PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
30 maja 2022, 1:02
Kolejne cenne dary od Polski. Na Ukrainę pojechały nowoczesne armatohaubice KRAB

https://nczas.com/2022/05/29/kolejne-ce ... bice-krab/
Ty się tym cieszysz czy martwisz?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
30 maja 2022, 13:35
RN pisze:
30 maja 2022, 1:02
Kolejne cenne dary od Polski. Na Ukrainę pojechały nowoczesne armatohaubice KRAB

https://nczas.com/2022/05/29/kolejne-ce ... bice-krab/
Ty się tym cieszysz czy martwisz?
Martwie się.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

Drodzy widzowie, ponieważ jest to program publicystyczny, ja jestem publicystą, więc mogę formułować pewne tezy – rozpoczął Jankowski.
– Moja teza jest, drodzy widzowie, taka: jest unikalna szansa osłabienia Rosji i jest unikalna szansa wybicia jej zębów, jest unikalna szansa, żeby rosyjski żołdak już nigdy więcej nie przyszedł do Polski, nie gwałcił, nie bił, nie rabował – i dlatego trzeba Ukrainie dawać wszystko, co mamy, żeby Ukraińcy, którzy tak dzielnie się bronią, mogli tę Rosję pobić, na pewno powstrzymać ją przed stanięciem tych żołdaków na naszej granicy – stwierdził dziennikarz Polsat News.


https://nczas.com/2022/05/31/jankowski- ... amy-video/
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
31 maja 2022, 15:20
Drodzy widzowie, ponieważ jest to program publicystyczny, ja jestem publicystą, więc mogę formułować pewne tezy – rozpoczął Jankowski.
– Moja teza jest, drodzy widzowie, taka: jest unikalna szansa osłabienia Rosji i jest unikalna szansa wybicia jej zębów, jest unikalna szansa, żeby rosyjski żołdak już nigdy więcej nie przyszedł do Polski, nie gwałcił, nie bił, nie rabował – i dlatego trzeba Ukrainie dawać wszystko, co mamy, żeby Ukraińcy, którzy tak dzielnie się bronią, mogli tę Rosję pobić, na pewno powstrzymać ją przed stanięciem tych żołdaków na naszej granicy – stwierdził dziennikarz Polsat News.


https://nczas.com/2022/05/31/jankowski- ... amy-video/
W przypadku Polski chodzi chyba o to, by wymachiwanie szabelką miało wreszcie jakiś sens... :mysli:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
31 maja 2022, 22:56
RN pisze:
31 maja 2022, 15:20
Drodzy widzowie, ponieważ jest to program publicystyczny, ja jestem publicystą, więc mogę formułować pewne tezy – rozpoczął Jankowski.
– Moja teza jest, drodzy widzowie, taka: jest unikalna szansa osłabienia Rosji i jest unikalna szansa wybicia jej zębów, jest unikalna szansa, żeby rosyjski żołdak już nigdy więcej nie przyszedł do Polski, nie gwałcił, nie bił, nie rabował – i dlatego trzeba Ukrainie dawać wszystko, co mamy, żeby Ukraińcy, którzy tak dzielnie się bronią, mogli tę Rosję pobić, na pewno powstrzymać ją przed stanięciem tych żołdaków na naszej granicy – stwierdził dziennikarz Polsat News.


https://nczas.com/2022/05/31/jankowski- ... amy-video/
W przypadku Polski chodzi chyba o to, by wymachiwanie szabelką miało wreszcie jakiś sens... :mysli:
Tak, jak Ukrainie oddamy wszystko co mamy, wtedy wreszcie będzie to miało jakiś sens.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
02 cze 2022, 19:06
kansyheniek pisze:
31 maja 2022, 22:56
RN pisze:
31 maja 2022, 15:20
Drodzy widzowie, ponieważ jest to program publicystyczny, ja jestem publicystą, więc mogę formułować pewne tezy – rozpoczął Jankowski.
– Moja teza jest, drodzy widzowie, taka: jest unikalna szansa osłabienia Rosji i jest unikalna szansa wybicia jej zębów, jest unikalna szansa, żeby rosyjski żołdak już nigdy więcej nie przyszedł do Polski, nie gwałcił, nie bił, nie rabował – i dlatego trzeba Ukrainie dawać wszystko, co mamy, żeby Ukraińcy, którzy tak dzielnie się bronią, mogli tę Rosję pobić, na pewno powstrzymać ją przed stanięciem tych żołdaków na naszej granicy – stwierdził dziennikarz Polsat News.


