Do przemyślenia

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Do przemyślenia

Post autor: wuka »

Podwiązanie nasieniowodów u mężczyzn - legalne.
Podwiązanie jajowodów u kobiet - nielegalne.

TU NAZWA PREPARATU DLA PANÓW NA POTENCJĘ PRZEZ KTÓRĄ SYSTEM NIE POZWALAŁ PUBLIKOWAĆ TEGO POSTU!!! ZACZYNA SIĘ NA LITERKĘ "V" :roll: :s_oczko: bez recepty - dostępna.
Dzień po bez recepty - niedostępne.
Męskie potrzeby w Polsce mają znacznie większy priorytet niż kobiece.
To nie jest równe państwo.
Piekło kobiet.

Dlaczeg tak się dzieje?
Czy w świetle tego możemy porozmawiać, czy kobiety mają nieco racji tak ostro protestująć?
Wiemy w dodatku, że wcale nie chodzi żadne zabijanie dzieci.
To mężczyźni zrobili w świetle tych protestów z kobiet jakieś zabójczynie. Czy wam się wydaje, że każda kobieta lata na skrobanki, jak co rano do piekarza po świeże bułki?
Ja jestem zdołowana pewnym wpisem RMa, który sugeruje, że jedynie on i jego prawa rodzina wie co robią, a reszta kobiet to jakieś menelstwo od pokoleń/
Żyję już 65+ lat, ale szczerze mówiąc nie znam ani jednej kobiety, która przerwałąby ciążę. Natomiast znam kobiety które poroniły i wiem, jaka była reakcja. Więc nie wydaje mi się, aby aborcja była tak powszechna, jak to mężczyźni próbują kobietom wmówić i potępiać te, któe to zrobiły.
W dodatku dodam, że kobieta bez was nie będzie miała tego "kłopotu" w macicy.
Więc może nieco więcej refleksji - NIEKTÓRZY PANOWIE I KSIĘŻA! -/


PS Bobo Przepraszam. :xcalus:

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Do przemyślenia

Post autor: BoaDusiciel »

Księża się pochowali i boją się ujawnić.
Prawdę mówiąc - nie dziwię im się :crazy:
Ja to se myślę, że jak kobieta zdecyduje się na aborcję, to nic jej nie powstrzyma.
Jak będzie musiała jechać do Czech, to pojedzie.
Jak będzie musiała zrobić to w podziemiu aborcyjnym, to zrobi.
Czyli zakazy nie spowodują zmniejszenia liczby aborcji, mogą tylko spowodować, że będzie wykonywana w innych miejscach.
A zatem - ci, którzy oburzają się na protestujące kobiety, tak naprawdę chcą tego, żeby zmienić miejsce wykonywania aborcji.
I tylko to można osiągnąć zaostrzając przepisy aborcyjne.
Oszołomstwo proszone jest o walnięcie się w czerep, gdyby odbierało tą wypowiedź jako pochwałę aborcji.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Do przemyślenia

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
04 lis 2020, 17:52
Księża się pochowali i boją się ujawnić.
Prawdę mówiąc - nie dziwię im się :crazy:
Ja to se myślę, że jak kobieta zdecyduje się na aborcję, to nic jej nie powstrzyma.
Jak będzie musiała jechać do Czech, to pojedzie.
Jak będzie musiała zrobić to w podziemiu aborcyjnym, to zrobi.
Czyli zakazy nie spowodują zmniejszenia liczby aborcji, mogą tylko spowodować, że będzie wykonywana w innych miejscach.
A zatem - ci, którzy oburzają się na protestujące kobiety, tak naprawdę chcą tego, żeby zmienić miejsce wykonywania aborcji.
I tylko to można osiągnąć zaostrzając przepisy aborcyjne.
Oszołomstwo proszone jest o walnięcie się w czerep, gdyby odbierało tą wypowiedź jako pochwałę aborcji.
Jak to miło wiedzieć, że są ludzie=mężczyźni ;-) normalni. Dokładnie tak jest.
W każdym razie, gdybym ja kiedykolwiek stanęła przed takim problemem, czy jakimkolwiek innym życiowo waznym , to nikt i nic by mnie nie powstrzymało, przed realizacją tego.Żeby nie było wątpliwości, powtórzę za Boa:"Oszołomstwo proszone jest o walnięcie się w czerep, gdyby odbierało tą wypowiedź jako pochwałę aborcji."
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Do przemyślenia

Post autor: Bobo »

