Oburzenie

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Żyd w cale nie ma pierwszeństwa do Boga. Oni są daleko w tyle. Ominął ich Kościół.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

wuka pisze: on cię poduczy o katolickim antysemityźmie
A mówisz o tym antysemityzmie gdzie papieże Juliusz III i Paweł III, w XVI wieku ratowali żydów, bo byli prześladowani przez protestantów? No chyba nie trzeba mówić co szaleniec Marcin Luter wygadywał o żydach

A tysiąc lat wcześniej, święty Ojciec Kościoła Augustyn, bronił żydów. Mimo że oskarża ich o śmierć Jezusa. A i nie trzeba szukać tak daleko. Bo i w XV wieku papież Marcin V zakazuje prześladować żydów

Oj protestanci, wy to już nawet nie macie nic wspólnego z reformacją, a nie wspominając o Jezusie i Ewangelii

Oto co Pisał mesjasz i zbawca Luter
O żydach oraz ich kłamstwach 1543 rok pisze: Po pierwsze należy podłożyć ogień pod ich synagogi i szkoły, a to, co nie spłonie, należy przykryć ziemią. (…) Należy tak uczynić dla czci naszego Pana i chrześcijaństwa, by Bóg zobaczył, że jesteśmy chrześcijanami. (…) Po drugie należy zniszczyć ich [Żydów] domy, ponieważ uprawiają w nich to samo, co w swoich szkołach. (…) Po trzecie należy im odebrać wszystkie księgi modlitewne i Talmudy, które nauczają przesądów, kłamstw i przekleństwa
No ale przyzwyczaiłem się do tego ze do protestantów żadne argumenty nie trafiają
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Queza pisze:Żyd w cale nie ma pierwszeństwa do Boga. Oni są daleko w tyle. Ominął ich Kościół.
Tak poważnie myślisz ???
A apostołowie,uczniowie Pańscy,nawet Korneliusz ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Quinque pisze:No ale przyzwyczaiłem się do tego ze do protestantów żadne argumenty nie trafiają
Więc przyzwyczajaj się lepiej czytając.

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/291
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Quinque pisze:
wuka pisze: on cię poduczy o katolickim antysemityźmie
A mówisz o tym antysemityzmie gdzie papieże Juliusz III i Paweł III, w XVI wieku ratowali żydów, bo byli prześladowani przez protestantów? No chyba nie trzeba mówić co szaleniec Marcin Luter wygadywał o żydach

A tysiąc lat wcześniej, święty Ojciec Kościoła Augustyn, bronił żydów. Mimo że oskarża ich o śmierć Jezusa. A i nie trzeba szukać tak daleko. Bo i w XV wieku papież Marcin V zakazuje prześladować żydów

Oj protestanci, wy to już nawet nie macie nic wspólnego z reformacją, a nie wspominając o Jezusie i Ewangelii

