Strajk nauczycieli.

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
kansyheniek pisze:
Podatek kościelny nie ma nic do tego.
No jak nie....?

Ale ok...niech bedzie po twojemu :->

Ja koncze pisac na forum ze wzgledow czasowych ...bo zbyt sie wkrecam za kazdym razem... :-D Zrobilam tylko wyjatek dla moda :->...zanim mnie zbanowal... :->

Pozwole sobie jeszcze raz wyrazic opinie o tym forum...Uwazam, ze jest najlepsze ze wszystkich, jakie znam. Tak trzymajcie... :->


To byl moj ostatni post tutaj.

Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie :->
Luba, będę za tobą tęskniła :cry:
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Luba pisze:Wyglada na to, ze to raczej ty zyjesz z socjalu, skoro nie wiesz, jak funkcjonuje niem. system podatkowy. Ja nie musze placic placic podatku "koscielnego" jesli nie przynaleze do kosciola, a moje dzieci nie musza chodzic na lekcje religii.

Ale, powiem ci szczerze, ze jestem -niestety- wciaz oficjalnie zdeklarowana rzymska katoliczka, ze wzgledu na pracodawce...ale, jak juz wczesniej napisal RM, bylam zmuszona wybrac zlo konieczne.
https://repozytorium.ukw.edu.pl/bitstre ... sequence=1

„— nauka religii jest przedmiotem wpisanym w porządek nauki szkolnej,
— nauka religii jest firmowana przez szkołę,
— nauczanie religii w szkole jest zależne od władz państwowych,
— pomoce naukowe i środki potrzebne do nauki są w dyspozycji władz szkolnych,
— koszty utrzymania nauczycieli religii pokrywają władze państwowe” (Warchałowski, 1998, s. 43).
żeby nie być gołosłownym.
Pani luba ma zerowe pojęcie o szkolnictwie w Niemczech i o podatkach.
Ale, powiem ci szczerze, ze jestem -niestety- wciaz oficjalnie zdeklarowana rzymska katoliczka, ze wzgledu na pracodawce...
to zdanie oznacza,że płaci pani jednak podatek kościelny.... :roll:
Ja mam to "szczescie" (podatkowe oczywiscie), ze mieszkam w DE...i nie musze lozyc na nauczycieli religii, jesli tego nie chce.
Pracodawca panią zmusza do płacenia na KK czy co?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Szanowny moderatorze.. :-> .

Tak, place podatek "koscielny", bo zdeklarowalam sie przed laty jako katoliczka.....bo ochrzczono mnie kiedys w krk.

W DE pracuje w sluzbie zdrowia, moja Sozialstation jest prawatnym przedsiewzieciem lokalnego dziekanatu i szef, dziekan , oczekuje od swoich "poddanych" przestrzegania wartosci chrzescijanskich, a najwazniejsza dla niego wartoscia jest ...kasa :-D

Dla mnie, kiedy pracuje, ta wartosc rowniez jest najwazniejsza :-D

A wiec wszystko w tym ukladzie pasuje...szef bardzo dobrze placi...i zwyczajnie oplaca mi sie placic ten feralny podatek.

Oczywiscie przymusu zadnego nie ma, w dzisiejszych czasach brakuje w naszym fachu personelu, wiec i muzulmanki sa tu mile widziane. Jednak jakiekolwiek powazniejsze funkcje maja zaszczyt pelnic wylacznie katolicy...

Jesli chodzi o finansowanie nauczycieli religii rk, to wiem, ze placeni sa wlasnie z puli wplaconego podatku na krk...niestety nie dysponuje dowodami i nie wykaze ci tego na szybko...

Zapodany przez ciebie link wcale nie powaza tego, co napisalam powyzej.

Placac ten podatek, owszem, place i na tych nauczycieli....

Piszac poprzednie posty chodzilo mi tylko o to, ze jesli zrezygnuje z przynaleznosci do krk ,nie musze tego podatku placic...ze mam mozliwosc wyboru.... :-D ...a tym samym nie dokladam sie do bezposredniego zrodla finansowania nauczyciel religiii rk....

Oczywiscie jezeli moje dzieci nie biora udzialu w nauce religii rk, musza brac udzial w lekcjach etyki, a to znaczy, ze nauczyciele tego przedmiotu placeni sa takze z ogolnych podatkow.
Niepotrzebnie robisz z tego afere, bo nie jest to przeciez jakas sprawa wielkiej wagi....

