PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

wuka pisze:
15 sie 2021, 11:30

Wyczytałam dziś, że Duda podpisał coś o reprywatyzacji, czym do szału doprowadził naszych obu "przyjaciół", o których tu mówimy. Czyli - pierwsze brawka otrzymuje ode mnie Prezydent.
Pytanie: czy to jest polskie veto w sprawie obrzydliwej ustawy 444? Czy o to chodzi, co w Ameryka ustalila z usraelem w sprawie naszych kamienic?
Nie znam szczegółów, ale orientacyjnie ma to min. dotyczyć tej ustawy. Chodzi o reprywatyzacje mieszkań, aby nie podstawiano jakiś pejsatych, rzekomych właścicieli, którzy niby są potomkami po ciotce i kisielu tamtych właścicieli i teraz trzeba wyrzucić polskiego lokatora z mieszkania, którego rodzina zamieszkiwała od wojny, aby ''zadośćuczynić'' wybrankom Jahwe.
To jest tak obrzydliwe, że jak to piszę to, aż mi się ręce trzęsą.
To podpisanie jest oczywiście krokiem w dobrą stronę, ale ja i tak nie spodziewam się niczego dobrego po obecnie rządzących elitach, dlatego PIS-u nie poprę, ani żadnej z partii, która znajduje się obecnie w polskim parlamencie.
To wszystko sprawia wrażenie bycia na pasku zachodnich służb i różnorakich grup interesów.
Natomiast tą decyzją PIS jakby nieoficjalnie przyznaje się do kompletnej porażki w polityce zagranicznej, bo za wszelką cenę zawierzył komuś ( był wręcz jego lizodupem ) kto jest całkowicie wredny, dla którego liczy się jedynie jego wąsko pojmowany interes. Baa...przy pomocy zwyczajnego oszustwa, chce nas wykorzystać, ile się tylko da. Jest przy tym odważny, bo ma poparcie , innego naszego, rzekomo strategicznego sojusznika, o którym wiadomo, że jest największym światowym rozbójnikiem od czasów drugiej wojny światowej.

A kim jest Polak dla żydowskich elit :?:
No mniej więcej tym, kim dla normalnego, porządnie prowadzącego się człowieka lump, albo naiwny, sprzedajny i nierozgarnięty głupek.

Dlaczego więc jest takie parcie naszych rządzących do sojuszu z Izraelo - Ameryką, skoro oni maja nas za nic :?: Czy wynika to z oszołomstwa naszych rządzących :?:

Moim zdaniem nie wynika to z oszołomstwa rządzących, lecz za tym stoją dwie przyczyny

1. Gdybym uznał, że polityka, jaką prowadzą polskie rzady wynika z ich oszołomstwa, byłaby to łagodna i do przebaczenia ocena. Ja po prostu uważam, że są to ludzie na pasku zachodu, czyli inaczej mówiąc zdrajcy

2. Druga przyczyna wynika z tego, że rządzacy są po prostu skoligaceni rodzinnie z narodem żydowskim, dlatego tak do nich lgną, tak jest im z nimi po drodze.

A jeżeli ci, co nami rządzą są Żydami, to jak rozumieć ostatnie fochy Izraela graniczące z zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Polską :?:

Wygląda to na kłótnie dwóch grup Żydów. Tych z Izraela i polskojęzycznych.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

Cieszę się, że nie jestem osamotniona w swoich poglądach.
Dwa punkty, które powyżej wymieniasz - jak najbardziej tak. Dodam trzeci, o którym słyszałam i biorę pod uwagę: niektórzy są szantażowani, zastraszani, zarówno oni jak i ich rodziny (porwania dzieci, zabijanie bliskich itp.klimaty). :-(

