Pani Michał Sz.

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: Albertus »

Wiemy, że potwornych barbarzyństw dopuścili się Niemcy, uważani za kolebkę Chrześcijaństwa w Europie.
Nie wiem przez kogo Niemcy są lub byli uważani za kolebkę chrześcijaństwa w Europie?

Nigdy taką nie były. Co najwyżej kolebką protestantyzmu ale to całkiem coś innego.

Kościół Katolicki nigdy nie nauczał zupełnego pacyfizmu i nie ma nauki zupełnego pacyfizmu w Biblii.I ja też nie jestem zwolennikiem zupełnego pacyfizmu

Tylko że czym innym jest równorzędna walka z uzbrojonym przeciwnikiem a czym innym mordowanie bezbronnych.

I faktem jest że pod koniec 19 - tego i w pierwszej połowie 20-ego wieku szowinizmy narodowe zostały rozdęte do bałwochwalczych wymiarów.

I wielu katolików niestety w tym bałwochwalstwie uczestniczyło ale to był efekt ich odejścia od katolickiego nauczania i rozbicia katolickiej idei Christianitas - chrześcijańskiej wspólnoty narodów Europejskich. Rozbicia które rozpoczęło się powstaniem protestantyzmu właśnie.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
04 wrz 2020, 20:16

Po drodze boa zadał pytanie o lewackie uczelnie, realizujące skrajne idiotyzmy pod sztandarem gender.

Ale wymień te "lewackie" uczelnie.
Jak wymienisz, to się zwrócę do nich z pytaniem co sądzą o tym, że RM nazywa ich lewackimi.
Śmiało, Misiu, nie lękaj się :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
04 wrz 2020, 20:16

Proponuję się jeszcze raz zastanowić, czy da się jakkolwiek logicznie uzasadnić podawanie młodym ludziom lekarstw wstrzymujących procesy hormonalne? Otóż da się to logicznie uzasadnić, jeśli zrozumiemy, że takie decyzje mają podłoże ideologiczne.
Humanizm jest przejawem buntu człowieka wobec Boga, wobec porządku naturalnego, wobec tradycyjnych wartości i uniwersalnej moralności opartej na nauce Chrystusa. Humanizm uczy tolerancji wobec wszystkich i wszystkiego, z wyłączeniem ludzi wierzących w Chrystusa. Tutaj retoryka zmienia się z przyjaznej na wrogą.
Nie ma żadnej uniwersalnej moralności, w szczególności nie ma moralności opartej na nauce Chrystusa.
Na nauce Chrystusa nie da się niczego oprzeć, bo ta nauka jest tak rozmyta, że trudno ją nazwać nauką.
Gdyby była skonkretyzowana, to nie istnieliby ŚJ i katolicy jednocześnie :lol:
W zakresie humanizmu ktoś cię wprowadził w błąd, bo gdzie zauważasz to o czym piszesz ?
A odnośnie podawania lekarstw, to jestem zdania, że ludzie wierzący nie powinni ich stosować.
Powinni - zgodnie z Biblią - posłać po kapłanów, aby ich namaścili olejem, w celu wyzdrowienia :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze:
04 wrz 2020, 20:30


Kościół Katolicki nigdy nie nauczał zupełnego pacyfizmu i nie ma nauki zupełnego pacyfizmu w Biblii.I ja też nie jestem zwolennikiem zupełnego pacyfizmu

No ale problem w tym, że jeśli coś nie jest zupełne, to ktoś określa granice tej "niezupełności".
A granic jest tyle, ilu określających granice.
Czyli w praktyce nie ma żadnych granic :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !


BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

LOL :lol:
Najlepsi są ci, którzy walczą o wolność słowa, oburzając się jednocześnie na organizowanie seminariów na jakiś temat.
Prosiłem o wskazanie uczelni nazywanych przez ciebie lewackimi.
Ponieważ nie wskazałeś, to uznaję, że bredzisz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”