Świat w ogniu

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Świat w ogniu

Post autor: nike »

Warto wspomnieć, że nie ma jeszcze nacji PALESTYŃCZYK, wszyscy którzy zamieszkują ten obszar to Palestyńczycy, tak jak my Europejczycy.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

Wuka znajdź mi w źródłach rzymskich coś o poalestyńczykach.
Do reszty się nie odniosę bo to nie ma sensu...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
13 maja 2021, 13:42
Wuka znajdź mi w źródłach rzymskich coś o poalestyńczykach.
Do reszty się nie odniosę bo to nie ma sensu...
Masz rację to wszystko nie ma sensu.
Doprawdy udajecie, czy nie wiecie, że mam na myśli ludność zamieszkującą tereny Palestyny. Skrót myślowy i tyle.
Szkoda, że jedynie to zwróciło waszą uwagę, a istota sprawy rozmyta.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

Napisałaś tak :
Palestyńczycy i pradawne czasy .
Tak ci się chlapnęło,co?
Gdyby to ode mnie zależało wywaliłbym wszystkich tych tzw Palestyńczyków z Izraela.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
13 maja 2021, 13:55
Napisałaś tak :
Palestyńczycy i pradawne czasy .
Tak ci się chlapnęło,co?
Gdyby to ode mnie zależało wywaliłbym wszystkich tych tzw Palestyńczyków z Izraela.
Już wkrótce Izrael przyjdzie nas wywalać.
Dokąd byś tą ludność wywalił?
Kim są według ciebie mieszkańcy Palestyny?
Gdzie ci ludzie mają iść? Tam są ich domy, rodziny, praca. No dobra - pradawne czasy - nic mi się nie chlapnęło. Pewnie trafniej brzmiałoby "od pokoleń"?
Dlaczego Izraelowi nie wystarczają tereny, które uznali za swoje państwo tylko ciągle roszczą sobie jakieś kolejne pretensje.
Są zaborczym i konfliktowym narodem. Rozpanoszyli się po całym świecie i uważają się za jakieś "święte krowy".

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

Może do Polski?
Lubią socjal...duużo socjalu...ale pracy jak najmniej a najlepiej wcale.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Świat w ogniu

Post autor: nike »

wuka pisze:
13 maja 2021, 13:45
kansyheniek pisze:
13 maja 2021, 13:42
Wuka znajdź mi w źródłach rzymskich coś o poalestyńczykach.
Do reszty się nie odniosę bo to nie ma sensu...
Masz rację to wszystko nie ma sensu.
Doprawdy udajecie, czy nie wiecie, że mam na myśli ludność zamieszkującą tereny Palestyny. Skrót myślowy i tyle.
Szkoda, że jedynie to zwróciło waszą uwagę, a istota sprawy rozmyta.
Ja jeszcze na jedno zwróciłam uwagę, że tylko Żyd bije, Arab nie bije, skąd u Żydów są pozabijani i domy poniszczone ? Sami sobie poniszczyli?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Świat w ogniu

Post autor: nike »

wuka napisała/
Już wkrótce Izrael przyjdzie nas wywalać.
Izrael to raczej nie przyjdzie nas wywalać, ale Arab to kto wie, gdzie zgromadzi się ich więcej tam domagają się swoich praw.
wuka napisała/
Kim są według ciebie mieszkańcy Palestyny?
Na terenie Palestyny znajduje się Izrael, Jordania, Arabowie, to są mieszkańcy Palestyny
wuka napisała/
Gdzie ci ludzie mają iść? Tam są ich domy, rodziny, praca. No dobra - pradawne czasy - nic mi się nie chlapnęło. Pewnie trafniej brzmiałoby "od pokoleń"?
Jest 5 czy nawet więcej państw Arabskich, wiec maja gdzie iść, ale też nie muszą mogą mieszkać razem, tylko niech się nauczą szacunku.
wuka napisała/
Dlaczego Izraelowi nie wystarczają tereny, które uznali za swoje państwo tylko ciągle roszczą sobie jakieś kolejne pretensje.
Są zaborczym i konfliktowym narodem.
Nie wiem, czy nie wystarczają, ale w 1967 roku to nie Izrael rzucił sie na Arabów, tylko 5 krajów arabskich na Izraela, który nawet dobrej broni nie miał bo dopiero 19 lat istniał.
Wojna trwała 6 dni, dużo wojska stracił Izrael, ale wygrał i co zrobił, a no zabrał wschodnia Jerozolimę i inne ziemie, wygrał to w wojnie w której stracił dużo swojego wojska i co teraz ma oddać? Tak dużo oddał, jeżeli odda wszystko co zabrał, to za co ginęli jego żołnierze tak dla zabawy, bo Arabom zachciało się wojny?
Arabów było podobno 100 000 żołnierzy mogli Żydów czapkami zarzucić, a jednak przegrali sromotnie, nic ci to nie mówi? Wojna trwała sześć dni.
Arabowie przez te wszystkie lata mszczą sie na Żydach za tamtą porażkę.
Wiec, że to nic im nie pomoże Żydzi wygrają, bo tak mówi słowo BOGA NAJWYŻSZEGO KTÓREGO TY ZNIEWAŻASZ. JHWH---JEHOWA, JAHWE.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, 13:47 przez nike, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Świat w ogniu

