TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

Czy potrafisz dokladnie okreslic swoja tozsamosc?

Czy potrafisz powiedziec kim jestes?...i jakie to ma dla ciebie znaczenie?

Czy bycie czlowiekiem jest zrodlem twojej radosci...?....a moze powodem smutku...?

Porozmawiajmy o tym :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: radek »

Tożsamość u zdrowej osoby zależna jest od interpretacji świata, a właściwie od szczęśliwej interpretacji świata. Jeśli dana osoba nie ma najmniejszego zarzutu do świata, wtedy oświetla go pełnym światłem. Jezus będący światłem, nazywa swoich słuchaczy światłem

Mat 5:14 eib "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."
Obrazek

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

Radku, dziekuje , ze podjales temat.

Czy zaryzykujesz odpowiedz na pytanie o tozsamosc Jezusa?

Nazywasz Jezusa " swiatlem"....czy to "swiatlo" to Jego tozsamosc...?

Czym jest to "swiatlo"?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: radek »

Jezus to jest temat tematów. Całe nasze człowieczeństwo i cały świat jest podległy Jego pozytywnej interpretacji, bo obiecał, że będzie dla nas cierpliwy. Jeśli pójdziemy za Nim z pewnością nie będziemy się mylić angażując się w miłość do bliźnich

Mat 28:19-20 eib "(19) Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego (20) i uczcie przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż po kres tego wieku."

To co postrzegamy jest w rzeczy samej harmonią różnych albo podobnych częstotliwości wibracji energii Miłości. Miłość jest najwyższą wartością, choć nie można jej zdobyć bez uznania, że jest się od Niej mniejszym. Na tym właśnie polega zwierzchnictwo Jezusa, że jest jasnym wzorem pieczęci światła Miłości

Mat 16:25 eib "(25) Kto bowiem pragnie swoją duszę ocalić, utraci ją, a kto utraci swoją duszę ze względu na Mnie — ocali ją."

Rz 13:10 eib "(10) Miłość nie wyrządza zła bliźniemu, toteż jest ona wypełnieniem Prawa."
Obrazek

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

radek pisze:
17 lip 2020, 22:00
Jezus to jest temat tematów.

(...)

To co postrzegamy jest w rzeczy samej harmonią różnych albo podobnych częstotliwości wibracji energii Miłości. Miłość jest najwyższą wartością, choć nie można jej zdobyć bez uznania, że jest się od Niej mniejszym. Na tym właśnie polega zwierzchnictwo Jezusa, że jest jasnym wzorem pieczęci światła Miłości
Mowisz o zwierzchnictwie Jezusa, a on sam o tym nie mogl mowic, skoro mowil o jednosci z bracmi i ojcem.

Albo zwierzchnictwo, Radku, albo braterstwo :->

Albo panowie i poddani, albo wolnosc w MILOSCI i Prawdzie :->

Miłość jest najwyższą wartością, choć nie można jej zdobyć bez uznania, że jest się od Niej mniejszym.
To zdanie brzmi dziwnie, bo Milosci sie nie "zdobywa"..."ona" w nas juz jest...jestesmy przeciez naczyniami(formami), w ktorych "ona" sie manifestuje :->

Wszystko, co istnieje, to formy, w ktorych manifestuje sie Milosc...nawet zwierzeta , rosliny i kamienie sa takimi manifestacjami :->
Czytamy nawet o tym w Biblii, kiedy czytamy o" liliach polnych", "ptakach" czy "kamieniach", ktore mowia o Milosci :->

Wiemy jednak, ze tylko CZLOWIEK jest w stanie uswiadomic sobie ten fakt...no i pewnie dlatego mozemy mowic o swiadomej JEDNOSCI w MILOSCI :->

Milosc jest wszystkim, co istnieje.

