Świat w ogniu

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

RN pisze:
15 maja 2021, 11:21
kansyheniek pisze:
15 maja 2021, 10:26
Czyli nie podasz wybitych narodów?
Nie ma co podawać?
Trudno, żeby Izrael w swojej nowożytnej historii, jako zorganizowane państwo mające ledwo 73 lata miało doszczętnie wytępić, całe narody, całe państwa.
Takie coś, nie udało się nawet Hitlerowi.
Nikt nic nie będzie miał do Izraela, jeżeli ten będzie próbował pokojowo układać stosunki ze światem, a zwłaszcza z sąsiadami.
Ale niestety tak nie jest.
Izrael jest w moim odczuciu terrorystycznym oddziałem w regionie, największego terrorysty na świecie, czyli USA.
To jest bardzo ważny punkt strategiczny dla USA, Mnóstwo ropy w regionie i dobre miejsce, aby stamtąd siać destabilizacje, która będzie mogła się roznosić po trzech kontynentach, które są dookoła.
Twarda to mowa, ale ktoś musi Cię w końcu uświadomić, abyś nie żył w nieświadomości, jak sanacyjny chłop :-)
Aj, RN. Świat jest związany systemem sojuszy to wiadomo, Ameryki nie odkryłeś
Kiedyś Ruscy mieli tu duże wpływy a teraz jeden (a właściwie dwóch ) ich sojuszników ma "chwilowo" problemy. To samo dotyczy problemów w Wenezueli np.
Jak by nie było też sojusznika Najjaśniejszego Cara.
Rosja generalnie wszędzie traci wpływy.
Myślisz, że nie wiem jak działa Świat?
Działa według starej rzymskiej maksymy:
Dziel i rzadź.
Polska niewiele znaczy dla Amerykanów dlatego jest inaczej traktowana niż Izrael czy Niemcy albo Japonia.
Ty jesteś nikim w tej rozgrywce nic to twoje pisanie nie pomoże.
Wiadomo było o co chodzi w Syrii bo napewno nie o islamski dzihad. Ruscy się tam utrzymali tylko i wyłącznie z pomocą Turcji którzy się postawili Amerykanom. Gra trwa dalej...
Te wasze pisanie o pokoju i Izraelu to naiwność nic więcej. Tam pokój będzie tylko wtedy jak cały region wpadnie w ręce Amerykanów albo Rosjan
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Świat w ogniu

Post autor: nike »

wuka pisze:
15 maja 2021, 10:09
nike pisze:
15 maja 2021, 10:02
Jak zdarta płyta.
A co? Czy skłamałam? Coś pokręciłam?
Podobno na pamięć znasz ST, a tych obszernych fragmentów w twojej Biblii nie ma? To zmień egzemplarz. Mam kilka normalnych do odstąpienia za darmo. BW, BG kilka innych zarówno papierowych, jak i elektronicznych. Tylko daj znać i już wysyłam. W mojej każdej są fragmenty, o których mówię.
Nie skłamałaś, tylko nie powiedziałaś całej prawdy jeżeli chodzi o starożytny Izrael.
Zapomniałaś dodać, że narody ościenne zawsze prowokowały walki, ile to razy Żydzi byli w niewoli, poczytaj, może coś ci zaświta.
Nigdy nigdzie ja nie pisałam, że znam na pamięć STestament. więc kim jesteś? KŁAMCĄ.
A jeżeli chodzi o egzemplarze Biblii to mam wystarczającą ilość, dziękuję.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

nike pisze:
15 maja 2021, 14:04
wuka pisze:
15 maja 2021, 10:09
nike pisze:
15 maja 2021, 10:02
Jak zdarta płyta.
A co? Czy skłamałam? Coś pokręciłam?
Podobno na pamięć znasz ST, a tych obszernych fragmentów w twojej Biblii nie ma? To zmień egzemplarz. Mam kilka normalnych do odstąpienia za darmo. BW, BG kilka innych zarówno papierowych, jak i elektronicznych. Tylko daj znać i już wysyłam. W mojej każdej są fragmenty, o których mówię.
Nie skłamałaś, tylko nie powiedziałaś całej prawdy jeżeli chodzi o starożytny Izrael.
Zapomniałaś dodać, że narody ościenne zawsze prowokowały walki, ile to razy Żydzi byli w niewoli, poczytaj, może coś ci zaświta.
Nigdy nigdzie ja nie pisałam, że znam na pamięć STestament.
więc kim jesteś? KŁAMCĄ
.
A jeżeli chodzi o egzemplarze Biblii to mam wystarczającą ilość, dziękuję.
Wiesz co? Lecz się.
Nie skłamałaś
więc kim jesteś? KŁAMCĄ
Dawno takiej paskudy nie spotkałam. Nie odzwywaj się do mnie nigdy więcej, już cię prosiłam, abyś nie reagowała na moje wpisy. A swoją drogą, kiedy to Żydzi za czasów ST byli prowokowani? :aaa:
Realizują od czasów tamtych swoją misję - zabić niewiernych, kobiety, dzieci, starców, bo takie dostali przyzwolenie i nakaz. O tym są już tematy na forum., A teraz daj mi wreszcie spokój, kobieto. Masz tak wypaczony obraz świata przez te denominacyjne oszustwa, że w ogóle nie umiesz myśleć po swojemu/.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Świat w ogniu

