PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
13 maja 2023, 18:55
W 1994r. trzy kraje (USA, W.Brytania i ROSJA) podpisały w Budapeszcie gwarancje dla Ukrainy, w zamian za pozbycie się przez Ukrainę broni jądrowej.
Kraje te gwarantowały poszanowanie integralności terytorialnej i suwerenności UA.
Ukrainy pozbyła się broni jądrowej, a w 2014r. Rosja złamała postanowienia tego układu.
W grudniu 2021 Rosja zażądała wyjścia z NATO krajów, które wstąpiły po 1997, czyli również Polski.
Jak rusofilom spadnie ruska bombka na głowę, to oprzytomniejecie.
To Twoje narzekanie na władze rosyjskie układa się we wniosek mówiący, że rosyjscy politycy mają kompleks władzy. Ja nie chciałbym rządzić państwem jesli miał bym taką możliwość. Ja chciałbym, żeby ludzie się nie zabijali, nie okradali, nie krzywdzili i żeby nie mieli problemów, ale rządzić państwem i dźwigać odpowiedzialność - raczej nie. Tym niemniej, gdy mogę pomóc staram się pomagać, ale unikam zobowiązań na dłuższy czas. Władza niepowinna być zaborcza i szukająca swoich niezoptymalizowanych korzyści. Rządzący gdy zrealizuje swoje projekty, lub gdy skończy się jego kadencja powinien dać szansę innym realizować ich pożyteczne dla społeczeństwa, praktyczne plany. Rosyjska inwazja w Ukrainie wygląda na nieprzemyślaną, to tak jakby rządzący w Rosji nie zadali sobie pytania "czy mamy rację, że chcemy zaatakować Ukrainę?", więc, co za tym idzie nie poznali optymalnej odpowiedzi na to pytanie. Szukanie zdobyczy terytorialnych jeśli ma się największy obszar względem innych państw świata, jest niepraktyczne w kontekście jedynego sensownego celu jaki powinien stawiać przed sobą człowiek, a mianowicie życia wiecznego. Wszystkie wysiłki powinny być skierowane na medycynę i nauki ścisłe. Szukanie zdobyczy terytorialnych wygląda na niezrozumienie tematu i potrzeb obywateli własnego państwa. Narzucanie innym swojego języka też nie ma sensu, bo bardziej optymalne jest uczenie się wszystkich języków, aby być lepiej przygotowanym lingwistycznie na kontakt z cywilizacjami z innych części kosmosu. Dopuki siła jest przed Prawem w świadomości człowieka, doputy nie może on opuścić czyśćca
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Radek
To Twoje narzekanie na władze rosyjskie układa się we wniosek mówiący, że rosyjscy politycy mają kompleks władzy. Ja nie chciałbym rządzić państwem jesli miał bym taką możliwość. Ja chciałbym, żeby ludzie się nie zabijali, nie okradali, nie krzywdzili i żeby nie mieli problemów, ale rządzić państwem i dźwigać odpowiedzialność - raczej nie. Tym niemniej, gdy mogę pomóc staram się pomagać, ale unikam zobowiązań na dłuższy czas. Władza niepowinna być zaborcza i szukająca swoich niezoptymalizowanych korzyści. Rządzący gdy zrealizuje swoje projekty, lub gdy skończy się jego kadencja powinien dać szansę innym realizować ich pożyteczne dla społeczeństwa, praktyczne plany. Rosyjska inwazja w Ukrainie wygląda na nieprzemyślaną, to tak jakby rządzący w Rosji nie zadali sobie pytania "czy mamy rację, że chcemy zaatakować Ukrainę?", więc, co za tym idzie nie poznali optymalnej odpowiedzi na to pytanie.
Bardzo dobrze ująłeś.
Myślę, że co do "nieprzemyślanej" inwazji mam nieco inne spojrzenie, ale nie wykluczam, że opcji jest więcej.
Rosja, jako państwo potężne nie może sobie pozwolić, aby obszczekiwali je byle kundle. A takim kundlem jest reżim ukraiński, który na smyczy USA i brytoli skakał, skakał aż wyskakał.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
14 maja 2023, 16:22
Rosja, jako państwo potężne nie może sobie pozwolić, aby obszczekiwali je byle kundle.
Rosja nie ma tu nic do gadania ani Rosjanie to po pierwsze.
Po drugie ZBRODNIARZ swoją "Operacją Specjalną" spowodował,że liczba obszczekujących kundli (nieco) się zwiększyła. I jak widać niewiele (albo i nic) może z tym zrobić.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
16 maja 2023, 20:20
wuka pisze:
14 maja 2023, 16:22
Rosja, jako państwo potężne nie może sobie pozwolić, aby obszczekiwali je byle kundle.
Rosja nie ma tu nic do gadania ani Rosjanie to po pierwsze.
Po drugie ZBRODNIARZ swoją "Operacją Specjalną" spowodował,że liczba obszczekujących kundli (nieco) się zwiększyła. I jak widać niewiele (albo i nic) może z tym zrobić.
Wręcz przeciwnie. Coraz więcej państw popiera Rosję, a Ukrów już tylko 30 państw (z 46 na początku).
Rosja ma do gadania i to dużo. Nie będę z tobą dyskutować, bo cię nie lubię, jak i ty mnie. Dlatego wybiórczo i nieobiektywnie traktujesz temat.
Spory mieliśmy też o szczepionki i srowida. Z satysfakcją mogę stwierdzić, :a nie mówiłam? Prezes Pfizera się kaja. Tylo to życie zwróci ludziom? Moja córka jest znowu chora. Odkąd wzięła przymusowo to świństwo ciągle coś jej jest.
Zobaczysz, że i w sprawie o której tu mówimy mam rację.
Ale żadna to dla mnie satysfakcja, bo giną ludzie, bo są życia połamane wielu ludziom, a jeszcze więcej chce się pozabijać i poniszczyć żyć.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: Queza »

