Refleksja...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Klangman pisze:Hm... wydaje mi się, że to podejście idealistyczne
Ważne, że przychylne. Spójrz na Jezusa, czy to nie idealista? Poświęcił się dla Świata, któremu wiele brakuje do ideału. Nie interesują Go półśrodki, On gra o wszystko, ale taki ambitny nauczyciel jak Ty powinien to rozumieć i wierzyć, że Prawda znajdzie drogę do każdego człowieka, bo każdy na Nią zasługuje

Mat 5:48 eib "Wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec w niebie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

wuka pisze:
George pisze:Sieć 5G to PROCES ZABIJANIA LUDZI!
Zakreśliłam tylko to, ale chciałabym odnieść się do obu twoich wpisów.
Wytłumacz mi, proszę jaki jest sens zabijania ludzi za pomocą tego 5G. Przecież, jak wybiją (kto ma nas wybić?kim są ci ONI?) to także ci ONI pozdychają. A może ONI ukryją się w jakichś betonowych podziemiach i tam będą do końca swego żywota siedzieć i Talmud? czytać?, suchary jeść?
Zaznaczam, że nie jestem fanką żadnych elektronicznych pierdół.
Jak już wszystkich ONI wybiją to co wtedy?
Grabież i zamordyzm dzieje się od dawna. Teraz widać to, jak na dłoni, a jednak nie rozumiem celu tego wszystkiego. Po co komu biedne społeczeństwa, zniewolone? Przecież taki pracownik olewa robotę, pozoruje działania. Jak nie ma motywacji to kicha. Wszystkich nie zabiją.
Dwa zasadnicze pytania:
1.kim są ci ONI
2.jaki mają cel.
Z tym żydowskim spiskiem już też przesadzasz. Tego już nie da się czytać, ciągle w kółko to samo.
Sześć żydowskich kompanii które kontrolują 96% Światowych medii :

https://www.weibo.com/ttarticle/p/show? ... 3166438677
https://www.weibo.com/ttarticle/p/show? ... 3166438677
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

George pisze: Sześć żydowskich kompanii które kontrolują 96% Światowych medii :

https://www.weibo.com/tta...383253166438677
https://www.weibo.com/tta...383253166438677
_________________
Chyba sobie jakieś jaja ze mnie robisz.
Nie odpowiedziałeś na pytania wcale.
Wklejka po angielsku z jakiegoś nieznanego źródła i kilka fotek ma być odpowiedzią?!

Nade wszystko: jeszcze nie ma przymusu oglądania tych stacji czy czytania ich prasy. Z zasady nie należy wierzyć mediom.
Ja znalazłam na to bardzo prosty sposób, wielce komfortowy dla mnie, mojego zdrowia psychicznego i sposobu myślenia. Wypieprzyłam telewizor, nie czytam treści, które zamulają mi głowę i odwracają uwagę od spraw ważnych dla mnie i mojego życia.
Polecam każdemu. Najpierw trauma, jak na odwyku - brak gadającego pudła powoduje początkowo dyskomfort, który szybko mija. Czas da się wypełnić o wiele ciekawiej i pożyteczniej niż gapiąc się w tv i przeskakiwać kanały.

George, polecam. I mniej nienawiści też polecam, bo zauważam, że pogrążasz się w jednym temacie. Po co? Tobie to szkodzi, nikomu innemu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

George pisze:Sześć żydowskich kompanii które kontrolują 96% Światowych medii :

https://www.weibo.com/tta...383253166438677
https://www.weibo.com/tta...383253166438677
Pierwszy z linkow wyswietla mi sie w jakims wschodnim jezyku-nie wiem jakim bo nie potrafie odroznic znakow-przykladowo-chinskich czy japonskich.Drugi link natomiast jest anonimowego autorstwa,co wyklucza go z jakiejkolwiek dyskusji i jest bezzasadne.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze: Pierwszy z linkow
Ten link u mnie się w ogóle nie otwiera.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka pisze:
booris pisze: Pierwszy z linkow
Ten link u mnie się w ogóle nie otwiera.
Do Chin daleko... ;-)

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Księga Hioba i Bóg Izraela

Post autor: George »

wuka pisze:
booris pisze: Pierwszy z linkow
Ten link u mnie się w ogóle nie otwiera.
A czy Biblia się otwiera, gdzie dokładnie pisze kim są religijni Żydzi i rodowici Izraelici, i którego Boga oni wielbią ?

