JP2 i Dziwisz

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

JP2 i Dziwisz

Post autor: wuka »

Filmu wiadomego nie widziałam, ale czytam recenzje. Burza w sieci i nie tylko, ale ja o czymś innym.
Dla mnie nie ulega wątpliwości (od dawna), że z JP2 żaden święty nie był ;-)
Takich nieświętych świętych mamy całą masę.
Czy powinno się taką świętość cofnąć?
Takie porównanie: ktoś dostaje medal, order, odznaczenie, jakieś wielkie honorowe "coś". Potem wychodzą brzydkie sprawy i te profity są odbierane. To chyba naturalne i słuszne.
Ja sądzicie, czy taka samo procedura powinna obowiązywać w KrK?
Uważam, że tym bardziej powinna. A już na pewno nalezy zaprzestać modlitw do tej osoby. No i pomniki są co najmniej nie na miejscu.
Wasze zdanie jakie jest?
.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: wybrana »

Tak się zastanawiam, czy Papież nie jest tylko marionetką w tej rzymskiej instytucji. Jan Paweł I chcia ujawnić co nieco i po miesiącu rządzenia już go nie było wśród żywych. Nie chcę bronić naszego Papieża, ale uważam, że był człowiekiem wiary. Może był zbyt słaby, by się przeciwstawić machinie zła. Może nie mówiono mu wszystkiego, albo uważał, że jak ludzie dowiedzą się prawdy, to utraci wizerunek kościoła i ludzie się odwrócą od kościoła. Jednak taką postawę trudno usprawiedliwić ogromem zła jakie uczyniono najsłabszym - dzieciom. Jakie to przykre, że ludzie którzy propagowali religię - czynili taką ohydę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: BoaDusiciel »

Do Świętego Mikołaja codziennie wpływają setki listów, od dzieci z całego świata.
Czy Święty Mikołaj czyta osobiście wszystkie listy ? Oczywiście że nie, bo byłoby to fizycznie niemożliwe.
W dodatku listy sporządzone są w różnych językach, a Św. Mikołaj nie zna wszystkich języków.
Święty Mikołaj ma sztab elfów, które znają różne języki i to one zajmują się czytaniem korespondencji.
Elfy podlegają Sekretarzowi Św. Mikołaja i jemu składają sprawozdanie z wykonanej pracy.
Czyli - tak naprawdę to od elfów zależy czy sekretarz św. Mikołaja dowie się o treści listu.
Z kolei od Sekretarza zależy czy przekaże treść listu Św. Mikołajowi.
No i wtedy Św. Mikołaj decyduje czy dać dziecku prezent, bo listy dotyczą prawie wyłącznie prezentów.
Ale z prezentami jest taki problem, że kosztują, a zasoby finansowe Św. Mikołaja nie są nieskończone, bo ma wydatki, np. na utrzymywanie elfów zajmujących się propagowaniem idei Św. Mikołaja w Afryce.
No i powiedzmy, że do Św. Mikołaja wpływa list od firmy Koka-Kola, która pisze, że chętnie ofiaruje milion srebrników rocznie za to, żeby Św. Mikołaj zgodził się występować w reklamach firmy.
Św. Mikołaj nie pije Koka-Koli, bo woli wino Prałat, w dodatku słyszał, że prezes Koka-Koli nie wierzy w Św. Mikołaja i jakoś dziwnie patrzy na elfy.
No ale milion srebrników to milion srebrników, byłoby na utrzymanie elfów w Afryce przez parę lat, starczyłoby też na sianko dla reniferów, a i na prezenty dla biednych dzieci by zostało.
Św. Mikołaj decyduje, że wystąpi w reklamach Koka-Koli, przez okres 5 lat.
Rok później Św. Mikołaj otrzymuje list, że Koka-Kola jest trująca, prezes gwałci elfy, a do produkcji butelek używają składników wydobywanych w kopalniach zatrudniających dzieci.
No ale podpisał kontrakt na 5 lat i dostał już milion srebrników, dzięki którym mógł uszczęśliwić 10 000 biednych dzieci w Somalii.
Św. Mikołaj woła Sekretarza i nakazuje mu zbadanie zarzutów wobec firmy Koka-Kola.
...
Sekretarz wezwał elfa, który zajmował się negocjacjami kontraktu z Koka-Kolą i polecił mu wyjaśnić zarzuty.
Elf trochę się zmartwił, gdyż podczas negocjacji otrzymał od Koka-Koli kopertę, na pokrycie różnych wydatków i pokrył te wydatki, i nic już nie zostało.
Ale zajął się tematem i ustalił, że:
- Koka-Kola jest trująca, ale tylko jak się za dużo wypije,
- były jakieś pogłoski, że prezes molestuje elfy, ale tak naprawdę to nikt oficjalnie nie wyszedł z oskarżeniami
- składniki do produkcji butelek faktycznie są wydobywane w kopalniach zatrudniających dzieci, ale żadne dziecko nie skarżyło się na warunki pracy
A dodatkowo okazało się, że Koka-Kola chętnie ufunduje dom opieki w Rabie Wyżnej i pomnik Św. Mikołaja w Wadowicach.
Ustalenia zostały sumiennie przekazane Sekretarzowi, który udał się do Św. Mikołaja i powiedział mu, że:
- Nie ma dowodów jakoby umiarkowane spożywanie Koka-Koli było szkodliwe
- Zarzuty wobec prezesa to plotki, rozsiewane przez konkurencję, czyli przez Bebsi-Kolę,
- Dzieci pracują w kopalniach, ale nie narzekają, poza tym dzięki tej pracy pomagają w utrzymaniu rodzin
- Koka-Kola jest chętna do wspierania dzieł miłosierdzia, realizowanych przez Św. Mikołaja
To uspokoiło Św. Mikołaja i postanowił kontynuować współpracę z Koka-Kolą.
Tyle ;-)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2020, 10:35 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: RN »