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

Dziwi mnie takie gloryfikowanie tych "wybrańców bożych" i spodziewanie się po nich jakichś cudownych spraw. Tymczasem od wieków widac, że dla nich tylko kasa się liczy, pazerni są, lichwiarze nadzwyczajni i wmówili ludziom, że świat ma im służyć. Czy ludzie tego nie widzą? Po co ludzkość w tak służalczy sposób z nimi postępuje, kiedy wiadomo już od dawna co to za nacja?
Mnie trafia od razu szlag, jak słysze, że każde słowo wypowiedziane w ich sprawie i od razu krzyk o antysemityzmie. Tymczasem to oni innych gnębią na wiele sposobów.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

wuka pisze:
15 sie 2021, 15:13
Dodam trzeci, o którym słyszałam i biorę pod uwagę: niektórzy są szantażowani, zastraszani, zarówno oni jak i ich rodziny (porwania dzieci, zabijanie bliskich itp.klimaty). :-(
Widocznie zachodni przełożeni są niezadowoleni z tempa zmian, jakie są prowadzone przez podwładnych w koloniach.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

Tak, może tak być.
Czy to się skończy?
Mam coraz częściej wrażenie, że od bardzo dawna, od dziesięcioleci jesteśmy (jako ludzkość) oszukiwani i manipulowani na wszelkie możliwe sposoby. Za kurtyną wydarzeń dzieją się przedziwne rzeczy, a zwykli ludzie są w oczach tych elit po prostu ja mrówki, do zadeptania przez słonie.
Aby się przed tym bronić ja się odcięłam od wszelkich mediów i tylko internet mam i wiadomości bardzo wybiórczo sobie dozuję. Najczęściej wyłącznie pozytywne informacje. ;-) Zła jest tak wiele, że nie trzeba go dodatkowo wpuszczać do siebie.

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: Nieziem »

RN pisze:
15 sie 2021, 14:15
1. Gdybym uznał, że polityka, jaką prowadzą polskie rzady wynika z ich oszołomstwa, byłaby to łagodna i do przebaczenia ocena. Ja po prostu uważam, że są to ludzie na pasku zachodu, czyli inaczej mówiąc zdrajcy

2. Druga przyczyna wynika z tego, że rządzacy są po prostu skoligaceni rodzinnie z narodem żydowskim, dlatego tak do nich lgną, tak jest im z nimi po drodze.

A jeżeli ci, co nami rządzą są Żydami, to jak rozumieć ostatnie fochy Izraela graniczące z zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Polską :?:

Wygląda to na kłótnie dwóch grup Żydów. Tych z Izraela i polskojęzycznych.
Aby byli zdrajcami, najpierw musieli by być Polakami, a to, że są, takie pewne nie jest, skoro, przynajmniej niektórzy, nie podlegają polskim sądom.
Ponadto, rządzący poprzez taką ustawę antyżydowską każą nam postrzegać ich jako antyżydowskich, pomimo że są prożydowscy. Ta ustawa to taka "ustawka", którą i tak będzie można zmienić, ale to po tym, jak wszyscy zakodujemy, że oni są anty.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

To są całkiem zasadne uwagi. Wiele razy pokazywano fotki, gdzie wiele osób z rządu i mediów (prasa, tv) siedzi w jarmułkach przy stołach lub w synagogach na uroczystościach wraz z żydami.
Równiwż znana jest bardzo długa lista prawdziwych, czyli żydowskich nazwisk ludzi z naszych rządów od początku oraz elit, najogólniej mówiąc. Na palcach jednej ręki można policzyć Polaków. Cała reszta...wiadomo.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

Potwierdzają się informacje o ''wystawce'' sprzętu rolniczego podczas wizyty premiera na Mazurach.

Cieszymy się ze wspaniałego polskiego eksportu, wielkich zakładów, ale sercem polskiego rolnictwa są polskie gospodarstwa rolne, małe, rodzinne gospodarstwa rolne. Tu akurat pan rolnik - pan Andrzej Zakrzewski - zbudował większe gospodarstwo. Chwała jemu, podziwiam naprawdę ten sprzęt, ten park maszynowy. To jest coś znakomitego - tak premier Mateusz Morawiecki wychwalał w ubiegłym tygodniu sprzęt rolniczy stojący na podwórku jednego z gospodarstw w Brzydowie w woj. warmińsko-mazurskim. Jak już informowaliśmy, nie był to sprzęt z tego gospodarstwa, ale został on przywieziony z pobliskiego salonu maszyn rolniczych. Dla kogo ten teatr?



