PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

radek pisze:
31 mar 2021, 12:15
Stany Zjednoczone uważają, że stabilność gospodarcza Świata zależy od finansów,
Według Stanów Zjednoczonych wszelka stabilność świata ( nie tylko gospodarcza) zależy wyłącznie od trzymania swojej łapy i posiadania nieograniczonych wpływów nad wszystkimi pozostałymi państwami.
Tam, gdzie jakieś państwo próbuje mieć swoje zdanie, albo co gorsza w jakiejkolwiek dziedzinie zagraża pozycji USA ( patrz Chiny) natychmiast przeciwko takim rozpętywana jest bezpardonowa walka. Za pomocą różnych środków, głównie propagandowych i przy udziale posłusznych, już wcześniej ''podbitych'' i służalczo - wiernych ''piesiów'' ( w tym przypadku patrz Polska) rozpętuje nagonkę oczerniania przed światem i jednocześnie płukania mózgów znacznemu procentowi społeczeństw.
A jakiej treści jest to propaganda :?:
Przede wszystkim kraje, które nie chcą być pod amerykańskim butem są ''niedemokratyczne''. W tych krajach notorycznie łamane są prawa człowieka, co oczywiście nie ma miejsca w USA czy Izraelu ;-) Natomiast ich prezydenci to dyktatorzy, których wspólnymi siłami międzynarodowymi, dla dobra światowego pokoju i chyba demokracji :-) powinno się doprowadzić do ustąpienia z zajmowanych stanowisk. Oczywiście dalej 'siły pokojowe'' ( patrz USA) powinny przekroczyć ich granice zaprowadzając ''ład'', który nie będzie nazwany wypowiedzeniem wojny, lecz misją stabilizacyjną lub , żeby było bardziej groteskowo - misją pokojową.
'' Co jeszcze :?: Jeżeli jest kraj, gdzie zamieszkuje liczna Polonia, można ogłosić, jak bardzo jest prześladowana, pozbawiana praw.
Jeżeli USA w ostatnich swoich wyborach prezydenckich, zupełnie ośmieszyły się przed światem, gdzie zginęli ludzie, gdzie istnieje podejrzenie fałszerstwa, to oczywiście są to wewnętrzne sprawy USA, bo to jest wielka demokracja, która w rezultacie zwycięży :-)
Natomiast nigdy ta sama zasada nie obowiązuje w przypadku wyborów w Rosji czy na Białorusi. Te państwa nie mogą mieć wewnętrznych spraw :-)
Nie mogę wprost wyjść z podziwu, gdy widzę jak premier Morawiecki dla obcych interesów, niemal jak Czarnecki rzucający się przez morze, próbuje zatrzymać Nord stream 2 :-)
Jestem również bardzo ''dumny'' z naszego premiera za to, że już nazajutrz po wyborach na Białorusi ogłosił, że te wybory zostały sfałszowane.
Nie mogę się także oprzeć wrażeniu, jak szybko została przygotowana u nas baza dla wszelkiego odmętu, zwanego białoruską opozycją, aby można było kłaść kij w mrowisko sąsiadowi, wypełniając tym samym posłusznie zadanie.
Żebyśmy nie doczekali czasów, że zostaniemy sami na arenie międzynarodowej, bo my dla USA jesteśmy co najwyżej punktem geograficznych, w dodatku niekiedy mylonym Poland z Holand.
Żebyśmy nie doczekali czasów, gdzie zobaczymy naszych rzekomych sojuszników układających się dla wielkich interesów z tymi, pod którymi my dzisiaj, nie w swoim interesie ''ryjemy''.
Pozostanie nam wówczas prosić pod stołem o okruchy, ale żebyśmy nie usłyszeli wtedy, że niedobrze jest zabierać chleb dzieciom i rzucać psom.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: radek »

RN pisze:
08 kwie 2021, 18:01
Żebyśmy nie doczekali czasów, gdzie zobaczymy naszych rzekomych sojuszników układających się dla wielkich interesów z tymi, pod którymi my dzisiaj, nie w swoim interesie ''ryjemy''.
Jeśli poszczególne strony zrozumieją, że rozwiązanie głównych światowych problemów tj. długość życia, zależy od harmonijnej relacji umysłu ze stworzeniem to może się ułoży

