PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

DonCicio pisze:
27 kwie 2022, 6:23
RN pisze:
24 kwie 2022, 9:10
Ważna informacja dla ukraińskich rodzin. Mogą liczyć na 12 tys. zł
Uchodźcy z Ukrainy już mogą składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy. ZUS uruchomił już specjalny formularz w języku ukraińskim.

To dobrze świadczy o Polakach. Podczas, gdy Rosjanie, w cudzej ziemi, gwałcą i mordują Ukraińców, Polacy okazują krzywdzonym hojność:

"W związku z tym wiedzcie, że kto skąpo sieje, ten będzie skąpo zbierać, a kto obficie sieje, ten będzie obficie zbierać. Niech każdy czyni tak, jak postanowił w sercu, bez ociągania się i nie pod przymusem, bo Bóg kocha radosnego dawcę. Co więcej, Bóg potrafi was w pełni obdarzyć niezasłużoną życzliwością, żeby nigdy niczego wam nie brakowało, ale żebyście mieli wszystkiego pod dostatkiem i byli zdolni do każdego dobrego czynu. (Jak napisano: „Hojnie dzieli się z innymi, daje biednym. Jego prawość trwa wiecznie”. Ten, który obficie dostarcza siewcy ziarna, a także chleba do jedzenia, wam też w obfitości dostarczy ziarna do siania i pomnoży plony waszej prawości). Pod każdym względem jesteście wzbogacani, żebyście pod każdym względem mogli być szczodrzy. A nasze działania związane z tą szczodrością przyczyniają się do tego, że inni dziękują Bogu." (2 Kor 9:6-11)

Taka postawa bardzo podoba się Bogu, podczas gdy RN-ów zżera zawiść!
RN zaślepiony wizją powrotu do czasów ZSRS pewnie chciałby aby Polska na rozkaz ZBRODNIARZA zaatakowała zbuntowaną Ukrainę od zachodu tak jak kiedyś Polska zaatakowała Czechosłowację chyba w '68 roku.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

Uchodźcy z Ukrainy urządzili demolkę punktu pomocowego. „Pretensje o braki żywności, obrażanie, rzucanie bułkami, domaganie się lepszych ubrań

O zdarzeniu poinformował Nikodem Słowiński, przewodniczący samorządu studenckiego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, który koordynował punkt dla uchodźców.

Co się dokładnie wydarzyło? „Jedzenie, chemia oraz środki czystości zniknęły w trybie natychmiastowym, ponieważ ludzie nie chcieli się dzielić z innymi. Pudła przeznaczone do pralni zostały rozerwane a ubrania zostały porozrzucane po całym budynku m.in. na podłogę i na regały przeznaczone na żywność, pudło z wieszakami również zostało otwarte i zabierane paczkami, inne wieszaki były ściągane z wieszaków” – opisywał zdarzenia, do których doszło już pierwszego dnia funkcjonowania punktu.

„Pretensje do wolontariuszy o braki w żywności oraz obrażanie i wyzywanie po ukraińsku kierowane do innych osób. Domaganie się lepszych ubrań bądź w innym kolorze. Rzucanie bułkami. Pomimo wywieszonych kartek osoby z różnych stron budynku domagały się wejścia. Dzieci demolowały manekiny, wchodziły do plastikowych pudełek oraz rozrzucały zabawki po całym budynku” – wylicza przewodniczący samorządu studentów ATH.

https://nczas.com/2022/04/28/uchodzcy-z ... e-rzucanie
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wybrana »

RN pisze:
28 kwie 2022, 17:36
Uchodźcy z Ukrainy urządzili demolkę punktu pomocowego. „Pretensje o braki żywności, obrażanie, rzucanie bułkami, domaganie się lepszych ubrań

O zdarzeniu poinformował Nikodem Słowiński, przewodniczący samorządu studenckiego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, który koordynował punkt dla uchodźców.

Co się dokładnie wydarzyło? „Jedzenie, chemia oraz środki czystości zniknęły w trybie natychmiastowym, ponieważ ludzie nie chcieli się dzielić z innymi. Pudła przeznaczone do pralni zostały rozerwane a ubrania zostały porozrzucane po całym budynku m.in. na podłogę i na regały przeznaczone na żywność, pudło z wieszakami również zostało otwarte i zabierane paczkami, inne wieszaki były ściągane z wieszaków” – opisywał zdarzenia, do których doszło już pierwszego dnia funkcjonowania punktu.

