Świat w ogniu

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

Twoje wypowiedzi o Bogu Izraela automatycznie ustawiło ciebie do Izraela jako jego przeciwnika .
Fantazjujesz.
kazdy ma prawo zyc
Rozumiem, że dla cienie "każdy", nawet gnida ma prawo żyć, ale Palestyńczyk już tego prawa nie ma. :roll: Litości :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
17 maja 2021, 9:50
Rozumiem, że dla cienie "każdy", nawet gnida ma prawo żyć, ale Palestyńczyk już tego prawa nie ma. :roll: Litości :bardzo_smutny:
Według Palestyńczyków Żydzi nie mają prawa żyć w Palestynie.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
17 maja 2021, 12:06
wuka pisze:
17 maja 2021, 9:50
Rozumiem, że dla cienie "każdy", nawet gnida ma prawo żyć, ale Palestyńczyk już tego prawa nie ma. :roll: Litości :bardzo_smutny:
Według Palestyńczyków Żydzi nie mają prawa żyć w Palestynie.
Takie przewrotne to, że łapy opadają.

Jezus uczył, aby przebaczać nawet wrogom. Jak to się ma do nakazów ST wybijania narodów. A na ten nakaz, na jakieś proroctwa i przepowiednie niektórzy tu się powołują, uzasadniając i przyklaskując mordowanie sąsiadów.
Ja wyraźnie swoje stanowisko określiłam. Jestem przeciwniczką wszelkiej przemocy, wszelkiej wrogości, poczynając od zwykłej klótni po rozlew krwi miedzy osobami pojedynczymi, że o masowych mordach, wojnach nie wspomnę.
Izrael współczesny zepchnął palestyńczyków do getta, którym jest Strefa Gazy i ciągle kolejne kawałki tego getta chcą zabrać.
Państwo to istnieje ok.80 lat, przedtem była tam Palestyna. Nagle ciągle im mało. Dlaczego w zgodzie nie potrafią żyć z sąsiadami? Mają wspólne korzenie, wspólnych proroków, świątynne wzgórze też dzielą razem.
Ja jestem zdumiona, że tak wybioórczo i bezwzględnie popieracie mordy na innych, ale Izraela tknąć nie wolno.
I tam i tam mieszkają zwykli ludzie, którzy chcą żyć w spokoju, uczyć się, pracować,chować swoje dzieci. To polityka i religia nakłania do takiego bezeceństwa.
Zobaczycie, że z tego wojna światowa będzie.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
17 maja 2021, 13:14


Takie przewrotne to, że łapy opadają.

Jezus uczył, aby przebaczać nawet wrogom. Jak to się ma do nakazów ST wybijania narodów. A na ten nakaz, na jakieś proroctwa i przepowiednie niektórzy tu się powołują, uzasadniając i przyklaskując mordowanie sąsiadów.
Ja wyraźnie swoje stanowisko określiłam. Jestem przeciwniczką wszelkiej przemocy, wszelkiej wrogości, poczynając od zwykłej klótni po rozlew krwi miedzy osobami pojedynczymi, że o masowych mordach, wojnach nie wspomnę.
Izrael współczesny zepchnął palestyńczyków do getta, którym jest Strefa Gazy i ciągle kolejne kawałki tego getta chcą zabrać.
Państwo to istnieje ok.80 lat, przedtem była tam Palestyna. Nagle ciągle im mało. Dlaczego w zgodzie nie potrafią żyć z sąsiadami? Mają wspólne korzenie, wspólnych proroków, świątynne wzgórze też dzielą razem.
Ja jestem zdumiona, że tak wybioórczo i bezwzględnie popieracie mordy na innych, ale Izraela tknąć nie wolno.
I tam i tam mieszkają zwykli ludzie, którzy chcą żyć w spokoju, uczyć się, pracować,chować swoje dzieci. To polityka i religia nakłania do takiego bezeceństwa.
Zobaczycie, że z tego wojna światowa będzie.
Ręce opadają bo nie masz chyba pojęcia co się tam dzieje.

A jakie było Twoje stanowisko na te słowa Arafata :
"Naszym podstawowym celem jest wyzwolenie od Żydów ziemi od Morza Śródziemnego po rzekę Jordan.
Nie ma znaczenia ani wojna z 1967 ani jej konsekwencje.
Podstawą palestyńskiej rewolty jest wykorzenienie syjonistów z tej ziemi i wyzwolenie jej."

Może to dla Ciebie niepojęte , ale ciężko jest żyć pokojowo obok kogoś kto jawnie czycha na twoje życie.
Całe te Twoje odwoływanie się do autorytetu Pisma w tej sprawie pozbawione jest sensu bo w tym przypadku dwóch się bije na śmierć i życie a Ty czynisz jakieś wrzaski o pokój opowiadając się tylko po jednej ze stron.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
17 maja 2021, 13:14

Państwo to istnieje ok.80 lat, przedtem była tam Palestyna. Nagle ciągle im mało. Dlaczego w zgodzie nie potrafią żyć z sąsiadami? Mają wspólne korzenie, wspólnych proroków, świątynne wzgórze też dzielą razem.
Pisanie takich rzeczy dowodzi jednoznacznie, że nie masz wiedzy na temat Palestyny i Izraela.
Nie znasz ani historii ani obecnej tam sytuacji.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Świat w ogniu

Post autor: radek »

