała.
kansyheniek pisze:Jeśli zaś o mnie chodzi to moja przyszłość w Polsce nijak się nie rysuje.To co robi PiS mi wisi.
Kłamiesz. Interesuje cię coraz cięższy byt polskich folksdojczy i mniejszości niemieckich, które PiS powinien zdelegalizować, ponieważ szkodzą bardzo naszej jedności narodowej. Jak PiS tego teraz nie zrobi to po wygraniu następnych wyborów to stanie się na pewno, a pomogą w tym inne partie prawicowe, które w następnym rozdaniu parlamentarnym będą miały większą reprezentację.
kansyheniek pisze:Jeśli już gdzieś wyemigruję to raczej do Szwajcarii,przynajmniej tam jeszcze góry są wyższe od podatków.
Kłamiesz. Interesuje cię coraz cięższy byt polskich folksdojczy i mniejszości niemieckich, które PiS powinien zdelegalizować, ponieważ szkodzą bardzo naszej jedności narodowej. Jak PiS tego teraz nie zrobi to po wygraniu następnych wyborów to stanie się na pewno, a pomogą w tym inne partie prawicowe, które w następnym rozdaniu parlamentarnym będą miały większą reprezentację.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze:Kłamiesz. Interesuje cię coraz cięższy byt polskich folksdojczy i mniejszości niemieckich, które PiS powinien zdelegalizować,
Zamos zamiast zajmować się folksdojczami,na twoim miejscu rozpocząłbym wcześniej przygotowania do urodzin 20 kwietnia,bo możecie nie zdążyć.
Pisiurki chyba będą zmuszone was zdelegalizować,po wpadce z ostatnich urodzin.

ZAMOS pisze:Ziemie zachodniej Polski i Pruskie polskie były przez kilka tysięcy lat.
Znów Wielka Lechia.
Wielka Lechia=Wielka Bzdura
ZAMOS pisze:One po prostu wróciły do macierzy.
Powtarzasz za komunistami,nie ma to nic wspólnego z prawdą historyczną.
ZAMOS pisze: gdy niemiecka armia wojnę przegrała to koalicja ustanowiła nowe granice, a w nich dla Polski za ziemie kresowe (wschodnie) zagarnięte przez sowietów przyznano nam prawo do odzyskania ziem zachodnich, co nie ma nic wspólnego z reparacjami za grabież
Granice ustalał Stalin,tak mu pasowało. Oficjalna argumentacja przedstawiona na Konferencji Poczdamskiej była taka:
W lipcu 1945 roku Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej wystosował memorandum w kwestii zachodniej granicy Polski, będący punktem odniesienia wobec polskiego stanowiska podczas konferencji poczdamskiej. Wymieniono w nim następujące argumenty przemawiające za zmianami terytorialnymi:

Odszkodowanie – zadośćuczynienie moralne za traktowanie całego narodu jako społeczeństwa parobków oraz odszkodowanie materialne za grabieże i niszczenie majątku narodowego. Polska, będąca sojusznikiem państw zwycięskich, ma prawo żądać w imię sprawiedliwości ogólnoludzkiej za swą postawę, za poniesione straty i ofiary, aby otrzymać odszkodowanie w naturze, w warsztatach pracy, tzn. w ziemi, fabrykach, kopalniach, dobrach kulturalnych, a przede wszystkim w terytoriumodpowiadającym potrzebom narodu.
cytat z wiki
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez kansyheniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

kansyheniek pisze:amos zamiast zajmować się folksdojczami
Ktoś musi głośno mówić gdzie jest miejsce każdego folksdojcza, faszysty i komucha. Każdy Polak "prawdami' tych szkodników gardzi.
kansyheniek pisze:Znów Wielka Lechia.
Wielka Lechia=Wielka Bzdura
Obrazek
Widzisz gdzieś tu niemieckie ziemie?
Matka ziemia musi się kiedyś wyleczyć, zatem wcześniej czy później zdrowy stan powróci do tego co widzisz na tej mapie.
kansyheniek pisze: Powtarzasz za komunistami,nie ma to nic wspólnego z prawdą historyczną.
Powinieneś napisać raczej "prawda" niemieckich zbrodniarzy, której jesteś tak zaciętym propagatorem.
kansyheniek pisze: Granice ustalał Stalin,tak mu pasowało. Oficjalna argumentacja przedstawiona na Konferencji Poczdamskiej była taka:
Ubawiłeś mnie bardzo. Zastanawiam się kiedy oficjalnie zaczniesz cytować Goebbelsa, lub innych "wielkich Niemców.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze:Matka ziemia musi się kiedyś wyleczyć, zatem wcześniej czy później zdrowy stan powróci do tego co widzisz na tej mapie.
Wydrukuj sobie tą mape Zamos.
Może ci się przydać kiedy pójdziesz za potrzebą,jest jak znalazł na podtarcie tylnej części.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