A tak właściwie to co tu miałby i kto coś do przemyślenia?
Kolejna sensacja?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Do przemyślenia

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
04 lis 2020, 18:54
A tak właściwie to co tu miałby i kto coś do przemyślenia?
Kolejna sensacja?
Mądry wie, głupi się nie dowie, a ty jedynie umiesz dokuczać i źle mówić do ludzi.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Do przemyślenia

Post autor: Bobo »

Pewnie, że źle będę mówić do ludzi wg. ciebie. Bo jak reagować na twoje fantastyczne sensacje? :-D

PS.Czy Ty wuka jesteś emocjonalnie zrównoważona? Masz jakieś wyniki samooceny, albo lekarskie?
Nie dokuczam, tylko obnażam brednie :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Do przemyślenia

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
04 lis 2020, 19:32
Pewnie, że źle będę mówić do ludzi wg. ciebie. Bo jak reagować na twoje fantastyczne sensacje? :-D

PS.Czy Ty wuka jesteś emocjonalnie zrównoważona? Masz jakieś wyniki samooceny, albo lekarskie?
Nie dokuczam, tylko obnażam brednie :-D
Czy możesz zamknąć temat bredni i wywalić go do kosza?
Będę zobowiązana.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Do przemyślenia

Post autor: Krystian »

Ja tak sobie myślę, po co prawnie regulować sprawy aborcji.
Skoro ponad 90%, Polaków to katolicy.
Czyli Polki katoliczki, według wskazań swojego KrK, tego nie uczynią.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Do przemyślenia

Post autor: efroni »

Krystian pisze:
05 lis 2020, 0:14
Ja tak sobie myślę, po co prawnie regulować sprawy aborcji.
Skoro ponad 90%, Polaków to katolicy.
Czyli Polki katoliczki, według wskazań swojego KrK, tego nie uczynią.
Wg. CBOS od końca lat dziewięćdziesiątych niezmiennie ponad 90% ankietowanych uważa się za wierzących
Są statystyki które miano "katolik" przypisują tym którzy zostali ochrzczeni w KrK , to też jest przekłamanie , bo b. wielu ochrzczonych w KrK z tym kościołem nie ma nic wspólnego .

38 proc. katolików uczestniczyło w 2018 roku w niedzielnej mszy świętej, a 17 proc. przystępowało do komunii - poinformował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce. (PAP)
I to jest faktyczna liczba katolików , 38% a nie 90% , do tych 90% i ja i Ty też jesteśmy wliczeni [jako wierzący]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Do przemyślenia

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
05 lis 2020, 0:14
Ja tak sobie myślę, po co prawnie regulować sprawy aborcji.
Skoro ponad 90%, Polaków to katolicy.
Czyli Polki katoliczki, według wskazań swojego KrK, tego nie uczynią.
Z wielką nieśmiałością chcę zauważyć, że temat nie dotyczy aborcji, ani też katolicyzmu.
Widzę, że jak zawsze źle zostałam zrozumiana.
Temat dotyczy nierówności społecznej. Dotyczy tego, że mężczyznom wolno bardzo dużo, a jednocześnie to mężczyźni decydują, co kobietom wolno, a czego nie wolną. Za co będą karane.
Szczególnie nieuprawnioną grupą mężczyzn o decydowaniu w sprawach kobiet jest kler wszelkiej maści i takie osobniki jak, wicepremier jasnie panujący, który zna się może na kotach, ale w innych tematach powinien milczeć.
O tym jest temat.
Dlatego kobiety słusznie chcą zrobić z tym porządek i ZROBIĄ.
A facetom guzik do tego.
Możecie poprzeć albo przynajmniej nie wtrącać się.
A jeśli chodzi o aborcję, to kobieta i tylko ona decyduje o sobie, i tylko ona ponosi konsekwencje na wszystkich poziomach swojej egzystencji.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Do przemyślenia

Post autor: Krystian »

38 proc. katolików uczestniczyło w 2018 roku w niedzielnej mszy świętej, a 17 proc. przystępowało do komunii - poinformował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce. (PAP)
I to jest faktyczna liczba katolików , 38% a nie 90% , do tych 90% i ja i Ty też jesteśmy wliczeni [jako wierzący]
[/quote]
No tak efroni, my też jesteśmy tam wliczeni, ponieważ nie zrobiliśmy apostazji.
Jednak większość Polaków deklaruje się jako katolicy.
pozdrawiam
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Do przemyślenia

Post autor: wuka »

większość Polaków deklaruje się jako katolicy
I co z tego?
Każdy może się deklarować dowolnie. Deklaracja o niczym nie świadczy. Po owocach!
A tam sama zgnilizna, od góry do dołu.

