Apostazja

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Apostazja

Post autor: wuka »

Postanowiłam jednak dokonać formalnej apostazji.
Uważam, że tak należy zrobić. Dotąd tłumaczyłam sobie, że to nie ma przecież znaczenia, ale chyba jednak ma.
Staram się na poziomie mentalnym uwalniać po kolei węzły zniewalające mnie, które nałożono mi bez mojej zgody i bez świadomości faktycznego znaczenia tych sakramentów-pieczęci.
Idzie to powoli.
Ale idzie. Chcę jednak również formalnie wystapić z tego Kościoła, który stał się mi obrzydliwością z wielu powodów.
Z wiarą prawdziwą w Boga ma on niewiele wspólnego, a tak naprawdę sami diabli chyba wiedza z kim ma najwięcej wspólnego.
Mam pytanie do was. Czy ktoś przeprowadzał taką procedurę. Czy jest to na odległość możliwe. Sprawa taka, że mam dość daleko do Kościoła w którym byłam ochrzczona i inne sakramenty mi nakładano.
I sprawa następna. Z mojej woli doszło do ochrzczenia moich dzieci. Córka również komunię i bierzmowanie przyjęła. Na szczęście jest wolna od tego, ale również nie chce być przypisana do KrK. Syn tym bardziej. On nie wyraził zgody na bierzmowanie. Czy również ja mogę w ich imieniu coś takiego zrobić? Czy każdy sam musi. No i czy jest obowiązek stawienia się osobistego, bo w przypadku dzieci to już nie jest wykonalne.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Apostazja

Post autor: BoaDusiciel »

Musisz dostać świadectwo chrztu z tej parafii, w której byłaś ochrzczona.
Z tym dokumentem idziesz do aktualnej parafii i deklarujesz chęć wystąpienia z KK.
Btw - zgodnie z art.46 ust. 2 Ustawy o opodatkowaniu dochodów księży zmniejszenie liczby wiernych powoduje obniżenie podatku dochodowego, płaconego przez proboszcza :mrgreen:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 2090/roz-4
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Apostazja

Post autor: RN »

BoaDusiciel pisze:
09 lis 2020, 20:18

Btw - zgodnie z art.46 ust. 2 Ustawy o opodatkowaniu dochodów księży zmniejszenie liczby wiernych powoduje obniżenie podatku dochodowego, płaconego przez proboszcza :mrgreen:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... 2090/roz-4
W takim razie zostajemy w KK.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Apostazja

Post autor: wuka »

Musisz dostać świadectwo chrztu z tej parafii, w której byłaś ochrzczona.
Już sprawdzałam. Żadna parafia nie ma kontaktów mailowych to raz. Ja muszę podać dokładną datę mojego chrztu. To po prostu nierealne. Skąd mam wiedzieć którego byłam 66 lat temu ochrzczona. Miałabym 2 świadków przedstawić. Ona sa walnięci. Świadkowie mojego chrztu mieliby po 120 lat! Zaraz mi ciśnienie skacze, jak takie durnoty słyszę. To jest mafia i nic więcej.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Apostazja

Post autor: BoaDusiciel »

Od 4 lat przy apostazji nie są już wymagani świadkowie.
Ale po świadectwo chrztu trzeba się osobiście zgłosić.
Oczywiście ma to na celu utrudnienie dokonania apostazji.
Po prostu do KK można się łatwo nieświadomie zapisać, ale świadome wypisanie już nie jest takie proste :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Apostazja

Post autor: wuka »

Są wymagani (ponoć) jeśli nie mam kwitka czyli świadectwa i nie znam daty.Kto z was zna datę swojego chrztu?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Apostazja

Post autor: BoaDusiciel »

Dawniej dzieci chrzciło się w ciągu miesiąca po urodzeniu, więc nie ma problemu żeby pan ksiądz odnalazł konkretną osobę.
Ileż tych chrzcin było w ciągu miesiąca ?
Świadectwo chrztu musisz mieć, bez tego nie dokonasz apostazji w swojej parafii.
Wg oficjalnego stanowiska KK świadkowie nie są wymagani, no oczywiście jakiś lokalny klecha może wymyślać własne prawo.
Ale tego też stopniowo ich oduczymy :lol: :mrgreen:
Takie mam marzenie: przychodzi ksiądz na mszę, a w kościele nikogo :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Apostazja

Post autor: wuka »

O to chodzi, że "pan ksiądz" itd.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Apostazja

Post autor: Krystian »

Tutaj kiedyś pisał Bartek.
On dokonał apostazji w młodym wieku.
Ale jak pamiętam, też nie było łatwo.
KrK nie chce opuszczać swoich owieczek :xhehe: :xhehe: :xhehe:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”