Pani Michał Sz.

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: Anna01 »

RM pisze:
23 sie 2020, 15:03
LGBT ma swoją awangardę - wizytówkę; procesje, znane jako parady miłości. Anno, czy możesz wyrazić swoją opinię na temat tych parad miłości; czy akceptujesz taką formę publicznego wyrażania się osób LGBT? Czy ja miałbym zaakceptować tak wyrażaną inność? Czy dopuszczasz możliwość, aby w ramach Twojej akceptacji dla osób LGBT, mieściła się zgoda na taką formę wyrażania siebie?
W Polsce są Parady Równości. Uczestniczyłam w 2 takich paradach. Było kolorowo, sympatycznie, młodzież, rodzice z dziećmi i staruszkowie.
Na paradzie przedstawiane są także postulaty osób niepełnosprawnych i ochrony zwierząt czyli wszelkie formy dyskryminacji i przemocy.
Parady w Berlinie mi się nie podobają i moim znajomym też nie, więc nie uczestniczymy, ani nie oglądamy.
Parad karnawałowych w Rio de Janeiro też nie trzeba oglądać.
Nie jestem za małżeństwami, a związkami partnerskimi.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

Nie jestem za małżeństwami, a związkami partnerskimi.
Wiem, i to mnie martwi. Już mamy społeczeństwo, które nie dojrzewa wraz z wiekiem. Ludzie nie posiadają własnej tożsamości, ale poczucie własnej wartości czerpią z przynależności do określonej grupy. Następuje degeneracja mentalna i społeczna. Młode pokolenia stają się niezdolne do nawiązywania wartościowych i trwałych relacji, ponieważ ich myślenie jest zmienione przez portale społecznościowe. Ci, którzy to dostrzegają, są stygmatyzowani i naznaczani piętnem homofobów, faszystów itd.
Wiele lat wstecz brałem udział w projekcie, który nazywał się Szkoła Poradnictwa Rodzinnego. Tam jeden z wykładowców opowiadał nam o przypadku pewnej kobiety (w USA). Po studiach otrzymała propozycję bardzo intratnej pracy z możliwością zrobienia sporej kariery. Po obronie tytułu, załapała się na imprezę kończącą studia. Sporo alkoholu, przypadkowy seks i ciąża. Ludzie życzliwi wsparli ją w decyzji usunięcia ciąży. Potem zrobiła zawrotną karierę i była managerem najwyższego szczebla w korporacji. Ścieżka zawodowa "wymusiła" na niej rezygnację z małżeństwa i rodziny. Do terapeuty trafiła w wieku przed 50 -tką. Głos jakiegokolwiek dziecka, gdziekolwiek, powodował w niej potworne konsekwencje psychiczne, połączone z bolesnymi objawami somatycznymi. Zaczęła pić, bo alkohol był jedynym "lekarstwem". Terapeuta nie pomógł, popełniła samobójstwo.
Część działań i aktywności, które ludzie podejmują w dobrej wierze, w przekonaniu słuszności podejmowanych decyzji, to jest bomba z opóźnionym zapłonem. Uruchamia się zapalnik, i można spokojnie czekać na wybuch. Jak wybuchnie, to pretensje są często do Boga.
Jeśli chodzi o wsparcie dla osób niepełnosprawnych, ich pełną integrację ze społeczeństwem, ochronę zwierząt i inne, to ja też popieram i nie dostrzegam powodu, dla którego miałbym łączyć te sprawy z lgbt.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: Anna01 »

1) Nigdy nie mam pretensji do Boga, gdy mi coś w życiu się nie uda. Jestem deistką i uważam, że tylko ja sama odpowiadam za moje życie i decyzje.

Jeśli chodzi o wsparcie dla osób niepełnosprawnych, ich pełną integrację ze społeczeństwem, ochronę zwierząt i inne, to ja też popieram i nie dostrzegam powodu, dla którego miałbym łączyć te sprawy z lgbt.
Parady Równości nie są tylko sprawami LGBT.
Cieszę się, że popierasz np. ochronę zwierząt :-) , ale coś mi podpowiada, że nie jesteś przeciwnikiem uboju rytualnego.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

Anno,
źle Ci podpowiadało. Oczywiście, że jestem przeciwnikiem uboju rytualnego. Skąd pomysł, że mógłbym być za?