To jest, Radku, kwestia duchowa i tylko duch (swiadomosc, swiatlo) ma mozliwosc wglądu w te kwestie :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: radek »

Luba pisze:
17 lip 2020, 22:44
Albo zwierzchnictwo, Radku, albo braterstwo :->

Albo panowie i poddani, albo wolnosc w MILOSCI i Prawdzie :->
Dla mnie to jasne, że "wolność w Miłości i Prawdzie", tym nie mniej trzeba pamiętać, że ludzie odstąpili od Miłości Bożej, więc przyszedł Jezus by o Niej przypomnieć i pouczyć, że ludzie są zobowiązani do Miłowania Boga i Jego Stworzenia. Wolność w Miłości i Prawdzie Będzie wtedy, gdy osoby zadłużone moralnie względem Boga spłacą swoje długi, przyznając, że On jest Źródłem czystym. Gdy to się stanie, będziemy wolni od zobowiązań, i otoczeni uznanym przez nas Duchem, będziemy przejawiali czystą Miłość, bo znów będzie nas błogosławić

Ap 15:4 eib "(4) Któż by się Ciebie nie bał, Panie? Kto nie oddałby chwały Twojemu imieniu? Gdyż jedynie Ty jesteś Święty. Dlatego wszystkie narody przyjdą i złożą Ci pokłon. Objawiły się bowiem Twe sprawiedliwe dzieła."

Ap 21:3 eib "(3) I usłyszałem donośny głos. Rozległ się od strony tronu. Głosił: Oto namiot spotkania Boga oraz ludzi! Będzie z nimi mieszkał. Oni będą Mu ludem. A będzie z nimi sam Bóg — ich Bóg."
Luba pisze:
17 lip 2020, 22:44
Miłość jest najwyższą wartością, choć nie można jej zdobyć bez uznania, że jest się od Niej mniejszym.
To zdanie brzmi dziwnie, bo Milosci sie nie "zdobywa"..."ona" w nas juz jest...jestesmy przeciez naczyniami(formami), w ktorych "ona" sie manifestuje :->

Wszystko, co istnieje, to formy, w ktorych manifestuje sie Milosc...nawet zwierzeta , rosliny i kamienie sa takimi manifestacjami :->
Czytamy nawet o tym w Biblii, kiedy czytamy o" liliach polnych", "ptakach" czy "kamieniach", ktore mowia o Milosci :->

Wiemy jednak, ze tylko CZLOWIEK jest w stanie uswiadomic sobie ten fakt...no i pewnie dlatego mozemy mowic o swiadomej JEDNOSCI w MILOSCI :->

Milosc jest wszystkim, co istnieje.

To jest, Radku, kwestia duchowa i tylko duch (swiadomosc, swiatlo) ma mozliwosc wglądu w te kwestie :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie
Dobrze o tym piszesz, lecz nie wszyscy ludzie są tego świadomi. Odnośnie tego fragmentu mojej wypowiedzi dość precyzyjnie odpowiada cytat wypowiedzi Jezusa podany przeze mnie w poprzednim poście, czyli

Mat 16:25 eib "(25) Kto bowiem pragnie swoją duszę ocalić, utraci ją, a kto utraci swoją duszę ze względu na Mnie — ocali ją."

Ponieważ miłując jesteśmy pod władzą Miłości, bo nie da się dysponować Miłością
Obrazek

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

radek pisze:
18 lip 2020, 0:00

Ponieważ miłując jesteśmy pod władzą Miłości, bo nie da się dysponować Miłością

Moim zdaniem w odniesieniu do Milosci nie mozna mowic o "wladzy", Radku :->

W rzeczywistosci Prawdy nie ma zadnej wladzy, zgodnie zreszta ze slowami Mistrza, ktory pozostawal w "jednosci z ojcem i uczniami".

Wladza i poddani pojawiaja sie dopiero w krolestwie klamstwa i ciemnosci :->

Sensem ludzkiego zycia jest wlasnie uswiadomienie sobie tej kwestii i uwolnienie sie spod tej wladzy na rzecz Milosci, ktora jest wszystkim, co istnieje "w Prawdzie".