W KK i może nie tylko w nim, obowiązuje następująca zasada;
1. Jeżeli któryś z dostojników kościoła dopuści się jakiegoś przestępstwa i ktoś z poszkodowanych lub jakiś dziennikarz chce mu to udowodnić, to należy w pierwszej chwili wszystkiemu zaprzeczyć lub zasłonić się niepamięcią.
2. Jeżeli już tego nie można zrobić to należy poświęcić jakiegoś szeregowego członka kościoła, aby zasłonić wyższe duchowieństwo przed winą.
3. Nie wolno dopuścić, aby ucierpiała instytucja kościoła, ponieważ kościół musi być widziany jako święty.

Czy JP2 wiedział o zboczeniach seksualnych w kościele :?: :-D :-D :-D

Śmiać mi się chce, jak ktoś się jeszcze nad tym zastanawia.
Spotkał się z tym już na pewno w Seminarium.
Jeżeli o tym wiedziały takie pionki jak my, wiedziała prasa, to papież nie wiedział :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: wuka »

Cóż, wszystko fajnie. Skłonna jestem zgodzić się w pełni z RN-em. Za Chiny nie uwierzę, że nie wiedział. Wszyscy wiedzieli i wiedzą. Ta instytucja działa dokładnie jak struktury mafijne. Nawet nazewnictwo jest jednakowe: Don to szef mafii. Księdza w Italii tytułuje się don + imię.
Dziwisz śmie mówić, że nic nie wie i nie pamięta. Oni wszyscy, cały kler u góry, ci wszyscy biskupi, kardynałowie powinni złożyć swoje urzędy, odejść ze stanowisk. W żywe oczy kłamią. Jak mogą i jak w ogóle śmią wymagac czegokolwiek od ludzi. Obrzydliwe świadectwo dali. Upadek totalny.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: Bobo »

Wuka, a czego tak naprawdę wymaga kler od ludzi? Liczy tylko na tzw. tradycję a nie na jakieś wymaganie. No bo co ci sie stanie, gdy nie pójdziesz na mszę? NIC.
Przypomnę tylko, co już kiedyś napisałem:
1. Najpierw narody ogłoszą Pokój i Bezpieczeństwo.
2. Narody obalą Babilon i to nie tylko KK ale wszystkie fałszywe religie.
3. Potem nastąpi tzw. 'wielki ucisk'
4. W czasie trwania tego 'ucisku' nastąpią znaki o jakich mówił Jezus.
5. Rozdział owiec od kóz (kozy się wciekną)
6. Atak na religię prawdziwą.
7. Armagedon.

Jak na razie za religię się biorą, co spełnia się proroctwo biblijne... ale będzie jeszcze gorzej ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: BoaDusiciel »

Ale która religia jest prawdziwa i skąd to wiadomo ?
Bo może katolicyzm jest religią prawdziwą i już teraz mamy do czynienia z p.6 ? :roll:
Co do upadku religii opartych na wierze w Jezusa, to stawiam tezę, że skoro nie upadły po znalezieniu grobu ojca tegoż Jezusa, to nigdy nie upadną :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
12 lis 2020, 15:55
Wuka, a czego tak naprawdę wymaga kler od ludzi? Liczy tylko na tzw. tradycję a nie na jakieś wymaganie. No bo co ci sie stanie, gdy nie pójdziesz na mszę? NIC.
Przypomnę tylko, co już kiedyś napisałem:
1. Najpierw narody ogłoszą Pokój i Bezpieczeństwo.
2. Narody obalą Babilon i to nie tylko KK ale wszystkie fałszywe religie.
3. Potem nastąpi tzw. 'wielki ucisk'
4. W czasie trwania tego 'ucisku' nastąpią znaki o jakich mówił Jezus.
5. Rozdział owiec od kóz (kozy się wciekną)
6. Atak na religię prawdziwą.
7. Armagedon.