„Pretensje do wolontariuszy o braki w żywności oraz obrażanie i wyzywanie po ukraińsku kierowane do innych osób. Domaganie się lepszych ubrań bądź w innym kolorze. Rzucanie bułkami. Pomimo wywieszonych kartek osoby z różnych stron budynku domagały się wejścia. Dzieci demolowały manekiny, wchodziły do plastikowych pudełek oraz rozrzucały zabawki po całym budynku” – wylicza przewodniczący samorządu studentów ATH.

https://nczas.com/2022/04/28/uchodzcy-z ... e-rzucanie
Ale też wiarygodne źródło podał.
Człowieku nie pogrążaj się.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ


Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

Gliński sypnął kasą. Dotacje dla ukraińskich zespołów, by ruszyły w trasę po świecie
https://nczas.com/2022/04/29/glinski-sy ... o-swiecie/
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: RN »

Polska przekazała Ukrainie ponad 200 czołgów. To niejedyne wsparcie

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... e-wsparcie
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wybrana »

RN pisze:
30 kwie 2022, 23:00
Polska przekazała Ukrainie ponad 200 czołgów. To niejedyne wsparcie

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... e-wsparcie
Brawo Polska 👏👏👏👏👍👍👍👍
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Milala
Posty: 83
Rejestracja: 18 gru 2021, 21:43

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: Milala »

wybrana pisze:
01 maja 2022, 10:30
RN pisze:
30 kwie 2022, 23:00
Polska przekazała Ukrainie ponad 200 czołgów. To niejedyne wsparcie

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... e-wsparcie
Brawo Polska 👏👏👏👏👍👍👍👍
Chyba nie zdajesz sobie sprawy o czym piszesz. Co cię tak ciesz? Czy to, że nasz kraj jest na siłę i wszelkimi sposobami popychany przez USA i Zachód do wojny? Czy może to, że każdy Polak, który popiera wysyłanie broni jakiejkolwiek ze stron, pośrednio ma krew na rękach? Czy uważasz, że polskie czołgi będą zabijać wyłącznie winnych, czy może wielu przeciwników wojny także zginie? Komu zalezy, aby nasz kraj pogrążył się w chaosie i skąpał we krwi?
Jesteś kobietą? Może matką? I coś takiego z twoich ust wychodzi. :cry:
Jakim prawem w taki sposób wypowiadasz się w imieniu Polaków? Ja jestem matką i w żadnym razie nie wyrażam zgody na wysyłanie broni, czy mieszanie się w sprawy innych państw. A już na pewno nie w agresywne wikłanie mojej Ojczyzny. W imieniu Polaków mogą mówić Polacy w referendum. A na pewno nie pojedyncze osoby, jak ty, czy nawet premier lub prezydent. To jest straszne, co ludzie mają w głowach i w sercu. Zabijanie, mordy, zło. Zło w czystej postaci i ty na biblijnym forum, na chrześcijańskim...popierasz zabijanie? Potworne.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wybrana »

Milala pisze:
01 maja 2022, 20:07
wybrana pisze:
01 maja 2022, 10:30
RN pisze:
30 kwie 2022, 23:00
Polska przekazała Ukrainie ponad 200 czołgów. To niejedyne wsparcie