Post autor: RN »

nike pisze:
12 maja 2021, 21:47
A kto zaczął --Izraelczycy, czy Arabowie, ?
Kto rzucał balony , które zapalały domy Izrael czy Gaza?
Kto wystrzeliwał rakiety Izraelczycy czy Arabowie?
A więc o co chodzi?
Pokój na Bliskim wschodzie zapanuje dopiero w Królestwie, którego WODZEM będzie JEZUS CHRYSTUS.
No, ale co to za równoważnik. Palestyńczycy zrzucają balony z wodą na głowy Izraelczyków w dyngusa, a Izraelczycy od razu bombardują Palestyńczykom całe domy. Poza tym, ja tam widzę, że punktem zapalnym jest w większości Izrael.
Kolejna sprawa to to, że Izraelczycy nie powinni się mścić na Palestyńczykach, bo mają napisane, że pomsta do Pana należy :->
Należy też zwrócić uwagę na to, że Izrael należy do świata zachodniego i jest ich rozgrywką w regionie. A właściwie to ośrodkiem terrorystycznym sponsorowanym i chronionym przez wielkiego brata - USA. Przy czym Izrael to nie Polska, która wobec USA mówi TOTUS TUUS ( cały twój) Ameryko, rób ze mną co chcesz, ja i tak będą twoją wierna sługą. Izrael wykonuje swoją robotę, ale i wymaga.
Gdyby USA I Izrael porównać do psa, to wydawałoby się, że USA to cały pies za wyjątkiem ogona, którym jest Izrael.
Jednak często dzieje się tam tak, że to nie pies merda ogonem, a ogon psem.
No i wreszcie taka refleksja na koniec. Zachód cały czas rzuca żagiew w kierunku wschodu i nie może się doczekać, kiedy wszystko tam zapłonie. Tymczasem ogień niespodziewanie pojawił się w ich regionie, w ich strefie wpływów.
Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

RN
Palestyńczycy zrzucają balony z wodą na głowy Izraelczyków w dyngusa, a Izraelczycy od razu bombardują Palestyńczykom całe domy. Poza tym, ja tam widzę, że punktem zapalnym jest w większości Izrael.
Poza tym oni dobrze wiedzą, że żadna rakieta wystrzelona w nich nic im nie zrobi: "Żelazna Kopuła. Tak działa izraelski system antyrakietowy".
Wprawdzie :"Rakiety w kierunku Izraela odpalono także z Libanu", ale..." Rakiety spadły do Morza Śródziemnego, nie czyniąc żadnych szkód..."'Nie wiadomo jednak, kto jest odpowiedzialny za ten atak. Jak pisze agencja AFP, powołując się na źródła, libański ruch zbrojny Hezbollah nie był zaangażowany w tę akcję". Ale informacja poszła w świat, bo:"
Co najmniej trzy pociski rakietowe zostały wystrzelone z Libanu w kierunku północnych terenów Izraela – informują Siły Obrony Izraela"

"Niespokojna noc w Strefie Gazy. Setki rakiet spadło na palestyńskie osiedla"
https://www.tvp.info/swiat

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Świat w ogniu

Post autor: kesja »

wuka jestes dociekliwa znajdujesz rózne ciekawe tematy czy niezastanawia cie co takiego łaczy Gaze Izrael
Golam ?
Dlaczego tak zwalczaja Izraela skad to sie wzieło kim sa ci wrogowie Boga Izraela .
Moze ci byc trudno bo niejako sama przekresliłas to co mówi o nich Biblia ale kto wie próbuj .

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

kesja pisze:
14 maja 2021, 17:48
wuka jestes dociekliwa znajdujesz rózne ciekawe tematy czy niezastanawia cie co takiego łaczy Gaze Izrael
Golam ?
Dlaczego tak zwalczaja Izraela skad to sie wzieło kim sa ci wrogowie Boga Izraela .
Moze ci byc trudno bo niejako sama przekresliłas to co mówi o nich Biblia ale kto wie próbuj .
Jak na razie to raczej widzę, że Izrael zwalcza innych. I nie ma dla mnie znaczenia co jakies nazwy łączy. Giną ludzie, którzy mają prawo do życia takie samo, jak atakujący.
"

Do 113 wzrosła liczba ofiar izraelskich ataków na Strefę Gazy. W nocnym ostrzale z ziemi i powietrza zginęła m.in. matka z trojgiem dzieci. Z kolei z Gazy wystrzelono setki rakiet w stronę Izraela, gdzie jedna kobieta zginęła, potykając się w drodze do schronu. ....