Jak na razie za religię się biorą, co spełnia się proroctwo biblijne... ale będzie jeszcze gorzej ;-)
Ogłoszą pokój? Ja wiem, że tak pisze w PS, ale gdzie tu na ziemi jest choćby namiastka pokoju, że o bezpieczeństwie nie wspomnę. Ogłaszać to sobie mogą, ale póki co jest źle. Świat pogrążony w konfliktach, mniejszych i większych. Jedynie jakieś maleńkie wyspy na Oceania, może jakieś państewka o których nikt nie słyszy mają pokój, ale reszta?
Z tym Babilonem tez sa różne opinie. W każdej religii jest trochę prawdy i trochę fałszu. Czy masz tu na myśli różne religie, czy tylko chrześcijaństwo. Wszak religia chrześcijańska sama w sobie ma tyle odłamów, że chyba trudno odszukać jedną "prawdziwą" odnogę, czy linię. Każdy odłam ogłasza siebie za ten ok, ale wiesz...ogłaszać to sobie można ;-)
Jeszcze większy ucisk? Tak, wiem, że pisze, ale pokaż mi w którym wieku i w jakim miejscu na ziemi NIE było ucisku. Na czym to ma polegać? Uciśnieni są biedni od zawsze, bez względu na przynależność religijną, uciskani są ci z mniejszości, a także każdy kto myśli i mówi inaczej, niż silniejszym się ubzdurało. Kto kogo będzie dodatkowo uciskał? Bo kler chrześcijański ma wprawę uciskac i tępić, czego wyraz dają od początku, a w średniowieczu popis inkwizycja dała, że lepiej się nie da. A błogosławienie w imię boga broni do zabijania, czy nie jest uciskiem i udziałem w zbrodniach do dziś?
Rozdział owiec...to chyba jakiś baca będzie rządził, kozy ... wiemy, gdzie są popularne :roll: ;-) Jak to ma wyglądac? Kto to będzie robił? Naprawdę wierzysz, że aniołowie będą w parafiach i denominacjach jakieś czystki urządzali ;-) Punkt 6 to już nie wiem co powiedziec. Skąd wy weźmiecie tą religię prawdziwą. Wy, ŚJ uważacie się za prawdziwych, Tomasz głowę da za ADS jako najprawdziwsza, KrK murem za prawdziwością, mam wymieniać dalej, serwer nie pomieści :mrgreen:
No i wreszcie wyczekiwany Armagedon. Mam nadzieję, że ani mnie ani nikogo z moich bliskich tu już nie będzie. Tam to dopiero można będzie wiarę stracić, jesli jeszcze ktoś będzie ją miał.
Tak to widzę. Może nieco cynicznie, nieco żartobliwie, ale to jest śmiechu warte, jeśli się patrzy na to, co na świecie jest i co ze światem się dzieje.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: RN »

Bobo pisze:
12 lis 2020, 15:55
No bo co ci sie stanie, gdy nie pójdziesz na mszę? NIC.
Jak nie pójdziesz na niedzielną mszę to złamałeś przykazanie kościelne i masz grzech, i to w dodatku grzech ciężki.
Tak wynika z katechizmu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: RN »

wuka pisze:
12 lis 2020, 16:43

Ogłoszą pokój? .
Nasza rzeczywistość zmierza w kierunku ogłoszenia pokoju.
Mamy pokojowe marsze niepodległości. Pokojowego wicepremiera ds. bezpieczeństwa narodowego. Pokojowo obradujący Sejm. Wreszcie mamy pokojową i życzliwie do siebie nastawioną scenę polityczną.
W jednym pochodzie maszeruje narodowiec z policjantem, kibic, feministka i Robert Bąkiewicz.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
12 lis 2020, 15:55
Przypomnę tylko, co już kiedyś napisałem:
1. Najpierw narody ogłoszą Pokój i Bezpieczeństwo.
2. Narody obalą Babilon i to nie tylko KK ale wszystkie fałszywe religie.
3. Potem nastąpi tzw. 'wielki ucisk'
4. W czasie trwania tego 'ucisku' nastąpią znaki o jakich mówił Jezus.
5. Rozdział owiec od kóz (kozy się wciekną)
6. Atak na religię prawdziwą.
7. Armagedon.
Jest i inne spojrzenie na te Wasze poglądy…
1. Pokój i bezpieczeństwo ogłaszała już Liga Narodów, a po niej ONZ.
I… jak go nie było, tak i nie ma. A to oznacza, że żyjemy w czasie, gdy już pewne rzeczy rozpoczęły się...
2. Babilon i wszystkie złe, oraz niesprawiedliwe instytucje zostaną obalone przez Chrystusa.
2Tes 2:8 BW "A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego."
Hbr 12:27 BW Słowa: "Jeszcze raz" wskazują, że rzeczy podlegające wstrząsowi ulegną przemianie, ponieważ są stworzone, aby ostały się te, którymi wstrząsnąć nie można.
Być może narzędziem będą zanarchizowane społeczeństwa.
3. Fakt, że mamy co jeść i gdzie mieszkać, nie jest jednoznaczny z tym, że wszyscy tak mają.
Były i są wojny, a ludzie umierają z głodu, gdy inny wyrzucają żywność.
4. Jedni biorą je literalnie (Jezus lecący po niebie na krzyżu) inni symbolicznie…
5. Znacznie wyprzedzanie pewne fakty. Ten podział będzie trwał 1000 lat.
Podczas Królowania Chrystusa ten podział będzie dokonywany.