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... e-wsparcie
Brawo Polska 👏👏👏👏👍👍👍👍
Chyba nie zdajesz sobie sprawy o czym piszesz. Co cię tak ciesz? Czy to, że nasz kraj jest na siłę i wszelkimi sposobami popychany przez USA i Zachód do wojny? Czy może to, że każdy Polak, który popiera wysyłanie broni jakiejkolwiek ze stron, pośrednio ma krew na rękach? Czy uważasz, że polskie czołgi będą zabijać wyłącznie winnych, czy może wielu przeciwników wojny także zginie? Komu zalezy, aby nasz kraj pogrążył się w chaosie i skąpał we krwi?
Jesteś kobietą? Może matką? I coś takiego z twoich ust wychodzi. :cry:
Jakim prawem w taki sposób wypowiadasz się w imieniu Polaków? Ja jestem matką i w żadnym razie nie wyrażam zgody na wysyłanie broni, czy mieszanie się w sprawy innych państw. A już na pewno nie w agresywne wikłanie mojej Ojczyzny. W imieniu Polaków mogą mówić Polacy w referendum. A na pewno nie pojedyncze osoby, jak ty, czy nawet premier lub prezydent. To jest straszne, co ludzie mają w głowach i w sercu. Zabijanie, mordy, zło. Zło w czystej postaci i ty na biblijnym forum, na chrześcijańskim...popierasz zabijanie? Potworne.
A ty w ogóle jesteś normalna.
Swoje slogany wygłoś tym co idą i mordują i napadają.
Wstydu nie masz oskarżając mnie i wielu, którzy stoją w opozycji do morderców.
Musisz się bardzo z nimi identyfikować skoro tak piszesz.
Gdy morderca wejdzie do twojego domu, by zgwałcić i bestjalsko zamordować ci córkę, to co zrobisz? Powiesz bierz ją, bo mi to nie przeszkadza. A gdy sąsiad usłyszy krzyk twojej córki i przyjdzie by ją wspomóc, to nazwiesz go mordercą?
Puknij się kobieto w głowę, chociaż nie wiem, czy to ci coś pomoże.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

Milala pisze:
01 maja 2022, 20:07
wybrana pisze:
01 maja 2022, 10:30
RN pisze:
30 kwie 2022, 23:00
Polska przekazała Ukrainie ponad 200 czołgów. To niejedyne wsparcie

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... e-wsparcie
Brawo Polska 👏👏👏👏👍👍👍👍
Chyba nie zdajesz sobie sprawy o czym piszesz. Co cię tak ciesz? Czy to, że nasz kraj jest na siłę i wszelkimi sposobami popychany przez USA i Zachód do wojny? Czy może to, że każdy Polak, który popiera wysyłanie broni jakiejkolwiek ze stron, pośrednio ma krew na rękach?
A wiesz może kto ma bezpośrednio krew na rękach?
Jest taki jeden. ZBRODNIARZ.
On jest odpowiedzialny za to wszystko.
Nie twierdzę, że Ukraińcy są święci, pewnie nie są ale to on rozpoczął tę wojnę pod pretekstem "denazyfikacji".
Z denazyfikacji już zrezygnował,więc powinien już zabrać swoje zabawki a tych, którzy nie chcą żyć na Ukrainie zabrać pod swoje opiekuńcze skrzydła do Rosji.
Najlepiej wszystkich Rosjan niech zabiera. Bo im się wszędzie dzieje krzywda a ZBRODNIARZ wtedy pod pretekstem denazyfikacji wszczyna burdy.


Ciekawe, że Ty wszędzie widzisz popychadła. Polska wraz z całą Europą , ZBRODNIARZA też ponoć popchnęli,
dla ratowania swojego przemysłu.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

Milala pisze:
01 maja 2022, 20:07


W imieniu Polaków mogą mówić Polacy w referendum. A na pewno nie pojedyncze osoby, jak ty, czy nawet premier lub prezydent. To jest straszne, co ludzie mają w głowach i w sercu. Zabijanie, mordy, zło.
Lewactwo nie lubi referendów a PiS z tego co widzę również nie. Prawicowych partii w Polsce nie ma więc raczej nie ma szans na referendum.

Zabijanie i mordy rozpoczął ZBRODNIARZ.Podobno
popchnęli go do tego ale guzik mnie to obchodzi.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Milala
Posty: 83
Rejestracja: 18 gru 2021, 21:43

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: Milala »

Dla was mam tylko jedno zdanie zNT do rozważenia.
Mt.5,9: "Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: kansyheniek »

Milala pisze:
02 maja 2022, 9:40
Dla was mam tylko jedno zdanie zNT do rozważenia.
Mt.5,9: "Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."
Dla nas do rozważenia?
Nie wiem jak wybrana ale co ja tu mam do tego?

