DEPRESJA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

DEPRESJA

Post autor: Luba »

Depresja atakuje świat. W Polsce choruje już co 10. osoba [INFOGRAFIKA]


Depresja atakuje coraz częściej. Już teraz choruje na nią 350 mln ludzi na całym świecie, w Polsce – oficjalnie 1,5 mln, nieoficjalnie – nawet co 10. osoba. Według szacunków WHO, za 12 lat będzie to najczęściej diagnozowana choroba na ziemi.


Eksperci podkreślają, że co prawda przyczyna depresji leży w mózgu, ale odbija się ona na całym organizmie. Jakie objawy ostrzegają o depresji, w jakim wieku choroba atakuje najczęściej, kto jest najbardziej narażony i jak ją wyleczyć? Wszystkiego dowiecie się z infografiki, którą przygotowaliśmy na przypadający 23 lutego Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.



(...)

Depresja
Źródło: Onet


https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profila ... ce-choruje



Nie mialam swiadomosci, ze jest az tak zle.

Zachecam do przeczytania calego artykulu i do komentarza.


Ps. Jesli zapodany link nie znajdzie strony, wklejcie w google pierwsze podkreslone zdanie z tego postu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Link faktycznie nie działa, ale wpisanie zdania tak.
Nie będę raczej się wypowiadać, bo widzę, że i ty i ja jesteśmy tu niemile widziane. Szkoda czasu, Luba.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze:Link faktycznie nie działa, ale wpisanie zdania tak.
Nie będę raczej się wypowiadać, bo widzę, że i ty i ja jesteśmy tu niemile widziane. Szkoda czasu, Luba.
Wuka, wysylam ci wiadomosc na priv.....daj jakos znac, czy odebralas....mam wrazenie, ze ta droga komunikacji nie dziala.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Odebrałam i wysłałam. :-)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

wuka pisze:Nie będę raczej się wypowiadać, bo widzę, że i ty i ja jesteśmy tu niemile widziane. Szkoda czasu, Luba.
Przez kogo jesteście niemile widziane? Dlaczego nie będziesz się wypowiadać? Ja mam depresję ale nie pękam i Wy też nie pękajcie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Queza pisze:
wuka pisze:Nie będę raczej się wypowiadać, bo widzę, że i ty i ja jesteśmy tu niemile widziane. Szkoda czasu, Luba.
Przez kogo jesteście niemile widziane? Dlaczego nie będziesz się wypowiadać? Ja mam depresję ale nie pękam i Wy też nie pękajcie.
Wystarczy przeczytac dyskusje w shotboksie. Ja mam dosc forum. Wspolczuje depresji. :serce:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Okropna choroba. Pamiętam jak kilkanaście lat temu wróżka mi wróżyła, że zachoruję na chorobę spowodowaną wielkim smutkiem i nieleczona będzie miała negatywne skutki. Faktycznie zachorowałam, lecze się i tak to trwa do dziś.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam !
Napisane jest w Piśmie:
- Nie odejdziesz z forum onego, bo jest ono forum w którym mam upodobanie !
Nie uczynisz sobie forum innego, nie będziesz pisał na innym forum. Tak mówi Pan !
Albowiem szeroka jest brama prowadząca do fałszywych forów, a wąska prowadząca do forum prawdziwego. Ktokolwiek by odszedł z forum prawdziwego i zawierzył forum fałszywemu nie wnijdzie do Królestwa !

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Queza pisze:Okropna choroba. Pamiętam jak kilkanaście lat temu wróżka mi wróżyła, że zachoruję na chorobę spowodowaną wielkim smutkiem i nieleczona będzie miała negatywne skutki. Faktycznie zachorowałam, lecze się i tak to trwa do dziś.
Wierzysz w takie rzeczy jak wróżki? No co ty..kobieto?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Wierzę w Boga a wróżki są autentyczne.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Queza pisze:Wierzę w Boga a wróżki są autentyczne.
Autentyczne są na pewno, bo są z krwi i kości. Ale te biedactwa i ze sobą mają wiele problemów.
Myślałaś o zmianie odżywiania. O odpowiednich dietach, przede wszystkim o naturalnych dietach.
Wszystko z naturalnego chowu. Zdaję sobie sprawę, że i drogie i wiele czasu trzeba poświęcić.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Korn pisze: Myślałaś o zmianie odżywiania. O odpowiednich dietach, przede wszystkim o naturalnych dietach.

Moglbys to troche rozwinac, Korn....?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja powinnam być na diecie, bo nie mam woreczka żółciowego, już do końca życia powinnam być na diecie, ale różnie to ze mną bywa, raz jestem na diecie a raz nie... mam problem z odpowiednim odżywianiem i jak sobie pofolguję to to wychodzi później, rozlegulowuje mi się brzuch. :bardzo_smutny:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Oto anonimowa wypowiedz z pewnego forum sprzed kilku lat:


Religia a depresja

Ponieważ znowu tu widzę jakichś księży a być może jednego apostoła różnymi loginami nawołujących do modlitwy i pokuty jako remedium na depresję przestawiam pierwsze lepsze badanie znalezione ad hoc w google pod hasłem "religia i depresja". W skrócie: badanie przeprowadzono w bardzo porządnej uczelni UCL (zazwyczaj oceniana w pierwszej 10 na świecie) i zbadano ponad 8 tysięcy osób przyjętych do szpitali w różnych krajach na operacje chirurgiczne (bez objawów depresyjnych) z którymi przeprowadzono w związku z tym wywiady. Wywiady powtórzono po roku czasu od pierwszego badania. Osoby deklarujące się jako praktykujący wierzący miały w tym czasie epizod depresyjny w 10,3% przypadków, osoby deklarujące ogólnie światopogląd spirytualistyczny w 10,5% zaś pozostałe (określane jako wyznające światopogląd laicki) - 7%. . Jest jednak nadzieja dla wierzących. Badając bardziej szczegółowo stwierdzono że osoby "letnie" religijnie miały częstotliwość depresji nieco tylko wyższą od laików zaś osoby mocno wierzące znacznie wyższą (12,4%). Coś musi być w fakcie że osoby bardzo religijne mają o 81% wyższe prawdopodobieństwo depresji od tych mało lub w ogóle niezainteresowanych. Ateizacja nie jest oczywiście nawet teoretycznym sposobem na depresję a dodatkowo religia ma społecznie nawet dużo ważniejsze funkcje, stwierdzam jedynie że w przypadku akurat depresji uciekanie w religijność może być zdecydowanie "antyskuteczne".




Co o tym sadzicie...?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Być może dlatego tak jest, gdyż osoby religijne, mające depresję nie leczą się u lekarzy tylko się modlą o uzdrowienie, natomiast mniej wierzący pójdą do lekarza, wezmą leki, porozmawiają z lekarzem i szybciej pokonują chorobę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”