Film, który warto obejrzeć

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Film, który warto obejrzeć

Post autor: Ketjow-oko »

wuka pisze:
15 maja 2021, 15:13
...niezawodność? Ja bym powiedziała, że dramat.

Cześć Wuka: to zależy w jakich sytuacjach, ''wytrych'' sprawi dramat czy odwrotnie
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Film, który warto obejrzeć

Post autor: wuka »

Ketjow-oko pisze:
15 maja 2021, 15:17
wuka pisze:
15 maja 2021, 15:13
...niezawodność? Ja bym powiedziała, że dramat.

Cześć Wuka: to zależy w jakich sytuacjach, ''wytrych'' sprawi dramat czy odwrotnie
Wiesz co? Sama nie wiem i masz rację: zależy od sytuacji.
Takie skojarzenie mi wpadło do głowy, że bogaci i tak są w dramatycznej sytuacji. Wydaje się, że za pieniądze można wszystko kupić, wiele "załatwić", sporo drzwi pootwierać, ale i tak wszyscy kończą na cmentarzu, a umarłego bliskiego i tak nie można do życia przywrócić za żadne pieniądze. Wielu najbogatszych kupuje sobie zdrowie zabijając niewinnych i stosując organy do przeszczepów. Wystarczy spojrzeć na niektórych arcybogatych staruchów. Sam plastik, ale i tak kostucha łapę wyciągnie.
Można przekupić nieuczciwych urzędników, kupić czyjeś milczenie itd., ale czy to nie jest dramat?

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Film, który warto obejrzeć

Post autor: Ketjow-oko »

Zgadzam się z Twoja wypowiedzią cytuję z postu: ''Można przekupić nieuczciwych urzędników, kupić czyjeś milczenie itd., ale czy to nie jest dramat?'', ludzkich odczuć, reakcji nie sposób przewidzieć w umysłach człowieka czyli w jego tajemniczej ''skrzynce'' nie sposób dotrzeć, dlatego dla bogatego czy biednego (ogólnie się wyrażę w tej kwestii) jest, jest tylko jedna sprawiedliwość, która objawia się tylko w śmierci nawet doskonały ''wytrych'' nie zmieni, nie przekupi ''Pani'' Śmierci, choć wielu zabiega w tym kierunku np. w medycynie nie wspomnę o innych realiach.
Według mojej oceny ŚMIERĆ osobnika myślącego tj. człowieka zakończenie egzystencji bytu fizycznego to jedyna sprawiedliwość, jak jest po drugiej stronie byt duchowy nie wiem i my nie wiemy można tylko snuć domysły lub opierać się na wierze w tym temacie, ale tak faktycznie to nic nie wiemy.
Jednak zejdźmy na temat wątku - Film, który warto obejrzeć
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Film, który warto obejrzeć

Post autor: wuka »

Wczoraj na cda oglądałam film i chcę go polecić.
Jest za darmo.
Rodzaj ciszy (2019)
https://www.cda.pl/video/477234594?t=5305
W głowie się nie mieści, że takie sekty istnieją obecnie! I to na tle wiary w to, że 144 000 wybranych należy przygotować na powrót Boga. Niemcy, Czechy, Holandia i kilka innych krajów, które mamy dosłownie za miedzą. Film oparty na faktach. Jeśli ktoś chce oglądać wielkie akcje i strzelanki to na pewno nie tu. Wydaje się nudny, ale taki nie jest. Mną wstrząsnął.

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Film, który warto obejrzeć

Post autor: Nieziem »

https://youtu.be/w1lrtGPU3WU

"Wojna światów." Polski film nakręcony w 1981roku. Pomyślałbym, że bezdennie głupi, gdyby nie to, co się dzieje na świecie obecnie, od prawie dwóch lat. To zupełnie zmienia percepcję tego obrazu.
Gajos grający tu pracownika wodociągów, fana rządów ówczesnych, popijać piwo mówi: "czego ja mogę więcej chcieć". Taki ówczesny beneficjent pięćset plus.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Film, który warto obejrzeć

Post autor: kansyheniek »

Nieziem pisze:
23 gru 2021, 18:18
https://youtu.be/w1lrtGPU3WU

"Wojna światów." Polski film nakręcony w 1981roku. Pomyślałbym, że bezdennie głupi, gdyby nie to, co się dzieje na świecie obecnie, od prawie dwóch lat. To zupełnie zmienia percepcję tego obrazu.
Gajos grający tu pracownika wodociągów, fana rządów ówczesnych, popijać piwo mówi: "czego ja mogę więcej chcieć". Taki ówczesny beneficjent pięćset plus.
Do dzisiejszych czasów bardzo dobrze pasuje film
EPIDEMIA STRACHU z Mattem Damonem.
Jest to film bodajże z 2010 ale niezwykłe jest jak wiele udało się przewidzieć autorom scenariusza.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”