Refleksja...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

WK-D pisze:Jak widzicie najbliższe perspektywy Europy i Polski?
Ja widzę cieniutko. Zniewolą nas na maxa

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

wuka pisze:
WK-D pisze:Jak widzicie najbliższe perspektywy Europy i Polski?
Ja widzę cieniutko. Zniewolą nas na maxa
Szczerze? Jedną z opcji jest moja prezydentura, co wiąże się z dostępem do mediów. Drugim krokiem będzie rozpętanie potężnej machiny wiary. Na drodze logiki udowodnię istnienie Boga i wskażę ludziom wyjście z sytuacji. Polska da przykład niezwykłej solidarności. Główną rolę odegrają ludzie, którym wiele dano. Kto będzie od nich wymagał? Oczywiście Duch Święty mieszkający w ich sercach (czyli niejako sami od siebie będą oczekiwać właściwego postępowania). Biblia wskazuje, że wszystko dzieje się na drodze wiary. Nic się nie zmieniło. To logiczna zasada dziejowa (naukowcy wierzą w swoje dociekania i szukają, po czym odkrywają, a to z kolei wywołuje zmiany cywilizacyjne). Proces jest prosty. Wiara -- > wiedza. W Poznaniu na duże zbiorowisko ludzi mówi się.... wuchta "wiary". I to jest właściwe poznanie! Zmiana wypływa z nas. Przez wiarę wszystko się dzieje. Zatem droga do wyjścia z kryzysu jest jedna - zmiana myślenia!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Klangman pisze: Na drodze logiki udowodnię istnienie Boga ...
OK, udowodnij istnienie Quetzalcoatla, Boga Olmeków, Tolteków, Majów, Zapoteków, Misteków, Huasteków, Totonaków, Tarasków, Pipilów, Azteków i jeszcze innych.
Dzięki :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

BoaDusiciel pisze:
Klangman pisze: Na drodze logiki udowodnię istnienie Boga ...
OK, udowodnij istnienie Quetzalcoatla, Boga Olmeków, Tolteków, Majów, Zapoteków, Misteków, Huasteków, Totonaków, Tarasków, Pipilów, Azteków i jeszcze innych.
Dzięki :-)
Nie widzę takiej potrzeby :) I mam raczej scpetyczne nastawienie do ewentualności występowania postulowanych zjawisk :)

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No ale najpierw piszesz, że udowodnisz istnienie Boga, a jak proszę żebyś udowodnił - to nie chcesz udowodnić.
Czuję się chyba urażony, jako potencjalny twój wyborca w wyborach prezydenckich :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

BoaDusiciel pisze:No ale najpierw piszesz, że udowodnisz istnienie Boga, a jak proszę żebyś udowodnił - to nie chcesz udowodnić.
Czuję się chyba urażony, jako potencjalny twój wyborca w wyborach prezydenckich :->
Daj mi materiały, które udostępnił Quetzalcoatl to zacznę od niego, bo ma fajne imię :)

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Gdybym miał materiały od Quetzalcoatla, to bym nie potrzebował udowadniania jego istnienia :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

To nie takie proste. Materiały to jedno, a drugie to powiązania dające sens.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Iam to Bóg, który nie potępia, lecz wspiera. Gdy Was czytam przychodzi mi na myśl wers, mówiący o ofiarowaniu wszystkiego osobom mającym niewiele

Mat 5:3 pau "(3) „Szczęśliwi ubodzy w duchu, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie."
Obrazek

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

radek pisze:Iam to Bóg, który nie potępia, lecz wspiera. Gdy Was czytam przychodzi mi na myśl wers, mówiący o ofiarowaniu wszystkiego osobom mającym niewiele