https://nczas.com/2022/05/31/jankowski- ... amy-video/
W przypadku Polski chodzi chyba o to, by wymachiwanie szabelką miało wreszcie jakiś sens... :mysli:
Tak, jak Ukrainie oddamy wszystko co mamy, wtedy wreszcie będzie to miało jakiś sens.
Samo oddawanie, jak to ująłeś "wszystkiego co mamy" nie jest celem.
Celem jest zaistnienie na arenie międzynarodowej, politycy polscy (odnoszę wrażenie, że z prawie wszystkich partii ) uważają to za swego rodzaju szansę.
Wcześniej nie zwracano na nich uwagi a teraz są na topie.
Jak to się zakończy dla zwykłego Kowalskiego nie wiem ale raczej nic z tego nie będzie miał.
Być może chodzi też o to by chociaż trochę zminimalizować katastrofę demograficzną w Polsce bo za 15-20 lat będzie dramat.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Kilka razy miałam okazję słuchać jej wypowiedzi. To sama przyjemność i ogrom wiedzy, a także podziw za bezkompromisowość i odwagę.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

Publicysta wskazał, że już 2 grudnia 2016 roku rząd warszawski zawarł umowę z rządem państwa ukraińskiego. Z tajemniczych przyczyn została ona opublikowana w Monitorze Polskim dopiero w 2019 roku, a więc trzy lata później. Można ją znaleźć pod pozycją nr 50.


Najistotniejszy, z naszego punktu widzenia, artykuł tej umowy, to jest art. 12, który stanowi, że Polska się zobowiązała do nieodpłatnego świadczenia tej pomocy, zarówno w środkach bojowych, jak i niebojowych, wojskowych i cywilnych. Mówiąc krótko, Polska na podstawie tego artykułu 12. Umowy otworzyła, udostępniła Ukrainie wszystkie swoje zasoby, zasoby całego państwa i to – co jest expressis verbis zaznaczone – nieodpłatnie – wskazał.''

https://nczas.com/2023/02/06/michalkiew ... otwierdza/
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Tu i tak zaraz ktoś wyciągnie, że Michalkiewicz jest niewiarygodny, bo w przedszkolu ciągnął dziewczynki za warkocze.
No i nie wspomina o grzechu Adasia i Ewci, a więc niebiblijne rzeczy piszesz RN-ie. ;-)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Bez pamięci o własnej historii nie ma co mówić o narodzie.
Tekst poniższy otrzymałam i zgodnie z prośbą nadawcy rozpowszechniam.
Historia jest ważna. Należy pamiętać o krwi przelanej naszych przodków.






"Historia ukraińsko-polskich relacji w skrócie: 1648 - Ukraińcy mordują tysiące polskiej szlachty — powstanie Chmielnickiego 1768 - Ukraińcy mordują 100 tys. Polskich mieszczan i szlachtę — koliszczyzna 1817 - Ukraińcy mordują 2 tys. Polaków w Małopolsce Wschodniej 1918 - Ukraińcy strzelają do tysięcy polskich dzieci we Lwowie — Orlęta Lwowskie 1920 - Ukraińcy nie potrafią obronić Kijowa oddanego im przez polskie wojsko 1931 - Ukraińcy mordują wojewodę Hołówkę 1934 - Ukraińcy mordują ministra Pirackiego 1939 - Ukraińcy mordują setki polskich żołnierzy broniących Polski 1943 - Ukraińcy dokonują ludobójstwa - około 250 tys. Polaków — Rzeź Wołyńska UPA - nie da się dokonać dokładnej estymacji ofiar. Strona ukraińska zakazuje... 1944 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Kresach Płd. Wsch. — czystka etniczna 1945 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Podkarpaciu — czystka etniczna 1991 - Ukraińcy otrzymują pierwsze niepodległe państwo w historii — od ZSRR 2015 = 2015 2022 - już kilka milionów Ukraińców zamieszkało w Polsce… lub więcej Nigdy nie było żadnej przychylnej Polakom myśli na ukrainie. Od doktryny doncowa, ich “dekalogu” , później u.p.a itd… w założeniu było mor....dowanie Polski i Polskości. A poniżej odrobina ukraińskiej poezji - t.szewczenko - ich wieszcz narodowy - fragment poematu “Hajdamacy”… Skasują? Dajcie noża, siłę dajcie, Męki Lachom, Męki!!! Kary Lachom kary! Jak szalony, wiesza, pali, Sieka trupie ciało: Dajcie Lacha, dajcie 7yda! Mało mi ich, mało! Dajcie Lacha, krwi dawajcie! Mięsa z krwią i pianą! Były jeszcze rz..ezie np : Batoh , Humań - gdzie zam.ordowali bes.tialsko ok 20 tyś Polaków i 7ydów - Ich zbr...odnię na Polakach i 7ydach zdają się nie mieć końca...Jeszcze jako EsesGaliz.... "Halyczyna" SS Galizien - Huta Pieniacka, Chodaczkowo WIelkie, Prehoryłe, Smoligów, wieś Borów... a 28 dni temu zaatakowali nas znowu - Przewodów - 15 listopad 22. Było jeszcze np. przystąpienie wraz z H.i.tlerem oddziałów u.k.r nacjonalistów 1 września i atak na Polskę...W Baligrodzie w Bieszczadach dołączyły do niemieckich sił, oraz sformowany przez hitlerowską Abwehrę pod dowództwem prowidu OUN Romana Suszki i Osypa Bojdunyka - Legion Ukraińskich Nacjonalistów. W skład wchodziły 2 bataliony zwanych z ukraińska kureniami - w sumie około 600 żołnierzy. Batalionami dowodzili: por. Jewhenij Hutowicz „Norim” i por. Osyp Karaczewśkyj „Swoboda”… 17 września 1939, głównodowodzący Armii Czerwonej Ukrainiec Kliment Woroszyłow, dowodzący Frontem Ukraińskim Ukrainiec Siemion Timoszenko. Katyń, główny planista i organizator Zbrodni Katyńskiej, Ukrainiec Piotr Soprunienko, szef wydziału NKWD od Spraw Jeńców Wojennych i Internowanych. Cóż. Trzeba to puścić w świat. Nawet za Katyniem stali ukraińscy szowiniści... ale próbują zatuszować prawdę w tej całej ukropropagandzie głównego nurtu... Trzeba kopiować i puszczać w świat. Już próbują przyciszyć W..łyń."