Nie wykluczam tez ewentualnosci, ze cos pokrecilam niechcacy....i byc moze ty masz racje... :->

Pogardliwe sugestie z twojej strony, ze zyje z socjalu , tylko dlatego, ze mamy rozne zdania w jakiejs kwestii, uwazam za "chwyty ponizej pasa".
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
W swietle twojego motta zdajesz sie byc niekonsekwentny....Zakomunikowales mi wlasnie, ze dla ciebie jest baaaaaaaardzo wazne kto ma racje, a nie co jest racja :->


Wobec tego masz wiec racje....Moderator ma zawsze racje.... :-D

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Luba pisze:Tak, place podatek "koscielny", bo zdeklarowalam sie przed laty jako katoliczka...
Luba pisze:Jednak jakiekolwiek powazniejsze funkcje maja zaszczyt pelnic wylacznie katolicy...
rozumiem,że zadeklarowałaś się jako katoliczka bo wtedy będziesz miała możliwość awansu,mimo iż Twoje poglądy są jednoznaczne:
Radku...religia to najwieksze zlo, jakie spotkalo ludzkosc...i zawsze prowadzi do smierci
Możliwość awansu lub...śmierć...
Bez komentarza... :aaa:
Luba pisze:Jesli chodzi o finansowanie nauczycieli religii rk, to wiem, ze placeni sa wlasnie z puli wplaconego podatku na krk...
Jest to wiedza błędna...
Luba pisze:ie wykluczam tez ewentualnosci, ze cos pokrecilam niechcacy...
nie niechcący tylko z niewiedzy...
Luba pisze:Placac ten podatek, owszem, place i na tych nauczycieli....
Ten podatek nie finansuje nauczycieli szkół publicznych.Ci nauczyciele są finansowani z budżetu państwa co już wykazałem.
Luba pisze:W swietle twojego motta zdajesz sie byc niekonsekwentny...
jeśli nie rozumiesz czym jest racja to nie wypowiadaj się na temat mojego motta.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

rol23

Post autor: rol23 »

Publiczna szkoła powinna tylko nauczyć czytać, pisać i liczyć. Reszta edukacji powinna być dobrowolna i opłacana z prywatnych środków. Każdy się uczy tego czego chce jego rodzic.

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

rol23 pisze:Publiczna szkoła powinna tylko nauczyć czytać, pisać i liczyć. Reszta edukacji powinna być dobrowolna i opłacana z prywatnych środków. Każdy się uczy tego czego chce jego rodzic.
Jasne!
Ale już pod żadnym pozorem uczyć mnożenia, geometrii, trygonometrii.
Fizyka winna być zabroniona.
Literatura, muzyka, sztuka- tylko i wyłącznie dla bogatych.
A ludzi z takimi pomysłami jak Ty, winni odizolowywać od społeczeństwa!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3666
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Publiczna szkoła powinna tylko nauczyć czytać, pisać i liczyć. Reszta edukacji powinna być dobrowolna i opłacana z prywatnych środków. Każdy się uczy tego czego chce jego rodzic.
Teraz rozumiem skad taki poziom twoich wypowiedzi.

rol23

Post autor: rol23 »

Henryk pisze:
rol23 pisze:Publiczna szkoła powinna tylko nauczyć czytać, pisać i liczyć. Reszta edukacji powinna być dobrowolna i opłacana z prywatnych środków. Każdy się uczy tego czego chce jego rodzic.
Jasne!
Ale już pod żadnym pozorem uczyć mnożenia, geometrii, trygonometrii.
Fizyka winna być zabroniona.
Literatura, muzyka, sztuka- tylko i wyłącznie dla bogatych.
A ludzi z takimi pomysłami jak Ty, winni odizolowywać od społeczeństwa!
Mnożenie, geometria czy trygonometria większości ludzi do niczego nie jest potrzebna. Czy zdajesz sobie sprawę jakie katorgi oni przechodzą gdy mają się tego uczyć?
Literatura, muzyka, sztuka to fanaberia. Jest sto innych sposób na marnowanie publicznej kasy.
Jesteś rasistą, bo chcesz tylko izolować innych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”