Oto co Pisał mesjasz i zbawca Luter
O żydach oraz ich kłamstwach 1543 rok pisze: Po pierwsze należy podłożyć ogień pod ich synagogi i szkoły, a to, co nie spłonie, należy przykryć ziemią. (…) Należy tak uczynić dla czci naszego Pana i chrześcijaństwa, by Bóg zobaczył, że jesteśmy chrześcijanami. (…) Po drugie należy zniszczyć ich [Żydów] domy, ponieważ uprawiają w nich to samo, co w swoich szkołach. (…) Po trzecie należy im odebrać wszystkie księgi modlitewne i Talmudy, które nauczają przesądów, kłamstw i przekleństwa
No ale przyzwyczaiłem się do tego ze do protestantów żadne argumenty nie trafiają
Przykro mi czytać twoje posty. Oskarżasz mnie o sprawy...e...lepiej dac ci ignora, po co mam się denerwować z powodu kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o niczym.
Pogrążyłaś się tym zdaniem:"mesjasz i zbawca Luter ".
Doucz się w temacie zbawcy.
I tak na marginesie: nie jestem protestantką, katoliczką tym bardziej.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Mam wrażenie, że ktoś coś rozgrywa... :-( Naszym kosztem.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Wuka pisze: I tak na marginesie: nie jestem protestantką,
No a to nie ty przez lata wypowiadałaś się jako protestantka na forum protestantów?
pisze: katoliczką tym bardziej
No i dlatego że odrzucasz Kościół Chrystusa masz takie wątpliwości jakie masz
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:
Queza pisze:Żyd w cale nie ma pierwszeństwa do Boga. Oni są daleko w tyle. Ominął ich Kościół.
Tak poważnie myślisz ???
A apostołowie,uczniowie Pańscy,nawet Korneliusz ???
Myślę, że przez pryzmat apostołów nie ma co oceniać wszystkich Żydów, a Korneliusz był poza środowiskiem żydowskim i myślę, że Jemu podobnych było i jest wielu na przykład w Kościele.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Quinque pisze:
Wuka pisze: I tak na marginesie: nie jestem protestantką,
No a to nie ty przez lata wypowiadałaś się jako protestantka na forum protestantów?
A Ty też tam byłeś czy zrobiłeś dochodzenie?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Zauwazylam taka dziwna tendencje. Niektorzy nie potrafia mowic na temat, ale o piszacym wiedza wszystko, a nawet jeszcze wiecej. Szpiegow jak widac nie brakuje.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wuka pisze:
Mam wrażenie, że ktoś coś rozgrywa... :-( Naszym kosztem.
Izrael po prostu chce nas okraść. W tym wszystkim pomaga mu największy po drugiej wojnie światowej rozbójnik, czyli USA.
Sprawa dotyczy odszkodowań dla Żydów.
Klimat do tego jest tym bardziej dobry, bo rządząca Partia Interesów Syjonistycznych ( PIS ) wykazuje niesamowitą wprost uniżoność wobec jednych i drugich.
Obecnie jawi się jako obrońca ''polskich interesów'' :-> i prawdopodobnie jeszcze zyska w sondażach
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4173
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Sądownictwo

Post autor: radek »

Proces sądowy powinien dać zadośćuczynienie ofierze i zapewnić, żeby sytuacja się nie powtórzyła, a nie potępiać sprawcę, chyba że ograniczyć jego wolność jeśli wymaga tego zapewnienie by sytuacja się nie powtórzyła. Sędzia mający za główny cel potępienie sprawcy nie ma wybaczenia za swoje grzechy, chyba, że jest idealny

Quran 4:147-149
147. Dlaczego Bóg miałby karać, jeśli będziecie wdzięczni i jeśli uwierzycie? Bóg jest wdzięczny, wszechwiedzący! 148. Bogu nie podoba się rozgłaszanie złych słów, chyba że ktoś doznał niesprawiedliwości. A Bóg jest słyszący, wszechwiedzący! 149. Czy wy czynicie dobro jawnie, czy w skrytości, czy też odpuścicie komuś zło - to, zaprawdę, Bóg jest odpuszczający, potężny!

Mat 7:1 eib "(1) Przestańcie osądzać, abyście nie zostali osądzeni."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Queza pisze:
Quinque pisze:
Wuka pisze: I tak na marginesie: nie jestem protestantką,
No a to nie ty przez lata wypowiadałaś się jako protestantka na forum protestantów?
A Ty też tam byłeś czy zrobiłeś dochodzenie?
A to nie można czytać innych forów? Gdybym tego nie robił to bym nie wiedział takich rzeczy

Poza tym, tego że autorka wątku skłamała w żywe oczy nikt nie zauważył
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jachu pisze:
Queza pisze:Żyd w cale nie ma pierwszeństwa do Boga. Oni są daleko w tyle. Ominął ich Kościół.
Tak poważnie myślisz ???
A apostołowie,uczniowie Pańscy,nawet Korneliusz ???
Rzym. 3:1-4
1. Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania?
2. Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże.
3. Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą?
4. Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich I zwyciężył, gdy będziesz sądzony.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”