Mat 5:3 pau "(3) „Szczęśliwi ubodzy w duchu, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie."
Trzeba być dobrej myśli. Liczy się nawet ta mocno oderwana od rzeczywistości :)
Oczywiście nie nawiązuję do przytoczonego przez Ciebie wersu. Swoją drogą...zawsze miałem problemy z jego interpretacją.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Klangman pisze:Trzeba być dobrej myśli. Liczy się nawet ta mocno oderwana od rzeczywistości
Mi przede wszystkim zależy, żeby być pozytywnie i pożytecznie zrozumianym. Staram się nie wtrącać gdy rozmawiają Intelektualiści, ale ten wers bardzo mi pasował do Twojej kampanii, więc postanowiłem się odezwać. Życzę żeby się powiodło bo masz odważny i perspektywiczny plan

Mat 10:7 eib "(7) Po drodze zaś głoście: Królestwo Niebios jest blisko!"
Obrazek

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

radek pisze:
Klangman pisze:Trzeba być dobrej myśli. Liczy się nawet ta mocno oderwana od rzeczywistości
Mi przede wszystkim zależy, żeby być pozytywnie i pożytecznie zrozumianym. Staram się nie wtrącać gdy rozmawiają Intelektualiści, ale ten wers bardzo mi pasował do Twojej kampanii, więc postanowiłem się odezwać. Życzę żeby się powiodło bo masz odważny i perspektywiczny plan

Mat 10:7 eib "(7) Po drodze zaś głoście: Królestwo Niebios jest blisko!"
Uzależniony od aktywności ludzi przypominających Ciebie. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Klangman pisze:Uzależniony od aktywności ludzi przypominających Ciebie
Więc mam uwagę. Aktywność rozumiana fizycznie ma trwałe skutki tylko wtedy, gdy wszyscy będą w zgodzie, a więc jeśli nie przekona się do siebie wszystkich, pozostawiając choćby jednego wroga nie będzie pożądanego efektu mającego być ekstrapolacją dowiedzionej Świętości

Mat 5:21-24 eib "(21) Wiecie o tym, że przodkom powiedziano: Masz nie zabijać , a kto popełni zabójstwo, będzie podlegał karze. (22) Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą, a kto go nazwie głupcem, skończy w ogniu miejsca wiecznej kary. (23) Dlatego jeślibyś składał swój dar na ołtarzu i tam by ci się przypomniało, że twój brat ma coś przeciwko tobie, (24) zostaw swój dar przed ołtarzem, pojednaj się najpierw z bratem, a potem wróć i dokończ ofiarowania."
Obrazek

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

radek pisze:
Klangman pisze:Uzależniony od aktywności ludzi przypominających Ciebie
Więc mam uwagę. Aktywność rozumiana fizycznie ma trwałe skutki tylko wtedy, gdy wszyscy będą w zgodzie, a więc jeśli nie przekona się do siebie wszystkich, pozostawiając choćby jednego wroga nie będzie pożądanego efektu mającego być ekstrapolacją dowiedzionej Świętości

Mat 5:21-24 eib "(21) Wiecie o tym, że przodkom powiedziano: Masz nie zabijać , a kto popełni zabójstwo, będzie podlegał karze. (22) Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą, a kto go nazwie głupcem, skończy w ogniu miejsca wiecznej kary. (23) Dlatego jeślibyś składał swój dar na ołtarzu i tam by ci się przypomniało, że twój brat ma coś przeciwko tobie, (24) zostaw swój dar przed ołtarzem, pojednaj się najpierw z bratem, a potem wróć i dokończ ofiarowania."
Hm... wydaje mi się, że to podejście idealistyczne. Chyba, że źle rozumiem sens wypowiedzi (a muszę przyznać, że Twoje wypowiedzi dość często są skomplikowane) :)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Klangman
Nie mogę odszukać wątku w którym pisaliśmy o twojej książce, taka gapa ze mnie. Dlatego tu zrobię malutki oftopik ;-) . Podtrzymuję zdanie, że książka niełatwa, wielowarstwowa, całkiem nowatorska. Wielkie dzięki za lekturę. Jak będziesz wydawał drugą część, daj koniecznie znać. :xcalus:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”