kansyheniek pisze:
16 maja 2023, 20:20
wuka pisze:
14 maja 2023, 16:22
Rosja, jako państwo potężne nie może sobie pozwolić, aby obszczekiwali je byle kundle.
Rosja nie ma tu nic do gadania ani Rosjanie to po pierwsze.
Po drugie ZBRODNIARZ swoją "Operacją Specjalną" spowodował,że liczba obszczekujących kundli (nieco) się zwiększyła. I jak widać niewiele (albo i nic) może z tym zrobić.
Słuchałam Putina co wygaduje na temat wojny, że się broni, makabra, jaki zakłamaniec.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
16 maja 2023, 20:32
kansyheniek pisze:
16 maja 2023, 20:20
wuka pisze:
14 maja 2023, 16:22
Rosja, jako państwo potężne nie może sobie pozwolić, aby obszczekiwali je byle kundle.
Rosja nie ma tu nic do gadania ani Rosjanie to po pierwsze.
Po drugie ZBRODNIARZ swoją "Operacją Specjalną" spowodował,że liczba obszczekujących kundli (nieco) się zwiększyła. I jak widać niewiele (albo i nic) może z tym zrobić.
Wręcz przeciwnie. Coraz więcej państw popiera Rosję, a Ukrów już tylko 30 państw (z 46 na początku).
Rosja ma do gadania i to dużo. Nie będę z tobą dyskutować, bo cię nie lubię, jak i ty mnie. Dlatego wybiórczo i nieobiektywnie traktujesz temat.
Spory mieliśmy też o szczepionki i srowida. Z satysfakcją mogę stwierdzić, :a nie mówiłam? Prezes Pfizera się kaja. Tylo to życie zwróci ludziom? Moja córka jest znowu chora. Odkąd wzięła przymusowo to świństwo ciągle coś jej jest.
Zobaczysz, że i w sprawie o której tu mówimy mam rację.
Ale żadna to dla mnie satysfakcja, bo giną ludzie, bo są życia połamane wielu ludziom, a jeszcze więcej chce się pozabijać i poniszczyć żyć.
Rosja i Rosjanie nie mają NIC do powiedzenia
Nic kompletnie. Mylisz naród rosyjski i samą Rosję z pewną strukturą oligarchiczno-mafijną,która tym państwem rządzi od wielu lat. Ale oni nie są Rosją, rządzą dla siebie , nie dla Rosjan.
Gdyby rządzili uczciwie i dla Rosjan, Rosjanie byliby jednym z najbogatszych narodów na Świecie mając na uwadze zasoby jakie ma to państwo.
Zamiast tego, niewielka grupa ludzi posiada ( licząc w dolarach) miliardowe majątki a zwykli obywatele są generalnie bardzo biedni.
Co do szczepionek:
Ty bzdury piszesz. Na ten akurat temat mieliśmy podobne zdanie jak i o samym srowidzie. Pamięć masz dobrą tyle że krótką😂
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

