TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wuka pisze:
22 lip 2020, 19:32
Wiesz, ja bym tak nie naciskała i nie "obśmiewała" tych którym dobrze jest "w szeregu".
Widzisz to, co chcesz widziec.
Ja jestem na początku i nie spotkałam się z szykanami osób daleko bardziej obznajomionych w tych sprawach.
A ty?
Ja mam identycznie.

Tyle tylko, ze mnie wciaz zdarza sie od czasu do czasu zapomniec i wtedy wylazi ze mnie niekontrolowana przez SWIADOMOSC moja falszywa natura :-D ...w przeciwienstwie do ciebie :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wuka pisze:
22 lip 2020, 19:27

To proste. Nasza Swiadomość, każda Swiadomość to my, osoby.(...) Tymczasem okazuje się, że Świadomość jest poza ciałem, może być blisko, ale jednocześnie może być w różnych miejscach. To Świadomość jest naszym JA, i ta nasza cząstka jest tym, co również ludzie nazywają bardzo różnie, od ducha, duszy po inne nazewnictwa. Ale najważniejsze to to, że ta część nas właśnie nas uczy się, pobiera nauki, i co najwazniejsze - zachowuje je na zawsze.

Z tego co piszesz wynika, ze cialo nie jest czescia skladajaca sie na osobe.

Na moim etapie rozwoju nie potrafie sie z tym zgodzic,

Swiadomosc to pulsujaca ZYCIEM, niczym nieograniczona, inteligentna energia, manifestujaca sie tylko w czlowieku.

W kregu kultury chrzescijanskiej nazywa sie Chrystusem.

Swiadomosc nie ma ksztaltu, nie jest osoba.

Taki jest moj obecny stan poznania.

Ale rozwoj duchowy to proces i kto wie, czy np. pojutrze ten stan sie nie zmieni :->

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wybrana »

Luba, Bóg był Słowem i miał postać tylko duchową. Ale Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami. Teraz Boga uznajemy w formie Osobowo - Duchowej. Jezus Chrystus jest Duchem Osobowym, który jako pierwszy wyjdzie nam na spotkanie w naszym nowym duchowym życiu. Dlatego tak znaczące znaczenie ma dla nas ludzi narodzenie Jezusa na ziemi, bo Bóg po raz pierwszy - również ukazał się nam w formie osobowej.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
22 lip 2020, 21:05
Luba, Bóg był Słowem i miał postać tylko duchową. Ale Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami. Teraz Boga uznajemy w formie Osobowo - Duchowej. Jezus Chrystus jest Duchem Osobowym, który jako pierwszy wyjdzie nam na spotkanie w naszym nowym duchowym życiu. Dlatego tak znaczące znaczenie ma dla nas ludzi narodzenie Jezusa na ziemi, bo Bóg po raz pierwszy - również ukazał się nam w formie osobowej.

Amen.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
22 lip 2020, 21:10
wybrana pisze:
22 lip 2020, 21:05
Luba, Bóg był Słowem i miał postać tylko duchową. Ale Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami. Teraz Boga uznajemy w formie Osobowo - Duchowej. Jezus Chrystus jest Duchem Osobowym, który jako pierwszy wyjdzie nam na spotkanie w naszym nowym duchowym życiu. Dlatego tak znaczące znaczenie ma dla nas ludzi narodzenie Jezusa na ziemi, bo Bóg po raz pierwszy - również ukazał się nam w formie osobowej.