Wladza to produkt ego, ktoremu brakuje swiadomosci :->

Ego to biblijny "niegodziwiec", ktory dzierzy wladze w swiecie . Mistrz nazywa go "ojcem klamstwa, diablem".

Oczywiscie kazdy z nas ma prawo interpretowac tresci biblijne na miare wlasnej swiadomosci :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: radek »

Luba pisze:
18 lip 2020, 0:29
w odniesieniu do Milosci nie mozna mowic o "wladzy"
Być może dałoby się znaleźć trafniejsze słowo. Myślałem o tym, że rodzice są we władzy swych dzieci

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."

Oczywiście miałem na myśli pozytywne znaczenie słowa "władza"

Mat 11:30 eib "Gdyż moje jarzmo jest wygodne, a moje brzemię — lekkie."
Obrazek

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

radek pisze:
18 lip 2020, 0:44

Oczywiście miałem na myśli pozytywne znaczenie słowa "władza"
Drogi Radku, w swietle objawianej Prawdy slowo "wladza" ma zawsze znaczenie negatywne :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: radek »

Luba pisze:
18 lip 2020, 0:52
w swietle objawianej Prawdy slowo "wladza" ma zawsze znaczenie negatywne
Jedynie gdy Prawda nie jest przyjmowana wtedy władza nad "oportunistą" wg mnie jest pojęciem do pewnego stopnia pozytywnym, bo ma cechy odpowiedzialności za naprawę owej sytuacji i w świetle tego co piszesz można ją wtedy nazwać mniejszym złem

Mat 10:1 eib "I przywołał Jezus swoich dwunastu uczniów, dał im władzę nad duchami nieczystymi, aby je wyganiali i aby uzdrawiali wszelką chorobę i wszelkie niedomaganie."

Bo Dobro musi mieć władzę, w sensie przewagę, nad Złem, jeśli Zło istnieje

Ga 5:22-23 eib "(22) Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, powściągliwość. Przy takich cechach nie potrzeba Prawa."

Dość precyzyjnie o władzy mówi jezus opisując prawne pojęcie grzechu

J 8:34 eib "Jezus na to: Ręczę i zapewniam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu."
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wybrana »

Masz rację Luba, to miłość nadaje cały sens życiu. Nadaje piękno, dobro, szlachetność. Jednak tu w świecie fizycznym człowiek jest poddany próbie. Jesteśmy wypróbowani przez wodę i ogień - dwa przeciwstawne żywioły świata. Jednak naszym celem jest oczyszczenie wewnętrzne z pokus ciała i wyniesienie naszego ducha ponad moc tych pokus. Nasz duch ma zwyciężać w miłości i dobru i ma zwyciężać, to co złe. Ludzie czystego serca będą oglądać Boga. Pogrążeni w swojej duchowej ciemności dalej będą w tej ciemności przebywać, bo nie odnajdą światła w sobie. Tym światłem jest zamieszkały w nas Chrystus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

radek pisze:
18 lip 2020, 8:22
Ga 5:22-23 eib "(22) Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, powściągliwość. Przy takich cechach nie potrzeba Prawa."

Tylko ten z zapodanych wersetow dotyczy rzeczywistosci istniejacej w Prawdzie (duchowej), gdzie prawo jest nie na miejscu, bo prawo zawsze dotyczy wladzy i klamstwa.

Pozostale przytoczone fragmenty biblijne opisuja rzeczywistosc ciemnosci (klamstwa), w ktorej pojawil sie Mistrz(swiatlo).