- Gros osób myślało, że ten sprzęt był mój. To była jednak tylko wystawka. Przywieźli je dealerzy, żeby rolnicy, którzy przybyli na miejsce, zobaczyli je i może kupili - potwierdził w weekend w rozmowie z portalem wp.pl Andrzej Zakrzewski, u którego gościł premier.


https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ ... y-teatrzyk
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
15 sie 2021, 14:15
wuka pisze:
15 sie 2021, 11:30

Wyczytałam dziś, że Duda podpisał coś o reprywatyzacji, czym do szału doprowadził naszych obu "przyjaciół", o których tu mówimy. Czyli - pierwsze brawka otrzymuje ode mnie Prezydent.
Pytanie: czy to jest polskie veto w sprawie obrzydliwej ustawy 444? Czy o to chodzi, co w Ameryka ustalila z usraelem w sprawie naszych kamienic?
Nie znam szczegółów, ale orientacyjnie ma to min. dotyczyć tej ustawy. Chodzi o reprywatyzacje mieszkań, aby nie podstawiano jakiś pejsatych, rzekomych właścicieli, którzy niby są potomkami po ciotce i kisielu tamtych właścicieli i teraz trzeba wyrzucić polskiego lokatora z mieszkania, którego rodzina zamieszkiwała od wojny, aby ''zadośćuczynić'' wybrankom Jahwe.
To jest tak obrzydliwe, że jak to piszę to, aż mi się ręce trzęsą.
To podpisanie jest oczywiście krokiem w dobrą stronę, ale ja i tak nie spodziewam się niczego dobrego po obecnie rządzących elitach, dlatego PIS-u nie poprę, ani żadnej z partii, która znajduje się obecnie w polskim parlamencie.
To wszystko sprawia wrażenie bycia na pasku zachodnich służb i różnorakich grup interesów.
Natomiast tą decyzją PIS jakby nieoficjalnie przyznaje się do kompletnej porażki w polityce zagranicznej, bo za wszelką cenę zawierzył komuś ( był wręcz jego lizodupem ) kto jest całkowicie wredny, dla którego liczy się jedynie jego wąsko pojmowany interes. Baa...przy pomocy zwyczajnego oszustwa, chce nas wykorzystać, ile się tylko da. Jest przy tym odważny, bo ma poparcie , innego naszego, rzekomo strategicznego sojusznika, o którym wiadomo, że jest największym światowym rozbójnikiem od czasów drugiej wojny światowej.

A kim jest Polak dla żydowskich elit :?:
No mniej więcej tym, kim dla normalnego, porządnie prowadzącego się człowieka lump, albo naiwny, sprzedajny i nierozgarnięty głupek.

Dlaczego więc jest takie parcie naszych rządzących do sojuszu z Izraelo - Ameryką, skoro oni maja nas za nic :?: Czy wynika to z oszołomstwa naszych rządzących :?:

Moim zdaniem nie wynika to z oszołomstwa rządzących, lecz za tym stoją dwie przyczyny

1. Gdybym uznał, że polityka, jaką prowadzą polskie rzady wynika z ich oszołomstwa, byłaby to łagodna i do przebaczenia ocena. Ja po prostu uważam, że są to ludzie na pasku zachodu, czyli inaczej mówiąc zdrajcy

2. Druga przyczyna wynika z tego, że rządzacy są po prostu skoligaceni rodzinnie z narodem żydowskim, dlatego tak do nich lgną, tak jest im z nimi po drodze.