Ja w aspekcie sprawiedliwości nie mam wątpliwości, że Izrael powinien mieć swoje miejsce na świecie. Patrząc na historię nie zawsze tak było. Tym niemniej Izrael jako lud Boży powinien przede wszystkim promieniować na cały świat najdoskonalszym Prawem, a widzimy, że słowa Izraela nie wszyscy szanują. Nie siła rozwiązuje Problemy, lecz wiara. Warto tu przypomnieć historię Dawida i Goliata. Poza tym jak myślicie, takie przykazanie jak to mówiące o niepożądaniu własności swego bliźniego, czy jest tylko sądowym rozstrzygnięciem odznaczającym się jedynie alternatywą kary? Ja myślę, że jeśli widzę, iż mój bliźni twierdzi, że coś należy do niego, to ja traktuję jego i jego własność tak, jak chciałbym aby potraktowano mnie gdybym chciał coś potraktować jak swoje. A czy dla wierzącego jest coś wartościowego wśród rzeczy, które widzi teraz, dla których warto zaryzykować to co mam obiecane od Boga w Jeruzalem zstępującym z Nieba? Ja uważam, że nie opłaca się organizować własnego państwa. W obecnej strukturze globalnej bardziej opłaca się mieć wpływy, zamiast odpowiedzialność wobec mieszkających w ewentualnym kraju ludzi

Mat 5:28 EIB "Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto pożądliwie przygląda się kobiecie, już w swoich myślach dopuścił się cudzołóstwa."

z drugiej strony jakie by Prawo nie miał Izrael, to Bóg go umiłował i warto z tego powodu z Nim trzymać i nie spierać się zbytnio o doczesne troski

Koran 3:186-187
Wy z pewnością będziecie doświadczani w waszych dobrach i w was
samych; i usłyszycie od tych, którym została dana Księga przed wami, i
od bałwochwalców - wiele złego. A jeśli będziecie cierpliwi i jeśli
będziecie bogobojni, to okażecie prawdziwe zdecydowanie
.
Oto Bóg zawarł przymierze z tymi, którym została dana Księga: "Wy
będziecie ją wyjaśniać
ludziom i nie będziecie jej ukrywać." Lecz oni
wyrzucili to za swoje plecy, i przehandlowali za niska cenę. Jakże złe
jest to, co oni kupują!
Obrazek

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Świat w ogniu

Post autor: Krystian »

Radek opanuj się. :-)
Starożytny Izrael nie ma nic wspólnego z obecnym państwem Izrael.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

Krystian pisze:
18 maja 2021, 19:35
Radek opanuj się. :-)
Starożytny Izrael nie ma nic wspólnego z obecnym państwem Izrael.
mozliwe ze nie bo starozytny wparowałby i wyciał w pien a nie jak dzisiaj kazdy nim dyryguje
zwłaszcza ci co nienawidza YHVH Jahszua Mesjasza
Jozue nie załatwił sprawy Gazy i wlecze sie po dzis dzien
Gaza nefilimska
jak padnie Izrael beda spadac głowy europejczyków po o muslim jest nasłana teraz na Hiszpanie
Imperium Otomanskie utracone chca odzyskac na 100 lecie
miecz bedzie w robocie :ph34r:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Świat w ogniu

Post autor: radek »

Ja Izraelitom życzę Dobrze, ale to, że dali się wciągnąć światu w zabawę w państwa miasta, prosząc Samuela by Bóg dał im króla, wygląda na trochę dziecinne zachowanie. Izrael to powinien być naród Nauczycieli Świata, z wyraźnie rozstrzygającą mądrością Słowa. Chociaż jeszcze dziś nie wszystko stracone

Ap 7:4 EIB "I usłyszałem liczbę opieczętowanych ze wszystkich plemion synów Izraela — sto czterdzieści cztery tysiące:"

Ap 14:1-3 EIB "Na górze Syjon zobaczyłem Baranka. Stało z Nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli na czole wypisane Jego imię oraz imię Jego Ojca. (2) Z nieba natomiast rozległ się głos. Brzmiał jak szum nieprzebranych wód, jak odgłos potężnego grzmotu. Na jego tle usłyszałem melodię. Miałem wrażenie, jakby to harfiarze grali na swoich harfach. (3) Śpiewali oni jakby nową pieśń. Rozbrzmiewała ona przed tronem, przed czterema istotami i przed starszymi. Nikt nie mógł się tej pieśni nauczyć oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."
Obrazek

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

Krystian pisze:
18 maja 2021, 19:35
Starożytny Izrael nie ma nic wspólnego z obecnym państwem Izrael.
Nie bardzo rozumiem co niby ma znaczyć to zdanie.
Co takiego wspólnego mają starożytni Grecy ze współczesnymi Grekami?
Albo Egipcjanie?
Co takiego sugerujesz Krystianie?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Świat w ogniu

Post autor: Krystian »

Bo wielu ludzi wierzących, myślą sobie, że obecni mieszkańcy Izraela są z pochodzenia Żydami i łączą to z proroctwami biblijnymi.
Ty jesteś kumaty, więc na pewno to zrozumiesz kansyheniek.Ile tam jest różnych nacji żydowskich.
Greków łączy historia z starożytnymi Grekami i nic więcej.
Pytasz co sugeruje?
Powstanie państwa Izrael w maju 1948 roku, to nie spełnienie się proroctw biblijnych.
Natomiast uważam podobnie jak Ty, że współczesny Izrael jako państwo ma prawo bronić swojego terytorium i przeciwdziałać atakom terrorystycznym :-)
pozdrawiam
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Świat w ogniu

Post autor: radek »

viewtopic.php?p=483267#p483267

Aby uzyskać precyzyjne ustawienie urządzenia "odbijającego" promienie słoneczne oprócz systemu żyroskopów warto zastosować manipulację kolorami powierzchni decydującej o nadaniu urządzeniu pędu przez promienie słoneczne, ponieważ kolor biały w tym przypadku powodowałby nadanie większego pędu niż czarny przez tą samą dawkę odbijanych promieni
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”