Brak mi słów

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Brak mi słów

Post autor: wuka »

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... rzadu.html

Takie info mamy:"Terlecki potwierdza, że Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu. "Taki jest plan, będzie wicepremierem"
Oczom nie wierzę, a ciśnienie mnie przez tego :ble: :ble: :ble: normalnie zabije. Ani pięć tabletek nie pomoże. Jak tak dalej pójdzie :mysli: to ... lepiej nie myśleć.
Każdy obywatel, od takiego w kołysce, do takiego co ledwie już dycha, jest zadłużony przez ten rząd na ponad 30 tysięcy złotych.
Czy to diabelstwo się kiedyś skończy i CZYM się skńczy. Rząd upadnie, partia przeminie, a naród się nie podniesie :bardzo_smutny:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Brak mi słów

Post autor: Bobo »

Wiesz czym to się skończy?
1. Najpierw ogłoszony będzie 'pokój i bezpieczeństwo'.
2. Potem upadną systemy religijne (Babilon Wielki)
3. Następnie Armagedon (ingerencja Boże, która usunie obecne rządy i niegodziwców)
4. Rząd nad światem obejmuje Królestwo Boże (zaprowadza raj itd.).

To wg. Biblii i wszystko na to wskazuje, że te wydarzenia się spełnią.
Także bądź spokojna, najlepsze jest przed nami :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Brak mi słów

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
24 wrz 2020, 12:54
Wiesz czym to się skończy?
1. Najpierw ogłoszony będzie 'pokój i bezpieczeństwo'.
2. Potem upadną systemy religijne (Babilon Wielki)
3. Następnie Armagedon (ingerencja Boże, która usunie obecne rządy i niegodziwców)
4. Rząd nad światem obejmuje Królestwo Boże (zaprowadza raj itd.).

To wg. Biblii i wszystko na to wskazuje, że te wydarzenia się spełnią.
Także bądź spokojna, najlepsze jest przed nami :-D
No dobra, Bobo. Ale świat i życie to nie tylko Biblia ;-)
Mam wątpliwości, ćzy przed nami najlepsze, czy raczej :-/ :bardzo_smutny:

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Brak mi słów

Post autor: BoaDusiciel »

Ale wszystkie rządy będą usunięte, czy tylko niektóre ?
A kto zdecyduje, że systemy religijne upadły i w oparciu o jakie kryteria ?
I właściwie co to jest system religijny ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Brak mi słów

Post autor: Bobo »

wuka pisze:No dobra, Bobo. Ale świat i życie to nie tylko Biblia ;-)
Mam wątpliwości, ćzy przed nami najlepsze, czy raczej :-/ :bardzo_smutny:
Już dawno Biblia przepowiadała kolejność pewnych wydarzeń i się spełniły. To dawało nadzieję.
Jak widzę, Twój światopogląd raczej nadziei ci nie daje ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Brak mi słów

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
24 wrz 2020, 14:58
wuka pisze:No dobra, Bobo. Ale świat i życie to nie tylko Biblia ;-)
Mam wątpliwości, ćzy przed nami najlepsze, czy raczej :-/ :bardzo_smutny:
Już dawno Biblia przepowiadała kolejność pewnych wydarzeń i się spełniły. To dawało nadzieję.
Jak widzę, Twój światopogląd raczej nadziei ci nie daje ;-)
Bobo, ale na tej ziemi, która jest odbiciem prawdziwej duchowej ziemi w niebie - nieba nie będzie. Ziemia, to dla nas ludzi niebo czyścowe. Tu dusze się rodzą, by przejść oczyszczenie, pokutę, po to, by móc powrócić do Raju - pierwotnej ziemi w której człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Pierwszy raz Jezus przyszedł, bo Bóg pragnął dać nam pomocną dłoń. Gdy Jezus (czyli Moc Boża) przyjdzie ponownie na ziemię, to po to, by odbył się ostateczny sąd nad tym światem. Zbawieni w swoim nowym niebianskim duchowym ciele dołączą do Raju - do zbawionych. Ci, co trwali w złu dołączą do szatana - któremu przez swoją ziemską egzystencję służyli. Tej ziemi na której żyją ludzie cielesni - nie będzie. Będzie tylko Raj - pierwotna ziemia stworzona dla człowieka.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Brak mi słów

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
24 wrz 2020, 14:58
wuka pisze:No dobra, Bobo. Ale świat i życie to nie tylko Biblia ;-)
Mam wątpliwości, ćzy przed nami najlepsze, czy raczej :-/ :bardzo_smutny:
Już dawno Biblia przepowiadała kolejność pewnych wydarzeń i się spełniły. To dawało nadzieję.
Jak widzę, Twój światopogląd raczej nadziei ci nie daje ;-)
Daje nadzieję.
Trzeba za łby wziąć te wszystkie bandyckie, rabunkowe i zniewalające nas struktury i posłać na samo dno piekła :xdiabel:
Mam nowe spojrzenie na biblijne odczytywanie przepowiedni i na udział Jahwe w tym wszystkim, a także na samą osobę tego Boga ;-)

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Brak mi słów

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
24 wrz 2020, 14:58

Już dawno Biblia przepowiadała kolejność pewnych wydarzeń i się spełniły.
Wątpię.
Istnieją jedynie przypadki usilnych prób spełniania biblijnych proroctw przez osoby które te proroctwa znały.
Jezus jest jedną z takich osób.
Prawdziwe proroctwo nie polega na tym, że ktoś je zna i usiłuje wypełnić, ale że dokonuje się w odniesieniu do osób, które go nie znają.
Moim zdaniem - skoro Żydzi wymyślili koncepcję Mesjasza - to jedynie oni mogą stwierdzić kogo za Mesjasza uznać.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Brak mi słów