Post autor: nike »

wuka napisała/
Wiesz co? Lecz się.
Miała bym z tym problem, bo raczej nic mi nie dolega, może ty skorzystaj jeżeli ci coś dolega.
Jest taki piękny tekst u Łukasza--------
Łk 5:31 BGN "A Jezus odpowiedział, mówiąc do nich: Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, którzy źle się mają."
wuka napisała/
Dawno takiej paskudy nie spotkałam.
Rzeczywiście ja też pierwszy raz spotkałam ciebie wuko :-D
wuka napisała/
Nie odzwywaj się do mnie nigdy więcej, już cię prosiłam, abyś nie reagowała na moje wpisy.
Jeżeli sa pod moim adresem, to mam obowiązek prawda?
wuka napisała/
A swoją drogą, kiedy to Żydzi za czasów ST byli prowokowani?
Poczytaj w Księgach Starego Testamentu, może ci sie rozjaśni.
wuka napisała/
Realizują od czasów tamtych swoją misję - zabić niewiernych, kobiety, dzieci, starców, bo takie dostali przyzwolenie i nakaz. O tym są już tematy na forum., A teraz daj mi wreszcie spokój, kobieto. Masz tak wypaczony obraz świata przez te denominacyjne oszustwa, że w ogóle nie umiesz myśleć po swojemu/.
Całe szczęście, że nie muszę myśleć, po twojemu, przynajmniej nie muszę się bać, że się w szczura zamienię.:-D

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

wuka pisze:
14 maja 2021, 20:26
kesja pisze:
14 maja 2021, 17:48
wuka jestes dociekliwa znajdujesz rózne ciekawe tematy czy niezastanawia cie co takiego łaczy Gaze Izrael
Golam ?
Dlaczego tak zwalczaja Izraela skad to sie wzieło kim sa ci wrogowie Boga Izraela .
Moze ci byc trudno bo niejako sama przekresliłas to co mówi o nich Biblia ale kto wie próbuj .
Jak na razie to raczej widzę, że Izrael zwalcza innych. I nie ma dla mnie znaczenia co jakies nazwy łączy. Giną ludzie, którzy mają prawo do życia takie samo, jak atakujący.
"

Do 113 wzrosła liczba ofiar izraelskich ataków na Strefę Gazy. W nocnym ostrzale z ziemi i powietrza zginęła m.in. matka z trojgiem dzieci. Z kolei z Gazy wystrzelono setki rakiet w stronę Izraela, gdzie jedna kobieta zginęła, potykając się w drodze do schronu. ....

Grad rakiet nad Tel Awiwem.

W nocy z czwartku na piątek Izrael przeprowadził największy od lat atak na palestyńską Strefę Gazy. Pojawiały się sprzeczne informacje o wejściu sił lądowych do Strefy, jednak ostatecznie siły zbrojne Izraela oświadczyły, że wojsko lądowe dokonuje ostrzału, ale nie przekroczyło granicy. Hamas i inne frakcje w Gazie dokonały rakietowego ostrzału izraelskich miast. Najwięcej spadło w okolicach miasta Ber Szewa.