Amen.
Cieszę się, że podzielasz moje zdanie. Teraz powinnaś przyznać mi rację, że mamy się do kogo modlić i, że trzeba się modlić, by prosić Jezusa Chrystusa o Ducha Prawdy, by nas pouczał, prowadził, umacniał. Modlitwa ma ogromną moc.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
22 lip 2020, 21:32
Luba pisze:
22 lip 2020, 21:10
wybrana pisze:
22 lip 2020, 21:05
Luba, Bóg był Słowem i miał postać tylko duchową. Ale Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami. Teraz Boga uznajemy w formie Osobowo - Duchowej. Jezus Chrystus jest Duchem Osobowym, który jako pierwszy wyjdzie nam na spotkanie w naszym nowym duchowym życiu. Dlatego tak znaczące znaczenie ma dla nas ludzi narodzenie Jezusa na ziemi, bo Bóg po raz pierwszy - również ukazał się nam w formie osobowej.

Amen.
Cieszę się, że podzielasz moje zdanie. Teraz powinnaś przyznać mi rację, że mamy się do kogo modlić i, że trzeba się modlić, by prosić Jezusa Chrystusa o Ducha Prawdy, by nas pouczał, prowadził, umacniał. Modlitwa ma ogromną moc.
Amen.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wuka »


Z tego co piszesz wynika, ze cialo nie jest czescia skladajaca sie na osobe.
Wręcz przeciwnie. Może nieudolnie wytłumaczyłam o co mi chodzi.
Świadomość jest osobą. Ciało to tylko czasowe życie na ziemi w materialnym świecie.
Świadomość jest wielowymiarowa.I trwa zawsze. Od zawsze na zawsze.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

Wuka, uwazam, ze twoj tok rozumowania jest wlasciwy.
Okreslen "osoba" i "swiadomosc" nie mozna chyba jakos ostatecznie definitywnie sprecyzowac.

Dla mnie osobą jest tylko czlowiek...czyli Swiadomosc, ktora zamanifestowala sie wludzkiej formie.

Kiedys bylam przekonana o istnieniu osob duchowych ale to sie zmienilo.

Nawet jesli istnieja jakies duchowe byty, to w moim pojeciu okreslenie "osoba" do nich nie pasuje.

Ale nie bede sie o to spierac, bo to tylko kwestia nazewnictwa i nie ma znaczenia dla sedna sprawy.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wuka »

Luba pisze:
23 lip 2020, 9:23
Wuka, uwazam, ze twoj tok rozumowania jest wlasciwy.
Okreslen "osoba" i "swiadomosc" nie mozna chyba jakos ostatecznie definitywnie sprecyzowac.

Dla mnie osobą jest tylko czlowiek...czyli Swiadomosc, ktora zamanifestowala sie wludzkiej formie.

Kiedys bylam przekonana o istnieniu osob duchowych ale to sie zmienilo.

Nawet jesli istnieja jakies duchowe byty, to w moim pojeciu okreslenie "osoba" do nich nie pasuje.

Ale nie bede sie o to spierac, bo to tylko kwestia nazewnictwa i nie ma znaczenia dla sedna sprawy.
Widzisz, tutaj zupełnie mam inne zdanie i inne poznanie.
Spróbuję wyjaśnić, ale nie wiem, czy mi się uda.
Świat duchowy, jak najbardziej istnieje. Co więcej, jest on tym światem właściwym (nieudolne słowo, ale w tej chwili brak mi innego). To jest właśnie ten świat, który tętni życiem i do którego nasze "ja" dąży i tam dopiero jest naprawdę "u siebie", w domu (wielu mówi (w domu Ojca).
W tym świecie istnieje nasza Świadomość cały czas, a tylko na czas życia ziemskiego obleka się w fizyczne ciało.
Dla tamtego, duchowego świata pozyskujemy wiadomości, uczymy się, realizujemy plany itd.
Czy spotkałaś się z wiadomościami i pracami Instytutu Monroe?
Czy czytałaś książki, już nieżyjącego R.Monroe? Czy może znasz polskie dokonania w tej dziedzinie?
Zainteresowanym mogę przykładowe tytuły dać, a także mam kilka pozycji w formie ebooka, którymi się podzielę. Papierowych nie udostępniam.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wuka pisze:
23 lip 2020, 9:35
Luba pisze:
23 lip 2020, 9:23
Wuka, uwazam, ze twoj tok rozumowania jest wlasciwy.
Okreslen "osoba" i "swiadomosc" nie mozna chyba jakos ostatecznie definitywnie sprecyzowac.