Post autor: Queza »

Samo życie Boa, samo życie, ja nie znałam proroctw, a one się spełniały, jak przeczytałam je... a one już się spełniły. Niektóre oczywiście.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Brak mi słów

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
24 wrz 2020, 17:04
Bobo pisze:
24 wrz 2020, 14:58

Już dawno Biblia przepowiadała kolejność pewnych wydarzeń i się spełniły.
Wątpię.
Istnieją jedynie przypadki usilnych prób spełniania biblijnych proroctw przez osoby które te proroctwa znały.
Jezus jest jedną z takich osób.
Prawdziwe proroctwo nie polega na tym, że ktoś je zna i usiłuje wypełnić, ale że dokonuje się w odniesieniu do osób, które go nie znają.
Moim zdaniem - skoro Żydzi wymyślili koncepcję Mesjasza - to jedynie oni mogą stwierdzić kogo za Mesjasza uznać.
Alez Żydzi nie wymyślili koncepcji Mesjasza, bo przyjcie Mesjasza było głoszone już w pierwotnych wiarach - duzo, duzo wcześniej niż tą koncepcję spisali Żydzi. Zaratusztrianizmie również głoszono przyjcie Mesjasza, a Judaizm po niewoli babilońskiej, dużo przejął z tych wierzeń. Mesjasz był głoszony przez wiele religii. Teraz zadasz pytanie, dlaczego Mesjasz tam się urodził? - By zdemaskować niegodziwca, który podawał się za jedynego Boga Izraelitów.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Brak mi słów

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
29 wrz 2020, 21:54
BoaDusiciel pisze:
24 wrz 2020, 17:04
Bobo pisze:
24 wrz 2020, 14:58

Już dawno Biblia przepowiadała kolejność pewnych wydarzeń i się spełniły.
Wątpię.
Istnieją jedynie przypadki usilnych prób spełniania biblijnych proroctw przez osoby które te proroctwa znały.
Jezus jest jedną z takich osób.
Prawdziwe proroctwo nie polega na tym, że ktoś je zna i usiłuje wypełnić, ale że dokonuje się w odniesieniu do osób, które go nie znają.
Moim zdaniem - skoro Żydzi wymyślili koncepcję Mesjasza - to jedynie oni mogą stwierdzić kogo za Mesjasza uznać.
Alez Żydzi nie wymyślili koncepcji Mesjasza, bo przyjcie Mesjasza było głoszone już w pierwotnych wiarach - duzo, duzo wcześniej niż tą koncepcję spisali Żydzi. Zaratusztrianizmie również głoszono przyjcie Mesjasza, a Judaizm po niewoli babilońskiej, dużo przejął z tych wierzeń. Mesjasz był głoszony przez wiele religii. Teraz zadasz pytanie, dlaczego Mesjasz tam się urodził? - By zdemaskować niegodziwca, który podawał się za jedynego Boga Izraelitów.
Wygląda na to, że Biblia nie jest słowem bożym, ale słowem babilończyków, ukradzionym przez Żydów :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Brak mi słów

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
29 wrz 2020, 21:35
Samo życie Boa, samo życie, ja nie znałam proroctw, a one się spełniały, jak przeczytałam je... a one już się spełniły. Niektóre oczywiście.
Gratuluję, jesteś lepsza od Jezusa, bo jemu spełniły się tylko te proroctwa, które sam realizował :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Brak mi słów

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
29 wrz 2020, 22:18
wybrana pisze:
29 wrz 2020, 21:54
BoaDusiciel pisze:
24 wrz 2020, 17:04


Wątpię.
Istnieją jedynie przypadki usilnych prób spełniania biblijnych proroctw przez osoby które te proroctwa znały.
Jezus jest jedną z takich osób.
Prawdziwe proroctwo nie polega na tym, że ktoś je zna i usiłuje wypełnić, ale że dokonuje się w odniesieniu do osób, które go nie znają.
Moim zdaniem - skoro Żydzi wymyślili koncepcję Mesjasza - to jedynie oni mogą stwierdzić kogo za Mesjasza uznać.
Alez Żydzi nie wymyślili koncepcji Mesjasza, bo przyjcie Mesjasza było głoszone już w pierwotnych wiarach - duzo, duzo wcześniej niż tą koncepcję spisali Żydzi. Zaratusztrianizmie również głoszono przyjcie Mesjasza, a Judaizm po niewoli babilońskiej, dużo przejął z tych wierzeń. Mesjasz był głoszony przez wiele religii. Teraz zadasz pytanie, dlaczego Mesjasz tam się urodził? - By zdemaskować niegodziwca, który podawał się za jedynego Boga Izraelitów.
Wygląda na to, że Biblia nie jest słowem bożym, ale słowem babilończyków, ukradzionym przez Żydów :->
A dlaczego uważasz, że nie jest słowem Bożym? Uważasz, że Bóg powinien usiąść do stołu i osobiście napisać? Cała Biblia jest prawdą. Stary Testament jest historią przede wszystkim o człowieku - jego życiu w ciemności niewiedzy. Nowy Testament uczy nas o Bogu, o wielkiej miłości Boga, który dał nam światło prawdy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Brak mi słów

Post autor: BoaDusiciel »

To może ustalmy kompromisowo, że Biblia jest słowem bożym, które otrzymali Żydzi za pośrednictwem Babilończyków ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”