Do tematu.
Rodz. 1, 31; I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre....
Holistyczny model myślenia, czyli percepcja ukształtowana do oglądu całej rzeczywistości, a przynajmniej możliwie najszerszego jej wycinka, to jest fundament do wprowadzania jakichkolwiek zmian. Holistyczne myślenie nie szuka odpowiedzi na pytanie, czy dana rzecz (sprawa) jest dobra sama w sobie, ale czy będzie dobra w połączeniu z całością rzeczywistości, której dotyczy.
Jeśli chodzi o lgbt, nie szukamy odpowiedzi na pytanie, czy jest to idea dobra sama w sobie. Dążymy do poznania odpowiedzi, co stanie się w szeroko pojmowanym społeczeństwie, jeśli ta idea zostanie wdrożona w całej pełni w społeczeństwo. Jakie przyniesie skutki: socjalne, mentalne, emocjonalne, jak wpłynie na kondycję społeczeństwa, jego motywacje, cele, dążenia ... . Niestety, tutaj już potencjał liberalnego myślenia nie sięga, jeśli próbuje się sięgać, to tylko w sposób życzeniowy.
Miło byłoby, gdyby ktoś zaangażowany po stronie idei lgbt, spróbował w sposób merytoryczny opisać przewidywania zmian, będących owocem wprowadzenia liberalnych idei w główny nurt myśli społecznej.
Co stanie się ze społeczeństwem, jeśli rozszerzymy definicję płci? Jeśli pozwolimy na zrównanie w prawach związków hetero z jednopłciowymi, no i dalej wszystkich możliwych koniugacji związków, które będą wynikały z rozszerzenia definicji płci. Co jeśli prawo zezwoli, aby rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, mogły prowadzić osoby pozostające w związkach nieheteroseksualnych? Co jeśli dziecko heteroseksualne zostanie adoptowane przez homoseksualistów? Co z poligamistami, przecież w pluralistycznym społeczeństwie nie będziemy ich prześladować? Co z religią i tradycją opartą na pismach? Czy tolerancyjni i ceniący wolność apostołowie lgbt będą akceptować przekaz zawarty w religijnej tradycji. Itd, itd. itd..., ktoś zdoła coś na ten temat napisać, byle z sensem.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
28 sie 2020, 17:47
Co jeśli dziecko heteroseksualne zostanie adoptowane przez homoseksualistów?
A jakbyś adoptował dziewczynkę, to byś się do niej dobierał, pułkowniku Fitts ? :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

Oświadczenie abp. Gądeckiego:
Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do "ideologii LGBT" (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. "Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym" (Watykan, 17.11.2014).
Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. "małżeństw homoseksualnych" oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.

Bardzo rzeczowa wypowiedź, mądra, stonowana i nade wszystko sensowna.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

Aniu,
czy możesz jakoś ograniczyć w wypowiedziach tego osobnika. Przecież chyba jest dla wszystkich jasne, że jest ograniczony w stopniu znacznym, a każda jego wypowiedź to tylko śmieci. Dlaczego tolerujesz na forum ludzi tak wypaczonych, pozbawionych elementarnej kultury osobistej, których znakiem rozpoznawczym są deficyty intelektualne?
Jeśli zgadzasz się na jego sugestywne wypowiedzi skierowane w moją stronę, czy to oznacza, że ja mogę zacząć zwracać się do niego po imieniu, oczywiście w znaczeniu intelektualnym?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
28 sie 2020, 21:05
Oświadczenie abp. Gądeckiego:
Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do "ideologii LGBT" (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. "Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym" (Watykan, 17.11.2014).
Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. "małżeństw homoseksualnych" oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.