Grad rakiet nad Tel Awiwem.

W nocy z czwartku na piątek Izrael przeprowadził największy od lat atak na palestyńską Strefę Gazy. Pojawiały się sprzeczne informacje o wejściu sił lądowych do Strefy, jednak ostatecznie siły zbrojne Izraela oświadczyły, że wojsko lądowe dokonuje ostrzału, ale nie przekroczyło granicy. Hamas i inne frakcje w Gazie dokonały rakietowego ostrzału izraelskich miast. Najwięcej spadło w okolicach miasta Ber Szewa.

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia w Gazie zginęły dotąd 113 osoby, w tym 31 dzieci. Rannych zostało co najmniej 580 osób. W nocy z czwartku na piątek zginęła m.in. kobieta i troje jej dzieci."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... -nowe.html

W świetle takiego bestialstwa nie wiem dlaczego miałabym słuchać co Biblia ma do powiedzenia o Gazie, Izraelu i Golan.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:
14 maja 2021, 20:26
kesja pisze:
14 maja 2021, 17:48
wuka jestes dociekliwa znajdujesz rózne ciekawe tematy czy niezastanawia cie co takiego łaczy Gaze Izrael
Golam ?
Dlaczego tak zwalczaja Izraela skad to sie wzieło kim sa ci wrogowie Boga Izraela .
Moze ci byc trudno bo niejako sama przekresliłas to co mówi o nich Biblia ale kto wie próbuj .
Jak na razie to raczej widzę, że Izrael zwalcza innych. I nie ma dla mnie znaczenia co jakies nazwy łączy. Giną ludzie, którzy mają prawo do życia takie samo, jak atakujący.
"

Do 113 wzrosła liczba ofiar izraelskich ataków na Strefę Gazy. W nocnym ostrzale z ziemi i powietrza zginęła m.in. matka z trojgiem dzieci. Z kolei z Gazy wystrzelono setki rakiet w stronę Izraela, gdzie jedna kobieta zginęła, potykając się w drodze do schronu. ....

Grad rakiet nad Tel Awiwem.

W nocy z czwartku na piątek Izrael przeprowadził największy od lat atak na palestyńską Strefę Gazy. Pojawiały się sprzeczne informacje o wejściu sił lądowych do Strefy, jednak ostatecznie siły zbrojne Izraela oświadczyły, że wojsko lądowe dokonuje ostrzału, ale nie przekroczyło granicy. Hamas i inne frakcje w Gazie dokonały rakietowego ostrzału izraelskich miast. Najwięcej spadło w okolicach miasta Ber Szewa.

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia w Gazie zginęły dotąd 113 osoby, w tym 31 dzieci. Rannych zostało co najmniej 580 osób. W nocy z czwartku na piątek zginęła m.in. kobieta i troje jej dzieci."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... -nowe.html

W świetle takiego bestialstwa nie wiem dlaczego miałabym słuchać co Biblia ma do powiedzenia o Gazie, Izraelu i Golan.
Też nie wiem po co miałabyś słuchać Biblii, która ani słowem nie wspomina o islamie dżihadzie i fundamentalistach islamskich.
Są na tym świecie ludzie, którzy nie spoczną dopóki na świecie nie będzie panował islam.
A ci którym się to nie będzie podobało znikną z powierzchni ziemi.
Taki jest cel tego wszystkiego. Zniszczenie Izraela potem
Ameryka lub Europa no i na końcu niemuzułmańska reszta .
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Świat w ogniu

Post autor: wuka »

Są na tym świecie ludzie, którzy nie spoczną dopóki na świecie nie będzie panował islam.
A ci którym się to nie będzie podobało znikną z powierzchni ziemi.
Taki jest cel tego wszystkiego. Zniszczenie Izraela potem
Ameryka lub Europa no i na końcu niemuzułmańska reszta .
Przecież Izrael robi to samo od dawna, wybija inne narody i to z nakazy swojego Boga.
Ponadto chrześcijaństwo działało podobnie...krucjaty, ewangelizowanie pogan czyli wybijanie ludności rdzennej Ameryk (Płn., Środkowa, Płd.)... Jak to ogarnąć w świetle Biblii? Czy Jezus choć słowem wspomniał o takiej jatce, jaką się od wieków (tysiącleci) stosuje?

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Świat w ogniu

Post autor: kansyheniek »

Jakie narody wybił lub wybija Izrael?
Chrześcijan na razie zostawmy.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”