Queza pisze:
16 maja 2023, 20:57
kansyheniek pisze:
16 maja 2023, 20:20
wuka pisze:
14 maja 2023, 16:22
Rosja, jako państwo potężne nie może sobie pozwolić, aby obszczekiwali je byle kundle.
Rosja nie ma tu nic do gadania ani Rosjanie to po pierwsze.
Po drugie ZBRODNIARZ swoją "Operacją Specjalną" spowodował,że liczba obszczekujących kundli (nieco) się zwiększyła. I jak widać niewiele (albo i nic) może z tym zrobić.
Słuchałam Putina co wygaduje na temat wojny, że się broni, makabra, jaki zakłamaniec.
Według Putina przede wszystkim to nie ma żadnej wojny...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Co do szczepionek:
Chcę polecić dwa artykuły, które ukazały się na portalu Wolne Media. I z satysfakcją stwierdzić: "a nie mówiłam" :xhehe:
1. Konferencja covidowa, którą przemilczały wielkie media https://wolnemedia.net/przeoczylismy/
2. „Kampania szczepień” była teatrzykiem dla mas https://wolnemedia.net/kampania-szczepi ... m-dla-mas/

Obowiązkowo do czytania i słuchania przez wszystkich zaszczypanych, zamaskowanych i gnojących niewybrednie antyszczypawkowców i antyplandemistów.
viewtopic.php?f=42&p=504903#p504903

PS. Moja córka, która przez kilkadziesiąt lat nawet kataru nie miała, odkąd przyjęła ten preparat (przymusowo) już drugi raz jest ciężko chora. Teraz to nawet nie wiedzą co jej jest. Za to ja wiem. I przeklinam w grunt piekła tych wszystkich, którzy do tego się przyczynili. Od lat kilkudziesięciu planowali i doprowadzili do zgonów i ciężkich chorób ludzi, na których dopuszczają się eksperymentów medycznych.
Twoje wyśmiewanie się ze mnie niczego tu nie zmieni. Mogę ci tylko współczuć i pogratulować, że pewnie trafiła ci się szpryca z placebo.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2023, 11:08 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Zamiast tego, niewielka grupa ludzi posiada ( licząc w dolarach) miliardowe majątki a zwykli obywatele są generalnie bardzo biedni.
Niczego nie mylę.
A tak jest obecnie w każdym kraju na świecie. Nawet u nas. Jest klika u władzy, wyzyskiwaczy i bogaczy, stojących ponad prawem, zaprzedanych obcym i jest reszta narodu, gnębiona i wyzyskiwana, dojona na każdym kroku, tratowana niesprawiedliwie i niewolniczo.
To, co dzieje się obecnie na świecie to ewenement.
Dajcie już spokój i Rosji, i Rosjanom i Putinowi. On z tej całej bandy rządzących światem jest najporządniejszym człowiekiem. Ale o tym trzeba posłuchać, poczytać i to cofnąć się do czasów dość dawnych. Ja was pouczać nie będę. Ja już wybrałam. Do "demokracji" zachodniej, do "wartości" głoszonych przez "cywilizowany" zachód jest mi tak daleko, jak stąd do Jowisza na piechotę. To nie jest, a właściwie JUŻ nie jest moja bajka. Kolejny raz dałam się w maliny wpuścić, wierząc, że tam jest pięknie i dobrze, a tam jest gorszy gnój (moralny) niż w dziczy.
Pewnie nie wiesz o czym mówię, ale kto ma wiedzieć ten zrozumie.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
17 maja 2023, 10:24
Co do szczepionek:
Chcę polecić dwa artykuły, które ukazały się na portalu Wolne Media. I z satysfakcją stwierdzić: "a nie mówiłam" :xhehe:
1. Konferencja covidowa, którą przemilczały wielkie media https://wolnemedia.net/przeoczylismy/
2. „Kampania szczepień” była teatrzykiem dla mas https://wolnemedia.net/kampania-szczepi ... m-dla-mas/

Obowiązkowo do czytania i słuchania przez wszystkich zaszczypanych, zamaskowanych i gnojących niewybrednie antyszczypawkowców i antyplandemistów.
viewtopic.php?f=42&p=504903#p504903

