Bastion protestantyzmu

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Re:

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
14 lut 2021, 19:09
Mam pytanie. Dlaczego i na jakiej podstawie piszesz, że tylko ludzie zbawieni po śmierci będą to i owo oglądać.
Są liczne świadectwa ludzi, którzy też byli po tamtej stronie i doświadczali tych cudowności.
Statystyki mówią, że większość po powrocie porzuciła swoje kościoły i religie.
Jak to wyjaśnić?
No przecież to ludzie są cegielkami Kościoła
Bóg pragnie zamieszkać w nas.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Re:

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
14 lut 2021, 20:30
wuka pisze:
14 lut 2021, 19:09
Mam pytanie. Dlaczego i na jakiej podstawie piszesz, że tylko ludzie zbawieni po śmierci będą to i owo oglądać.
Są liczne świadectwa ludzi, którzy też byli po tamtej stronie i doświadczali tych cudowności.
Statystyki mówią, że większość po powrocie porzuciła swoje kościoły i religie.
Jak to wyjaśnić?
No przecież to ludzie są cegielkami Kościoła
Bóg pragnie zamieszkać w nas.
Zupełnie nie widzę związku

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Re:

Post autor: wybrana »

:xpanda:
wuka pisze:
14 lut 2021, 20:32
wybrana pisze:
14 lut 2021, 20:30
wuka pisze:
14 lut 2021, 19:09
Mam pytanie. Dlaczego i na jakiej podstawie piszesz, że tylko ludzie zbawieni po śmierci będą to i owo oglądać.
Są liczne świadectwa ludzi, którzy też byli po tamtej stronie i doświadczali tych cudowności.
Statystyki mówią, że większość po powrocie porzuciła swoje kościoły i religie.
Jak to wyjaśnić?
No przecież to ludzie są cegielkami Kościoła
Bóg pragnie zamieszkać w nas.
Zupełnie nie widzę związku
Dlaczego?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Re:

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
14 lut 2021, 22:15
:xpanda:
wuka pisze:
14 lut 2021, 20:32
wybrana pisze:
14 lut 2021, 20:30

No przecież to ludzie są cegielkami Kościoła
Bóg pragnie zamieszkać w nas.
Zupełnie nie widzę związku
Dlaczego?
Wgląd za kurtynę materialnego życia miało już mnóstwo ludzi. Zgodnie potwierdzają to, co Nieziem napisał, a także ty i inni, o tamtym świecie.
Fakty te nie mają zwiążku z Kościołem, z Bogiem (naszym). To samo widzą i odczuwają, a po powrocie potwierdzają, ludzie niezależnie od rasy, wieku, płci, przynależności do kościołów, wiary lub niewiary, statusu społecznego czy majątku lub jakiejkolwiek innej cechy.
Dlatego cię pytam, bo nie widzę związku z tymi cegiełkami i mieszkaniu boga w kimkolwiek.
Z Kościołem już na pewno nie ma to nic wspólnego, a iskra boża jest w każdej duszy, bo od Niego jest każde życie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Re:

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
15 lut 2021, 8:25
wybrana pisze:
14 lut 2021, 22:15
:xpanda:
wuka pisze:
14 lut 2021, 20:32


Zupełnie nie widzę związku
Dlaczego?
Wgląd za kurtynę materialnego życia miało już mnóstwo ludzi. Zgodnie potwierdzają to, co Nieziem napisał, a także ty i inni, o tamtym świecie.
Fakty te nie mają zwiążku z Kościołem, z Bogiem (naszym). To samo widzą i odczuwają, a po powrocie potwierdzają, ludzie niezależnie od rasy, wieku, płci, przynależności do kościołów, wiary lub niewiary, statusu społecznego czy majątku lub jakiejkolwiek innej cechy.
Dlatego cię pytam, bo nie widzę związku z tymi cegiełkami i mieszkaniu boga w kimkolwiek.
Z Kościołem już na pewno nie ma to nic wspólnego, a iskra boża jest w każdej duszy, bo od Niego jest każde życie.
Ale to człowiek jest świątynią Bożą, a jego serce jej ołtarzem. Ja nie pisałam o Kościele mając na myśli budynek czy instytucje.
Różni ludzie różnych wierzeń mają te doświadczenia, by coś zobaczyli, by zdali sobie sprawę jaki jest ich cel życia i do czego mają dążyć. To doświadczenie ma wpływ na zmianę ich życia oraz wydają świadectwo dla wielu.
To nie było jeszcze miejsce docelowe i ostateczne ich pobytu, ale oni poczuli przedsmak- cząstkę.
Być może ich stan duchowy pozwalał to ujrzeć, ale nie wiemy, czy to było to ostateczne już ich docelowe miejsce.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Re:

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
15 lut 2021, 9:06
wuka pisze:
15 lut 2021, 8:25
wybrana pisze:
14 lut 2021, 22:15
:xpanda:
Dlaczego?
Wgląd za kurtynę materialnego życia miało już mnóstwo ludzi. Zgodnie potwierdzają to, co Nieziem napisał, a także ty i inni, o tamtym świecie.
Fakty te nie mają zwiążku z Kościołem, z Bogiem (naszym). To samo widzą i odczuwają, a po powrocie potwierdzają, ludzie niezależnie od rasy, wieku, płci, przynależności do kościołów, wiary lub niewiary, statusu społecznego czy majątku lub jakiejkolwiek innej cechy.
Dlatego cię pytam, bo nie widzę związku z tymi cegiełkami i mieszkaniu boga w kimkolwiek.
Z Kościołem już na pewno nie ma to nic wspólnego, a iskra boża jest w każdej duszy, bo od Niego jest każde życie.
Ale to człowiek jest świątynią Bożą, a jego serce jej ołtarzem. Ja nie pisałam o Kościele mając na myśli budynek czy instytucje.
Różni ludzie różnych wierzeń mają te doświadczenia, by coś zobaczyli, by zdali sobie sprawę jaki jest ich cel życia i do czego mają dążyć. To doświadczenie ma wpływ na zmianę ich życia oraz wydają świadectwo dla wielu.
To nie było jeszcze miejsce docelowe i ostateczne ich pobytu, ale oni poczuli przedsmak- cząstkę.
Być może ich stan duchowy pozwalał to ujrzeć, ale nie wiemy, czy to było to ostateczne już ich docelowe miejsce.
A ja piszę o BUDYNKU?!
Ta sprawa w ogóle nie ma nic wspólnego z żadnymi ołtarzami jako sercami, ani z wierzeniami jako takimi.
Oczywiście, że ma to wpływ na resztę życia. Przede wszystkim ludzie ci wyzbywają się strachu przed śmiercią, przed karami pośmiertnymi, jak to wbijają nam do głów wszelkiej maści religie. Ludzie ci najczęściej w ogóle odchodzą z wszelkich kościołów jako instytucji. Zaprzestają ludzi dzielić i szufladkować według poszczególnych religii i wiar w bogów.
Wielu otrzymuje też jakiś dar szczególny, nową umiejętność.
Miejsce docelowe...daleka droga. Póki co liczne inkarnacje i nauka, doskonalenie duszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”