Dla mnie osobą jest tylko czlowiek...czyli Swiadomosc, ktora zamanifestowala sie wludzkiej formie.

Kiedys bylam przekonana o istnieniu osob duchowych ale to sie zmienilo.

Nawet jesli istnieja jakies duchowe byty, to w moim pojeciu okreslenie "osoba" do nich nie pasuje.

Ale nie bede sie o to spierac, bo to tylko kwestia nazewnictwa i nie ma znaczenia dla sedna sprawy.
Widzisz, tutaj zupełnie mam inne zdanie i inne poznanie.
Spróbuję wyjaśnić, ale nie wiem, czy mi się uda.
Świat duchowy, jak najbardziej istnieje. Co więcej, jest on tym światem właściwym (nieudolne słowo, ale w tej chwili brak mi innego). To jest właśnie ten świat, który tętni życiem i do którego nasze "ja" dąży i tam dopiero jest naprawdę "u siebie", w domu (wielu mówi (w domu Ojca).
W tym świecie istnieje nasza Świadomość cały czas, a tylko na czas życia ziemskiego obleka się w fizyczne ciało.

Do tego miejsca rozumuje identycznie, choc bytow duchowych nie nazywam "osobami" no i swiat duchowy nazywam najczesciej "rzeczywistoscia Prawdy", ale czesto takze "Domem Ojca", bo takie okreslenia sa ogolnie przyswajalne w naszym kregu kulturowym.
Dla tamtego, duchowego świata pozyskujemy wiadomości, uczymy się, realizujemy plany itd.
Ja to okreslam"doswiadczaniem sie Boga w czlowieku"
Czy spotkałaś się z wiadomościami i pracami Instytutu Monroe?
Zetknelam sie sie kilka razy, ale nigdy nie zglebialam tematu, bo jakos go "nie czulam"...ale zapoznam sie z nim , jesli tylko znajde czas, bo wzbudzilas moja ciekawosc.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Luba »

wuka pisze:
23 lip 2020, 9:35
.
Czy spotkałaś się z wiadomościami i pracami Instytutu Monroe?
OOBE....podzielisz sie tutaj swoja opinia na ten temat?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wuka »

Czyli jednak tylko nazewnictwo różne.
OOBE...co tam moja opinia. Jest bez znaczenia. Powiem tak. Zjawisko istnieje. Jest potwierdzone. Dobrze, że wzięli się za nie na poważnie naukowcy. I to ich opinie i ich badania potwierdzają, że świat jest zarówno ten widzialny, jak i niewidzialny. Realnie istnieje, żyje bogatym życiem. Tysiące ludzi zostało poddanych przeróżnym testom. Aparatura też coraz lepsza. Wnioski są publikowane zarówno w postaci prac w naukowych czasopismach, a także powstają książki. Co najciekawsze dla mnie - fizyka na poziomie kwantowym jest doskonałym wytłumaczeniem tych zjawisk. Albo może odwrotnie: zjawiska te tłumaczą przedziwny i niesamowity świat fizyki kwantowej.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: wuka »

Właśnie wysłuchałam ciekawej audycji na temat hipnozy. Daję tu link, ponieważ dotyczy kilku powyższych postów w naszej dyskusji.
https://www.youtube.com/watch?v=P7YKusv ... pk&index=6
"Totalna hipnoza.cz.3 Kiedy powstała ta gra ?"

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOZSAMOSC CZLOWIEKA

Post autor: Anna01 »

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie, a nie mam czasu aby napisać :-(
Tożsamość/historia/pochodzenie, to rzeczy dla mnie bardzo ważne.
Trzeba kultywować swoją tożsamość , przekazywać następnym pokoleniom.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”