Czy pójdziecie na wybory?

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:Oby już nastało Królestwo!
Tak, ale jeszcze go nie ma.
Więc trzeba, głosować na mniejsze zło.
Inaczej wybiorą za nas ludzie, którzy będą czynić z Polski państwo Rzymsko - katolickie
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6308
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Anna01 pisze:Ja będę głosować na Trzaskowskiego i absolutnie nie wypieram się Boga. W ogóle nie rozumiem dlaczego w wybory "wkręcasz" Boga !
Moja najbliższa rodzina głosować będzie na Trzaskowskiego i ja też będę głosować na Trzaskowskiego. To będzie w sumie 4 głosy.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

rol23

Post autor: rol23 »

Krystian pisze: Inaczej wybiorą za nas ludzie, którzy będą czynić z Polski państwo Rzymsko - katolickie
Wolę już państwo katolickie niż oparte na posłuszeństwu brukselskim i dewiacjach.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

rol23 pisze:Wolę już państwo katolickie niż oparte na posłuszeństwu brukselskim i dewiacjach.
A Ja najbardziej, chcę Królestwo Niebieskie
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6308
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Krystian pisze:
rol23 pisze:Wolę już państwo katolickie niż oparte na posłuszeństwu brukselskim i dewiacjach.
A Ja najbardziej, chcę Królestwo Niebieskie
A skąd wiesz, że będzie niebieskie? Może będzie szaro - niebieskie, a może biało - szaro - niebieskie, a może będzie to po prostu Królestwo.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Queza pisze:A skąd wiesz, że będzie niebieskie? Może będzie szaro - niebieskie, a może biało - szaro - niebieskie, a może będzie to po prostu Królestwo.
Królestwo Boże, królestwo niebieskie − pojęcie dotyczące odnowy świata przez zapowiadanego Mesjasza w teologii judaizmu i chrzescijaństwa, m.in. katolicyzmu, prawosławia, luteranizmu, ruchu zielonoświątkowego, które rozpoznają jego urzeczywistnienie w Jezusie Chrystusie i jego Kościele. Jezus nauczał o nim w przypowieściach, wyjaśniając jego tajemnicę. Następnie głoszenie to przejęli apostołowie i inni uczniowie Jezusa jako Dobrą Nowinę
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6308
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Niebieskie bo z nieba. Niebo jest niebieskie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Queza pisze:Niebieskie bo z nieba. Niebo jest niebieskie.
TAK
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

rol23

Post autor: rol23 »

Krystian pisze:
rol23 pisze:Wolę już państwo katolickie niż oparte na posłuszeństwu brukselskim i dewiacjach.
A Ja najbardziej, chcę Królestwo Niebieskie
Ja też wolę, to oczywista sprawa.
Ja tylko wskazuję, że wierząca osoba nie może głosować za Trzaskowskim, który popiera zabijanie nienarodzonych dzieci, czy dewiacje seksualne. To znaczy może zagłosować ale wtedy sobie robi jaja z Bożych zaleceń. Jeżeli komuś nie odpowiada Duda, to może nie głosować, albo oddać głos nieważny, czyli ma sporo możliwości, które nie popierają ohydnych dla Boga rzeczy.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

rol23 pisze: wierząca osoba nie może głosować za Trzaskowskim
Można się załamać, czytając takie coś. :-/

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

wuka pisze:
rol23 pisze: wierząca osoba nie może głosować za Trzaskowskim
Można się załamać, czytając takie coś. :-/
EMET:
Badając poza kontekstem politycznym takiego stwierdzenia, spytam: jakiego rodzaju te wierzenia tej wierzącej osoby? Czy chodzi o Rzymsko-katolicyzm, czy w ogóle bycie wierzącym w Boga: niekoniecznie wg tzw. kryteriów konserwatywnych typu: pan [tudzież określany per "ojciec"] T. Rydzyk, ludzie znani z konkretnych postaw tzw. "konserwatywnych"?
Nadto, o ile już mowa o wyborach prezydenta Polski, to, jak wiadomo, w Polsce mieszkają różni ludzie: tak względem przejawianej czy nieprzejawianej wiary i szerzej. O ile kryterium ma być, jak zwykle jest definiowane - Konstytucja, to dany wybrany prezydent liczy się przecież z tym, iż póki co, z tego, co wiem: Polska nie jest krajem wyznaniowym [przynajmniej, póki co, kodyfikacyjnie] wg np. opcji większościowego Wyznania - KRzk? Prywatnie może być pan prezydent [ten lub ów] nawet tzw. ultra wierzącym, zaś wobec bycia prezydentem całego kraju -- nie jeno jakiejś części - wiadomo, że nie jakaś abstrakcja, co kraj składający się z ludzi -- czyli: liczy się \ a przynajmniej liczyć się powinien \, iż spotyka się najrozmaitszych ludzi o najrozmaitszym podejściu do wiary czy jeszcze inaczej.