Sześć żydowskich firm multimedialnych pierze mózgi prawie całej ziemskiej populacji, do tego dochodzą żydo-chrześcijańskie, islamskie i żydowskie religijne instytucje które wmawiają brednie o Izraelu jako narodzie WYBRANYM Boga Najwyższego - Ducha Świętego, i cały skołowacony świat w to wierzy :(

Jeśli nie wiesz Wuka kim Żydzi / Izraelici faktycznie są to zajrzyjmy razem do Biblii, do jej najstarszej księgi - Księgi Hioba, która dokładnie opisuje Boga którego Żydzi wyznają i ktoremu służą.

Zobaczymy czy będziesz w stanie rozpoznać w niej ich Boga - Boga Izraela.


KSIĘGA HIOBA

Rozdział 1

1 Żył w epoce brązu, w krainie Uz, człowiek który miał na imię Hiob; był on nieskazitelny i prawy, bogobojny i unikający wszelkiego złego.

2 Miał on siedmiu synów i trzy córki.

3 Majątek jego składał się z trzech tysięcy owiec, trzech tysięcy wielbłądów, pięciuset jarzm wołów, pięciuset oślic i bardzo licznej służby; tak przewyższał on swą bogobojnością i swym majątkiem wszystkich mieszkańców Wschodu.

4 I zdarzało się, że urządzali synowie jego uczty w swoich domach, każdy po kolei; wtedy zapraszali za każdym razem i trzy siostry swoje, aby jadły i piły wraz z nimi.

5 Kiedy te uczty się kończyły, posyłał Hiob sługę aby ich oczyścił, następnie wstał wczesnym rankiem i składał za każdego z nich ofiarę całopalną z kadzidła. Myślał bowiem Hiob: Może zgrzeszyły dzieci moje, złorzecząc Bogu w sercach swoich! Tak czynił Hiob regularnie.

6 Otóż zdarzyło się pewnego razu, że przybyli synowie Boscy, aby stawić się przed Bogiem Najwyższym - Duchem Świętym, a przybył tam też i Pan Szatan - Lucyfer razem z nimi.

7 I zapytał Duch Święty Lucyfera: Zkąd przybywasz? I odpowiedział Szatan Duchowi Świętemu mówiąc: Z wycieczki po ziemi i z pielgrzymki po niej.

8 Rzekł tedy Bóg Najwyższy do Lucyfera: Czyś zwrócił uwagę na sługę mojego Hioba? Albowiem równego mu nie ma na ziemi, tak nieskazitelnego i prawego, bogobojnego i stroniącego od wszelkiego zła.

9 Na to odparł Szatan Duchowi Świętemu i rzekł: Czyż za darmo jest Hiob bogobojnym?

10 Czyż nie ochraniasz go wraz z domem jego i wszystkiem co do niego należy? Dziełom rąk jego błogosławisz więc dobytek jego rozmnożył się w kraju.

11 Pozwól mi wyciągnąć rękę, i dotknąć tego wszystkiego co Hiob posiada, a pewnie otwarcie będzie Bogu złorzeczył.

12 Rzekł wtedy Bóg Najwyższy do Szatana: Otóż wszystko co do Hioba należy jest w mocy twojej, ale jego samego nie dotykaj!
I tak odszedł Lucyfer z przed oblicza Boga Najwyższego.


13 I zdarzyło się pewnego dnia, gdy właśnie synowie i córki Hioba ucztowali, upijając się winem w domu najstarszego brata swojego,

14 Że przybiegł posłaniec do Hioba i rzekł: Woły były przy orce a oślice pasły się w pobliżu,

15 gdy napadli Sabejczycy i zabrali je; sługi zaś ostrzem miecza pozabijali, i uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

16 Jeszcze ten mówił, gdy przybiegł inny i rzekł: Ogień spadł z nieba i spalił trzody i sługi i pochłonął je, i uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

17 Jeszcze ten mówił, gdy przybiegł inny i rzekł: Chaldejczycy wystawili trzy hufce, które napadły na wielbłądy i zabrały je; sługi zaś wyrznęli ostrzem miecza, i uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

18 Jeszcze ten mówił, gdy przybiegł inny i rzekł: Synowie i córki twoje ucztowali pijąc wino w domu najstarszego brata swojego,

19 gdy oto zerwał się nagle gwałtowny huragan od strony pustyni i uderzył w podpory dachu, tak że nad młodymi ludźmi się zapadł i zginęli oni; uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

20 Wtedy powstał Hiob i rozdarł płaszcz swój i ostrzygł głowę swoją; następnie padł na ziemię w ukorzeniu,

21 I rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi w proch się obrucę: Wszechmocny dał, Wszechmocny też zabrał - błogosławione niechaj będzie imię Wszechmocnego!