PS. Moja córka, która przez kilkadziesiąt lat nawet kataru nie miała, odkąd przyjęła ten preparat (przymusowo) już drugi raz jest ciężko chora. Teraz to nawet nie wiedzą co jej jest. Za to ja wiem. I przeklinam w grunt piekła tych wszystkich, którzy do tego się przyczynili. Od lat kilkudziesięciu planowali i doprowadzili do zgonów i ciężkich chorób ludzi, na których dopuszczają się eksperymentów medycznych.
Twoje wyśmiewanie się ze mnie niczego tu nie zmieni. Mogę ci tylko współczuć i pogratulować, że pewnie trafiła ci się szpryca z placebo.
Nie wiem po jaki czort napisałaś ten post?
Co ja pisałem na temat tak zwanych szczepionek?
Co pisałem o covidzie?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
17 maja 2023, 10:34
Zamiast tego, niewielka grupa ludzi posiada ( licząc w dolarach) miliardowe majątki a zwykli obywatele są generalnie bardzo biedni.
Niczego nie mylę.
A tak jest obecnie w każdym kraju na świecie. Nawet u nas. Jest klika u władzy, wyzyskiwaczy i bogaczy, stojących ponad prawem, zaprzedanych obcym i jest reszta narodu, gnębiona i wyzyskiwana, dojona (...)
W jakim państwie europejskim lub zrzeszonym w NATO może istnieć legalnie prywatna armia na wzór Grupy Wagnera?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
17 maja 2023, 10:34
Zamiast tego, niewielka grupa ludzi posiada ( licząc w dolarach) miliardowe majątki a zwykli obywatele są generalnie bardzo biedni.
Dajcie już spokój i Rosji, i Rosjanom i Putinowi. On z tej całej bandy rządzących światem jest najporządniejszym człowiekiem.
Raczysz zartować.
Nie twierdzę że na tak zwanym zachodzie jest ok ale czegoś takiego jak w Putinowskiej Rosji nie ma.
Dla przykładu tylko:
Mnie nikt jeszcze nie zmósił by pójść na front
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: Queza »

Terytorialne zapędy ma najporządniejszy człowiek świata? Co to za porządek?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: radek »

Prawdziwi przywódcy nie prowadzą konfliktów zbrojnych, a jeśli już muszą prowadzić obronę, to walczą samodzielnie lub z tymi, którzy idą za nimi z własnej nieprzymuszonej woli, najczęściej dla uzyskania zasługi

Oto nadchodzi godzina, a właściwie już nadeszła, że się rozproszycie, każdy do swoich spraw, a Mnie zostawicie samego. Ja jednak nie jestem sam, gdyż jest ze Mną Ojciec. Powiedziałem wam o tym, abyście we Mnie mieli pokój. Na świecie będziecie doświadczać ucisku, ale odwagi — Ja odniosłem już zwycięstwo nad światem.
Jana 16:32‭-‬33 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/jhn.16.32-33.SNP

Czemu ludzie walczą o rzeczy, które obciążają ich ku śmierci, skoro ustępując napastnikowi i tak nie sprawili by żeby coś ubyło ze skarbca Bożego? Usłużenie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza wrogowi, w sposób umiejętny, jest czymś większym niż rozdzielenie morza lub przeniesienie góry

Koran 57:10
10. Dlaczego nie mielibyscie rozdawac na drodze Boga, skoro do Boga
nalezy dziedzictwo niebios i ziemi? Nie jestescie wszyscy sobie równi:
ci, co rozdawali i walczyli przed zwyciestwem, beda na znaczniejszym
stopniu anizeli ci, którzy rozdawali i walczyli po zwyciestwie.
Wszystkim obiecal Bóg rzeczy piekne. Bóg jest w pelni swiadomy tego, co
czynicie!


Zrobienie z osoby nieprzychylnej przyjaciela jest podobne do wskrzeszenia umarłego

że ten oto mój syn był martwy, a jednak ożył, był zgubiony, lecz odnalazł się. I zaczęto się bawić.
Łukasza 15:24 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/luk.15.24.SNP

Po co walczyć o terytorium, skoro cała planeta należy do swojego Stwórcy, a gdy oprawcy skończą się nią bawić, Najwyższy i tak zrobi to, co zapowiedział, zwłaszcza dla tych, którzy mu wiernie służyli

Kto z was dzięki trosce może swoje życie przedłużyć o godzinę? Jeśli więc tak małej rzeczy nie potraficie, to dlaczego martwicie się o całą resztę?
Łukasza 12:25‭-‬26 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/luk.12.25-26.SNP

Oprawcy nie są świadomi Prawdy

Nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto popełnia obrzydliwość i kłamstwo. Wejdą tam tylko ci, którzy są zapisani w Zwoju życia Baranka.
Objawienie 21:27 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/rev.21.27.SNP

Życie opiera się na modlitwie, a właściwa modlitwa opowiada o świcie

Wtedy Bóg powiedział: Niech się stanie światło! I stało się światło.
Rodzaju 1:3 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/gen.1.3.SNP

Koran 17:78
78. Odprawiaj modlitwe przy sklanianiu sie slonca, az do ciemnosci
nocy, a recytacje - o swicie. Zaprawde, recytacja o swicie znajduje
swiadków!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: radek »

Jeśli to prawda, co się czyta na twitterze na temat powodów tzw. operacji specjalnej, to zakończyć konflikt mogło by powstanie międzynarodowej komisji do spraw nielegalnych przeszczepów, lub nazizmu. Prawda na pewno by na tym nie ucierpiała

Dochodźcie tego, co jest miłe Panu
List św. Pawła do Efezjan 5:10 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/eph.5.10.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”