Bardzo rzeczowa wypowiedź, mądra, stonowana i nade wszystko sensowna.
Biskup Gądecki zapewne ma bezpośredni kontakt z Bogiem i tym kanałem dostał wiadomość, że LGBT nie są stworzeni przez Boga :lol:
A może ekscelencja Gądecki posprzątałby najpierw w swojej firmie, zanim zacznie robić porządki gdzie indziej ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
28 sie 2020, 21:19
Aniu,
czy możesz jakoś ograniczyć w wypowiedziach tego osobnika. Przecież chyba jest dla wszystkich jasne, że jest ograniczony w stopniu znacznym, a każda jego wypowiedź to tylko śmieci. Dlaczego tolerujesz na forum ludzi tak wypaczonych, pozbawionych elementarnej kultury osobistej, których znakiem rozpoznawczym są deficyty intelektualne?
Jeśli zgadzasz się na jego sugestywne wypowiedzi skierowane w moją stronę, czy to oznacza, że ja mogę zacząć zwracać się do niego po imieniu, oczywiście w znaczeniu intelektualnym?
No wiesz, jeśli ktoś ma deficyty intelektualne, to chyba oczywiste jest, że należy mu wybaczyć więcej niż takiemu geniuszowi jak ty :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

boa pisze:Pułkowniku Fitts, pułkownik nie odróżnia homoseksualizmu od pedofilii.
Oj, a gdzie ja w swoim poście z wczorajszego dnia, z godz. 16.47, w jakikolwiek sposób, zasugerowałem pedofilię. Odróżniam homoseksualizm od pedofilii, i pisałem o społecznych skutkach wprowadzania zmian postulowanych przez lgbt. A skąd ty wziąłeś pedofilię?

Holistyczny model myślenia nie zajmuje się pedofilią - która to jest domeną prawa karnego - dopóki nie zostaną stworzone uwarunkowania o charakterze ogólnym, których skutkiem może być narastanie tego zjawiska.
Pedofilia jest wynikiem zaburzeń w sferze seksualnej, bardzo często wynika z ograniczeń lub niemożliwości zaspakajania potrzeb seksualnych w najbardziej naturalny i oczywisty sposób, czyli w relacji intymnej mężczyzny i kobiety.
Zatem holistyczne myślenie postawi zagadnienie w taki sposób; czy relacja homoseksualna w przestrzeni seksualnej zapewnia osobom taki poziom satysfakcji i sytości w rozumieniu emocjonalnym i fizycznym, że czują się zaspokojone i uszczęśliwione swoim związkiem. Czy też osoby homoseksualne doświadczają w relacjach seksualnych pobudzenia, które (jak narkotyk) wymusza progres zwiększania bodźców, aby utrzymać zadowalający poziom satysfakcji? W tym drugim przypadku istnieje spore prawdopodobieństwo, że poszukiwanie nowych wrażeń i doznań, może skończyć się "skatem", a może też uwikłać się w pedofilię.
Ja jako osoba w pełni heteroseksualna, nie znam odpowiedzi na powyższe pytania. Jednak wiem, że czerpię satysfakcję i spełnienie z relacji z żoną, które zapewnia mi zaspokojenie w takim stopniu, ze nie potrzebuje szukać innych wrażeń i bodźców. Piszę to także z perspektywy związku małżeńskiego o ponad 30 letnim stażu.
Od osób homoseksualnych lub zaangażowanych w inne związki, oczekuję deklaracji i zapewnienia, że doświadczają satysfakcjonującego seksu, pozbawionego przymusu zwiększania wrażeń i szukania nowych doznań. Czyli deklaracji, że relacje seksualne nie są "zagrożone" potrzebą eksperymentowania w zakresie czynów karalnych. Oczywiście, wiarygodność takich deklaracji powinna być poparta sensownym stażem związku.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: Albertus »

RM pisze:
29 sie 2020, 11:56

Pedofilia jest wynikiem zaburzeń w sferze seksualnej, bardzo często wynika z ograniczeń lub niemożliwości zaspakajania potrzeb seksualnych w najbardziej naturalny i oczywisty sposób, czyli w relacji intymnej mężczyzny i kobiety.
Problem w tym że to nieprawda.