22 W tym wszystkim nie zgrzeszył Hiob złorzecząc Bogu.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 18:58 przez George, łącznie zmieniany 1 raz.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Dzięki za oświecenie :-/

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Nowy przekład Księgi Hioba

Post autor: George »

wuka pisze:Dzięki za oświecenie :-/
Nie ma za co Wuka

Ale jeśli zechciała byś poddać krytyce literackiej ten nowy przekład Księgi Hioba (przekład George'a) to byłbym Ci bardzo wdzięczny

____________

KSIĘGA HIOBA

Rozdział 1

1 Żył w epoce brązu, w krainie Uz, człowiek który miał na imię Hiob; był on nieskazitelny i prawy, bogobojny i unikający wszelkiego złego.

2 Miał on siedmiu synów i trzy córki.

3 Majątek jego składał się z trzech tysięcy owiec, trzech tysięcy wielbłądów, pięciuset jarzm wołów, pięciuset oślic i bardzo licznej służby; tak przewyższał on swą bogobojnością i swym majątkiem wszystkich mieszkańców Wschodu.

4 I zdarzało się, że urządzali synowie jego uczty w swoich domach, każdy po kolei; wtedy zapraszali za każdym razem i trzy siostry swoje, aby jadły i piły wraz z nimi.

5 Kiedy te uczty się kończyły, posyłał Hiob sługę aby ich oczyścił, następnie wstał wczesnym rankiem i składał za każdego z nich ofiarę całopalną z kadzidła. Myślał bowiem Hiob: Może zgrzeszyły dzieci moje, złorzecząc Bogu w sercach swoich! Tak czynił Hiob regularnie.

6 Otóż zdarzyło się pewnego razu, że przybyli synowie Boscy, aby stawić się przed Bogiem Najwyższym - Duchem Świętym, a przybył tam też i Pan Szatan - Lucyfer razem z nimi.

7 I zapytał Duch Święty Lucyfera: Zkąd przybywasz? I odpowiedział Szatan Duchowi Świętemu mówiąc: Z wycieczki po ziemi i z pielgrzymki po niej.

8 Rzekł tedy Bóg Najwyższy do Lucyfera: Czyś zwrócił uwagę na sługę mojego Hioba? Albowiem równego mu nie ma na ziemi, tak nieskazitelnego i prawego, bogobojnego i stroniącego od wszelkiego zła.

9 Na to odparł Szatan Duchowi Świętemu i rzekł: Czyż za darmo jest Hiob bogobojnym?

10 Czyż nie ochraniasz go wraz z domem jego i wszystkiem co do niego należy? Dziełom rąk jego błogosławisz więc dobytek jego rozmnożył się w kraju.

11 Pozwól mi wyciągnąć rękę, i dotknąć tego wszystkiego co Hiob posiada, a pewnie otwarcie będzie Bogu złorzeczył.

12 Rzekł wtedy Bóg Najwyższy do Szatana: Otóż wszystko co do Hioba należy jest w mocy twojej, ale jego samego nie dotykaj!
I tak odszedł Lucyfer z przed oblicza Boga Najwyższego.


13 I zdarzyło się pewnego dnia, gdy właśnie synowie i córki Hioba ucztowali, upijając się winem w domu najstarszego brata swojego,

14 Że przybiegł posłaniec do Hioba i rzekł: Woły były przy orce a oślice pasły się w pobliżu,

15 gdy napadli Sabejczycy i zabrali je; sługi zaś ostrzem miecza pozabijali, i uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

16 Jeszcze ten mówił, gdy przybiegł inny i rzekł: Ogień spadł z nieba i spalił trzody i sługi i pochłonął je, i uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

17 Jeszcze ten mówił, gdy przybiegł inny i rzekł: Chaldejczycy wystawili trzy hufce, które napadły na wielbłądy i zabrały je; sługi zaś wyrznęli ostrzem miecza, i uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

18 Jeszcze ten mówił, gdy przybiegł inny i rzekł: Synowie i córki twoje ucztowali pijąc wino w domu najstarszego brata swojego,

19 gdy oto zerwał się nagle gwałtowny huragan od strony pustyni i uderzył w podpory dachu, tak że nad młodymi ludźmi się zapadł i zginęli oni; uszedłem tylko sam jeden, aby cię powiadomić.

20 Wtedy powstał Hiob i rozdarł płaszcz swój i ostrzygł głowę swoją; następnie padł na ziemię w ukorzeniu,

21 I rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi w proch się obrucę: Wszechmocny dał, Wszechmocny też zabrał - błogosławione niechaj będzie imię Wszechmocnego!

22 W tym wszystkim nie zgrzeszył Hiob złorzecząc Bogu.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wuka napisał/a:
booris napisał/a:

Pierwszy z linkow

Ten link u mnie się w ogóle nie otwiera.