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia w Gazie zginęły dotąd 113 osoby, w tym 31 dzieci. Rannych zostało co najmniej 580 osób. W nocy z czwartku na piątek zginęła m.in. kobieta i troje jej dzieci."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... -nowe.html

W świetle takiego bestialstwa nie wiem dlaczego miałabym słuchać co Biblia ma do powiedzenia o Gazie, Izraelu i Golan.
Na co sie [owołujesz na muslimów zastanow sie bo to jest wyborcze Dlatego naisałam zebys posukała co druga strona ma do
powiedzenie Cyzbys sie bała konfrontacji ?
dlaczego nie podałas ze wypuscili na Israela ponad 1600 rakiet
wuka Bóg Israela moim Bogiem Zbawicielem nie allach nie półksiezyc nie ci co nienawidza Israela
Izrael ma swoje winy wobec YHVH zbliza sie ten Czas ale to my zyskujemy na tym przez ich odepchniecie
Rozumiesz czy nadal nic ?
wuka zetknełas sie z ksiega wiedzy ?
ja kilka lat temu dlatego mówie ze nadchodzi czaa ze krk i protestanci oddadza pokłon allahowi
taki jest ich szatanski plan
Czy inna nacje tak bezwzglefna która obcina głowy i zatyka na płocie ?
wuka obrałas zgubny kierunek

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

wuka pisze:
14 maja 2021, 21:06
Są na tym świecie ludzie, którzy nie spoczną dopóki na świecie nie będzie panował islam.
A ci którym się to nie będzie podobało znikną z powierzchni ziemi.
Taki jest cel tego wszystkiego. Zniszczenie Izraela potem
Ameryka lub Europa no i na końcu niemuzułmańska reszta .
Przecież Izrael robi to samo od dawna, wybija inne narody i to z nakazy swojego Boga.
Ponadto chrześcijaństwo działało podobnie...krucjaty, ewangelizowanie pogan czyli wybijanie ludności rdzennej Ameryk (Płn., Środkowa, Płd.)... Jak to ogarnąć w świetle Biblii? Czy Jezus choć słowem wspomniał o takiej jatce, jaką się od wieków (tysiącleci) stosuje?
W tym problem ze nie wybił niestety Jozue zaniedbal Gaze i tak sie wlecze
to samo z Annakami tak sie zwiadowcy przerazili och wielkiego wzrostu ze zwatpili
Wiem ze nie jest latwo patrzec jak dzieci płacza ale mowia ze to robota Bidena on opłacił hamas jest tam antifa
i ci drudzy .wrogowie Izraela

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

wuka pisze:
15 maja 2021, 9:55
kansyheniek pisze:
14 maja 2021, 21:42
Jakie narody wybił lub wybija Izrael?
Chrześcijan na razie zostawmy.
Przecież znasz ST. Mam cytować te obszerne teksty o nakazie wybicia Amorytów, Kananejczyków itd.? Na pewno też wiesz, że za pozostawienie kogokolwiek przy życiu z tych narodów skutkowało zabiciem nieposłusznego Izraelity.
wuka kim byly te narody sprawdz nie unikaj zobacz dlaczego taka decyzja YHVH


Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

wuka pisze:
15 maja 2021, 12:48
RN pisze:
15 maja 2021, 12:18
wuka pisze:
15 maja 2021, 11:33
Chyba jaśniej się nie da, RN.
USA tak ''miłują'' demokracje i wolny rynek, że kompletnie nie znoszą konkurencji :-)
Pod tym względem, będą do końca knuć, prowokować, destabilizować, niezależnie od ceny i według zasady - ''po nas choćby potop''.
To samo można powiedzieć o dowództwie AK, odnośnie wybuchu powstania warszawskiego.
Według mnie, kompletnie bzdurna decyzja, nie licząca się z zasobami ludzkimi, ani materialnymi, w dodatku zapada ona w sytuacji, kiedy losy wojny były tak właściwie przesądzone.
Znów twarda to mowa i jakże inna od tej, która jest w oficjalnym obiegu.
Ludżmi trzeba wstrząsnąć, może to jeszcze coś pomoże.
Jak się słucha ludzi - a niestety jest to większość - to można łatwo zauważyć, jakie szkody wyrządza obecna propaganda w ich umysłach.
To zdecydowanie większe szkody niż covid 19 we wszystkich swoich wersjach.
Zgadzam się z twoją wypowiedzią.
Co do wstrząsania ludźmi...chyba tu niepowodzenie nas czeka. Z doświadczenia osobistego wiem, że poglądy niektórych graniczą z fanatyzmem i "nie przegadasz". Twarde dowody nie pomogą. Wielu po prostu czubek własnego nosa jedynie widzi i wierzy wyłącznie telewizorniom. Co najwyżej nazwą nas antysemitami i w ogóle anty...
A wiesz co się z takimi robi :hehe: Do eleminacji :xoczko:
wlasnie tyle w tobie nienawisci do Israeal ,ze to co napisałas o innych pasuje jak ulał do ciebie a to juz tylko krok zebys zaczeła eliminowac.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