Praktycznie każdy, jeśli nie ma żony, może zaspokoić swoje potrzeby seksualne korzystąjac z usług prostytutek.

Dlatego pedofilia nie wynika z braku możliwości zaspokajania potrzeb seksualnych w inny sposób. To jest zmyślona teza nie mająca poparcia w rzeczywistości.

Jest to po prostu zboczenie albo jak niektórzy forsują - "orientacja seksualna".

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

Nie Albertusie,
prostytutka nie jest w stanie zapewnić klientowi satysfakcji w sferze emocjonalnej.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: Albertus »

RM pisze:
29 sie 2020, 12:29
Nie Albertusie,
prostytutka nie jest w stanie zapewnić klientowi satysfakcji w sferze emocjonalnej.
Pisałeś o tym że przyczyną pedofilii jest niemożność zaspokajania potrzeb seksualnych w inny sposób a to o czym teraz piszesz to całkiem inna sprawa.
Bez wątpienia pedofile mają zaburzone potrzeby emocjonalne.

Jest wielu pedofili którzy są ludźmi żonatymi i mającymi dzieci. Najwyraźniej ich własne zony też nie zaspokajają ich potrzeb emocjonalnych bo te potrzeby są zaburzone.

Poza tym pomijając kwestię prostytutek to współczesne kobiety nie są jakieś specjalnie nieprzystępne jeśli chodzi o kontakty seksualne.

Tak więc twoja teza nie ma oparcia w rzeczywistości.

Przyznaj ze to tylko takie twoje mniemanie. Masz jakieś oparcie w faktach na jej rzecz?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: RM »

Albertusie,
pisałem, że pedofilia jest skutkiem zaburzeń sferze seksualnej, będącą wynikiem ograniczeń bądź niemożliwości zaspakajania potrzeb seksualnych w najbardziej oczywisty sposób.
To, że istnieją pedofile, którzy mają rodziny i dzieci, w żaden sposób nie zaprzecza powyższemu twierdzeniu, ponieważ bycie w związku z kobietą nie jest równoznaczne z prawidłowym zaspokajaniem potrzeb seksualnych.
Pedofilia nie jest zaburzeniem wrodzonym, przynajmniej w ogromnej większości przypadków. Pojawia się jako kolejny etap progresji w zakresie poszukiwania nowych wrażeń i doznań seksualnych. Tak, jak z narkotykami.

Pisałem o tym, aby w kreowaniu społeczeństwa i dopuszczaniu określonych zmian, stawiać określone pytania o charakterze holistycznym i poszukać odpowiedzi, zanim zmiany zaistnieją.
Można łatwo zauważyć, że w przypadku osób stanu duchownego w KK, zostały stworzone systemowe uwarunkowania sprzyjające narastaniu pedofilii, czyli niemożliwość zaspokajania potrzeb seksualnych w prosty, naturalny sposób i pozostający często poza kontrolą dostęp do relacji z dziećmi. W takiej sytuacji, nie trzeba być geniuszem aby przewidzieć, że doprowadzi to do narastania pedofilii.
Dlatego też w tym temacie, uważam za zasadne postawienie pytania, czy zmiany społeczne postulowane przez lgbt, nie doprowadzą do powstania systemowych uwarunkowań sprzyjających narastaniu różnorakich zaburzeń i patologii, w tym oczywiście także pedofilii?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Pani Michał Sz.

Post autor: Albertus »

RM pisze:
29 sie 2020, 14:04

Można łatwo zauważyć, że w przypadku osób stanu duchownego w KK, zostały stworzone systemowe uwarunkowania sprzyjające narastaniu pedofilii, czyli niemożliwość zaspokajania potrzeb seksualnych w prosty, naturalny sposób i pozostający często poza kontrolą dostęp do relacji z dziećmi. W takiej sytuacji, nie trzeba być geniuszem aby przewidzieć, że doprowadzi to do narastania pedofilii.
Zakładając że jest tak jak piszesz można by oczekiwać że wśród pastorów protestanckich czy wśród rabinów zjawisko pedofilii powinno być znacznie mniejsze niż u księży katolickich. Czy tak jest w istocie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”