A jeżeli ci, co nami rządzą są Żydami, to jak rozumieć ostatnie fochy Izraela graniczące z zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Polską :?:

Wygląda to na kłótnie dwóch grup Żydów. Tych z Izraela i polskojęzycznych.
To kto w Polsce był/jest Żydem?
Już się nasłuchałem i naczytałem o komunistach-Żydach (żydo-komuna),
A ci z Unii Wolności (plus przystawki typu SLD, PO itd.) to ponoć sami Żydzi byli,
Teraz zaś PiS - Żydzi
Wychodzi na to, że Polską od 1945 nieustannie rządzą Żydzi
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
24 sie 2021, 1:33

To kto w Polsce był/jest Żydem?
Już się nasłuchałem i naczytałem o komunistach-Żydach (żydo-komuna),
A ci z Unii Wolności (plus przystawki typu SLD, PO itd.) to ponoć sami Żydzi byli,
Teraz zaś PiS - Żydzi
Wychodzi na to, że Polską od 1945 nieustannie rządzą Żydzi
Chodzi o ludzi pochodzenia żydowskiego, a tych, którzy piastowali lub piastują wysokie funkcje, bądż są znanymi osobistościami jest w Polsce bardzo dużo.
Zaznaczam od razu, że ja nie mam nic do człowieka, który jest pochodzenia żydowskiego i jednocześnie piastuje jakieś wysokie stanowisko państwowe pod warunkiem, że będzie dbał o interes państwa w którym ten urząd sprawuje. Jeżeli jest inaczej ( a w moim przekonaniu jest) to my nie jesteśmy wolnym krajem, lecz jakąś kolonią drenowaną przez różne grupy interesu, a owi rządzący są jakby ludżmi tych grup.

Było wiele osób, które miały żydowskie korzenie, a zapisali się pozytywnie w historii Polski. O tym też trzeba pamiętać.
Nie jest żadną tajemnicą, że Irena Szewińska, Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Zofia Gomułkowa, byli pochodzenia żydowskiego, a pracowali dla tego kraju, występowali w jego imieniu i rozsławiali go. Takich osób jest więcęj, poeci, kompozytorzy, aktorzy, niektórzy politycy.

Jednak oprócz nich, byli i są ludzie pochodzenia żydowskiego, którzy w moim przekonaniu byli zwykłymi wichrzycielami i warchołami.
Do takich toksyn zaliczam Jacka Kaczmarskiego czy Stefana Kisielewskiego. Nie mogę tez powiedzieć, żeby postawa Jerzego Urbana przypadała mi do gustu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

''W oczach całego świata wyglądamy jak głupcy, jesteśmy słabi, żałośni, rządzą nami ludzie, którzy nie mają pojęcia, co robią''

Donald Trump o prezydencie Bidenie i sytuacji w Afganistanie

https://dorzeczy.pl/opinie/196584/dziec ... idena.html
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

"Prezydent USA Joe Biden wyglądał na zupełnie zagubionego, gdy próbował odpowiedzieć na ostatnie pytanie na czwartkowej konferencji prasowej po ataku w Kabulu, co wzbudza wątpliwości co do jego stanu zdrowia - pisze w piątek brytyjski dziennik "Daily Mail".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ?ref=kafle

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
24 sie 2021, 23:58
kansyheniek pisze:
24 sie 2021, 1:33

To kto w Polsce był/jest Żydem?
Już się nasłuchałem i naczytałem o komunistach-Żydach (żydo-komuna),
A ci z Unii Wolności (plus przystawki typu SLD, PO itd.) to ponoć sami Żydzi byli,
Teraz zaś PiS - Żydzi
Wychodzi na to, że Polską od 1945 nieustannie rządzą Żydzi
Chodzi o ludzi pochodzenia żydowskiego, a tych, którzy piastowali lub piastują wysokie funkcje, bądż są znanymi osobistościami jest w Polsce bardzo dużo.
Zaznaczam od razu, że ja nie mam nic do człowieka, który jest pochodzenia żydowskiego i jednocześnie piastuje jakieś wysokie stanowisko państwowe pod warunkiem, że będzie dbał o interes państwa w którym ten urząd sprawuje. Jeżeli jest inaczej ( a w moim przekonaniu jest) to my nie jesteśmy wolnym krajem, lecz jakąś kolonią drenowaną przez różne grupy interesu, a owi rządzący są jakby ludżmi tych grup.