kansyheniek pisze:
ZAMOS pisze:Matka ziemia musi się kiedyś wyleczyć, zatem wcześniej czy później zdrowy stan powróci do tego co widzisz na tej mapie.
Wydrukuj sobie tą mape Zamos.
Może ci się przydać kiedy pójdziesz za potrzebą,jest jak znalazł na podtarcie tylnej części.
Kolejny "intelektualista".
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Nesto,ty też wydrukuj sobie tą mape. :-P
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Ja nie wiem gdzie są granice Wielkiej Lechii, ale wiem jak wyglądały granice Polski za Mieszka czy Bolesława Chrobrego. Granice te, były po zachodniej stronie na Odrze i dalej nawet trochę w głąb dzisiejszych Niemiec.
Tak więc mówienie o tym , że nasze obecne granice na zachodzie to powrót do granic z czasów piastowskich jest uprawnione.
Poza tym, chciałbym przypomnieć co się wydarzyło 7 grudnia 1970 roku, kiedy to kanclerz Niemiec Willy Brandt podpisał ze stroną polską ( główna zasługa w tym Władysława Gomułki ) układ o nienaruszalności ( uznaniu ) zachodnich granic Polski na Odrze i Nysie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

RN,alez granice są tam gdzie powinny być,ja nie twierdze,ze mają być gdzie indziej.
Nie sugerowałbym sie jednak granicą z X wieku.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Granice są jakie są. Teraz trzeba rozwijać gospodarkę.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Ja nie wiem gdzie są granice Wielkiej Lechii,
Nie wiesz?
Zaiste dziwne...,że nie wiesz.
Być może dlatego,że żadnej Wielkiej Lechii nigdy nie było :lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

nesto pisze:Granice są jakie są. Teraz trzeba rozwijać gospodarkę.
Brawo Nesto!!!Brawo!!!
To są twoje pierwsze dwa mądre zdania,co najmniej od czasu powrotu z banicji :-P
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze:Widzisz gdzieś tu niemieckie ziemie?
Zamos przyjrzalem się twojej mapce (czytaj: papierowi toaletowemu)
Jest tam zaznaczone Frisland.
To jest na terenie dzisiejszej Holandii i kawałeczek w dzisiejszych Niemczech.
(piszę to na wypadek jak byś nie wiedział o czym mowa :lol: ).

Fryzowie to lud germański
:mrgreen:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:Fryzowie to lud germański
Frankowie tez.W tamtym okresie panstwo niemieckie,jako takie,nie istnialo.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

kansyheniek pisze:Fryzowie to lud germański
Tylko poinformuję cię, że Niemcy to Niemcy, a nie Germanie. Nazwę tę sobie przywłaszczyli nie wiedząc nawet co to słowo dla Rzymian oznaczało. Podobnie sprawa ma się z Prusami, których Niemieckie hordy barbarzyńców zwyczajnie wymordowali. Musiałbyś przeczytać Kroniki Kadłubka i Prokosza, a wtedy troszkę ci się rozjaśni.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

booris pisze: Frankowie tez.W tamtym okresie panstwo niemieckie,jako takie,nie istnialo.
Do jasnej booris spójrz na mapę zamosa.
Owszem wiadomo,że frankowie to lud germański ale ta mapka dotyczy VI i VII wieku!
Frankowie są rozmieszczeni na zachód od Renu tymczasem wtedy zajmowali wschodnią część tej rzeki i sporą część zachodniej.

Fryzowie są na miejscu,właściwie oni jedyni

Pańswo germańskie nie istnieje do dziś booris,zależy jak na to patrzeć.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, 1:28 przez kansyheniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”