Mat 11:29-30 EIB "Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie się ode Mnie łagodności i pokory serca, a znajdziecie ukojenie dla swych dusz. (30) Gdyż moje jarzmo jest wygodne, a moje brzemię — lekkie."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

W pełni podzielam twoje zdanie RN.
USA i Izrael to największe zło, jakie światu się przydarzyło, na dziś.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: radek »

Najbardziej pewne swojej racji są Chiny i po prostu Ich władze dbają o to, na co mają wpływ. Wiele państw działa trochę chaotycznie, czasami polegając na innych z różnym rezultatem. Uważam, że dbanie o cały świat jest w interesie poszczególnych państw, dopiero po zrozumieniu racji innych można realnie prowadzić sprawy wewnętrzne w poszczególnych państwach. Nie pieniądze odpowiadają za Świat, lecz ludzie

Mat 22:20-21 EIB "Czyj to wizerunek oraz napis? — zapytał. (21) Cesarza — odpowiedzieli. Wtedy im powiedział: Co cesarskie, oddawajcie więc cesarzowi, a co Boże — Bogu."
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

radek pisze:
08 kwie 2021, 20:01


Jeśli poszczególne strony zrozumieją, że rozwiązanie głównych światowych problemów tj. długość życia, zależy od harmonijnej relacji umysłu ze stworzeniem to może się ułoży
To co piszesz, jest pewnie obiektem zainteresowań filozofa, psychologa, ale nie świata wielkiej polityki.
Świat wielkiej polityki to interesy, interesy i jeszcze raz interesy. I to często interesy niezależnie od kosztów,...nie swoich kosztów.
To gra jak puścić przeciwnika w rogi, a innym razem się z nim ułożyć, aby załatwić trzecią siłę.
Inaczej polityka wygląda oficjalnie przed kamerami w starannie dopasowanych garniturach, a inaczej na poufnych spotkaniach biznesowych lub restauracjach :-) .
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

wuka pisze:
08 kwie 2021, 20:04
W pełni podzielam twoje zdanie RN.
USA i Izrael to największe zło, jakie światu się przydarzyło, na dziś.
Myślę, że za to co wyprawiamy z polityką wschodnią, także i Rosja dąży do tego, aby nas ukarać. Nie będzie to kara w postaci zagarnięcia naszego terytorium czy jakaś konwencjonalna wojna, ale usiłowanie doprowadzenia nas do izolacji na arenie międzynarodowej. To znaczy taki stan, gdzie nikt z naszym głosem nie będzie się specjalnie liczył. Tym bardziej przykre będzie to dla nas, gdy na naszych oczach zobaczymy, jak nasi rzekomi sojusznicy będą układać się z naszymi wyimaginowanymi na własne życzenie wrogami, jeszcze nas stawiając pod ścianą. A ci obecni sojusznicy są jak najbardziej zdolni do tego.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... _4-g9qqRhY

Niektóre miejscowości miały dostać po dwie bombki. Na przykład w Warszawie celem miało być Okęcie I Boernerowo.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

RN pisze:
04 maja 2021, 15:49
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... _4-g9qqRhY

Niektóre miejscowości miały dostać po dwie bombki. Na przykład w Warszawie celem miało być Okęcie I Boernerowo.
Co ty tam gadasz? Toż my potęgą jesteśmy i basta. Amerykański bombowiec B-52 nad Polską. Eskortowały go nasze F-16 :mrgreen: https://www.tvp.info/53638858/polskie-f ... task-force

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

wuka pisze:
04 maja 2021, 17:17


Co ty tam gadasz? Toż my potęgą jesteśmy i basta. Amerykański bombowiec B-52 nad Polską. Eskortowały go nasze F-16 :mrgreen: https://www.tvp.info/53638858/polskie-f ... task-force
''Nasze F-16'' pomagały namierzyć cel, ponieważ B- 52 zagubił się we mgle :-)

Ale co tam F-16 - JAK WAM SIĘ PODOBA PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA W KONTEKŚCIE ZAPODANEGO WCZORAJ LINKU :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

RN pisze:
05 maja 2021, 15:18
wuka pisze:
04 maja 2021, 17:17


Co ty tam gadasz? Toż my potęgą jesteśmy i basta. Amerykański bombowiec B-52 nad Polską. Eskortowały go nasze F-16 :mrgreen: https://www.tvp.info/53638858/polskie-f ... task-force
''Nasze F-16'' pomagały namierzyć cel, ponieważ B- 52 zagubił się we mgle :-)