Kesja, jestem porażona twoim tokiem rozumowania i oceniania mnie, chociaż tematem jest Izrael.
Właśnie sprawdziło się to, o czym pisałam.
To nie ja, ele ty i tobie podobni eliminują ludzi, którzy mają własne zdanie.
Ja nie wiem co to jest nienawiść, ani do konkretnej osoby a już tym bardziej do jakiegokolwiek narodu.
Widzę, że dla wielu tak zwanych wierzących nienawiść to jak chleb powszedni.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Świat w ogniu

Post autor: nike »

wuka napisała/
Ja nie wiem co to jest nienawiść, ani do konkretnej osoby a już tym bardziej do jakiegokolwiek narodu.
Przecież ty zaprzeczasz sama swoim wypowiedziom, jeżeli chodzi o Izrael i Arabów.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

nike pisze:
15 maja 2021, 23:07
wuka napisała/
Ja nie wiem co to jest nienawiść, ani do konkretnej osoby a już tym bardziej do jakiegokolwiek narodu.
Przecież ty zaprzeczasz sama swoim wypowiedziom, jeżeli chodzi o Izrael i Arabów.
Czemu zaprzeczam, do jasnej ciasnej!
Potępiam agresję, napady jednych państw na drugie, potępiam wojnę w każdej postaci, wszelkie konflikty na jakimkolwiek tle.
A ty usprawiedliwiasz na wszelkie sposoby każdą agresję Izraela.
Koniec dyskusji z tobą.
Szczurem to ty już jesteś. Tamtym wpisem udowodniłaś, że nie masz absolutnie żadnego pojęcia o wcieleniu, inkarnacji dusz i tych sprawach.
Brzydzę się takimi jak ty.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Świat w ogniu

Post autor: Bobo »

Wuka, nie folguj sobie. Szczurem? Brzydzisz?
Głowę dam, że już 5 minut po napisaniu tego żałowałaś.
Nie reaguj jak oparzona i nie prowokuj ludzi inaczej wierzących.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
16 maja 2021, 12:27
Wuka, nie folguj sobie. Szczurem? Brzydzisz?
Głowę dam, że już 5 minut po napisaniu tego żałowałaś.
Nie reaguj jak oparzona i nie prowokuj ludzi inaczej wierzących.
Bobo-modo
Ja tylko zareagowałam na wpis nike: "Całe szczęście, że nie muszę myśleć, po twojemu, przynajmniej nie muszę się bać, że się w szczura zamienię."
autor: nike » wczoraj, o 16:04

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Świat w ogniu

Post autor: Bobo »

Wuka... ale nike nie nazwała cię szczurem a Ty ją tak.
Naprawdę nie umiesz tego przyjąć?

Zresztą, nauka o reinkarnacji dopuszcza myśl, że można się zamienić w szczura.
https://wiadomosci.onet.pl/religia/swia ... urow/csmlq
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

wuka pisze:
15 maja 2021, 20:26
Kesja, jestem porażona twoim tokiem rozumowania i oceniania mnie, chociaż tematem jest Izrael.
Właśnie sprawdziło się to, o czym pisałam.
To nie ja, ele ty i tobie podobni eliminują ludzi, którzy mają własne zdanie.
Ja nie wiem co to jest nienawiść, ani do konkretnej osoby a już tym bardziej do jakiegokolwiek narodu.
Widzę, że dla wielu tak zwanych wierzących nienawiść to jak chleb powszedni.

Porazona mozesz byc czemu nie ,ale to twój tok myslenia i sama zapedziłas sie w kozi róg swoim nastawieniem
do YHVH .
Twoje wypowiedzi o Bogu Izraela automatycznie ustawiło ciebie do Izraela jako jego przeciwnika .
Jesli czytasz biblie to zeby wytknac jaki Izrael jest agresor jaki ich Bóg okrutny do ciebie nie dociera DLACZEGO
ale kazdy ma prawo zyc i pchła i gnida wsza skorion pajak i nie wazne jaki w nim jad wazne ze Izrael jest okrony
bo Boga maja takiego i takiego .
Co ty widzisz ? gdybys widziala ,to nie stanela bys przeciw YHVH ani Izraelowi ale ty nie dopuszczasz proroctwo ktore
musza sie wypełnic do konca az po Dzien Zmartwychwstania Sprawiedliwych .
Nie wiesz co to jest nienawisc ? no to porozmawiajmy o Izraelu i o YHVH Miłosiernym Cierpliwym Pełnym dobroci
gotowa ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”