========================

Ukraina buduje tory kolejowe do Polski. Będą miały rozstaw kół, jak w Europie. Do czego potrzebna jest im kolej do Polski?

Jak myślicie, po co? Pamiętajmy, że jeszcze rok temu Ukraina wstrzymała transport i nie przepuszczała ani pociągów, ani aut dostawczych z towarami. Na granicy zatrzymała i nic z POlski nie mogło wjechać na ich terytorium.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
04 mar 2023, 10:15

Ukraina buduje tory kolejowe do Polski. Będą miały rozstaw kół, jak w Europie. Do czego potrzebna jest im kolej do Polski?

Jak myślicie, po co?
Jak to po co?
Tory, bydlęce wagony,drut kolczasty pod napięciem,komory gazowe,krematoria....
Czego nie rozumiesz? :lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
05 mar 2023, 12:32
wuka pisze:
04 mar 2023, 10:15

Ukraina buduje tory kolejowe do Polski. Będą miały rozstaw kół, jak w Europie. Do czego potrzebna jest im kolej do Polski?

Jak myślicie, po co?
Jak to po co?
Tory, bydlęce wagony,drut kolczasty pod napięciem,komory gazowe,krematoria....
Czego nie rozumiesz? :lol:
Dzięki za uświadomienie. Tak daleko moje myślenie nie poszło, ale nie wykluczam.
Tak w ogóle, obserwując zachowawcze w stosunku do infrastruktury ukraińskiej działanie Rosji mam podejrzenie, ze koniec końców Ukraina z Rosją połączą siły i dadzą nam popalić. To wcale nie jest niemożliwe.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
05 mar 2023, 12:38
kansyheniek pisze:
05 mar 2023, 12:32
wuka pisze:
04 mar 2023, 10:15

Ukraina buduje tory kolejowe do Polski. Będą miały rozstaw kół, jak w Europie. Do czego potrzebna jest im kolej do Polski?

Jak myślicie, po co?
Jak to po co?
Tory, bydlęce wagony,drut kolczasty pod napięciem,komory gazowe,krematoria....
Czego nie rozumiesz? :lol:
Dzięki za uświadomienie. Tak daleko moje myślenie nie poszło, ale nie wykluczam.
Tak w ogóle, obserwując zachowawcze w stosunku do infrastruktury ukraińskiej działanie Rosji mam podejrzenie, ze koniec końców Ukraina z Rosją połączą siły i dadzą nam popalić. To wcale nie jest niemożliwe.
Tak, to wszystko o czym piszesz jest rzeczywiście wysoce prawdopodobne 😉
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wuka »

Wiem, że nie lubicie takich tematów, ale może jednak porozmawiamy o tych
ważnych dla naszej Ojczyzny i jej mieszkańców sprawie.
Obserwując zachowanie naszych rządzących i stosunek i działania rządu ukraińskiego
w stosunku do nas, jestem pełna najgorszych obaw.
Do niedawna co bardzie szaleni mówili o unii polsko-ukraińskiej. Ja widzę, że to wszystko zmierza
do unii, ale raczj ukraińsko-polskiej ze stolicą w Kijowie. Co gorsza, nie dalej jak wczoraj
,ku mojemu przerażeniu, taką opinią podzielił się ktoś znający się na tych sprawach z racji zawodu. Porozmawiamy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”