A czy Biblia się otwiera, gdzie dokładnie pisze kim są religijni Żydzi i rodowici Izraelici, i którego Boga oni wielbią ?
Ty to napisales serio,czy jaja sobie robisz?Wrzucasz niedzialajacegp linka i fakt,ze on sie nie otwiera to wina tego ,kto probuje go otworzyc?Jestes niepowazny.Ok,nie ma sprawy.Ponizej masz odpowiedz na to,czy Biblia sie otwiera,tam gdzie sobie zyczysz:
马克·安德森:软件正在吃掉世界
本周,惠普(我也是其董事会成员)宣布它正在探索将苦苦挣扎的PC部门剥离,以使公司能将更多的精力放在软件开发上,软件领域看起来更有发展前途。于此同时,谷歌收购了手机制造商摩托罗拉移动。两件事情都震惊了科技界。不过这两件事都和我长久以来观察到的趋势相符。即使目前全球股市出现剧烈震荡,但这个趋势让我对美国和全球经济未来的发展持乐观态度。 总而言之,就是软件正在占领全世界。 距离上世纪90年代互联网泡沫达到顶峰,已经过去十多年时间,现在
Powodzenia :-D

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

booris pisze:
wuka napisał/a:
booris napisał/a:

Pierwszy z linkow

Ten link u mnie się w ogóle nie otwiera.


A czy Biblia się otwiera, gdzie dokładnie pisze kim są religijni Żydzi i rodowici Izraelici, i którego Boga oni wielbią ?
Ty to napisales serio,czy jaja sobie robisz?Wrzucasz niedzialajacegp linka i fakt,ze on sie nie otwiera to wina tego ,kto probuje go otworzyc?Jestes niepowazny.Ok,nie ma sprawy.Ponizej masz odpowiedz na to,czy Biblia sie otwiera,tam gdzie sobie zyczysz:
马克·安德森:软件正在吃掉世界
本周,惠普(我也是其董事会成员)宣布它正在探索将苦苦挣扎的PC部门剥离,以使公司能将更多的精力放在软件开发上,软件领域看起来更有发展前途。于此同时,谷歌收购了手机制造商摩托罗拉移动。两件事情都震惊了科技界。不过这两件事都和我长久以来观察到的趋势相符。即使目前全球股市出现剧烈震荡,但这个趋势让我对美国和全球经济未来的发展持乐观态度。 总而言之,就是软件正在占领全世界。 距离上世纪90年代互联网泡沫达到顶峰,已经过去十多年时间,现在
Powodzenia :-D
U mnie w Kanadzie oba linki się otwierają :)

To że w Polsce się nie otwieraja to tylko dowód na to że media są kontrolowane :(

Kiedy byłem pod koniec stycznia na lotnisku w Amsterdamie nasze Forum Biblijne się tan nie otwierało, pokazywała się informacja że jest zainfekowane wirusem :(
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 19:17 przez George, łącznie zmieniany 2 razy.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze:Ty to napisales serio,czy jaja sobie robisz?Wrzucasz niedzialajacegp linka i fakt,ze on sie nie otwiera to wina tego ,kto probuje go otworzyc?Jestes niepowazny.Ok,nie ma sprawy.Ponizej masz odpowiedz na to,czy Biblia sie otwiera,tam gdzie sobie zyczysz:
马克·安德森:软件正在吃掉世界
Dzięki. To są jaja i ja tak potraktowałam wpis Georga.
George pisze:Ale jeśli zechciała
Nie, nie mam ochoty, sorki.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Więc tu już po polsku o tym co powoduje symptomy takie same jak Corona Wirus.

https://m.youtube.com/watch?v=S4PXVDjcYO4
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

George pisze:Kiedy byłem pod koniec stycznia na lotnisku w Amsterdamie nasze Forum Biblijne się tan nie otwierało, pokazywała się informacja że jest zainfekowane wirusem :(
Mniej wiecej w tym samym czasie bylem w Amsterdamie i nie mialem takiego problemu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

booris pisze:
George pisze:Kiedy byłem pod koniec stycznia na lotnisku w Amsterdamie nasze Forum Biblijne się tan nie otwierało, pokazywała się informacja że jest zainfekowane wirusem :(
Mniej wiecej w tym samym czasie bylem w Amsterdamie i nie mialem takiego problemu.
Sprawdziłem, przylecialem z Warszawy 1-go lutego, odlot mialem 2-go o 14:30, wiec było to około 12 - 13 2go Lutego.

Czasem Forum otwiera się bardzo wolno, czasem wogóle, ale informacji o wirusie nigdzie jeszcze nie dostałem poza Amsterdamem, a latam sporo po świecie, w samej Polsce 3 razy w tym roku.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”