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
18 lip 2020, 8:51
Masz rację Luba, to miłość nadaje cały sens życiu. Nadaje piękno, dobro, szlachetność. Jednak tu w świecie fizycznym człowiek jest poddany próbie. Jesteśmy wypróbowani przez wodę i ogień - dwa przeciwstawne żywioły świata. Jednak naszym celem jest oczyszczenie wewnętrzne z pokus ciała i wyniesienie naszego ducha ponad moc tych pokus. Nasz duch ma zwyciężać w miłości i dobru i ma zwyciężać, to co złe. Ludzie czystego serca będą oglądać Boga. Pogrążeni w swojej duchowej ciemności dalej będą w tej ciemności przebywać, bo nie odnajdą światła w sobie. Tym światłem jest zamieszkały w nas Chrystus.
Tak , wybrana...tyle tylko, ze kiedy piszesz" Nasz duch ma zwyciężać w miłości i dobru i ma zwyciężać, to co złe to od razu pojawia sie we mnie watpliwosc, czy wlasciwie pojmujesz czym jest ten "nasz duch", ktory "ma zwyciezac"....Mysle, ze jestes blisko prawdy...i ze potrafisz zrozumiec, ze ten duch (Chrystus, swiatlo) to swiadomosc okreslajaca tozsamosc dziecka bozego (CZLOWIEKA, w pelnym znaczeniu zego slowa), ktore nie musi juz niczego zwyciezac, bo nie prowadzi zadnej walki ze "zlem". Swiadomy czlowiek ( narodzony z ducha, czyli majacy swiadomosc Chrystusa w umysle i sercu, czyli swiatlo) widzi, ze "zlo" to fikcja, ktora w swietle prawdy nie isnieje, a wiec nie ma z kim i z czym walczyc :->

Swiadomy czlowiek ma wglad w prawdziwa nature drugiego czlowieka i potrafi zobaczyc w nim siebie...i wybaczyc mu "zlo"( czyli skutek nieswiadomosci...ego) i kochac bezwarunkowo :->

Czlowiek swiadomy Chrystusa w sobie nie walczy ze zmorami egzystujacymi w ciemnosciach, lecz niesie swiatlo w te ciemnosci i sprawia, ze te zmory znikaja bez walki.

Inaczej mowiac, swiadomosc nie ma konkurencji i potrzeba tylko "odwagi" aby "zwyciezyc swiat" :->

Strach to brak Milosci, czyli swiatla...swiadoma odwaga natomiast to krok w strone gwarantowanego zwyciestwa...bez walki :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->
Ostatnio zmieniony 18 lip 2020, 10:47 przez Luba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: RN »

radek pisze:
18 lip 2020, 8:22


Ga 5:22-23 eib "(22) Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, powściągliwość. Przy takich cechach nie potrzeba Prawa."

KSIĘGA SĘDZIÓW 15. 14 - 15. BIBLIA WARSZAWSKA


Gdy tak znalazł się w Lechi, Filistyni krzycząc w triumfie wyszli naprzeciw niego, ale jego ( Samsona ) opanował Duch Pana.......... ........ Znalazłszy więc szczękę oślą jeszcze świeżą, wyciągnął po nią rękę, uchwycił i zabił nią tysiąc mężów.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

RN pisze:
18 lip 2020, 10:00
radek pisze:
18 lip 2020, 8:22


Ga 5:22-23 eib "(22) Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, powściągliwość. Przy takich cechach nie potrzeba Prawa."

KSIĘGA SĘDZIÓW 15. 14 - 15. BIBLIA WARSZAWSKA


Gdy tak znalazł się w Lechi, Filistyni krzycząc w triumfie wyszli naprzeciw niego, ale jego ( Samsona ) opanował Duch Pana.......... ........ Znalazłszy więc szczękę oślą jeszcze świeżą, wyciągnął po nią rękę, uchwycił i zabił nią tysiąc mężów.

RN-ie drogi, jakze milo cie widziec ...w temacie :->

Chce ci przy tej okazji szczerze wyznac, ze wnosles mnostwo swiatla do mojej egzystenncji w ciemnosciach i sprawiles, ze wiele demonow zniknelo z mojej drogi, ktora dreptalam, bojac sie wlasnego cienia...i "Ducha Pana" tez, ktory kiedy tylko "opanowal" to potrafil zabic "tysiac mezow"

Ale na szczescie to juz przeszlosc, ktora nigdy nie wroci :->

Masz w tym swoj udzial i bardzo ci za to dziekuje :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”