Może skontaktujesz się ze ZBRODNIARZEM i jemu zacytuj albo przekonaj Ukraińców by przestali się bronić.
I niech pokornie wejdą spowrotem pod but ZBRODNIARZA.
A później przekonuj inne państwa na które chrapkę będzie miał ZBRODNIARZ:
Mołdawię, Gruzję, Litwę i tak dalej.
Kiedy ZBRODNIARZ napadnie jakieś państwo zacytuj im ten fragment i zaproponuj wejście pod buta.
Powodzenia!
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: Nieziem »

wybrana pisze:
02 maja 2022, 0:01
Milala pisze:
01 maja 2022, 20:07
A ty w ogóle jesteś normalna.
...
Gdy morderca wejdzie do twojego domu, by zgwałcić i bestjalsko zamordować ci córkę, to co zrobisz?
...
Jest normalna, nie powtarza bełkotu medialnego, nie myśli za nią tv i internet, nie idolizuje Putina, szuka i wskazuje na pokój czyli według myśli Chrystusowej. Myśli samodzielnie, a to się bardzo wielu nie podoba, bo wnioski własne ma rozsądne, ale niestety sprzeczne z ich "prawdą" internetową.

Poza tym, po co pisać sobie ciągle czarne scenariusze, że ktoś przyjdzie, zgwałci i zamorduje córkę. Kto takie wizje podpowiada, przecież to nie głos Boga, więc czemu tą drogą podążać?
Bo to, czego się bałem, nawiedziło mnie, a to, przed czym drżałem, przyszło na mnie.Hioba3.25
Człowiek normalny nie spodziewa się okropności, nie szuka zemsty, nie mieczem wojuje, i mieczy nie dostarcza, aby inni mieli czym zabijać.

Poza tym, kiedy Wy zamierzacie żyć swoje własne życie zamiast życia wirtualnego? Przez kolejne lata tego czy następnego konfliktu zamierzacie klękać przed ekranami i Waszą energię temu poświęcać?
- Panie, a co z nimi będzie? Słuchają innego głosu.
- Ty chodź za mną.
Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, a co z tym będzie?» Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną!» 

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - UKRAIŃSKA

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
02 maja 2022, 11:43
wybrana pisze:
02 maja 2022, 0:01
Milala pisze:
01 maja 2022, 20:07
A ty w ogóle jesteś normalna.
...
Gdy morderca wejdzie do twojego domu, by zgwałcić i bestjalsko zamordować ci córkę, to co zrobisz?
...
Jest normalna, nie powtarza bełkotu medialnego, nie myśli za nią tv i internet, nie idolizuje Putina, szuka i wskazuje na pokój czyli według myśli Chrystusowej. Myśli samodzielnie, a to się bardzo wielu nie podoba, bo wnioski własne ma rozsądne, ale niestety sprzeczne z ich "prawdą" internetową.

Poza tym, po co pisać sobie ciągle czarne scenariusze, że ktoś przyjdzie, zgwałci i zamorduje córkę. Kto takie wizje podpowiada, przecież to nie głos Boga, więc czemu tą drogą podążać?
Bo to, czego się bałem, nawiedziło mnie, a to, przed czym drżałem, przyszło na mnie.Hioba3.25
Człowiek normalny nie spodziewa się okropności, nie szuka zemsty, nie mieczem wojuje, i mieczy nie dostarcza, aby inni mieli czym zabijać.

Poza tym, kiedy Wy zamierzacie żyć swoje własne życie zamiast życia wirtualnego? Przez kolejne lata tego czy następnego konfliktu zamierzacie klękać przed ekranami i Waszą energię temu poświęcać?
- Panie, a co z nimi będzie, słuchają innego głosu?
- Ty chodź za mną.
Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, a co z tym będzie?» Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną!» 
Ja nie pisałam o sytuacjach, które mogą się zdarzyć, lecz o tym, co już się dzieje.
Jezus nauczał, że nie ma większej miłości nad tą, gdy ktoś odda swoje życie za przyjaciół swoich a czy oddanie życia za swoje dzieci - nie jest wielką miłością?
Gdyby nie nie przyjęta postawa obrony przed agresorem, to każdy agresor czułby się bezkarny i szedł by bez umiaru mordować i zniewalać.
Obrona jest tu na ziemi konieczna, by nie mieli władzy tylko ci, co chcą mordować i niszczyć.
Kto napadnięty by się ostał, gdyby się nie bronił.
Źli ludzie wyrżnęli by tych co im nie pasują -w pień.
Więc nie włączaj Boga do swoich mądrości, bo nie masz racji.
Bóg dał nam wolną wolę i naszym obowiązkiem jest czynić dobrze ale jeżeli ktoś bestjalsko wchodzi siłą i atakuje, to musimy bronić siebie i swoich najbliższych.
Bóg nam prawa do obrony nie zabrał.
Źle jest być mściwym ale bronić się możemy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”