Było wiele osób, które miały żydowskie korzenie, a zapisali się pozytywnie w historii Polski. O tym też trzeba pamiętać.
Nie jest żadną tajemnicą, że Irena Szewińska, Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Zofia Gomułkowa, byli pochodzenia żydowskiego, a pracowali dla tego kraju, występowali w jego imieniu i rozsławiali go. Takich osób jest więcęj, poeci, kompozytorzy, aktorzy, niektórzy politycy.

Jednak oprócz nich, byli i są ludzie pochodzenia żydowskiego, którzy w moim przekonaniu byli zwykłymi wichrzycielami i warchołami.
Do takich toksyn zaliczam Jacka Kaczmarskiego czy Stefana Kisielewskiego. Nie mogę tez powiedzieć, żeby postawa Jerzego Urbana przypadała mi do gustu.
Widzę, masz żale do urzędników pochodzenia żydowskiego. Z tego co wiem Kaczmarski nigdy nie był urzędnikiem, a i Żydem był co najwyżej w 1/4.
W czym więc zawinił wg. Ciebie?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

kansyheniek pisze:
29 sie 2021, 3:14

Widzę, masz żale do urzędników pochodzenia żydowskiego. Z tego co wiem Kaczmarski nigdy nie był urzędnikiem, a i Żydem był co najwyżej w 1/4.
W czym więc zawinił wg. Ciebie?
Nie chodzi tylko o urzędników, ale ogólnie o wszystkich - pisarzach, poetach, celebrytach.
Kaczmarski był przede wszystkim kojarzony z tzw. ''Solidarnością'', którą zresztą wspierał.
A co to znaczy tzw. związek ''Solidarność'' :?: To ludzie na pasku obcej agentury lub samą agenturą będący. Oczywiście mam na myśli jej liderów, bo całe masy będące członkami czy sympatykami, nic z tego nie miały, a na koniec dostały kopa w tyłek.
Poza tym Kaczmarski od 1984 roku pracował w redakcji Radia Wolna Europa w Monachium i stamtąd rył, co już go całkowicie eliminuje.

Powtarzam jeszcze raz, że ja nie mam uprzedzeń narodowościowych. Chodzi jedynie o zachowanie poszczególnych osób. Jeśli jest się gościem to trzeba się podporządkować do warunków gospodarza, a nie ciągle symulować faul na polu karnym.
Gdyby Polak zaczął rządzić się w Izraelu, to myślę, że nawet by go nie odnaleziono lub w najlepszym wypadku wróciłby w czarnym worku.

''Jeżeli chcecie żyć i pracować dla Polski to macie do tego prawo. A jeżeli nie, to droga wolna''

Takie słowa miał wypowiedzieć Władysław Gomułka do osób narodowości żydowskiej w 1967 lub 1968 roku. To jest właściwe postawienie sprawy.
Jeżeli chcesz tu żyć, mieszkać, pracować, nie wchodzisz w kolizje z prawem lub co gorsza nie prowadzisz działalności wywrotowej będąc na pasku obcych, wtedy masz pełne prawa, jak rdzenny obywatel.
Natomiast jeżeli ty jesteś tutaj tylko po to, aby ciągle manifestować swoje niezadowolenie, to po co tutaj w ogóle jesteś, masz drogę wolną, aby opuścić to miejsce.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: kansyheniek »

Jedni byli na pasku agentury z zachodu a drudzy ze wschodu. Wschodnia agentura przegrała no i tyle w tym temacie.
Co się zaś tyczy słów Gomułki, to zastanawia mnie, że tylko Żydom zezwolił na opuszczenie kraju. Trzeba było wszystkich puścić którzy nie chcieli pracować dla Socjalistycznej Ojczyzny ze stolicą w Moskwie.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”