Co to ma wspólnego z tematem?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Do przemyślenia

Post autor: radek »

Na pewno te wersety powinni dzisiaj rozważać politycy. Aby mieć pełny portfel trzeba mieć szeroki arsenał broni, ale żeby być szczęśliwym trzeba dbać o przyjaciół

Mat 5:41-44 EIB "Kto by cię przymuszał, byś niósł jego ciężar jedną milę, nieś dwie mile. (42) Temu, kto cię prosi, daj, i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie coś pożyczyć. (43) Wiecie, że powiedziano: Masz kochać swego bliźniego, a wroga mieć w nienawiści. (44) Ja wam natomiast mówię: Kochajcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują."

Łk 16:9 EIB "I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Do przemyślenia

Post autor: radek »

W fizyce nie ma czegoś takiego, jak akcja bez żadnych konsekwencji. Myśli kształtują słowa, a projekty kształtują czyny. Wypowiedzi mają znaczący wpływ m.in. na zdrowie wypowiadającego się i na jego uświęcenie. Współczesne pojęcie wolności słowa polega na niepotępianiu przez władze państwowe wypowiedzi obywateli, ale nie zawsze władze państwowe mają wpływ na prawa fizyki i nie są świadome tego, że choroby i nieprzewidziane zdarzenia są wynikiem m.in. wypowiedzi, za które ludzie myślą, że nie ma konsekwencji. Aby rzeczywiście szczęśliwie żyć trzeba dbać o dialog prowadzony ze światem. Często zdarza się, zwłaszcza u polityków, że gdy usłyszą od kogoś coś negatywnego na swój temat, to odpowiadają jeszcze bardziej potępiającym tonem, a jest to objaw słabości charakteru, bo jeśli zna się rzeczywiście rozwiązania światowych problemów, to trzeba wiedzieć, że Dobro jest ponad wszelkim Złem i życie jest owocem Świętości. W społeczeństwie problemy rozwiązuje się nie poprzez potępianie lecz dzięki edukacji, aby nie umierać, lecz żyć

Pwt 30:15-20 EIB "Spójrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło. (16) Jeśli będziesz posłuszny przykazaniom PANA, twojego Boga, które ci dziś nadaję, jeśli będziesz darzył miłością PANA, twojego Boga, kroczył Jego drogami i przestrzegał Jego przykazań, ustaw oraz praw — i dzięki temu żył i rozmnażał się — to PAN, twój Bóg, będzie ci błogosławił w ziemi, do której idziesz, aby ją wziąć w posiadanie. (17) Lecz jeśli odwróci się twoje serce i odmówisz posłuszeństwa, jeśli dasz się odwieść i zaczniesz kłaniać się innym bogom i służyć im, (18) to ogłaszam wam dziś, że na pewno zginiecie, nie zabawicie długo w tej ziemi, do której przeprawiasz się przez Jordan, by do niej wejść i wziąć ją w posiadanie. (19) Wzywam dziś na świadków przeciw wam niebo i ziemię. Oto kładę dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz życie! Żyj ty i twoje potomstwo! (20) Kochaj PANA, twojego Boga, słuchaj Jego głosu i lgnij do Niego, gdyż On jest twoim życiem, przedłużeniem twoich dni — i mieszkaj w tej ziemi, którą PAN przysiągł twoim ojcom, Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, że im ją da."

Koran 3:64
Powiedz: "O ludu Księgi! Dochodźcie do słowa jednakowego dla was i
dla nas
: abyśmy nie czcili nikogo innego, jak tylko Boga, abyśmy nie
dodawali Jemu niczego za współtowarzyszy i aby jedni z nas nie brali
sobie innych ' jako panów, poza Bogiem." A jeśli oni się odwrócą, to
powiedzcie: "Bądźcie świadkami, że my jesteśmy całkowicie poddani!"


Ap 1:3 EIB "Szczęśliwy ten, kto czyta, oraz ci, którzy słuchają słów proroctwa i trzymają się tego, co jest w nim napisane. Czas bowiem jest bliski."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Do przemyślenia

Post autor: wuka »

choroby i nieprzewidziane zdarzenia są wynikiem m.in. wypowiedzi, za które ludzie myślą, że nie ma konsekwencji.
Dokładnie tak jest, Radek. Fizyka to udowodniła, co Jezus mówił: "Biblia Warszawska:
A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu." Mt 12,36

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”