Bastion protestantyzmu

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

efroni.
Tak,efroni,te komentarze były po prostu trafne i nie były oparte na złośliwości tylko na faktach.O.K,tylko nie zajmujmy się tematami zastępczymi.

Mam nadzieje,że nie zapomniałeś o tym pytaniu.
Kto wydał wyrok śmierci na Adama i na cały rodzaj ludzki?,dlaczego umieramy?
Czy to był wyrok oparty na Bożej miłości?,czy też na Bożej sprawiedliwości.?
Pozdrawiam.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Nie odrzucam prawdy Starego Testamentu, bo on ewidentnie i dokładnie opisuje historie grzechu i upadku człowieka. Nowy Testament jest prawdą przedstawioną trochę w hebrajski sposób, a i też zmienioną przez tych, którzy chcieli zaciemnić jego treść.
Nie odrzucasz "prawdy Starego Testamentu", ale jest to słowo Zwodziciela do narodu Izraelskiego.
Nowy Testament jest dla odmiany prawdą, ale... zmienioną.

I co mam myśleć? :crazy:

WK-D
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2014, 15:26

Post autor: WK-D »

Generalnie w porządku.
Tylko to musi wynikać z jakieś powieści bo z Biblii na pewno nie.
Z Biblii jaką mamy do dyspozycji faktycznie nie wynika. Pamiętajmy jednak, że manipulacji dokonano na niej i to cąłkiem sporo. Ustalano kanon wygodny dla zwycięzców, kopiści robili swoje na zlecenie Watykanu. Do dziś mamy różne kanony używane w różnych odłamach chrześcijaństwa, a i samych odłamów jest dużo.
To w nas pobrzmiewa katolickość w wykładni PS, a protestantyzm przecież bazuje na katolickości. Coś tam pozmieniano, ale główne nauki są takie same.
Początki chrześcijaństwa, jak najbardziej, głosiły nauki o reinkarnacji.
Nie wiem, czy dokładnie tak, jak wybrana je przedstawia, ale nauki o wędrówce dusz znane i akceptowane są/były w pismach, które KrK odrzucił (bez wyjaśnienia i uzasadnienia).

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

chryzolit pisze:efroni.
Tak,efroni,te komentarze były po prostu trafne i nie były oparte na złośliwości tylko na faktach.O.K,tylko nie zajmujmy się tematami zastępczymi.

Mam nadzieje,że nie zapomniałeś o tym pytaniu.
Kto wydał wyrok śmierci na Adama i na cały rodzaj ludzki?,dlaczego umieramy?
Czy to był wyrok oparty na Bożej miłości?,czy też na Bożej sprawiedliwości.?
Pozdrawiam.
Ten komentarz który zacytowałem [ a który autorytarnie określiłeś, że jest nie na temat (07.06.2020 godz.13,17) ] był bardzo trafny i nie był oparty na złośliwości tylko na faktach
I w dostatecznym stopniu wyjaśniał dlaczego wasze denominacyjne nauki wywyższacie nad inne denominacyjne nauki i to z tak wielką wyższością.

O pytaniu nie zapomniałem .
Odpowiadałem na nie nie raz i nie dwa , więc uznałem że odpowiedź znasz .
Ja z kolei znam doskonale wasze denominacyjne odpowiedzi na te pytania , więc jaki sens ma wałkowanie tego samego ?
Tym bardziej, że i tak nie interesuje Cię zbliżanie się do obiektywnej prawdy [z wiadomego powodu] .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

efroni.
Zauważ proszę szczegóły swojego wpisu.
Są pytania,które stawiają Cię w trudnej sytuacji,bo odpowiedz na nie jednoznacznie daje odpowiedz że Bóg-Stwórca nie jest tylko Bogiem miłości,ale i sprawiedliwości.
To Stwórca wydał wyrok śmierci i dlatego wszyscy ludzie na świecie umierają.
Co wyraznie świadczy że Stwórca nie jest tylko Bogiem miłości.

To nie jest działanie miłości tylko sprawiedliwości,o które Ty nie chcesz słyszeć i obrzucasz mnie jakimis sekciarskimi,czy denominacyjnymi myślami,co dobrze wiesz,że w moim przypadku jest nieprawdą.