Ostatnie dwa punkty to już żartobliwie piszę...
6. Oczywiste- na Świadków Jehowy.
7. Podczas jego trwania zginą wszyscy nie będący w Organizacji S.J.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: BoaDusiciel »

Może Bobo nie uważa SJ za jedyną religie prawdziwą ?
Może istnieje więcej niż jedna prawdziwa religia ? :roll:
Jakie są kryteria uznawania religii za prawdziwą ?
Chodzi mi o kryteria obiektywne, a nie określane przez poszczególne religie :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: veteran »

Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: JP2 i Dziwisz

Post autor: nike »

:
Bobo napisał/
Wuka, a czego tak naprawdę wymaga kler od ludzi? Liczy tylko na tzw. tradycję a nie na jakieś wymaganie. No bo co ci sie stanie, gdy nie pójdziesz na mszę? NIC.
Bobo a co stanie się tobie jeżeli w niedzielę, czy w tygodniu nie pójdziesz na zebranie, też nic prawda?
Bobo napisał/
1. Najpierw narody ogłoszą Pokój i Bezpieczeństwo.
Pokój i bezpieczeństwo jest już głoszony od wielu lat, przez Ligę Narodów, a po niej ONZ.
Bobo napisał/
2. Narody obalą Babilon i to nie tylko KK ale wszystkie fałszywe religie.
Tak dokładnie to KrK rozwalą od wewnątrz sami katolicy, zresztą już rozwalają.
Typem na KrK jest Jezabel żona Achaba, 2Kr.9: 30--37.
(35) A gdy poszli, aby ją pochować, znaleźli z niej tylko czaszkę, nogi i dłonie
Czaszka-----pamięć po rzymskim kosciele, nogi ----postępki rzymskiego kościoła, , dłonie---- czyny rzymskiego kościoła.
Bobo napisał/
3. Potem nastąpi tzw. 'wielki ucisk'
1Kr. 19:11-12-----(11) Rzekł więc do niego: Wyjdź i stań na górze przed Panem. A oto Pan przechodził, a wicher potężny i silny, wstrząsający górami i kruszący skały szedł przed Panem; lecz w tym wichrze nie było Pana. A po wichrze było trzęsienie ziemi, lecz w tym trzęsieniu ziemi nie było Pana. (12) Po trzęsieniu ziemi był ogień, lecz w tym ogniu nie było Pana. A po ogniu cichy łagodny powiew.
Według tego tekstu ucisk już trwa.
Bobo napisał/
4. W czasie trwania tego 'ucisku' nastąpią znaki o jakich mówił Jezus.
Możesz rozwinąć?
Bobo napisał/
5. Rozdział owiec od kóz (kozy się wciekną)
Żeby Bóg sądził ludzkość, to wpierw musi stworzyć ludzkości warunki, zgodne z BOSKĄ MIŁOŚCIĄ, SPRAWIEDLIWOSCIĄ MOCĄ I MĄDROŚCIĄ. Czyli bez szatana.
Bobo napisał/
6. Atak na religię prawdziwą.
Ja uważam, że Bóg nie patrzy na szyld wyznaniowy, tylko na nasze serca i ucisk zniszczy wszystkie religie a w TYSIĄCLECIU po z martwych wzbudzeniu będziemy przez CHRYSTUSA I JEGO OBLUBIENICĘ Z NIEBA jak również przez proroków którzy będą na ziemi i odpowiednich nauczycieli, ludzkość będzie dowiadywać się o całym planie NAJWYŻSZEGO BOGA
.
Bobo napisał/
7. Armagedon.

ROZWIŃ .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”