Ale co tam F-16 - JAK WAM SIĘ PODOBA PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA W KONTEKŚCIE ZAPODANEGO WCZORAJ LINKU :?:
Szczerze mówiąc wcale mnie to nie dziwi. Ta "przyjaźń" ... cóż, chyba lepiej mieć wroga niż takiego przyjaciela.
Ale my i tak przetrwamy, a swoje bombki moga na własnych choinkach powiesić. Kto mieczem walczy od miecza ginie. Szkoda, że niektórzy przyjaciele zapomnieli o tej mądrej i prawdziwej maksymie.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

Odnoszę wrażenie, że niektórzy koledzy nie mogą znieść mojej mowy, bo twarda i niepopularna u nas to mowa, wstawiając raz po raz w dziale ''OGÓLNE FORUM DYSKUSYJNE'' muzykę :-) , zasłaniając tym samym, temat przyjażni polsko- amerykańskiej .
Ja oczywiście mogę o tym nie pisać, wystarczy jeden sygnał od Administratorki.
Póki jednak takiego sygnału nie mam, postaram się sprawie przyjrzeć, bo przyznaję, że o tym co napisał Pan Andrzej Szymański z tygodnika ''PRZEGLĄD'' wcześniej nie wiedziałem. Wiedziałem o planie ''DROPSHOT'', który miał zrównać Związek Radziecki z ziemią, ale o poatomym gruzowisku na naszej ziemi, nic oficjalnie nie było mi wiadome.
Oczywiście Pan Szymański nie pisze tego sam z siebie, tylko, jak zaznaczył, na podstawie odtajnionych dokumentów amerykańskich z 1956 roku.
Nie ukrywam, że zależy mi na nagłośnieniu sprawy, dlatego będę się przypominał w tym temacie, dozując co ciekawsze informacje z artykułu podanego wcześniej w linku.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: radek »

Całe szczęście, że prezydent Biden umie być zdystansowany i nie spieszy mu się do konfliktów. Przeszłość oceniają poprawnie Ci, którzy usprawiedliwiają, a nie ci którzy potępiają

Mat 18:11 EIB "Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło."

Mat 13:23 EIB "Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."

Koran 55:1-8
Miłosierny!
On nauczył Koranu.
On stworzył człowieka.
On nauczył go jasnego wyrażania się.
Słońce i księżyc podlegają pewnemu rachunkowi.
Trawy i drzewa wybijają pokłony.
I niebo - On wzniósł je i ustawił wagę,
abyście ważąc nie oszukiwali
.
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: wuka »

Dokładam artykuł z Bydgoszczy https://tygodnikbydgoski.pl/historia/uk ... a-pustynia
" USA w ramach działań odwetowych planowało użyć broni jądrowej również na terenie Polski. Wyznaczono 1200 punktów przeznaczonych do likwidacji, w tym na terenie Polski. Bomby nuklearne planowano zrzucić na Warszawę i Poznań. Mniejsze ładunki miały zostać zrzucone na Łebę, Przemyśl, Sosnowiec, Gliwice, Mrągowo oraz Władysławowo."

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

radek pisze:
05 maja 2021, 20:35

Mat 18:11 EIB "Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło."

Po zimnej wojnie, nie byłoby już co ocalać
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZYJAŻŃ POLSKO - AMERYKAŃSKA

Post autor: RN »

wuka pisze:
06 maja 2021, 9:15
Dokładam artykuł z Bydgoszczy https://tygodnikbydgoski.pl/historia/uk ... a-pustynia
" USA w ramach działań odwetowych planowało użyć broni jądrowej również na terenie Polski. Wyznaczono 1200 punktów przeznaczonych do likwidacji, w tym na terenie Polski. Bomby nuklearne planowano zrzucić na Warszawę i Poznań. Mniejsze ładunki miały zostać zrzucone na Łebę, Przemyśl, Sosnowiec, Gliwice, Mrągowo oraz Władysławowo."
Teraz możemy sobie uzmysłowić, kim w strategii wojennej jest ludność cywilna :?: Po prostu nikim.
Podobnie jest z kolorowymi rewolucjami na wschodzie. To niby dla ich poszanowania, aby mieli ''demokrację'', ''wolne wybory'', ''mogli o sobie stanowić''
buhaha ...
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”