Czy mógłby nam User o nicku rol23 objaśnić owe uwarunkowania oraz odnieść się do postaw ludzkich?

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jakiś czas temu przestałam słuchać tego kanału, ale dziś przypadkiem całkowitym włączyłam to:
https://www.youtube.com/watch?v=UPD-B6Y ... e=youtu.be
"Bezprawie i niesprawiedliwość a prawa naturalne.TRUDNE PYTANIA CZ.4"
Interesujące, wydaje mi się, a w każdym razie warte uwagi.

To jeszcze niejako przy okazji: U KOGO JESTEŚMY ZADŁUŻENI.
https://www.youtube.com/watch?v=iHL2PFB ... e=youtu.be

rol23

Post autor: rol23 »

EMET pisze:
wuka pisze:
rol23 pisze: wierząca osoba nie może głosować za Trzaskowskim
Można się załamać, czytając takie coś. :-/
EMET:
Badając poza kontekstem politycznym takiego stwierdzenia, spytam: jakiego rodzaju te wierzenia tej wierzącej osoby? Czy chodzi o Rzymsko-katolicyzm, czy w ogóle bycie wierzącym w Boga: niekoniecznie wg tzw. kryteriów konserwatywnych typu: pan [tudzież określany per "ojciec"] T. Rydzyk, ludzie znani z konkretnych postaw tzw. "konserwatywnych"?
Nadto, o ile już mowa o wyborach prezydenta Polski, to, jak wiadomo, w Polsce mieszkają różni ludzie: tak względem przejawianej czy nieprzejawianej wiary i szerzej. O ile kryterium ma być, jak zwykle jest definiowane - Konstytucja, to dany wybrany prezydent liczy się przecież z tym, iż póki co, z tego, co wiem: Polska nie jest krajem wyznaniowym [przynajmniej, póki co, kodyfikacyjnie] wg np. opcji większościowego Wyznania - KRzk? Prywatnie może być pan prezydent [ten lub ów] nawet tzw. ultra wierzącym, zaś wobec bycia prezydentem całego kraju -- nie jeno jakiejś części - wiadomo, że nie jakaś abstrakcja, co kraj składający się z ludzi -- czyli: liczy się \ a przynajmniej liczyć się powinien \, iż spotyka się najrozmaitszych ludzi o najrozmaitszym podejściu do wiary czy jeszcze inaczej.

Czy mógłby nam User o nicku rol23 objaśnić owe uwarunkowania oraz odnieść się do postaw ludzkich?

Stephanos, ps. EMET
Prezydent jest dla wszystkich Polaków, ale Bóg patrzy na kogo oddajesz głos, kogo popierasz. Jeśli popierasz taką osobę:
https://www.pch24.pl/kim-jest-rafal-trz ... 023,i.html
to tak jakbyś napluł Bogu w twarz a potem udawał, że realizujesz Jego przykazania.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

rol23 pisze: Prezydent jest dla wszystkich Polaków
Teoretycznie masz rację. Powiedz mi tylko, co z tą częścią Polaków, którym Duda, mówiąc bardzo delikatnie, nie odpowiada. Mają się wyprowadzić, a może swojego prezydenta-reprezentanta powołac?
W czym taki super jest Duda. Ja nie widzę ani jednego przymiotu. To taka :roll: wołowa.
rol23 pisze:Bóg patrzy
:-D :-D :-D Poważnie? ;-)
rol23 pisze: Jeśli popierasz taką osobę:
https://www.pch24.pl/kim-...ji,76023,i.html
to tak jakbyś napluł Bogu w twarz a potem udawał, że realizujesz Jego przykazania.
Daj spokój. Głupoty piszesz w tym momencie.
Mam odszukać fotkę, ja obecny włodarz klęka z różańcem na Jasnej Górze, czy jak leci z każdym kłopotem po wytyczne do właściciela kota? Taki jest ok? Bóg też patrzy? I jest zadowolony? Może jakies przykazanie nowe dał?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Prezydent jest dla wszystkich Polaków, ale Bóg patrzy na kogo oddajesz głos, kogo popierasz. Jeśli popierasz taką osobę:
https://www.pch24.pl/kim-...ji,76023,i.html
to tak jakbyś napluł Bogu w twarz a potem udawał, że realizujesz Jego przykazania.
List do Rzymian 13:
(1) Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. (2) Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.

Z powyzszego cytatu wynika,iz nie ma mowy o pluciu Bogu w twarz,albowiem kazda wladza pochodzi od niego.Nawet ta,ktora ci sie nie podoba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”