Mam nadzieje że przemyślisz sobie te problemy,zanim mnie zaatakujesz,nieładnie efroni.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze: To Stwórca wydał wyrok śmierci i dlatego wszyscy ludzie na świecie umierają.
Co wyraznie świadczy że Stwórca nie jest tylko Bogiem miłości.

To nie jest działanie miłości tylko sprawiedliwości
O jakiej śmierci ty piszesz? Przecież ciało człowieka od początku jest poddane śmierci, bo one należy do ziemi. Jeżeli w Biblii jest mowa o śmierci, to jest mowa o śmierci duchowej. Ciało jest tylko czasowym miejscem dla życia duszy w celu oczyszczenia. Do śmierci duchowej przyczynił się szatan, bo zwiódł, okłamał. To szatan zagradza drogę duszy, która pragnie powrócić do swojego domu - do Raju. Bóg pragnie, by wszystkie dusze odnalazły swój dom, ale nie wszystkie dusze tego pragną. Błądzą w ciemności i nie mogą odnaleźć drogi. Jezus przyszedł, by nas poprowadzić i by prostować naszą drogę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: To szatan zagradza drogę duszy, która pragnie powrócić do swojego domu - do Raju. Bóg pragnie, by wszystkie dusze odnalazły swój dom, ale nie wszystkie dusze tego pragną.
Ależ tak.
A teraz podaj księgę, rozdział i werset, który o tym mówi.
Jeśli nie, to podaj datę i godzinę prywatnego objawienia, którego doznałaś od Zwodziciela.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana-napisała.
O jakiej śmierci ty piszesz? Przecież ciało człowieka od początku jest poddane śmierci, bo one należy do ziemi. Jeżeli w Biblii jest mowa o śmierci, to jest mowa o śmierci duchowej. Ciało jest tylko czasowym miejscem dla życia duszy w celu oczyszczenia. Do śmierci duchowej przyczynił się szatan, bo zwiódł, okłamał. To szatan zagradza drogę duszy, która pragnie powrócić do swojego domu - do Raju. Bóg pragnie, by wszystkie dusze odnalazły swój dom, ale nie wszystkie dusze tego pragną. Błądzą w ciemności i nie mogą odnaleźć drogi. Jezus przyszedł, by nas poprowadzić i by prostować naszą drogę.
To tak jak by wykład nie z tego świata,brak możliwości rozmowy.
Pozdrawiam.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Ciało jest tylko czasowym miejscem dla życia duszy w celu oczyszczenia.
Jeszcze wytłumacz, czy masz na myśli oczyszczenie ciała, czy oczyszczenie duszy.
Nie nadążam za Tobą. :-(

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Ciało jest tylko czasowym miejscem dla życia duszy w celu oczyszczenia.
Jeszcze wytłumacz, czy masz na myśli oczyszczenie ciała, czy oczyszczenie duszy.
Nie nadążam za Tobą. :-(
Mam na myśli oczyszczenie duszy i pobyt w ziemskim ciele ma temu służyć. Nie wybieramy pokusy ciała ale wznosimy się ponad tymi pokusami ciała i Duchem te pokusy umartwiamy. Dusza gdy zamieszka w człowieku - niemowlęciu, nic nie wie o Bogu. Dopiero wzraz że wzrostem wieku i świadomości uczy się swojego istnienia. Otrzymuje nową szansę na zbawienie. Jednak owoce z życia jej przeszłości (niektórzy nazywają karmą) mają wpływ w na następne życie. Jest to szkoła, kształcenie, które pomaga do kształtowania doskonałości. Tylko ci co idą drogą Ewangelii i wytrwają do końca - będą zbawieni i powrócą do utraconego Raju - Nieba i będą królować z Chrystusem na nowej ziemi. Jest to mieszkanie duchowe, nie cielesnie. Nowe Jeruzalem będzie w Niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: To szatan zagradza drogę duszy, która pragnie powrócić do swojego domu - do Raju. Bóg pragnie, by wszystkie dusze odnalazły swój dom, ale nie wszystkie dusze tego pragną.
Ależ tak.
A teraz podaj księgę, rozdział i werset, który o tym mówi.
Jeśli nie, to podaj datę i godzinę prywatnego objawienia, którego doznałaś od Zwodziciela.
Henryku a nie czytałeś, że to grzech oddziela człowieka od Boga. A kto wniósł grzech rozdzielający - Bóg?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:]Mam na myśli oczyszczenie duszy i pobyt w ziemskim ciele ma temu służyć.
To znaczy, że ciało przy poczęciu dostało brudną duszę i musi być ona oczyszczona?
Tak to rozumieć?
A jeśli nie, to w jakim celu jej było potrzebne ciało, skoro przez nie została ta dusza pobrudzona?
Rozumiesz o co mi chodzi?
Nie było prościej mieć od początku samą duszę?
Jest to mieszkanie duchowe, nie cielesnie. Nowe Jeruzalem będzie w Niebie.
Ale ostatnie zdanie musi być zapisane w tej "zmienionej" Biblii.
Bo w tej dostępnej nam wszystkim stoi jak byk:

Ap 21:2 bt5 "I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża."
Ap 21:10 bt5 "I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte -Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,"
Ap 3:12 bw "Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię."

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Re:

Post autor: Nieziem »

wybrana pisze:
07 cze 2020, 10:35
W świecie duchowym też jest ziemia, kwiaty, pola, łąki, zwierzęta. Ta ziemia na której żyjemy jest tylko hologramem - odbiciem prawdziwego życia. Tak jak drzewo stoi przy wodzie i w wodzie widzisz jego odbicie, to drzewo jest prawdziwe, a to odbicie w wodzie, to jego hologram. Tym chologramem jest fizyczna ziemia prawdziwego duchowego życia.
Fajne porównanie z tym hologramem.
Dane mi było kiedyś zobaczyć Boży porządek, który był "na początku", dlatego rozumiem o czym tu napisałaś.
Oczywiście te nasze opisy nie oddają "czego oko nie widziało, takie rzeczy przygotował Bóg".

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Re:

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
14 lut 2021, 14:08
wybrana pisze:
07 cze 2020, 10:35
W świecie duchowym też jest ziemia, kwiaty, pola, łąki, zwierzęta. Ta ziemia na której żyjemy jest tylko hologramem - odbiciem prawdziwego życia. Tak jak drzewo stoi przy wodzie i w wodzie widzisz jego odbicie, to drzewo jest prawdziwe, a to odbicie w wodzie, to jego hologram. Tym chologramem jest fizyczna ziemia prawdziwego duchowego życia.
Fajne porównanie z tym hologramem.
Dane mi było kiedyś zobaczyć Boży porządek, który był "na początku", dlatego rozumiem o czym tu napisałaś.
Oczywiście te nasze opisy nie oddają "czego oko nie widziało, takie rzeczy przygotował Bóg".
Masz rację, nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak piękne życie otrzymują ludzie zbawieni. Gdyby choć częściowo sobie wyobrazili, to pragnęli by tylko jednego - zamieszkać w domu Ojca. To szczęście niepojęte.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Re:

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
14 lut 2021, 18:58
Nieziem pisze:
14 lut 2021, 14:08
wybrana pisze:
07 cze 2020, 10:35
W świecie duchowym też jest ziemia, kwiaty, pola, łąki, zwierzęta. Ta ziemia na której żyjemy jest tylko hologramem - odbiciem prawdziwego życia. Tak jak drzewo stoi przy wodzie i w wodzie widzisz jego odbicie, to drzewo jest prawdziwe, a to odbicie w wodzie, to jego hologram. Tym chologramem jest fizyczna ziemia prawdziwego duchowego życia.
Fajne porównanie z tym hologramem.
Dane mi było kiedyś zobaczyć Boży porządek, który był "na początku", dlatego rozumiem o czym tu napisałaś.
Oczywiście te nasze opisy nie oddają "czego oko nie widziało, takie rzeczy przygotował Bóg".
Masz rację, nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak piękne życie otrzymują ludzie zbawieni. Gdyby choć częściowo sobie wyobrazili, to pragnęli by tylko jednego - zamieszkać w domu Ojca. To szczęście niepojęte.
Mam pytanie. Dlaczego i na jakiej podstawie piszesz, że tylko ludzie zbawieni po śmierci będą to i owo oglądać.
Są liczne świadectwa ludzi, którzy też byli po tamtej stronie i doświadczali tych cudowności.
Statystyki mówią, że większość po powrocie porzuciła swoje kościoły i religie.
Jak to wyjaśnić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”